Skocz do zawartości

Wonsz

Recommended Posts

B8nB17R.jpg

 

Witajcie!

 

Chcielibyśmy zaprosić was na największe wydarzenie tego lata w polskim fandomie My Little Pony, jakim będzie konwent Kucykon 2019, który odbędzie się w Warszawie. Kucykon będzie imprezą, która nawiązywać będzie do tradycji największych i najbardziej pamiętnych polskich konwentów jak My Little Konwent, Pony Congress, Vistulian i Middle Equestrian Convention, które niestety należą już do przeszłości, a które pozostawiły w 2016 roku popyt na tego typu imprezy. Stąd decyzja o organizacji nowej imprezy tego kalibru.

 

Jednak Kucykon nie będzie totalnym powieleniem formuły wyżej wymienionych konwentów. Oprócz części szkolnej przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu takich jak LARP, gry miejskie, gry sportowe czy ognisko, choć oczywiście nie zabraknie turnieju w trotmanię, karaoke, klasycznych gier fandomowych, prelekcji itd.

 

Więcej informacji wkrótce.

 

12-14 lipca 2019

Bednarska Szkoła Podstawowa

ul. Raszyńska 22, Warszawa

 

REJESTRACJA

(potrwa do lipca)

 

REJESTRACJA DODATKOWA

(atrakcje, stoiska, wolontariusze)

 

REGULAMIN

 

CENA WEJŚCIÓWKI: 30 PLN

  • +1 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na Wydarzeniu odbędzie się LARP i myślę, że warto wkleić informacje o nim.

Cytat

Jako, że Kucykon zbliża się długimi krokami, czas zagłębić się w czekające na Was atrakcje. Pierwszy dzień konwentu będzie stał pod znakiem zabaw na świeżym powietrzu, w tym także czegoś, czego polski fandom jeszcze nie widział - LARP. Czym on jednak jest?

LARP jest rodzajem gry terenowej. Staniecie przed wymagającym zadaniem - nasze maskotki, Gallant Fop i Flash Hope potrzebują wsparcia w organizacji Kucykonu i tylko Wy możecie im w tym pomóc! Używając najpotężniejszej siły jaką jest Magia Przyjaźni, wspólnie w grupach z nowo poznanymi osobami zmierzycie się z wieloma wyzwaniami pomagając rozmaitym kucykom w rozwiązywaniu problemów z przygotowaniem atrakcji na zbliżający się konwent. A wszystko to dziać się będzie w obrębie niemal 70 hektarów Pól Mokotowskich!
~Polonius

FAQ:

Q: Jestem nowy w fandomie i nikogo tu nie znam. Czy nie będzie to problemem w grupowym LARPie?
A: Absolutnie nie! Ideą LARPa jest właśnie łatwiejsze poznanie nowych osób. Pomożemy Ci znaleźć grupę, z którą będziesz mógł przeżyć tę przygodę, a kto wie, może znajdziesz w niej nawet nowego przyjaciela.

Q: Nigdy nie uczestniczyłem w LARPie ani w grze terenowej. Czy sobie poradzę?
A: Kiedyś musi być ten pierwszy raz ale bez obaw. To nie górski półmaraton ani konkurs cosplayowy aby wymagane było dlugotrwałe przygotowanie na wiele miesięcy wstecz. LARP jest nastawiony przede wszystkim na dobrą zabawę a nie na stawianie przed graczami niewyobrażalnie trudnych wyzwań. Wraz z kolegami z grupy na pewno sobie poradzicie.

Q: Jak głeboka musi być moja znajomość serialu? Dopiero zacząłem oglądać/przestałem na sezonie 3 i nie wiem, czy sobie poradzę?
A: Tak długo jak jesteś w stanie rozróżnić Twilight Sparkle i Rainbow Dash nie powinieneś się martwić. Wystarczy nawet pobieżna znajomość uniwersum MLP.

Q: Czy muszę przygotowywać jakiś cosplay?
A: Nie (co nie znaczy, że nie możesz). Wystarczy, abyś się wczuł w bycie kucykiem.

Q: Nie znam Warszawy a tym bardziej jakiś tam Pól. Jak je znajdę i czy się nie zgubię?
A: Gra rozpoczyna się w szkole, w której odbędzie się następna część konwentu. Każda z grup dostanie mapę z zaznaczonym obszarem gry i rozmieszczeniem NPCów (czyli kucyków, które będą potrzebować Waszej pomocy). Same Pola Mokotowskie znajdują się stosunkowo blisko szkoły i dojście do nich, szczególnie z mapą, nie powinno stanowić wielkich trudności - zresztą SPOILER! będzie to pierwsze zadanie. Jeżeli jednak komuś uda się zgubić, wyślemy ekipę ratunkową.

