Skocz do zawartości

Odcinek 11: Student Counsel


Rarity

Ocena  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1/10 Metr mułu
      0
    • 2/10 Okropny
      0
    • 3/10 Mierny
      0
    • 4/10 Ujdzie
      0
    • 5/10 OK
      1
    • 6/10 Solidny
      1
    • 7/10 Dobry
      3
    • 8/10 Bardzo dobry
      5
    • 9/10 Świetny
      2
    • 10/10 Wybitny
      10
    • 11/10 I didn't think I could love him any more
      2


Recommended Posts

ENG:

JAK KTOŚ ZNAJDZIE LINK, TO BĘDZIE :hmpf:

 

NAPISY PL:

https://sparklesubs.pl/mlpfim/s09e11

 

DUBBING PL:
https://sparklesubs.pl/mlpfim/s09e11?mirror=4

 

***

 

Odcinek uczący nas, że Trixie jest najlepszą przyjaciółką, coraz większy procent młodzieży potrzebuje wizyt u psychologa, a tak w ogóle to work-life balance jest całkiem ważny.

Oraz że jeśli Niklas chce bezstronnych opisów, to musi je sam pisać.

Edytowano przez Niklas
  • +1 5
  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i powiem wam całkiem przyejmny odcinek z tandemem :starlight: x :trixie: uczący by przy wykołowywaniu swych obowiązków nie zapominać o tych którzy są dla nas ważni, bo inaczej może być nie wesoło jak ten odcinek pokazuje dobitnie gdy się za bardzo czemuś oddajesz innych zaniedbujesz. Wiem ten schemat jest oklepany ale  działa i nie denerwuje a nawet bawi

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale animacja w tym odcinku wyglądała moim zdaniem płynniej i bardziej ekspresyjnie, co idzie na duży plus.

Taki odcinek o czymś i o niczym, ale przyjemny.

No i dostaliśmy kilka wspaniałych twarzy :)

takie 8/10

 

Chłopak Maud jest gay

~J. K. Rowling

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spoko odcinek, oglądało się go przyjemnie, było też kilka spoko minek z których pewnie zaraz memy powstaną, ale i fabuła była spójna.

Podobała mi się też ta scenka z dawno nie występującą postacią...

Spoiler

DAdn1.jpgDAdmN.jpg

 Na plus było też pokazanie relacji Maud do swojego chłopaka, jak to go opisywała co chwilkę, a także jak Trixie wygarnęła, że Star jest zasypana cudzymi problemami i że wcale nie jest złym pedagogiem. Ogólnie to odcinek bardzo dobry, takie 10 ode mnie, bo nadzwyczajny to on jednak nie był.

Edytowano przez BiP
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek z sensem i humorem, czyli coś czego nie idzie nie polubić. Sam w sobie był dobry, a Maud sprawiła że był jeszcze lepszy. Motyw niby oklepany, typu "im więcej dziur w serze, tym mniej sera" ale jakoś nie przeszkadzał w oglądaniu (choć miejscami liczyłem że Starlight wywali tą bransoletkę albo powie prędzej że teraz chce mieć czas dla siebie i Trixie, obietnica ważna rzecz), koniec końców całkiem miło sobie wszyscy wszystko wyjaśnili.
No i na koniec, dobrze że Sunburst ma róg z gumy, trochę byłoby go szkoda xD

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i prawdę mówiąc jest nieźle. Trochę śmiesznie, trochę emocji i kilka irytujących momentów (chłopak Maud). Jeśli ktoś tu "wygrał odcinek", to moim zdaniem jest to Rose :) Fajnie że wróciła, bo lubię tę postać (wygląd). 

 

Spoiler

DNSipTs.gif

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jestem w stanie jakoś szczegółowo się rozpisać na temat tego odcinka. Zdecydowanie miał on być paradą gagów, niźli czymś poważnym, z morałem czy rozwijającym jakąś postać (nawet takich odcinków w tym serialu jak na lekarstwo, ale już mniejsza z tym). I szczerze, mi to w pełni odpowiada. Nasza grupka protagonistów daję radę i miło się prezentuję na ekranie. Starlight, którą ubóstwiam, świeci swoją najlepszą stroną aż miło patrzeć. Trixie powoli staję się takim RIGCZ, ale nadal jest nadętą sobą i choć nie jest to moja top postać, z naszą gwiezdną klaczą w parzę wychodzi ujmująco, bo obie się naraz dopełniają. Sunburst czy jako on ma to u mnie taka postać, że jak sobie o nim tak losowa pomyśle przy śniadanku to mam przeświadczenie, że to jedna z najnudniejszych postaci w serialu, jednak gdy pojawi się w serialu, to na samym początku mnie irytuję, lecz na koniec odcinka stwierdzam, że jednak swój chłop i tak w kółko. Natomiast o ile Maud i jej bojfrenda nie lubię i to bardzo, tutaj jakoś nie działali mi na nerwach, a sama siostra Pie wiele razy wywoływała u mnie rozśmieszenie. Nawet brat tej gryfowej jakoś tak wpasował się w tą grupę.

