Skocz do zawartości

Odcinki 1, 2; The Beginning of the End


Niklas

Ocena  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1/10 Metr mułu
      0
    • 2/10 Okropny
      0
    • 3/10 Mierny
      1
    • 4/10 Ujdzie
      0
    • 5/10 OK
      5
    • 6/10 Solidne
      3
    • 7/10 Dobry
      6
    • 8/10 Bardzo dobry
      7
    • 9/10 Świetny
      3
    • 10/10 Wybitny
      10
    • 11/10 I NEVER ASKED FOR THIS
      6


Recommended Posts

7 godzin temu, Niklas napisał:

Masz na myśli to pierwsze czy to ostateczne?

To pierwsze - w Kryształowym Imperium. Zarówno przejęcie władzy przez Sombrę jak i jego późniejsze obalenie są najgorzej napisanymi sekwencjami. Tak jak zaznaczyłem w swoim pierwszym poście - winne temu jest kompresowanie wydarzeń do zaledwie kilku minut (!), co całkowicie odbiera powagę tym wątkom. Za dużo jest niedomówień, jak np. samo pojawienie się Króla w mieście. W jaki sposób ominął systemy obronne i dlaczego Kryształowe Serce nie zadziałało tak jak trzeba? Wyglądało to tak banalnie że chyba bardziej uprościć tego się nie dało. ;) Nie zdziwił bym się gdyby Sombrero dojechał tam pociągiem. 

I podobnież obalenie. M6 i Kolec tak jakby bez wysiłku uporali się z dyktatorem. Potężny złodupiec a nie potraktował śmiertelnego zagrożenia jakimś mocnym zaklęciem, zbagatelizował powagę sytuacji i padł na jednego strzała. Wielka szkoda, bo powrót Sombry według mnie powinien być wydarzeniem na skalę całego sezonu, a producenci potraktowali go jedynie jako przynętę na znudzonych i odwracających się od serialu broniaków. :) Przejście do sceny z potyczką w sali tronowej odbyło się bez zapowiedzi, nie pokazano nam z czym Twalot i reszta musiały się zmierzyć, dlatego wyglądało to tak jakby Król nie zadbał o odpowiednią ochronę i protagonistki wykonały swoją robotę bez większego trudu.   

Koniec akurat mi się podobał, bo objawienie się "czystej energii" z magii przyjaźni było dla mnie zaskoczeniem. Przy okazji pogrywała fajna muzyka, a i poświęcono trochę uwagi na próbę przedostania się bohaterek do zamku, co zdecydowanie bardziej podkręciło emocję. Uroku odbiera temu przede wszystkim motyw z spóźnioną (jak zwykle) teleportacją. :lol:

 

Edytowano przez ByczekPazerny
  • +1 3
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sttark napisał:

Cozy Glow która jest zła bo tak i która była w więzieniu mimo iż dużo gorsze rzeczy robiły osoby na wolności, jak Tempest, nie jest logiczny, ale w naszym świecie ani nie ma sensu w świecie MLP 

Akurat tutaj chybione porównanie, bo taka Tempest uratowała M6 i ona zła nie była, bo jedynie czego chciała, to odzyskania swego rogu i bycia znowu akceptowaną przez innych, nie chciała wcale rządzić światem jak Cozy.

  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 bo taka Tempest uratowała M6 i ona zła nie była, bo jedynie czego chciała, to odzyskania swego rogu i bycia znowu akceptowaną przez innych, nie chciała wcale rządzić światem jak Cozy.

To trochę kiepska wymówka bo przez to że tak bardzo chciała swój róg dopuściła się zdrady stanu. Na karę zasługiwała nadal, konsekwencje jej czynów nie powinny zanikać razem z uratowaniem bohaterek, aczkolwiek..ok, rozumiem, że samo uratowanie bohaterek mogło wymazać jej winy.

 

No i ona (Tempest) była świadoma konsekwencji swoich czynów. Cozy nie może być świadoma bo jest dzieckiem, w wieku CMC, które albo nie wie co robi, albo nie powinno wiedzieć co robi, chyba że jakoś to fabularnie wytłumaczysz. Twórcy się o to nie pokusili jednak i mieli w dupie motyw jej działań. Dziecko przecież nie myśli w taki sposób jak ona, co tym bardziej pokazuje jak bardzo jest z dupy postacią i jej historia i działania nie mają żadnego sensu. Mamy po prostu dzieciaka który jest zły bo tak, który chcę władać innymi bo tak i który chcę teraz współpracować z kozą bo tak. I która została wrzucona do więzienia przez samą Celestię, która wybaczała dużo groźniejszym i większym złodupcom jak Discord, który ma na sumieniu nieporównywalnie więcej niż Cozy. Naprawdę twórców tego show stać było na więcej niż tak bezsensowny złoczyńca. 

Edytowano przez Sttark
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sttark napisał:

To trochę kiepska wymówka bo przez to że tak bardzo chciała swój róg dopuściła się zdrady stanu. Na karę zasługiwała nadal, konsekwencje jej czynów nie powinny zanikać razem z uratowaniem bohaterek, aczkolwiek..ok, rozumiem, że samo uratowanie bohaterek mogło wymazać jej winy.

Taaak? To dlaczego np taka Luna nie została ukarana, a też dopuściła się zdrady stanu i to dwa razy? Wyjaśnisz i to?

 

32 minuty temu, Sttark napisał:

Cozy nie może być świadoma bo jest dzieckiem, w wieku CMC, które albo nie wie co robi, albo nie powinno wiedzieć co robi, chyba że jakoś to fabularnie wytłumaczysz.

WTF, czyli u dzieci rozumowanie zaczyna się w okresie dorosłości, a przez całe dzieciństwo nie wiedzą co robią? :ming: Obejrzyj może raz jeszcze ten odcinek, a może zobaczysz, że to było dokładnie zaplanowane, ponad to pisała z kolesiem który siedział w więzieniu (to pewnie też nieświadomie robiła), który tłumaczył jej co i jak ma zrobić aby wygrać...

 

32 minuty temu, Sttark napisał:

Dziecko przecież nie myśli w taki sposób jak ona,

Tiaaa, a w poprawczakach, to siedzą dzieci, bo nie chciały jeść zupy w domu.

 

32 minuty temu, Sttark napisał:

Mamy po prostu dzieciaka który jest zły bo tak, który chcę władać innymi bo tak i który chcę teraz współpracować z kozą bo tak.

Obejrzyj może raz jeszcze ten odcinek błagam... Ona źle zrozumiała to czego uczyli w tej szkole i chciała wykorzystać przyjaźń do swoich celów... ps o jaką "kozę" ci teraz chodzi?

