Skocz do zawartości

[Zabawa] Zgadnij, co to.


Recommended Posts

Moi drodzy, przyszedł czas na (prawdopodobnie) pierwszą zabawę w tym dziale. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu :NjdaT:

 


 

O co chodzi w tej grze?

W pewnym sensie, możemy nazwać to parodią gry Zgadnij, kto to. Waszym zadaniem będzie zgadnąć, co przedstawia dane zdjęcie lub opis danego przedmiotu, jak mówi tytuł zabawy :)

 

Zasady:

  • Przedmiot, który ma być odgadnięty, nie może być rzeczą codziennego użytku typu: nożyczki, długopis, itp.;
  • Obiekt ma natomiast być czymś, co ma ciekawe działanie/przeznaczenie, budowę, historię lub inne ciekawostki... Coś, co może być normalne, ale jednocześnie niesamowite;
  • To coś może być: rośliną, zwierzęciem, przedmiotem;
  • Nie dawajcie rzeczy zbyt trudnych do odgadnięcia, ponieważ...
  • Każdy, kto wyśle swoją zagadkę, w razie złej odpowiedzi lub jej nie znania, musi podać nazwę i ciekawostkę, uzasadniającą, dlaczego takowy przedmiot się tu znalazł;
  • W przypadku, gdy odpowiedź będzie prawidłowa (autor ją potwierdzi, dając +1), należy również zgadnąć ową ciekawostkę (ma to na celu ujawnienie jej, gdyby ktoś nie wiedział);
  • Dajemy 3 dni na odgadnięcie- potem możemy poprosić autora pytania o ujawnienie odpowiedzi;
  • I najważniejsze- Postarajcie się wczuć w Twilight- zastanówcie się, jakby to ona wyjaśniła innym :twilight2:

Jak powinno wyglądać pytanie / odpowiedź?

  • Przede wszystkim powinno mieć na początku napis Pytanie#(numer pytania) / Odpowiedź#(numer pytania, do którego odnosi się odpowiedź).
  • Oczywiście, powinno być jeszcze zdjęcie oraz ewentualna podpowiedź, co to może być;
  • Tak jak napisałam w zasadach, w odpowiedzi (od zgadującego lub, jeśli termin minął, autora) powinna znaleźć się nowinka o danym przedmiocie;
     


To tyle. Pozostaje mi życzyć dobrzej zabawy :D

 


 

Pytanie #1 (na początek coś łatwego :)

Spoiler

obraz.png.80b14ac781438e89ae4bde1f6853ad0d.png

 

Edytowano przez Victoria Luna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...