Gagów było dużo i to głównie dla nich ten odcinek powstał. Poza nimi nie ma tu nic ciekawego, lecz taka miała być jego rola. Choć nie powiem, dzięki temu że większość odcinka działa się po zachodzie słońca, wiele nowych czy niecodziennych plenerów była bardzo przyjemna w oglądaniu.

7/10

 

EDIT:

kadr dnia

Spoiler

O6v6HvK.png

 

Edytowano przez Talar
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry odcinek. Tak dobry że umieszczam go gdzieś w top 3 epków tego sezonu. Co prawda początek nieco mnie zamulił, jednakże po kilku minutach zacząłem się wciągać i raczej nuda mi nie towarzyszyła. Epizodyczne postacie dostały swój czas w serialu i moim zdaniem wszystkie z nich wypadły nader dobrze. Serio, bawiłem się przednio i zaryzykował bym twierdzenie iż z chęcią poświęcił bym kolejny epizod na rzecz tych właśnie bohaterów, jeśli miało by wyglądać to tak jak w "Student Counsel". Jest z czego się pośmiać, jest akcja (której moim zdaniem ostatnimi czasy w MLP jednak brakuje), ładne scenografie i fascynujący klimat. 8/10, bez wazeliny. Morał raczej suchy, i pojawia się również kilka wkradających się głupotek - drobne minusy które sprawiają iż ocena wyższa być nie może. 

Cieszyłem się na odcinek poświęcony GlimGlam i Trixie, ale właściwie takim nie był. To raczej materiał oddany pod występ przede wszystkim Starlight, co nieco mnie rozczarowało. Jednakże wykonanie i całościowe show kolorowej brygady okazały się na tyle dobre że nie mam prawa narzekać - po trochę polubiłem nawet tych którzy przy poprzednich odsłonach doprowadzali mnie do zażenowania. Mam na myśli między innymi Mudbriara który udowodnił że nie jest aż tak wyjałowiony z emocji, a jego sztywność to jednak całkiem zabawna cecha. Kuroliszki też były fajne, i przyznać muszę że niebezpieczne są to kreatury. Nie o samo petryfikowanie chodzi co o agresję i nieustępliwość. Na szczęście całkiem głupie to to, i idzie się przed nimi schować za bramą w rozburzonej ścianie. ;) 

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ucieszyłem się z powrotu warszawskich bazyliszków, nie wiedziałem, że ich jest taka grupa :) I nawet powrót pana "zasadniczo" też mnie ucieszył. Najzabawniejsze były sceny, gdy Maud jarała się nim jako kamiennym posągiem. Do tego musiało dojść, pewnie dlatego tylko on padł ofiarą :rarityderp:

Odcinek całkiem przyjemny, przygodowy, niezła zbieranina postaci drugoplanowych, jak to jeden Pan Chaosu by rzekł. Ogółem się już pozostali wypowiedzieli, tyle że oceniam ten odcinek na duży pozytyw i uchybień nie zauważyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odcinek świetny, jeśli nie powiedzieć, że genialny.

Fabuła interesująca, sporo postaci drugoplanowych jak wspomniana już Rose i chłopak Maud, choć ten to był akurat elementem irytującym.

Fajnie, że znowu pokazali Kokotrisy i że coś więcej można było się o nich dowiedzieć. :raritylaugh:

Teraz druga część... :rdhug:

W odcinku występuje Trixie i Starlight, a to oznacza, że z miejsca ten odcinek uzyskuje w moim rankingu maksymalną ilość punktów, gdyż niestety nie da się przyznać mu więcej.

Tak więc 11/10. Poza tym otrzymuje drugie tyle punktów za zabawne sceny z klaczami i oczywiście za wiecznie irytującą i wkurzającą się Trixie. Serio ta klacz jak się denerwuje, to jest przeurocza.

A scena, w której Trixie siedzi w ciemnościach i czeka na Glimglam była świetna. :starcute:

Aha... i nie zgadzam się z Talarem, że poza gagami to w odcinku nie ma nic ciekawego. :isee:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...