Skocz do zawartości

Melancholia [Oneshot], [Poetry], [Equestria Girls], [Sad]


Recommended Posts

Witajcie!
Udostępniam Wam moją pracę na konkurs Oratio Vincta 3, którą jakoś zapomniałem wrzucić w osobnym temacie po jego zakończeniu. Jeśli z "Melancholią" nie mieliście styczności (bo np. konkurs was nie interesował/nie przeglądacie archiwum itp.), a lubicie raczej smutne (mam nadzieję...) historie oraz niestraszne wam powyższe tagi, to zapraszam do lektury!

 https://docs.google.com/document/d/1JiVas4QFxB0VbTGNm7X89mBgbIuOL9f7SLpnBg7Iax8/edit?usp=sharing

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co mógłbym o tym napisać, żeby moja opinia nie zabrzmiała powierzchownie i banalnie, ale mogę za to podzielić się moimi subiektywnymi odczuciami podczas czytania tego tekstu. A były one zabarwione melancholią, poczułem tęsknotę za lepszym światem podmiotu lirycznego i rozumiałem jego (jej?) odczucia. Myślę, że ktoś, kto choć raz znalazłby się w Equestrii chciałby za wszelką cenę tam powrócić. Bądź co bądź to ulepszona wersja naszego, niedoskonałego, delikatnie mówiąc, świata. Najbardziej podobał mi się fragment, będący niejako krytyką ludzkiego postępowania - trafione w punkt. 

 

Piękna liryka, well done! :NjdaT:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cheerful Sparkle - serdecznie dziękuję Ci za jakże pozytywny komentarz. To pokazuje, że pisanie utworów tego typu ma sens, gdyż zawsze w świadomości mam wrażenie, że prawie nikt ich nie czyta, a już z pewnością nikt nie tworzy (na konkurs nikt poza mną nic nie przysłał). "Wszyscy" przecież chcą ogromnych i barwnych historii, akcji, humoru, pościgów, wybuchów... no takich rzeczy raczej. To bardzo miłe, że są osoby, które czasem zerkną na (i przede wszystkim skomentują!) krótką pracę z tagiem [Poetry]. Dzięki!. A co do samej "Melancholii" - zdradzę (bo nie jest to chyba oczywiste), że pisząc o ostatnich chwilach podmiotu lirycznego gdzieś tam w umyśle myślałem o Sunset Shimmer i jej życiu w ludzkim świecie. I tak sobie jakoś uświadomiłem, że na dłuższą metę nie można z ni... z nami  wytrzymać. A implikacje płynące z jej nieudanych prób powrotu do domu zdawały się idealną pożywką na pracę konkursową (temat mój bowiem brzmiał "Smutno mi Boże"). I aż szkoda, że praca ta nie jest dłuższa, ale już pisząc, sam wpadłem w wyjątkowo podły i melancholijny nastrój, jakbym paradoksalnie nie był twórcą tej pracy, a kimś do kogo jest kierowana. I ledwo miałem siłę, aby ją skończyć. W każdym razie udało się i to jest najważniejsze.
Co zaś się tyczy fragmentu z ludźmi - świetnie, że to jest mocny punkt, bo po głowie mi krążyło, aby wywalić ten fragment i napisać raczej coś o przeszłości głównej bohaterki.
Kończąc ponownie dziękuję za opinię, która pokazuje, że opłaca się tworzyć, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto się z pracą zapozna... i podzieli się komentarzem.
Pozdrawiam serdecznie... i biorę się za pisanie pracy na konkurs @Dolar84 ... choć sam jeszcze do końca nie wiem, czym tym razem kolegę zaskoczyć. :)        

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...