 

32 minuty temu, Sttark napisał:

I która została wrzucona do więzienia przez samą Celestię, która wybaczała dużo groźniejszym i większym złodupcom jak Discord, który ma na sumieniu nieporównywalnie więcej niż Cozy.

Po pierwsze jak zmierzyłeś to, kto jest większym złoczyńcą? Po drugie taki Discord był jej potrzebny, bo ma moc i Fluttershy go odmieniła, a ta Cozy prosiła o łaskę, czy coś podobnego? I co do Discorda, to on też został ukarany, bo zamienili go w kamień znowu, dopiero ileś odcinków potem, dostał nową szansę...

Edytowano przez BiP
  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taaak? To dlaczego np taka Luna nie została ukarana, a też dopuściła się zdrady stanu i to dwa razy? Wyjaśnisz i to?

Yup. Była siostrą Celesti. I to była po częsci Celi wina za to że Luna stała się tym kim się stała, bo za późno zauważyła że jest zazdrosna. Luna została ukarana. 1000 lat zapieczętowana na księżycu to jest kara. Zapomniałeś o tym czy ignorujesz ten fakt bo nie pasuje ci do argument? XD
 

Cytat

WTF, czyli u dzieci rozumowanie zaczyna się w okresie dorosłości, a przez całe dzieciństwo nie wiedzą co robią?

Gdzie ja to napisałem? Czemu używasz sofizmatu rozszerzenia, zamiast odnieść się do tego co mówię walczysz z wymyślonym, przez ciebie chochołem? 

 

Cytat

Obejrzyj może raz jeszcze ten odcinek, a może zobaczysz, że to było dokładnie zaplanowane, ponad to pisała z kolesiem który siedział w więzieniu (to pewnie też nieświadomie robiła), który tłumaczył jej co i jak ma zrobić aby wygrać...

Wszystko fajnie, tylko,że:

A) Nigdzie temu nie zaprzeczyłem. 
B) Nadal to nie ma sensu i nadal nie pasuje te zachowanie ni cholery do postaci dziecka, którym Cozy jest i które nie jest na tyle rozwinięte by rozumieć niektóre zagadnienie społeczne/socjalne itd na tyle dobrze co dorosła osoba. Do tej pory FIM się trzymało tej logiczności, od jej pojawienia się, już nie. 

 

Cytat

Tiaaa, a w poprawczakach, to siedzą dzieci, bo nie chciały jeść zupy w domu.

W poprawczakach nie siedzą dzieci tylko nastolatkowie. I nasz świat działa inaczej niż świat MLP co bylo widać wielokrotnie. Porównywanie logiki naszego świata do ich, mija się z celem, ja tylko wskazuje że twórcy popełniają błąd na swoich własnych warunkach ustalonych. 

 

 

Cytat

Obejrzyj może raz jeszcze ten odcinek błagam... Ona źle zrozumiała to czego uczyli w tej szkole i chciała wykorzystać przyjaźń do swoich celów... ps o jaką "kozę" ci teraz chodzi?

No to w takim razie jest to wina nauczycieli nie jej i to Twilight i reszta matołków powinna zostać ukarana za to co zrobili, nie uczeń, za to że ktoś źle mu wytłumaczył i wprowadził w błąd. Nadal głupie, nadal bez sensu, nadal sprzeczne z podstawami logiki w świecie MLP także zachowane. I mam na myśli tego barana z nowego sezonu. Tutaj źle się wyraziłem mea culpa. 

 

Cytat

Po pierwsze jak zmierzyłeś to, kto jest większym złoczyńcą? 

Normalnie wystarczy mieć mózg i umiejętność do logicznego myślenia. Discord był istotą która przez długi czas rządziła kucykami i lata jego panowania były dla nich koszmarem gdzie nic nie mogłoby być pewne. 

Cozy źle zrozumiała lekcje w szkole i za to trafiła do więzienia mimo iż jest dzieckiem, które nie z swojej winy zostało źle poinstruowane przez nauczycieli debili, którzy nigdy nie powinny wykonywać tego zawodu. 

Dodatkowo jest dzieckiem i nie ma w pełni świadomości i zrozumienia świata na tyle co inni złoczyńcy. A wsadzanie dziecka do więzienia bez resocjalizacji i próby wytłumaczenia jej co zrobiła źle, co nie miało nigdzie miejsca, mane 6 ledwo co się do tego odniosły i w sumie miały na to wywalone, podobnie jak Celestia, jest zwykłym dzbaństwem i tyle. 

 

Cytat

 Po drugie taki Discord był jej potrzebny, bo ma moc i Fluttershy go odmieniła

Discord nie był jej do niczego potrzebny. Celestia tak mówiła ale nigdy nie wyjaśniono tego motywu, to kolejna dziura fabularna, nie wiem po co się na nią powoływać xd. 

 

Cytat

a ta Cozy prosiła o łaskę, czy coś podobnego?

Discord też nie prosił o łaskę. Ukłonił sie przed księżniczką tylko po to by nie być zamienionym w kamień. To nie była łaska ale szantaż co najwyżej. Imo zrobił to głównie dla Fluttershy, by móc się z nią przyjaźnić, bo nigdy nie czuł, czegoś podobnego, się to mu spodobało, postanowił zaryzykować itd. Ma to sens z perspektywy istoty co najmniej 1000 letniej. 

 

Cytat

 I co do Discorda, to on też został ukarany, bo zamienili go w kamień znowu, dopiero ileś odcinków potem, dostał nową szansę

Ale wtedy zamienili go w kamień bo stanowił zagrożenie. I trzeba było to zrobić. Nadal jednak potem pozwolili mu być na wolności i robić swoje. Poza tym czy ja muszę przypominać że Twi chciała go kontrolować jakimś zaklęciem i wyprać mu mózg??? Zajebisty morał dla dzieci xd 

Imo gdyby Discord chciał, mógłby spokojnie zniszczyć elementy i zabić/uwięzić wszystkie Mane 6. Nie zrobił tego bo to kreskówka dla dzieci, ale takie ryzyko istniało. Ale nieważne, to w jak źle sposób została przeprowadzona jego przemiana już zostało nie raz, nie dwa omówione w fandomie. 

 

Nadal jednak ma to sen w przypadku Discorda a nie ma w przypadku dziecka, które jest złe nie wiadomo czemu, zachowuje się tak nie wiadomo czemu itd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sttark napisał:

Yup. Była siostrą Celesti. I to była po częsci Celi wina za to że Luna stała się tym kim się stała, bo za późno zauważyła że jest zazdrosna. Luna została ukarana. 1000 lat zapieczętowana na księżycu to jest kara. Zapomniałeś o tym czy ignorujesz ten fakt bo nie pasuje ci do argument? XD

A potem wróciła i znowu ją zdradziła, Zapomniałeś o tym, czy ignorujesz ten fakt bo nie pasuje ci do argumentu? XD I Tempest to też NIE była wina, że straciła róg i że wszyscy się od niej odwrócili i że chciała znowu byc "normalną"...

