Skocz do zawartości

Unikitty! (Kici Rożek)


Cipher 618

Recommended Posts

Dx8Qr8D.png?1

 

Każdy kto oglądał film Lego Przygoda od razu rozpozna tę postać. Tak jak pingwiny z Madagaskaru doczekała się własnego serialu, który jest dość... dziwny. Obejrzałem pierwszy odcinek z ciekawości, a później pięć, czy sześć następnych :YEtmX: Jeśli ktoś lubi absurdalny humor, to będzie raczej zadowolony, bo ja jestem wręcz zachwycony. No ale po kolei...

 

Akcja serialu rozgrywa się w magicznym królestwie, w którym mieszkają najróżniejsze dziwaczne istoty. Główna bohaterka, księżniczka Unikitty (Tara Strong:NjdaT:)  robi wszystko aby jej poddani byli szczęśliwi. Czasami stara się aż za bardzo, i kończy się to źle. Każdy odcinek trwa nieco ponad 10 minut i opowiada osobną historię, które nie łączą się w większą całość. Warto dodać, że wiele epizodów kończy się w miarę sensowną lekcją dla najmłodszych (np. "każdy okazuje radość na swój sposób").

 

Największą zaletą jest zdecydowanie pokręcony humor (autorzy chyba palą zioło). Jeśli lubicie "memiczne miny" Twilight (puuuuddddiiiiing! :crazytwi2:), absurdalne sytuacje i dziwaczne pomysły bohaterów, to tutaj ich nie zabraknie. Swoją drogą, "Kicia" bardzo często brzmi dokładnie tak jak księżniczka przyjaźni, co jest dodatkową zaletą (dla mnie). Swoje dorzuca niejaki Richard, szary lewitujący klocek, który robi za lokaja, doradcę i jedyny głos rozsądku (zwykle ignorowany).  Nie zabrakło krótkich piosenek, nawiązań do innych filmów i seriali (Aliens, Gravity Falls), a nawet prześmiewczego gadania o przyjaźni. Mówiąc krótko - polecam. 


Wszystkie odcinki po angielsku

- nie da się ich pobierać

- przy włączonym ad blocku nie wyskakują reklamy 18+ (ani żadne inne)

 

PS. Pierwszy odcinek jest średnio udany.

 

"Ślepa torebka" zamówiona. Ciekawe jaka postać będzie w środku? :fswhat:

Spoiler

81EbeD6-KWL._SY679_.jpg

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka odcinków, jeszcze zanim obejrzałem "Lego" i powiem, ze serial dobry na odprężenie, trochę humoru, trochę powagi, trochę piosenek. Kicię Rożek dubbinguje ta sama aktorka, która dubbinguje między innymi Marinette z "Biedronki i Czarnym Kocie", co jest dla mnie osobiście plusem.  Ogólnie serial nawet spoko.

Spoiler

 

 

 

(Ten odcinek z fotelem, to już nawet widziałem ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zdaję sobie sprawę, że serial pewnie arcydziełem nie jest i jest być może trochę za dziecinny jak na moje lata, ale bardzo lubię go oglądać. Na początku jakoś taki średni mi się wydawał, ale jak zatrybił, to chyba na dobre. Lubię tą jego kolorowość, żywiołowość, co mnie wprowadza w błogi i radosny nastrój. Jest to zasługą postaci w nich występujących, z tytułową Kicią Rożek na czele, która definitywnie dołączyła do postaci ubóstwianych przeze mnie:spin:Swoją drogą, pod wieloma względami przypomina Pinkie Pie:desu: I to za jej sprawą nadrobiłem film "Lego Przygoda", a na sequel aż wybrałem się do kina. I zmotywowało mnie to, żeby pojechać na Pyrkon, by spotkać Martę Dobecką, która ją dubbinguje :pinkieawesome:

Z kolei Richard jest dla mnie chyba najśmieszniejszą postacią w serialu, bo bawi mnie jego spokojne i trzeźwe usposobienie w kontraście do hałaśliwego i kolorowego otoczenia, a także to, że często jest z niego cwaniaczek, który od początku wie, co się dzieje, np.

Spoiler

w odcinku z Pupilem, gdzie Kicia Rożek była przebrana za zwierzątko, a on od początku to wiedział :)

Póki co, serial dostarcza mi kupę radochy i zawsze chętnie do niego zasiadam, do powtórek również :ihaabloom:

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...