Q: 70 hektarów brzmi ogromnie, a ja ostatni raz byłem na WFie jeszcze gdy "Rainbow Dash ubierała się zawsze stylownie". Czy to nie za dużo chodzenia?
A: Istotą nie tylko LARPa ale i tej części konwentu jest ruch na świeżym powietrzu więc nie ma co narzekać. Ale spokojnie - choć w harmonogramie LARP trwa od 12 do 18tej, to te 6 godzin będzie czasem aż nadto wystarczającym nie tylko na rozwiązanie wszystkich zadań ale i zrobienie sobie długiego odpoczynku.

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla osób nie posiadających facebooka:

 

Cytat

Hej ho,
ci, którzy spojrzeli na plan konwentu mogli się zauważyć taką małą, tycią 4-godziną atrakcję o tytule "Kucykowa Rozprawa Sądowa - Silicius i Ethernal". Z racji, że jest to zabawa nowa i raczej niespotykana, postanowiłem przedstawić wam parę informacji, które być może zachęcą do wzięcia udziału.

Razem z Ethernal przygotowujemy scenariusz dla udawanej rozprawy sądowej w świecie Equestrii, na podstawie serii gier Ace Attorney. W dużym skrócie w grze biorą udział trzy strony: sędzia, oskarżenie, obrona i npc - każda z nich ma inne cele i inne spojrzenie na rozprawę. Bardziej niż zwykła sądownicza melasa, uczestnicy staną przed obliczem różnych łamigłówek i szalonych postaci i będą mieli możliwość odgrywania swojej ulubionej postaci czy OC - zero papierkowej roboty ani innych typowo sądowych wypełniaczy czasu.

i małe FAQ:

Q: Skąd mam wiedzieć jak w to grać?
A: Przed konwentem opublikujemy niewielki podręcznik oraz rozdamy graczom wydrukowane kopie.

Q: "Sędzia, oskarżenie, obrona i NPC"... ?
A: Pierwsze trzy to są role w które można będzie się wcielić podczas gry, przy tym będąc wybraną przez siebie postacią, np Twilight. Jest możliwość że kilka kanonicznym kucyków będzie zarezerwowanych.

Q: A te NPC?
A: To będą postacie takie jak świadkowie, ofiara, detektyw i oskarżony, w które będą miały wcześniej przygotowany skrypt jak mają się zachowywać. Chociaż przyjmujemy ochotników na te role, ja i Ethernal liczymy się z tym, że będziemy odgrywać je sami.

Q: Jak długo będzie trwać gra?
A: W planie mamy zarezerwowane 4 godziny, ale tak naprawdę to będzie bliżej 2 do 3 godzin. Resztę spędzimy nad przygotowaniem sali, wypędzeniem szczurów i wprowadzeniem graczy.

Q: Ilu graczy?
A: Jeden sędzia, po jednym lub więcej w obronie i oskarżeniu. W przypadku kiedy będzie więcej chętnych niż 5 osób, wyjaśnimy na miejscu.
~Silicius

Cytat

Pierwszym artystą, którego obecność na Kucykonie mamy zaszczyt ogłosić, jest Soul Strings!

Artysta tworzący od 2013 roku znany jest polskiej publiczności przede wszystkim z gościnnych występów wraz z grupą Przewalski's Ponies oraz jego solowego projektu SDreamExplorerS. Szeroko znany w fandomie z solowych metalowych kawałków (https://www.youtube.com/watch?v=GQROL35gLZ8) nie stroni też od kooperacji z szerokim spektrum fanowskich artystów, w tym także w ramach zbiorowych projektów takich jak "Ponies at Dawn", "Lycan Dese Beats" czy "Bronies for Good" (https://www.youtube.com/watch?v=eY2gkau-ofs, https://www.youtube.com/watch?v=M82wwl1PzyI, https://www.youtube.com/watch?v=OwbM40_SOJw, https://www.youtube.com/watch?v=jDbLNcCgn8U). W jego muzyce dominują charakterystyczne ciężkie gitarowe brzmienia (https://www.youtube.com/watch?v=amX3NG1PkUU) ale na Kucykonie będziemy mieli okazję przysłuchać się bassowej części jego twórczości, która nie tylko w skali naszego fandomu jest czymś unikalnym (https://www.youtube.com/watch?v=o5odCm6XqPE, https://www.youtube.com/watch?v=XAqTA-UeKm4). Na niemal półtoragodzinnym koncercie Soul Strings nie tylko zaprezentuje swoje stare utwory ale też te z najnowszej płyty "Ephemeral II: Parallels".

~Polonius

Cytat

Była mowa o LARPie, czas na sesję RPG. Jeżeli po błądzeniu po Polu Mokotowskim nadal będzie wam za mało przygód w świecie pastelowych kucyków, w nocy z piątku na sobotę będziecie mieli okazję wziąć udział w kucykowej sesji RPG prowadzonej w systemie Tails of Equestria!

