Skocz do zawartości

[Artykuł] Czemu Generacja IV powinna się skończyć i dlaczego będzie to dobre dla fandomu?


Recommended Posts

Ciekawie i choć może przydałoby się ten powiew świeżości tak moim zdaniem od dziwo nadal potrafię wejść w ten stan gdzie się cieszę tym że są kucyki, że jest nowy odcinek. Cały czas cieszy mnie to że są te kucyki że są te nowe odcinki. Jednak mnie smuci to że serial się kończy bo wtedy już nie ujrzę żadnych nowych przygód postaci które darzę dużą ilością sympatii. Zdążyłem się przez te już prawie 6 lat zżyć wystarczająco z postaciami, że naprawdę będzie mi ich bardzo brakowało, choć wiem że można zawsze wrócić pooglądać ponownie odcinki, ale jak się zna ich treść to już nie będzie to tak świetnie, że wow nowa przygoda, przez co mnie to najbardziej smuci. Gdy serial i fandom staje się częścią codziennego życia to zabranie tej części serialu jest jednak zabraniem czegoś na co się czekało by ujrzeć, wejść w ten magiczny świat i wraz z bohaterkami przeżyć przygodę. Fandom dużo stworzył, przeżył i będzie jeszcze więcej przeżywał i tworzył ale serial mimo wszystko jest świetną bazą dla nowych memów czy to obrazków tematycznych do danego odcinka, a po tym zakończeniu trochę tego zabraknie bo nie będzie już nowości które będą inspirować. Dużo osób też rozpacza właśnie dlatego bo nie chcą by ich część życia codziennego została odebrana, bo wtedy będzie trzeba szukać czegoś co zapełni tą dziurę która pozostanie po zakończeniu. Sam się waham tak że spoko zobaczymy jaka będzie ta nowa generacja, gdzie po chwili mam że zaraz się rozpłaczę bo takie wspaniałe postacie już nie będą przeżywały kolejnych przygód.

  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, fallout152 napisał:

Zasadniczo się zgadzam, ale podobno są przecieki, że G5 będzie z tymi samymi bohaterkami i że to będzie tak jakby remaster. Jeśli tak będzie, to nie będzie to świeże. Poza tym ogólnie nie podoba mi się taki zabieg z wielu powodów.

Też o tym słyszałem, nie mniej rasy postaci mają być podobno przetasowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Gdzie fandom kiedy pisaliście, że to koniec MLP kiedy dano informacje, że G5 nadejdzie?"
Bardzo dobre pytanie. Przecież osobie, która dla przykładu ledwo przeszła na emeryturę nie kupuje się od razu trumny. Dla mnie osoby które powiew świeżości, prawda - jest potrzebny, lecz ,,remaster" i przetasowanie ras nie jest najlepszym pomysłem bo to nadal będzie odgrzewany kotlet. Dobrym pomysłem byłoby gdyby w mniejszym lub w większym stopniu G5 powiązane było z G4 ale też bez przesady.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny @The Silver Cheese podzielił swoją wypowiedź na 3 wątki, tak więc i ja podzielę - na sprawę ogólną i moje osobiste podejście do zamknięcia G4. 

Myślę że żeby określić co stanie się z fandomem wraz z odejściem obecnej generacji i przyjściem następnej powinniśmy ustalić pobudki jakie kierowały ludźmi do odpalenia serialu. Jedni lubią kuce i oglądali wszystkie poprzednie serie, jeszcze inni lubią kreskówki, a znowu ktoś polubił tylko i wyłącznie Poni w ich teraźniejszym kształcie. Nie powinniśmy się więc dziwić że społeczność fanów nie przetrwa w obecnej formie, ponieważ nadchodząca generacja kucyków niesie z sobą sporo modyfikacji których nie aprobuje pewien procent miłośników tej bajki. Z resztą zdaje mi się że fandom nigdy nie posiadał jednej, niezmienionej konstrukcji - zawsze szargały nim kontrowersje związane ze stopniowo wprowadzanymi zmianami: pojawiały się nowe postacie, gadżety, formy przekazu, mniej lub bardziej udane wytwory broniaków. "Panta rei" jak zapodał kiedyś pewien starożytny Grek. To co niesie ze sobą G5 to przede wszystkim początek jej własnej grupy odbiorców, do której dołączy część sympatyków FiM, podczas gdy pozostali puszczą to bokiem. Według mnie nie powinno się określać czy to co nadchodzi jest dobre lub złe, bo zależy od indywidualnego punktu widzenia każdego z nas. To co The Silver Cheese opisałeś jako horyzont i perspektywę dalszej przyjemności oglądania, dla innych jawi się jako ściana której przeskakiwać nie zechcą. ;) Nie jest to krytyka z mojej strony, bo to co zawarłeś w swoim poście jest jak najbardziej prawdziwe i ja w to wierzę, z tym że wydaje mi się że jest to spojrzenie kogoś kto już teraz wie że będzie nową generacje oglądał. No offence. 
:aj5: Z kolei ci którzy śledzą bajkę wyłącznie z powodu jej teraźniejszej formy mogą powiedzieć iż zbliżający się koniec jest zły, lub co najmniej smutny.