 

19 minut temu, Sttark napisał:

Gdzie ja to napisałem? Czemu używasz sofizmatu rozszerzenia, zamiast odnieść się do tego co mówię walczysz z wymyślonym, przez ciebie chochołem?

Proszę...

1 godzinę temu, Sttark napisał:

Cozy nie może być świadoma bo jest dzieckiem, w wieku CMC, które albo nie wie co robi, albo nie powinno wiedzieć co robi, chyba że jakoś to fabularnie wytłumaczysz.

Zapominasz o tym co piszesz, czy już się w tym gubisz?

 

19 minut temu, Sttark napisał:

B) Nadal to nie ma sensu i nadal nie pasuje te zachowanie ni cholery do postaci dziecka, którym Cozy jest i które nie jest na tyle rozwinięte by rozumieć niektóre zagadnienie społeczne/socjalne itd na tyle dobrze co dorosła osoba. Do tej pory FIM się trzymało tej logiczności, od jej pojawienia się, już nie.

A skąd ty to wiesz? Czyli dziecko jak zamknie np szkolną pedagog w kiblu, to sugerujesz, że dziecko nie wie, że to jest złe i że będzie za to jakaś kara??? A to tylko jeden przykład, bo jeszcze zmanipulowało całą szkołe, do uwięzienia urzędnika państwowego, też sugerujesz, że dziecko nie wie, że to złe i że może być za to ukarane???

 

19 minut temu, Sttark napisał:

No to w takim razie jest to wina nauczycieli nie jej i to Twilight i reszta matołków powinna zostać ukarana za to co zrobili, nie uczeń, za to że ktoś źle mu wytłumaczył i wprowadził w błąd. Nadal głupie, nadal bez sensu, nadal sprzeczne z podstawami logiki w świecie MLP także zachowane.

Jakoś inni uczniowie nie atakowali innych, więc sposób nauczania raczej nie był zły.

 

19 minut temu, Sttark napisał:

I mam na myśli tego barana z nowego sezonu.

To Grogar z G1, ale ok mniejsza, a zatem wracając do wcześniejszej wypowiedzi, masz kolejny dowód, że ona świadomie działa podstępnie i przyłączyła się do niego. Gdyby faktycznie była dobra jak sugerujesz, to mogłaby ostrzec inne kucyki o nim, póki co tego nie zrobiła.

 

19 minut temu, Sttark napisał:

Normalnie wystarczy mieć mózg i umiejętność do logicznego myślenia. Discord był istotą która przez długi czas rządziła kucykami i lata jego panowania były dla nich koszmarem gdzie nic nie mogłoby być pewne. 

Cozy źle zrozumiała lekcje w szkole i za to trafiła do więzienia mimo iż jest dzieckiem, które nie z swojej winy zostało źle poinstruowane przez nauczycieli debili, którzy nigdy nie powinny wykonywać tego zawodu. 

Dodatkowo jest dzieckiem i nie ma w pełni świadomości i zrozumienia świata na tyle co inni złoczyńcy. A wsadzanie dziecka do więzienia bez resocjalizacji i próby wytłumaczenia jej co zrobiła źle, co nie miało nigdzie miejsca, mane 6 ledwo co się do tego odniosły i w sumie miały na to wywalone, podobnie jak Celestia, jest zwykłym dzbaństwem i tyle. 

 

HAHAHHAHAHAHAHAHAHAH!

Po pierwsze, Discord też był ukarany (pisałem już o tym, ale mniejsza...) bo był kamieniem, a to że dostał drugą szansę, tylko dowodzi, że Luna nie jest wyjątkiem i każdemu się ona należy prawda? Zresztą to samo było ze Starlight, czy Sunset... Po drugie, ty masz dzieci za jakieś bezmózgi, czy jak? Sugerujesz, że dzieci NIE myślą i nie są świadome, że jak wsadzą palec do ogniska, to będzie ała? No ja jakoś tak im tępakiem nie byłem za dzieciaka i byłem świadomy, że np się nie kradnie w sklepie, bo to złe...

 

19 minut temu, Sttark napisał:

Discord nie był jej do niczego potrzebny. Celestia tak mówiła ale nigdy nie wyjaśniono tego motywu, to kolejna dziura fabularna, nie wiem po co się na nią powoływać xd. 

Jakoś wielokrotnie ratował ich świat i ty dalej sugerujesz, że do niczego ten Discord był xD

 

19 minut temu, Sttark napisał:

Zajebisty morał dla dzieci xd 

Imo gdyby Discord chciał, mógłby spokojnie zniszczyć elementy i zabić/uwięzić wszystkie Mane 6. Nie zrobił tego bo to kreskówka dla dzieci, ale takie ryzyko istniało. Ale nieważne, to w jak źle sposób została przeprowadzona jego przemiana już zostało nie raz, nie dwa omówione w fandomie. 

I kto teraz porównuje logikę serialu do naszej xD

 

19 minut temu, Sttark napisał:

nie ma w przypadku dziecka, które jest złe nie wiadomo czemu, zachowuje się tak nie wiadomo czemu itd. 

W odcinku sama Cozy tłumaczy to wszystko, obejrzyj ten odcinek a się dowiesz od niej samej...

Edytowano przez BiP
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A potem wróciła i znowu ją zdradziła, Zapomniałeś o tym, czy ignorujesz ten fakt bo nie pasuje ci do argumentu? XD I Tempest to też NIE była wina, że straciła róg i że wszyscy się od niej odwrócili i że chciała znowu byc "normalną"...

Nope, mylisz się. Nie zdradziła nikogo bo nikomu nie poprzysięgła lojalności. Nie da się zdradzić kogoś, jeżeli się tego wcześniej nie zrobiła. Nightmare moon nadal była główną ,,formą,, Luny i Luna nadal była pod jej panowaniem, dopiero potem jak już wróciła do starego siebie a Mane 6 za pomocą elementów ją odczarowały to opamiętała się. Dopier potem przeprosila i do tej pory była wierna, zrozumiała swoją lekcje. Poza tym, jak już mówiłem, Celestia nie była bez winy w tym. 

A co do Tempest to kara jej się jak najbardziej należy ponieważ strata rogu i sam fakt, że ktoś się z ciebie wyśmiewa nie upoważnia cię do tego by nielegalnie dokonywać zamachu stanu, oraz sprzymierzyć się z najeźdźca który chcę podbić i zniewolić cały kraj. Pełen kuców, które nic ci(Tempest) nie zrobiły. Tak więc twoje usprawiedliwienie nie ma sensu. 

