Skocz do zawartości

Moja OC - Darkness Logan


Recommended Posts

Imię: Darkness Logan

 

Wiek: 16 kucykowych lat

 

Urodziny: 17 czerwca ????

 

Płeć: Klacz

 

Rasa: Jednorożec

 

Wygląd:

Spoiler

KmLo1i6

- włosy:

    ~ podzielone na trzy kolory: żółty, fioletowy i pomarańczowy

    ~ prosta grzywka, reszta włosów jest lokowana

- oczy: ciemna czerwień (ale nie jest bardzo ciemna)

- maść: zielonkawa (zimna limonka, jasna)

- ma po pięć piegów pod oczami, białe

- jest wzrostu typowej klaczy w swoim wieku

- nosi choker z wisiorkiem w kształcie turkusowego serca

 

Rodzina:

- Mama: White Snow (Nature Hours)

- Tata: Enere Black

- Ciocia (siostra taty): Enemy Black

- Druga ciocia (przyszywana siostra mamy): księżniczka Happy Hours

- Siostrzenica (córka Happy): Snownight

- Wuj (mąż Happy): sędzia  Lightning

- Chłopak: książę Spectrum

- Macocha: Loretta

- Ojczym: Dark Wishes

- Przyszywana siostra-bliźniaczka (córka Loretty i Dark): Cherry Blossom

- Przyszywany brat (syn Loretty i Dark): Spencer

- Przyszywane bratanice (córki Spencera): Forest, Sun, Snowy, Sweetie

- Przyszywany bratanek (syn Spencera): Bubble

 

Charakter: jest to klacz o nadprzeciętnej inteligencji i mrocznej przeszłości. Pomocna, pomysłowa. Wpada w stany lękowo-depresyjne wspominając o dzieciństwie. Na ogół jest przyjacielska, opiekuńcza, chociaż gdy coś jej nie podpasuje to jest szorstka i opryskliwa, czasami nawet wpada w agresję. Jest ekstrawertykiem oraz realistą, chociaż częściej stara się być pozytywna. Uwielbia trzymać się w gronie przyjaciół i rodziny (choć może niekoniecznie z White Snow)

 

Znaczek: turkusowe serce, na którym znajduje się biały guzik "przyszyty" czerwoną nitką.

 

Znaczenie znaczka: Serce jest symbolem obecnego charakteru klaczy (głównie pomagania), za to guzik może oznaczać tak jakby spójność emocji(?)

 

Historia:

~ Dzieciństwo

   Darkness urodziła się 17 czerwca w Canterlocie, "1100 lat temu". Z powodu pewnych okoliczności matka klaczy, White Snow, była zmuszona prosić księżniczkę czasu, Happy Hours, o "przeniesienie" dwumiesięcznej Darkness do czasów, gdzie "będzie żyło jej się lepiej". Tak też się stało.

Mała klacz pojawiła się w krzakach w miasteczku o nazwie Ponyville, gdzie po paru minutach znalazła ją dość młoda para, Loretta i Dark Wishes, którzy byli w tym czasie ze swoją córką, Cherry Blossom, na spacerze. Darkness w kółko płakała i nie mogła złapać tchu.

   Gdy cała czwórka wróciła do domu, Dark stwierdził, że "ta mała klacz ma na sobie klątwy, przez które może się udusić ", a jako, że był on naukowcem, postanowił uratował znalezionego źrebaka i przeniósł jeden ze złych czarów z Darkness na Cherry. I tak oto jest psychopatyczna Darkness i demoniczna Cherry.

   Oba źrebaki wraz z rodzicami mieszkały w ogromnym, podziemnym lunaparku, gdzie na codzień nie było tłumów, tylko co jakiś czas kręciły się niewielkie grupki kucyków. Mała Darkness posiada swój pokój, który tak naprawdę był domkiem znajdującym się obok wielkiej sceny. Logan od małego wykazywała cechy, które mogły wzbudzić podejrzenia. Gdy dostała zestaw plastikowych sztućców, talerzyków, miseczek itp., klacz bawiła się jedynie plastikowymi nożykami, które potem "wbijała" w swojego pluszowego misia. Po jakimś czasie Dark postanowił zrobić "prezent" dla niej i umieścił w miejscu "serca" misia niewielkie, wąskie pudełko, do którego Darkness mogła bez problemu "wbijać" nożyk.