FAQ:
Q: Czy będą jakieś zapisy?
A: Tak, ale to już na samym konwencie, najpewniej w sali od Trotmanii. Aby zapewnić ciekawą i niedłużącą się rozgrywkę, sesja zaplanowana jest na 6ciu graczy. Decyduje kolejność zapisów. Jeżeli będzie dużo chętnych, być może odbędzie się więcej niż jedna sesja równolegle, dlatego zachęcamy do zaznaczania chęci udziału w arkuszu rejestracyjnym.

Q: Nigdy nie uczetniczyłem w sesji RPG. Mogę się zapisać?
A: Jasne! Kiedyś musi być ten pierwszy raz i nocna sesja RPG dziejącego się w krainie kolorowych kucyków jest całkiem ciekawą opcją na start.

Q: Nigdy nie miałem okazji grać w tym systemie. Powinienem się jakoś przygotować?
A: Choć nie jest to wymagane, gorąco zachęcamy aby przynajmniej rzucić okiem na materiały udostępnione przez wydawcę: https://riverhorse.eu/downloads-errata-and-faqs/ oraz wstępnie przygotować swoją kartę postaci. Usprawni to znacznie najżmudniejszą część sesji czyli tworzenie bohaterów.
~Polonius

 

  • +1 2
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Turniej Rycerski jest konkurencją fizyczną podczas której w szranki staję na przeciw sobie dwóch wojowników wyposażonych w otulinową tarczę i miecz, w skład zabezpieczeń wchodzi również specjalny kask.
Walczą oni do przewagi w 5 pojedynku na 5 rund, podczas których będzie trzeba zdobyć 10 punktów które są naliczane na podstawie trafień w przeciwnika.
Szczegóły odnośnie zasad zostaną podane na Pinkiemeetie przed samym turniejem.
~Belzeb

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja się bym z chęcia wybrał, lae cóż bez opiekuna tata mnie do wawwy nie puści, chyba że ktoś mieszkający blikso Katowic czy Krakowa by mnie zabrał, bo widze że  nocloegem nie bedzę problemu, ale nie chcę sie nikomu narzucać tjesli to by stanowiło jakiś kłopot (eh uroki bycia ciamajdą na wózku,  pewnie teraz dostane komentarze lol ale żebrze, że dorosły a nie potrafi sobie sam poradzić ogarnąć :suspicious:, ale wystarczy że ojciec wozi mnie 4 w tygodni do Katowic na WNS na zajęcie i nie chcę go bardzej wykorzystywać niż to konieczne). i  nie iwm czy nie będe wścibski, ale czy nie powinno już być na stronie mapki dojazdowej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam pytanie do organizatorów Kucykonu. Na pewno będę na konwencie i mam dwa pytania, bo nie mogę znaleźć informacji. W szkole będzie jakaś możliwość się kimnąć, tak jak to bywało na innych konwentach? W sobotę o 18 jest zakończenie części szkolnej i przejazd do Mińska, wspomnieliście coś o namiotach, jak ma to dokładnie wyglądać? 
 

Edytowano przez Siwy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ogłosić, że na Kucykonie pojawi się polski głos Apple Bloom. :3

 

Co do pytań:

Dnia 23.06.2019 o 09:19, Siwy napisał:

Mam pytanie do organizatorów Kucykonu. Na pewno będę na konwencie i mam dwa pytania, bo nie mogę znaleźć informacji. W szkole będzie jakaś możliwość się kimnąć, tak jak to bywało na innych konwentach? W sobotę o 18 jest zakończenie części szkolnej i przejazd do Mińska, wspomnieliście coś o namiotach, jak ma to dokładnie wyglądać? 

 

W szkole z piątku na sobotę można kimać. ;)

Z soboty na niedziele, będzie nocleg poza szkołą i polecamy zdobyć namiot ale jeśli się nie uda nie ma co się martwić bo damy spać w budynku ale warunki będą dość obozowe.

 

Dnia 24.06.2019 o 21:44, Kacpi napisał:

Również mam jedno pytanie, jak mogę zgłosić przedmiot na aukcję charytatywną?

Najlepiej w tej sprawie udać się do Wonsza którego profil jest powyżej. ^^

W razie czego proszę po prostu zgłosić się do organizatora w trakcie konwentu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zaczyna się robić coraz ciekawie a ja wciąż nie mam kogoś kto by mógłby być moim opiekunem bo inaczej tata mnie nie puści eh trudno ogłoszę się tu i na Faceboku (choć wiem,  że zakończenie pewnie będzie bez Happy Endu)

Czy ktoś z okolic Katowic,  Sosnowca lub Krakowa jedzie na ten event i mógłby mnie przygarnąć jeśli tak to kontakt na pw 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...