 

Cytat

A skąd ty to wiesz? 

Co konkretnie, skąd wiem? 
 

Cytat

Czyli dziecko jak zamknie np szkolną pedagog w kiblu, to sugerujesz, że dziecko nie wie, że to jest złe i że będzie za to jakaś kara???

Czemu znowu stosujesz sofizmat rozszerzenia? 

 

Cytat

A to tylko jeden przykład, bo jeszcze zmanipulowało całą szkołe, do uwięzienia urzędnika państwowego, też sugerujesz, że dziecko nie wie, że to złe i że może być za to ukarane???

Ponownie, gdzie ja to napisałem i czemu znowu walczysz z chochołem i popełniasz błąd logiczny? 

 

 

Cytat

Jakoś inni uczniowie nie atakowali innych, więc sposób nauczania raczej nie był zły.

Jak widać był, ponieważ nie był dostosowany do wszystkich uczniów. Nie trzeba było przyjmować ucznia, który nie nadaje się do szkoły to raz. 

Dwa, istnieje coś takiego jak indywidualne zajęcia. A Cozy chyba była sierotą. Więc...??? Aż samo się prosi o rozwiązania tej sytuacji. 

Trzy, to akurat oczywiste, że z głównych bohaterek nauczycielki(profesorki xd) żadne, ale sezon potrzebował beznadziejnego złoczyńcy na koniec no i padło na Cozy...

 

Cytat

To Grogar z G1, ale ok mniejsza, a zatem wracając do wcześniejszej wypowiedzi, masz kolejny dowód, że ona świadomie działa podstępnie i przyłączyła się do niego

Co nie ma absolutnie żadnego sensu bo jest dzieckiem a dzieci się tak nie zachowują, przynajmniej nie bez konkretnego powodu a Cozy powodu żadnego nie miała, więc mamy do czynienia z poważą i dużą dziurą fabularną, która z jakieś dziwnego powodu tym mniej wymagającym zaskakująco pasuje i nie przeszkadza. Ale ok, nie wnikam, nie każdy w końcu musi być wymagającym odbiorcom( i tak, nawet od serialu dla dzieci można coś wymagać, zwłaszcza że nie raz/ nie dwa pokazywał, że potrafi to robić dobrze), ale nadal mój argument o braku sensu by Cozy to robiła jest aktualny. 

 

Cytat

HAHAHHAHAHAHAHAHAHAH!

Wspaniały argument xd 

 

Cytat

Po pierwsze, Discord też był ukarany (pisałem już o tym, ale mniejsza...)

Fajnie, nigdzie temu nie przeczę, że był. Ale Discord zrobił coś naprawdę złego i to przez długi czas a Cozy nie, więc kara dla niego jest sensowna i logiczna bo był dorosły i działał w pełni świadomie, Cozy to dziecko a dzieci nie mają tak wykształconych umysłów jak dorosłe osoby( Cozy musi być mniej więcej wieku dziecka z podstawówki jak CMC), więc to tym bardziej pokazuje głupotę scenarzystów. 

 

Cytat

a to że dostał drugą szansę, tylko dowodzi, że Luna nie jest wyjątkiem i każdemu się ona należy prawda? 

Prawda, każdy zasługuje, więc czemu Cozy jej nie dostała skoro zrobiła dużo mniej złego i miała dużo większe powody do tego by dokonywać tych wszystkich złych rzeczy, nie w pełni świadomie i z swojej winy? Ma w końcu ograniczoną odpowiedzialność do czynności prawnych, albo przynajmniej powinna mieć, to by logika nakazywała xd. 

 

I nadal nie było żadnego powodu by Discord miał wrócić, show w ogóle sie do tego nie odniosło. 

 

Cytat

Po drugie, ty masz dzieci za jakieś bezmózgi, czy jak?

3 raz używasz sofizmatu rozszerzenia, weź się dokształć proszę jak się dyskutować powinno bo to co robisz to naprawdę jedynie potrafi budzić uśmiech politowania :v 

 

Cytat

Sugerujesz, że dzieci NIE myślą i nie są świadome, że jak wsadzą palec do ogniska, to będzie ała?

Gdzie to napisałem i gdzie to sugeruje? Wskaż konkretny cytat. Dokonujesz wyolbrzymienia tezy swojego interlokutora. 

 

Cytat

Jakoś wielokrotnie ratował ich świat i ty dalej sugerujesz, że do niczego ten Discord był xD

Wymień mi z 3/4 momenty w których to DISCORD ratował świat. No śmiało. Bo z tego co ja pamiętam to zawsze Mane 6 odwalały brudną robotę a Discord, i to nie sam, jedynie raz uratował główne bohaterki. No dalej, wymień te przykłady z serialu gdzie Discord wielokrotnie ratował świat xd. 

Poza tym ten sposób myślenia jest głupi po prostu. A co by się stało gdyby to kiedyś np Tirek albo Sombra byliby potrzebni do ratowania świata? Co wtedy? Mane 6 powinna kolekcjonować ewentualnych zbirów by w zanadrzu wykorzystać ich jakby akurat plot twist wymagał by to dany złoczyńca był potrzebny do ratowania świata w tym konkretnym momencie? Bez sensu. 

 

Cytat

I kto teraz porównuje logikę serialu do naszej xD

Ja, ale mówię o logice która do pewnej pory i obowiązywała w świecie FIM i w naszym. Nie czepiam się prawideł działania ich świata. 

 

Cytat

W odcinku sama Cozy tłumaczy to wszystko, obejrzyj ten odcinek a się dowiesz od niej samej...

Nie tłumaczy tego w żaden logiczny, mający sens sposób, który mógłby być uznany za wystarczający do umotywowania jej działań i zachowanie Mane 6, które były bardzo niesprawiedliwe w stosunku do niej. 

 

 

 

 

 

P.S. Naprawdę proszę byś się trochę dokształcił o prowadzeniu dyskusji i byś zrozumiał że zasypywanie interlokutora, rzeczami, których on nie mówi/nie twierdzi to nie jest sposób prowadzenia dyskusji xd. 

 

Masz tu podpowiedź nawet małą ode mnie:

 

Istotą tego zabiegu w dyskusji jest przedstawienie wypowiedzi czy poglądu adwersarza w wypaczony sposób i atakowanie argumentami takiej wypaczonej, łatwej do obalenia lub ośmieszenia wersji, z którą atakowany ma w rzeczywistości niewiele wspólnego. Wielu ludzi można w ten sposób nabrać stwarzając wrażenie, że obaliliśmy tezy adwersarza i odnieśliśmy zwycięstwo w dyskusji. Atakujemy więc – nie prawdziwe poglądy przeciwnika, ale – stworzonego przez nas chochoła.