   Gdy Darkness i Cherry skończyły 3 lata, rodzice postanowili zabrać córki na "powierzchnie", a konkretnie do ogrodu znajdującego się za domem. Oczywiście, Logan zabrała ze sobą misia i nożyk. Po paru minutach z krzaków w stronę przybranej córki Dark wyszedł szop, który najwyraźniej zaciekawiony czynnościami klaczy, podszedł przyjrzeć się jej bliżej. Darkness widząc go spojrzała na dom i niewiele myśląc pokazała kopytkiem uchylone okienko piwnicy-lunaparku. Następnie cała rodzinka wróciła spowrotem do wesołego miasteczka umieszczonego pod ziemią. Jeszcze tego samego dnia do Darkness przyszedł ten sam szop, który (jak się okazało) nie był zwykłym szopem, a przemienionym, czternastoletnim kucykiem imieniem Spencer. Mała klacz była bardzo zdziwiona, ale bez oporu przytuliła swojego nowego przyjaciela.

   Po dwóch miesiącach było gorzej. Darkness zdawała się być coraz bardziej rozdrażniona ciągłym siedzeniem w domku-pokoju, a jej klątwa na pewno jej nie pomagała.

   Pewnego dnia Loretta postanowiła, jak co rano, zanieść swojej pasierbicy śniadanie. Trzyletnia klacz znajdująca się w środku była na tyle wściekła, że gdy tylko jej macocha weszła, to zaczęła na nią krzyczeć i narzekać, a na sam koniec... Udusiła ją swoimi kopytami.

 

[Historia jest dość obszerna, może kiedyś uda mi się ją opisać całościowo]

 

~ Czasy obecne

   Darkness obecnie nie jest już taką "psychopatką" jaką się urodziła, za to jej charakter od tamtego momentu zmienił się o całe 180°. Aby zaznaczyć swoją zmianę zmieniła fryzurę, gdyż poprzednia za bardzo przypominała jej kryminalną przeszłość. Jej stosunki do niektórych kucyków zmienił się i to może nawet bardzo... Mimo wszystko teraz już nie boi się swojej przeszłości i nie zamierza się już poddawać tak łatwo jak wcześniej.

 

Ciekawostki :)

- Postać Darkness przy początkowym założeniu miała zostać moją ponysoną, ale gdy zaczęłam się rozkręcać, budując jej historie, przybrało to inny obieg niż zakładałam, przez co już nią ona nie jest. Sama historia klaczy i to jak się znalazła w Equestrii miała być trochę inna, a z każdym dniem dodawałam kolejne "smaczki". Na samym początku nie posiadała rodziców, potem to Loretta i Dark Wishes mieli nimi zostać, a na sam koniec Darkness została córką demonicy imieniem White Snow i zwykłego ogiera Enere Black.

- Data urodzin klaczy też nie jest przypadkowa - aby zaznaczyć jej pierwotne "pochodzenie" postanowiłam zostawić jej swoją datę urodzin :)

- Darkness pojawiła się 27 lat po utworzeniu Szkoły Przyjaźni Twilight, czyli znajduje się w tzw. pokoleniu Next Gen.

- Klacz posiada naszyjnik, dzięki któremu może się porozumiewać między światami ze swoją przyjaciółką Blaster. Wraz ze zmianą jej charakteru zmienia się także wygląd jej naszyjnika.

- IQ Darkness wynosi 170, co raczej by jej pozwoliło na świadome zamordowanie (ekhem, ekhem) 200 źrebaków. Orientuję się w dziedzinach alchemii i magii, zna też płynnie trzy języki (pomijając mówienie mową zwierząt).

- Posiada umiejętności taneczne (zna balet) oraz takie zwinnościowe (sztuki walki)

- Logan posiada aichmofobie - lęk przed ostrym narzędziami.

 

Hmm... Chyba tyle, mam nadzieję, że jest w miarę dobrze. I zapraszam do dyskusji na dole (to mój pierwszy wpis jak coś, a zdjęcia może i się pojawią, ale nie jestem pewna kiedy)

Edytowano przez DarknessLogan
  • +1 2
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całość jest dość ciekawa. Mam pewne zastrzeżenia.

Wygląd, a raczej kolorystyka klaczy. Połączenie kolorów niezbyt mi pasuje, jak próbuje sobie wyobrazić to niestety, nie podoba mi się. Ale jeżeli Tobie taka kolorystyka odpowiada to w sumie niech będzie, nie ma co się czepiać aż tak.

Razi trochę w oczy to jak jest napisana historia postaci, za dużo akapitów. Jeśli zdanie nawiązuje do poprzedniego nie musisz robić kolejnego akapitu. Fajnie, że starasz się, by było dość czytelne, a nie ściana tekstu, ale chyba ilość akapitów jest przesadzona :P

5 godzin temu, DarknessLogan napisał:

za to jej charakter od tamtego momentu zmienił się o całe 360°

Chyba 180 stopni, bo jak się o 360 zmienił to nie zmienił się wcale.