 

Natomiast o fandom nie martwię się nic a nic, i to nie dlatego że w miejsce kreskówki wejdzie następna, że komiksy i gazetki nadal będą wypuszczane, że będą pojawiać się kolejne zabawki. Broniaki nie potrzebują już tego wszystkiego, bo ludzie zdążyli zżyć się ze sobą - myślę że losy większości splotły się tak bardzo że nie można by nazwać ich zwykłą, przelotną relacją, a zdecydowanie czymś więcej, np. braterstwem. Nawet jeśli poni uniwersum przestanie dostarczać materiału do obgadania to pozostaną jeszcze inne tematy i wydarzenia które przyjaciele będą między sobą poruszać. Dla tych którzy szanują międzyludzkie więzi fandom prawdopodobnie nigdy się nie skończy. 

 

Ja natomiast postanowiłem nie oglądać G5. To czego dowiedziałem się o niej do dnia dzisiejszego nie przekonuje mnie w cale. Prawdę mówiąc to zaliczam się do tej grupy osób która po prostu ogląda kreskówki, a FiM wpadło mi gdzieś po drodze. Z tym że nie przepadam akurat za opowiastkami o dobrych i ckliwych zwierzątkach, a można powiedzieć iż G4 zrobiłem wyjątek bo jest przede wszystkim śmieszna i posiada charyzmatyczne postacie. Poza tym podoba mi się wygląd taboretów - ich słodziaczne i pluszowe mordki zawsze napawają mnie przyjemnym ciepełkiem na sercu (i zrytej bani). Dla mnie liczy się jedynie obecna generacja, ale nie planuje opuszczać forum po jej zakończeniu bo lubię tutejszych ludzi. :pinkie3:

Edytowano przez ByczekPazerny
Głupota
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... tekst przeczytany od deski do deski. Czasem troszkę przynudzał, ale ogólnie to fajny i zgadzam się z większością. :godpony:

Jeśli chodzi o to, co się stanie... cóż ludzie, którzy przyszli za bajką, a lubią po prostu kreskówki i siedzą tutaj tylko dla znajomych, to zapewne dalej pozostaną, a ich aktywność będzie większa lub mniejsza. Ludzie, którzy przyszli dla serialu i dla serialu siedzą obojętnie, jaka jest aktualnie generacja, to wiadomo, że pozostaną. Tak samo będzie z osobami, dla których jedyną generacją jest G4, a to, co zapowiadają to po prostu herezja i bluźnierstwo. Jednakże Ci ludzie będą zapewne nieco mniej aktywną grupą użytkowników lub też będą oglądać G5 i porównywać do G4 starając się wyszukać coś, co potwierdzi ich pogląd, że G4 było, jest i zawsze będzie lepsze.

Sam zaliczam się do tej grupy, którą po części reprezentuje Byczek. :NjdaT:Uważam, że G4 to była najlepsza generacja kucyków, a G5 mnie trochę martwi. Oczywiście obejrzę kilka odcinków i zależnie od tego, jakie to będzie to albo będę oglądał dalej, albo powrócę do G4. Podsumowując o przyszłość fandomu się nie martwię i raczej o to forum również, ponieważ uważam, że wraz z wyjściem nowej generacji troszkę się ożywi... a przynajmniej na początku. :dunno:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
15 minut temu, MarianWisniewski napisał:

MLP mnie nie interesowało. Aż do nadejścia generacji IV. Bardzo mi się podobała ta generacja. Dlatego nie chcę, żeby została skończona.

Jak każdy, kto zaczynał od G4, ci co znali MLP wcześniej, raczej nie będą mieli problemu z kolejną zmianą.

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...