 

https://www.salon24.pl/u/janmak/686606,atakowanie-chochola

Edytowano przez Sttark
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czemu znowu stosujesz sofizmat rozszerzenia? " 

Jakie rozszerzenia? Opisuję odcinek, który podobno widziałeś... 

 

"Ponownie, gdzie ja to napisałem i czemu znowu walczysz z chochołem i popełniasz błąd logiczny? "

Przeczytaj swoje posty, lub to co cytowałem, może i ty powinieneś zwalczyć swego chochoła?

 

"Jak widać był, ponieważ nie był dostosowany do wszystkich uczniów. Nie trzeba było przyjmować ucznia, który nie nadaje się do szkoły to raz. "

Szkoła jest dla wszystkich, to raz. I jak ocenić czy się nadaje czy nie? "Będziesz chciał podbić świat i staniesz się zły?" 

 

"Dwa, istnieje coś takiego jak indywidualne zajęcia. A Cozy chyba była sierotą. Więc...??? Aż samo się prosi o rozwiązania tej sytuacji"

Co ma bycie sierota, do zajęć dodatkowych? Po za tym, ten Gallus czy jak on tam miał, też był sierotą... :v

 

"Trzy, to akurat oczywiste, że z głównych bohaterek nauczycielki(profesorki xd) żadne, ale sezon potrzebował beznadziejnego złoczyńcy na koniec no i padło na Cozy"

Aha, dobrze że ty się tak znasz na nauczaniu, że je oceniasz  xD

 

"Co nie ma absolutnie żadnego sensu bo jest dzieckiem a dzieci się tak nie zachowują, przynajmniej nie bez konkretnego powodu a Cozy powodu żadnego nie miała, więc mamy do czynienia z poważą i dużą dziurą fabularną, która z jakieś dziwnego powodu tym mniej wymagającym zaskakująco pasuje i nie przeszkadza. Ale ok, nie wnikam, nie każdy w końcu musi być wymagającym odbiorcom( i tak, nawet od serialu dla dzieci można coś wymagać, zwłaszcza że nie raz/ nie dwa pokazywał, że potrafi to robić dobrze), ale nadal mój argument o braku sensu by Cozy to robiła jest aktualny"

A co ma bycie dzieckiem do tego??? A skąd wiesz jak dzieci się zachowują i to te wszystkie na całym świecie? A skąd wiesz, że nie miała powodu do tego??? I nie trzeba dużo więcej wymagać od serialu jak tylko oglądać że zrozumieniem ;)

 

"Prawda, każdy zasługuje, więc czemu Cozy jej nie dostała skoro zrobiła dużo mniej złego i miała dużo większe powody do tego by dokonywać tych wszystkich złych rzeczy, nie w pełni świadomie i z swojej winy? Ma w końcu ograniczoną odpowiedzialność do czynności prawnych, albo przynajmniej powinna mieć, to by logika nakazywała" 

Po pierwsze skąd pewność że jej nie dostanie? Discord dostał już w następnym odcinku czy też poczekał? Po drugie co ma do tego kto ile zrobił? Złamiesz prawo, to za to płacisz, a nie "bo on zrobił wiecej złego, to ja chcę mniejsza karę, lub jej brak"

 

"I nadal nie było żadnego powodu by Discord miał wrócić, show w ogóle sie do tego nie odniosło" To obejrzy ostatni odcinek np :v

 

"3 raz używasz sofizmatu rozszerzenia, weź się dokształć proszę jak się dyskutować powinno bo to co robisz to naprawdę jedynie potrafi budzić uśmiech politowania" A zatem trzymam twój poziom :v

 

"Gdzie to napisałem i gdzie to sugeruje? Wskaż konkretny cytat. Dokonujesz wyolbrzymienia tezy swojego interlokutora" Poczytaj tam wyżej. Serio nie chce mi się po 3 razy cytować to samo...

 

"Wymień mi z 3/4 momenty w których to DISCORD ratował świat. No śmiało. Bo z tego co ja pamiętam to zawsze Mane 6 odwalały brudną robotę a Discord, i to nie sam, jedynie raz uratował główne bohaterki. No dalej, wymień te przykłady z serialu gdzie Discord wielokrotnie ratował świat xd. " Ostatni odcinek, odcinek z 2 atakiem Chrysalis, odcinek z Tirekiem gdy podpowiedział TS gdzie szukać odpowiedzi 

 

"Poza tym ten sposób myślenia jest głupi po prostu. A co by się stało gdyby to kiedyś np Tirek albo Sombra byliby potrzebni do ratowania świata? Co wtedy? Mane 6 powinna kolekcjonować ewentualnych zbirów by w zanadrzu wykorzystać ich jakby akurat plot twist wymagał by to dany złoczyńca był potrzebny do ratowania świata w tym konkretnym momencie? Bez sensu" A jakby babcia miała wąsa, to byłby dziadek :v Już się widzę silisz na jakiekolwiek argumenty...

 

"Nie tłumaczy tego w żaden logiczny, mający sens sposób, który mógłby być uznany za wystarczający do umotywowania jej działań i zachowanie Mane 6, które były bardzo niesprawiedliwe w stosunku do niej."

 Lub, to ty nie rozumiesz, albo byś nie wiadomo co chciał usłyszeć...?

 

"Naprawdę proszę byś się trochę dokształcił o prowadzeniu dyskusji i byś zrozumiał że zasypywanie interlokutora, rzeczami, których on nie mówi/nie twierdzi to nie jest sposób prowadzenia dyskusji xd. " Czyli rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem jest ci obce? Ponad to pojęcia takie jak sarkazm, pewnie też xD

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiP

 

Możesz to napisać w taki sposób by było strawne do czytania? No wiesz..użyć tych opcji, których używałeś do tej pory? 

 

Poza tym, nie odpowiedziałeś mi na moje pytania:

 

Czemu używasz sofizmatu rozszerzenia, czemu stosujesz błąd logiczny polegający na  przedstawieniu wypowiedzi czy poglądu adwersarza w wypaczony sposób i atakowanie argumentami takiej wypaczonej, łatwej do obalenia lub ośmieszenia wersji, z którą atakowany ma w rzeczywistości niewiele wspólnego. Wielu ludzi można w ten sposób nabrać stwarzając wrażenie, że obaliliśmy tezy adwersarza i odnieśliśmy zwycięstwo w dyskusji. Atakujemy więc – nie prawdziwe poglądy przeciwnika, ale – stworzonego przez nas chochoła.