 

Trochę też nie rozumiem czemu z początku mówimy o świecie Equestrii, a potem przenosimy się do naszego świata. W Equestrii nie istnieje na pewno fizyka, chemia, ani języki z krajów, które tam nie istnieją. Później jest napisane o porozumiewaniu się między światami to można by uznać, że to właśnie stąd zna te dziedziny i języki, ale... Napisałaś, że ma pochodzenie polskie, a według jej historii urodziła się w Canterlocie :drurrp:

 

Ale naczepiałam się wielu rzeczy to powiem, co mi się podoba.

Na pewno na plus jest wymyślona historia. Jest w porządku, niezbyt przesadzona, dość kreatywna. Podoba mi się też wymyślenie całej rodzinki. 

 

A i czekam na arty postaci. Pamiętaj by pliki graficzne zamieścić w spoilerze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PervKapitan napisał:

Ogólnie całość jest dość ciekawa. Mam pewne zastrzeżenia.

Wygląd, a raczej kolorystyka klaczy. Połączenie kolorów niezbyt mi pasuje, jak próbuje sobie wyobrazić to niestety, nie podoba mi się. Ale jeżeli Tobie taka kolorystyka odpowiada to w sumie niech będzie, nie ma co się czepiać aż tak.

Razi trochę w oczy to jak jest napisana historia postaci, za dużo akapitów. Jeśli zdanie nawiązuje do poprzedniego nie musisz robić kolejnego akapitu. Fajnie, że starasz się, by było dość czytelne, a nie ściana tekstu, ale chyba ilość akapitów jest przesadzona :P

Chyba 180 stopni, bo jak się o 360 zmienił to nie zmienił się wcale.

 

Trochę też nie rozumiem czemu z początku mówimy o świecie Equestrii, a potem przenosimy się do naszego świata. W Equestrii nie istnieje na pewno fizyka, chemia, ani języki z krajów, które tam nie istnieją. Później jest napisane o porozumiewaniu się między światami to można by uznać, że to właśnie stąd zna te dziedziny i języki, ale... Napisałaś, że ma pochodzenie polskie, a według jej historii urodziła się w Canterlocie :drurrp:

 

Ale naczepiałam się wielu rzeczy to powiem, co mi się podoba.

Na pewno na plus jest wymyślona historia. Jest w porządku, niezbyt przesadzona, dość kreatywna. Podoba mi się też wymyślenie całej rodzinki. 

 

A i czekam na arty postaci. Pamiętaj by pliki graficzne zamieścić w spoilerze.

 

Ta, jeszcze nie do końca ogarnęłam cytowanie. 

 

Co do samej kolorystyki mojej postaci nic nie mam, jednak może uszczególnie "pochodzenie" i tą zmianę charakteru

Pisząc, że jej charakter zmienił się o 360° miałam na myśli, że zmienił się bardzo mocno. Co do dziedzin nauki - nie do końca znam się na dziedzinach nauki w Equestrii, no ale uściślając, chodziło mi bardziej o jej znactwo w czymś podobnym. Językoznactwo Darkness w sumie nie jest (jak teraz o tym myślę) potrzebne, więc być może i je usunę. A jeśli chodzi o obrazki - dodam je jak w najbliższym czasie, aby można było zobaczyć jej wygląd :)

 

A poza tym dziękuję za wypowiedzieć, jestem na tej stronie nowa i to fajnie przeczytać coś miłego :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DarknessLogan napisał:

Pisząc, że jej charakter zmienił się o 360° miałam na myśli, że zmienił się bardzo mocno.

Tyle że określenie "zmienił się o 360 stopni" oznacza, że nie zmienił się. Bardzo mocno to 180 stopni, oznacza, że odwrócił się całkowicie.

 

8 minut temu, DarknessLogan napisał:

Co do dziedzin nauki - nie do końca znam się na dziedzinach nauki w Equestrii, no ale uściślając, chodziło mi bardziej o jej znactwo w czymś podobnym. Językoznactwo Darkness w sumie nie jest (jak teraz o tym myślę) potrzebne, więc być może i je usunę

Magia, alchemia, bardziej tak. Magia w Equestrii mocno zaprzecza naszej fizyce, a chemię bym zastąpiła alchemią. Języki byłyby okej, ale na pewno nie takie, które pochodzą z naszego świata. :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PervKapitan napisał:

Tyle że określenie "zmienił się o 360 stopni" oznacza, że nie zmienił się. Bardzo mocno to 180 stopni, oznacza, że odwrócił się całkowicie.

 

Magia, alchemia, bardziej tak. Magia w Equestrii mocno zaprzecza naszej fizyce, a chemię bym zastąpiła alchemią. Języki byłyby okej, ale na pewno nie takie, które pochodzą z naszego świata. :P 

Okej, poprawie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...