 

Oraz, wskaż mi proszę gdzie Discord kilkakrotnie uratował świat, bo w żadnym z wymienionych przez ciebie odcinków świata nie uratował, uratowały sytuacje Mane 6, a w ostatnim odcinku również Discord świata nie uratował, czyli znowu kłamiesz. Owszem pomógł bohaterkom, ale nie pokonał Sombry XD 

 

Edytowano przez Sttark
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sttark napisał:

@BiP

 

Możesz to napisać w taki sposób by było strawne do czytania? No wiesz..użyć tych opcji, których używałeś do tej pory? 

Ok, ale dopiero wieczorem, lub jutro bo jestem na telefonie a tutaj to słabo działa, mega się namęczyłem by to choć tak napisać.... Jak poczekasz to do jutra poprawie, albo daj na PW będzie łatwiej pisać...

 

 

"Oraz, wskaż mi proszę gdzie Discord kilkakrotnie uratował świat, bo w żadnym z wymienionych przez ciebie odcinków świata nie uratował, uratowały sytuacje Mane 6, a w ostatnim odcinku również Discord świata nie uratował, czyli znowu kłamiesz. Owszem pomógł bohaterkom, ale nie pokonał Sombry XD" 

 

Ok, to dopowiem oczywistość. Uratował świat/kraj kucyków lub pomógł w tym.

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiP

Ok luz poczekam, aż będziesz miał czas. 

 

W międzyczasie postaram się i tak na to odpowiedzieć, więc następną wypowiedź po prostu przygotuj poprawnie. 

 

Cytat

Jakie rozszerzenia? Opisuję odcinek, który podobno widziałeś... 

Ech..napisałem ci na dole na czym polega twój błąd logiczny, który popełniasz. 

 

Cytat

Przeczytaj swoje posty, lub to co cytowałem, może i ty powinieneś zwalczyć swego chochoła?

Przeczytałem, nigdzie nie napisałem tego co mi zarzucasz. I wskaż mi gdzie ja popełniam ten błąd i gdzie sugeruje ci coś czego nie napisałeś xd. 

 

Cytat

Szkoła jest dla wszystkich, to raz. I jak ocenić czy się nadaje czy nie? "Będziesz chciał podbić świat i staniesz się zły?" 

 

No własnie nie jest dla wszystkich co udowodniły Mane 6 w jednym z odcinków gdzie był problem z przyjęciem CMC i Cozy właśnie do niej.

 

Cytat

Co ma bycie sierota, do zajęć dodatkowych? Po za tym, ten Gallus czy jak on tam miał, też był sierotą

tyle, że Fallus jest starszy. A Cozy jest na tyle młoda że Twi i Starlight spokojnie mógłby się nią zająć i zaopiekować. Albo nawet Starlight bo miała z nią dobrą więź.  Mogłyby przeznaczyć jej indywidualne nauczania bo jej rozwój był na innym poziomie niż pozostałych uczniów była od niech wyraźnie młodsza. 

 

Cytat

Aha, dobrze że ty się tak znasz na nauczaniu, że je oceniasz  xD

Nie muszę się znać na kuchnii by móc ocenić czy potrawa jest przypalona, przesolona itd. Tak samo nie muszę się znać na samochodach by stwierdzić, że źle działa. Nie muszę znać sie na nauczaniu by stwierdzić, że Mane 6 nie potrafiło dobrze uczyć, bo żadna z nich nie ma ku temu ani talentu ani wykształcenia. Jedynie Twi i Flutter mogłyby coś tutaj zrobić, bo i AJ i RD się nie nadają do tego. Tak samo Starlight i Rarity. 

 

Cytat

A co ma bycie dzieckiem do tego???

To, że dzieci są mniej rozwinięte od osób dorosłych i dlatego mają ograniczone prawa? -_- 

 

Cytat

 A skąd wiesz jak dzieci się zachowują i to te wszystkie na całym świecie?

Znowu chochoł... 

 

Cytat

A skąd wiesz, że nie miała powodu do tego???

A skąd wiesz, że miała? I oceniam to co widzę, żadnego powodu na tyle dobrego by usprawiedliwić jej zachowanie nie miała. 

 

Cytat

Po pierwsze skąd pewność że jej nie dostanie? Discord dostał już w następnym odcinku czy też poczekał?

 

Znając serial pewnie dostanie i to w ostatnich odcinkach jakoś, tylko że nie ma powodu by nie mogła dostać jej wcześniej, poza tym durnym plot twistem by umieścić ją i Tireka w jednym miejscu. 

 

Cytat

Po drugie co ma do tego kto ile zrobił? Złamiesz prawo, to za to płacisz, a nie "bo on zrobił wiecej złego, to ja chcę mniejsza karę, lub jej brak"

 

A to ma do tego, że jest różnica jeżeli ktoś raz dokona czegoś złego a jeżeli zrobi to kilka razy i to do tego gorszych rzecznych..btw, istnieje coś takiego jak recydywa. 

 

Cytat

"I nadal nie było żadnego powodu by Discord miał wrócić, show w ogóle sie do tego nie odniosło" To obejrzy ostatni odcinek. 

 

Obejrzałem i nic on nie ma wspólnego z tym co mówię bo nie był on planowany na etapie 3 sezonu...argument nie mający sensu. 

 

Cytat

"3 raz używasz sofizmatu rozszerzenia, weź się dokształć proszę jak się dyskutować powinno bo to co robisz to naprawdę jedynie potrafi budzić uśmiech politowania" A zatem trzymam twój poziom 

 

No właśnie nie, bo ja nie popełniam błędów logicznych w przeciwieństwie do ciebie, przynajmniej żadnego nie wskazałeś i nie udowodniłeś że to jakiś błąd. Serio, nie odwracaj kota ogonem.. 

 

Cytat

"Gdzie to napisałem i gdzie to sugeruje? Wskaż konkretny cytat. Dokonujesz wyolbrzymienia tezy swojego interlokutora" Poczytaj tam wyżej. Serio nie chce mi się po 3 razy cytować to samo...

 

Przeczytałem i nadal tego nie wskazałeś. Śmiało, to tylko konkretny cytat. Jestem pewien, że jeżeli jakiś był to go wstawisz xd. 

 

Cytat

A jakby babcia miała wąsa, to byłby dziadek  Już się widzę silisz na jakiekolwiek argumenty...

 

Gratuluje, podsumowałeś świetnie głupotę twojego argumentu xd. Nie musisz mi pomagać w dyskusji bardziej niż to robisz zazwyczaj, ale ok jak ci łatwiej xd. 

 

Cytat

 Lub, to ty nie rozumiesz, albo byś nie wiadomo co chciał usłyszeć...?

 

Chciałbym usłyszeć dobre backstory villana. To raczej mało jest chyba wymagające praktycznie każda kreskówka sobie z tym radzi, MLP też powinno. 

 

Cytat

Czyli rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem jest ci obce?

To co napisałeś nijak nie łączy się z tym co ja napisałem. Znowu dygresja i zmiana tematu. 

 

Cytat

 Ponad to pojęcia takie jak sarkazm, pewnie też xD

Znowu chochoł. Gdzie ja napisałem, że nie wiem co to sarkazm? Sarkazm nie jest potrzebny w dyskusji na argumenty, ale argumenty tak, są. Ty ich nie masz i tu leży problem :v 

Edytowano przez Sttark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wam nie pasuje, ilość memów jaka się w tym odcinku przewinęła jest olbrzymia. Twórcy pokazują, że potrafią się sami z siebie śmiać. Sombra, który klepie wszystkich jak chce. Discord, który trolluje wszystkich jak leci. I standardowy plot armour, osłaniajacy main 6 XD szkoda, że Discord pod koniec nie złamał 4 ściany i nie powiedział czegoś w stylu:
"See Twilight? Plot armour that thou art wearing is too tough".


@Myhell
 

Cytat

Cozy Glow, to automatycznie wzbudza to we mnie uśmiech politowania. Czy Hasbro naprawdę nie miało pomysłu na antagonistę, że wprowadzili to małe coś, co tylko łazi wokół, podlizuje się i trzeszczy?


Mój drogi, Cozy Glow to (w mojej opinii) najbardziej ambitna postać i najlepiej zaprojektowany villain w całej serii. Zauważ, że manipuluje wszystkim i wszystkimi, aż czuć jak gęsto się robi od poziomu jej kombinowania na wszystkie możliwe sposoby. Oczywiście mam nadzieję, że Ha$bro jej nie spartaczy, bo jeśli się ją spłyci za bardzo to niestety będzie tylko wnerwiającym komarem, który się plącze wokół.

Edytowano przez 7734111
  • +1 2
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sttark Nie mam nic do waszej dyskusji, jednak muszę Ci zwrócić uwagę. Jeśli dalej zamierzasz skupiać się na tym jak BiP przedstawia swoje argumenty, zamiast skupić się nad retoryką swojej wypowiedzi to odpuść sobie, bo to nie jest na temat odcinka. A ostrzegam, bo im dalej piszecie tym więcej czepiasz się bardziej o formę dyskusji i coraz mniej merytorycznych argumentów widzę, a wygląda jakbyś miał zaraz zapomnieć na jaki temat właściwie dyskutujesz. 

Jeśli odczuwasz ogromną potrzebę wypunktowania BiPa w ten sposób to zrób to na PW.

A jeśli nie zgadzasz się z ostrzeżeniem słownym to również zapraszam na PW.

 

I kontynuuje dalej temat odcinka :fluttershy5:

BTW. Uwielbiam te majestatyczne pozy i gesty Sombry. Mam cichą nadzieję, że jeszcze się pojawi, bo skoro Grogar tak podkreślał, że muszą pracować razem to strata takiej jednostki to jednak sporo.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PervKapitan

 

Cytat

 Nie mam nic do waszej dyskusji, jednak muszę Ci zwrócić uwagę. Jeśli dalej zamierzasz skupiać się na tym jak BiP przedstawia swoje argumenty, zamiast skupić się nad retoryką swojej wypowiedzi to odpuść sobie, bo to nie jest na temat odcinka. A ostrzegam, bo im dalej piszecie tym więcej czepiasz się bardziej o formę dyskusji i coraz mniej merytorycznych argumentów widzę, a wygląda jakbyś miał zaraz zapomnieć na jaki temat właściwie dyskutujesz. 

Dyskusja na temat Cozy i całej szkoły przeszła na PW więc luz :v 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przeglądałem dwa ostatnie odcinki poprzedniej serii zastanawiałem się czemu Cozy Glow udała się na ,,wakacyjne kolonie,'' sponsorowane przez panią dnia. Okazało się, że młoda i nie rzucająca się w oczy klacz pegaza osobiście poznała swojego idola. Przynajmniej jej tak powiedzieli, że udaje się na kolonie, by na własne oczy ujrzeć (swojskiego poniekąd) koziołka - wiecie tego, co powrócił gdzie kują kozy, czy jakoś tak), chodź z uwagi na jego wygląd trwają spekulacje, czy to jednak ktoś z rodziny tego naszego wędrowniczka, lub to on co prawda, ale już po wizycie w solarium (ewentualnie w salonie odnowy biologicznej, albo coś w tym stylu). 

 

I sądząc po reakcji naszej małej pegazicy się nie zawiodła, chodź nie wiedziała, że jej idol (którego pewna babcia  w takim filmie widziała tylko w telewizorze) przyprowadził do siebie byłą władczynię podmieńców (w kręgach znanych jako Krysia) posiadająca jak mówią również pseudonim TW ,,Dziurkacz'', lub TW ,,Otwieracz do butelek/konserw'', niejakiego Sombrę (obiekt westchnień podobno wielu klaczy w tym Luny, Celestii oraz Twilight, oraz jej koleżanek) i gościa z rogami, który sądząc po klacie często odwiedzał siłownię (ewentualnie stosował inne ,,dozwolone;'' środki) upiększające cerę mięśnie (podbierał podobno żonie, chodź nikt jej nie widział i o niej nie słyszał).

 

Jednak mimo początkowej niewiedzy związanej z pojawieniem się wspomnianych postaci nasza mała klaczka nie tylko zaprzyjaźniła się z nimi, (a dzięki jej małym rozmiarom przydaje się jako jojo co wiemy na podstawie nadesłanego obrazu), ale także dowiedziała się, iż wraz z pozostałymi dobrymi  należy do grupy (wzajemnej adoracji lub kółka różańcowego) mającej na celu zaprowadzenie ,,pokoju'' w Equestrii podobnie jak pewien zgredek lubiący ciasteczka z kry...tzn z kremem.

 

Mamy tutaj także księżniczkę przyjaźni, która po tym, gdy Luna i Celestia postanowiły udać się na emeryturę i pojechać (niektórzy mówią do San Escobar, gdzie spotkały zresztą swojego znajomego jednorożca Star Swirla Brodatego  pseudonim TW ,,Gandalf'') miała przejąć rządy w państwie. Co prawda było jeszcze nasze

Spoiler

(słońce Peru)

 

i Discord, ale przepadł on z przyczyn podobno formalnych (załatwianych w naszych urzędach szybko i bez komplikacji), to też nic dziwnego że kandydatką była nasza fioletowa klacz. Jej zadowolenie było ogromne. Była też tak opanowana, że często dmuchała w torebkę przy okazji wymyślając przyrząd do badania efektów,,,wiatru halnego''' stosowanego warunkach terenowych także przez odpowiednie służby posiadające w swoim arsenale suszarki (do grzyw/włosów i takich tam), czy aparatów fotograficznych służących do robienia zdjęć chociażby do albumu za darmo (chyba).

 

Ale pomijając kwestię nowinki technicznej naszej księżniczki przyjaźni warto wspomnieć jeszcze raz o  samym Sombrze. (ponieważ o Cozy Glow już chyba wyczerpałem temat), a raczej jego spotkania z naszą Twiiight, jej koleżankami. Było tak (dwukrotne) przyjacielskie (poniekąd było to zaproszenie na balangę), że go oświeciło, ale co było potem wkrótce być może się dowiemy podobnie jaki plan ma nasza spółka (Z.O.O.) tzn kółko wzajemnej adoracji/różańcowe.

Edytowano przez Król Etirenus
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Triste Cordis napisał:

Ja tam mam wrażenie, że Sombra po prostu wrócił do punktu odrodzenia i czeka powrót na pole bitwy :isee:

Oby się jednak pojawił, bo jak nie to znowu stracony potencjał postaci i to na wskutek "kodu na pokonanie każdego wroga", który rozwala normalnie wszystkich jak leci. 

Ps. czy te M6 nie wchłonęły czasem kiedyś tych klejnotów, stając się ich powierniczkami i dzięki temu już ich nie musiały używać w formie tych kamieni? Jeśli tak, to rozwalenie tego drzewa nie miało wiele sensu w tym momęncie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One od dawna tych klejnotów nie potrzebowały, ale wydaje mi się, że twórcy bardzo chcieli dać tam wątek takiego poczucia beznadziejności.

Za każdym razem kiedy ktoś pytał Twi co robić to mówiła, że nie wie.

 

No, ale na szczęście Discord zajebiście im o tym przypomniał. Ogólnie jak pisał Lemi - Discord ten odcinek zrobił :P

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te poczucie zaszczucia to im się udało zrobić. Nie mniej szło to tak szybko, że normalnie szok. Po prostu wszedł do królestwa podporządkował sobie mieszkańców i finalnie parę królewską. Więc albo był tak potężny, albo bardzo długo myślał nad tym swoim planem i dlatego tak łatwo mu to poszło. Tylko te zakończenie takie jakieś słabe, przecie tak samo pokonały Tireka, który też sądził, że pozbawił kucyki swej mocy, a tu zonk.

 

A co do TS, to trochę ją ta sytuacja przytłoczyła, prawie tak samo jak w filmie gdy wyszły na brzeg po nie udanej próbie kradzieży perły.

 

No a Discord od samego początku był spoko wykreowany i taki wyluzowany, fajnie to kontrastowało ze spanikowanym i kucykami.

 

 

 

BTW

Zastanawiają mnie dwie rzeczy... 

Jak Cozy i Tirek się poznali, skoro on nie mógł wyjść z Tartaru.

I jak oni pisali listy do siebie? Tak jak Spike do Celestii, przy pomocy magi, bo raczej nie zwyczajną pocztą.

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda uważam, że nie powinni tego zamykać w dwóch odcinkach, jednak samo to, że Sombrze tak łatwo poszło przejęcie całego królestwa moim zdaniem było dobre. No bo... On jest potężny i to pokazało tylko jak bardzo. Ale przegrał, bo Grogar miał rację.

 

29 minut temu, BiP napisał:

A co do TS, to trochę ją ta sytuacja przytłoczyła, prawie tak samo jak w filmie gdy wyszły na brzeg po nie udanej próbie kradzieży perły.

Te dwie sytuacje z Twi mi się bardzo podobają i robią z niej ciekawszą, taką żywszą, realniejszą postać. Jej paniki i latanie z wszystkim do książek to coś, co mnie denerwuje, ale to pęknięcie w filmie czy jak właśnie tutaj ta wszechobecna bezradność były bardzo fajnie zrobione. 

 

Swoją drogą to odcinek pokazuje, że rzeczywiście Discord posiada najpotężniejszą mocą ze wszystkich. Tak też sądziłam, bo kiedyś była o tym dyskusja, ale tutaj to już dobitnie pokazali. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PervKapitan napisał:

Te dwie sytuacje z Twi mi się bardzo podobają i robią z niej ciekawszą, taką żywszą, realniejszą postać. Jej paniki i latanie z wszystkim do książek to coś, co mnie denerwuje, ale to pęknięcie w filmie czy jak właśnie tutaj ta wszechobecna bezradność były bardzo fajnie zrobione. 

Ja też lubię jak jakaś sztampowa postać, nagle pokazuje się z nieznanej dotąd strony i puszczają jej nerwy, mimo iż jest znana z zaradności, innym takim przykładem było to całe przedstawienie gdy też wybuchła na tej scenie wykrzykując na głos całe niezadowolenie. Jednak to są jej plusy, zaś z minusów, to jest te jej wieczne wątpienie w samą siebie, ciągłe ataki paniki, częste motywacyjne gadki, aby ta wzięła się w garść, nawet jej otoczenie już do tego przywykło i prosto jej w twarz to mówią, a ta dalej swoje. Zmotywowała Starlight, która świetnie zagrała Twilight, a za chwilę, "ale szkoła to mnie to samo co cały kraj"...

 

A Discord w końcu musi być silny, skoro do pokonania jego musiały być aż dwie siostry i elementy, a dodatkowo jest nieśmiertelny.

 

 

Edit.

Tutaj macie 4 odcinkową historię Grogara z G1, kto nie pamięta lub ich nie zna, a chce poznać lepiej postać Grogara, to zapraszam.

 

Edytowano przez BiP
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj uwierzcie mi, że dzieci, jeśli nie są mocno upośledzone, to są w stanie naprawdę wiele zrozumieć i wyciągać moralne wnioski z nie tylko swoich doświadczeń. Cozy po prostu miała wpojone, że moc i władza są najważniejsze a sympatia to słabość (pewnie wyciągnęła to od rodziców, podobnie jak Diamond Tiara), przez co jej jeszcze plastyczny umysł zszedł niebezpiecznie na poziom wyrachowanego psychopaty. Mówienie że dzieci nie mogą być w pełni świadome mając zaledwie kilka lat, to traktowanie dzieci jak kretynów.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu obejrzałem, bo już coraz ciężej omijać spoilery.

Już od dawna brakowało odcinka z bitwą, tak więc jest jak najbardziej na plus. Szkoda tylko że Starlight nie brała w niej udziału. No i jeszcze coś niedobrego stało się z głosem Sombry, przez większość czasu brzmiał jakoś tak zbyt normalnie.

 

BTW akurat czytam fanfika w którym rozdział z Sombrą był w 80% identyczny. Mógłbym tu wymieniać naprawdę rażące rzeczy, ale nie chcę spoilerować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...