Skocz do zawartości

Amphibia


Cipher 618

Amphibia  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy oglądałeś/aś Amphibię?

    • Tak
      2
    • Nie
      0
    • Nie, ale zachęciłeś mnie
      0
    • Nie, i nie mam zamiaru
      0
  2. 2. Podobał ci się serial?

    • Tak, bardzo!
      1
    • Daje radę
      1
    • Meh...
      0
    • Nie, ani trochę
      0
  3. 3. Czekasz na drugi sezon?

    • Tak
      2
    • Nie
      0


Recommended Posts

cZBrwXS.png?1

 

Ostatnio premierę miał nowy serial Disney'a. Opowiada on o przygodach Anne, która w tajemniczych okolicznościach przeniosła się do niesamowitego, innego, żabiego świata. Jej pierwszym sojusznikiem, a za razem przewodnikiem zostaje nieodpowiedzialny i nieogarnięty "ropuch", Spring. Dzięki niemu "Anka" łatwiej odnajdzie się w nowym miejscu, a mieszkańcy nie będą chcieli jej zlinczować. 

 

Największe zalety to zdecydowanie jakość animacji, kreska oraz humor. Główna bohaterka jest bardzo sympatyczna, ale ewidentnie skrywa jakąś tajemnicę.  Słyszałem, że ta bajka, to istne dziecko "Gravity Falls" oraz "Star vs. the Forces of Evil", ale po obejrzeniu pierwszego odcinka jakoś tego nie czuję. Mimo to, świetnie się bawiłem, nieźle się uśmiałem, i czekam na kolejne epizody :YEtmX: 

 

Gdzie obejrzeć?

Niestety, ale nie mogę podać (ani tu, ani na PW) linku do strony na której go obejrzałem, ponieważ w wersji mobilnej umożliwia pobieranie odcinków. Podpowiedź - adres ma coś wspólnego z pocałunkiem. 

 

Doskonała czołówka (druga najlepsza po Gravity Falls)

Spoiler

 

 

 

 

Zwiastun na zachętę

Spoiler

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No tak... Disney znowu to zrobił. Po raz kolejny dostaliśmy kreskówkę, w której początkowo nic się nie dzieje, aż tu nagle... JEB!!! Plot twist mother-fluffer! :fsscream: Żeby nie było, to świetny zwrot akcji i już nie mogę doczekać się kolejnych odcinków. Szkoda tylko, że to już końcówka pierwszego sezonu. 

 

Wnioski:

- "domyślna" stylówa Anki jest fajna, ale dziwna. Po tak długim pobycie nadal ma liście i gałęzie we włosach. Fajnie wygląda, ale kurcze... Czy Andzia po kąpieli idzie do ogrodu żeby zerwać kilka gałęzi?  :drurrp: 

- postacie nie rozwijają się (nie przeszkadza mi to)

- pozytywka, która przeniosła Ankę do Amphibii jest równie tajemnicza co dziennik z Gravity Falls :YEtmX:

- nie potrafię wyrzucić czołówki z głowy... help...

- świat Apmhibii jest spójny i bardzo fajnie przemyślany

- kijanka Polly to zdecydowanie najlepsza postać: mała, trochę wredna, ale wojownicza, a do tego potrafi wykorzystać swoją "uroczość" (tak, wiem, błędny zapis)

 

Spoiler

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... I tak oto pierwszy sezon został zakończony. Zapowiedziano drugi, a do tego po sieci krążą plotki o trzecim, ale wiecie jak to jest z plotkami. Tak czy inaczej, czekam na to co jest pewne. A jak długo poczekam? Tego nie wie nikt :rd2:

 

Największe wady i zalety pierwszego sezonu:

Spoiler

Zalety:

- humor - subtelny, lekki i bazujący na absurdach oraz lekkiej parodii

- świetni bohaterowie oraz postacie drugoplanowe 

- rozwój postaci - tak, wiem co napisałem wcześniej, ale myliłem się. Zmiany są tak subtelne, że trudno je odczuć :) Oglądając serial po raz drugi uświadamiam sobie, że nasza Anka stała się lepszą osobą (mniej samolubną, zdolną do poświęceń), a inni nabrali głębi. 

- nadal nie wiadomo o co chodzi z tą żabią pozytywką. Ech, powtórka z Dziennika 3

- ten serial jest jak Gravity Falls czy też Star vs. the Forces of Evil - w pewnym momencie robi się zdecydowanie poważniejszy, a zakończenie sezonu sprawia, że nie można doczekać się następnego

- ani jednego nudnego odcinka! Serio! :wut:

- "śmieszne minki" pojawiają się sporadycznie, ale są na miejscu. Nie to, co MLP gdzie wciskają je absolutnie wszędzie (spoiler). 

Spoiler

VHhe0AB.jpg

 

Wady:

- słaby antagonista. Pojawia się ot tak, i nic o nim nie wiadomo. Jestem jednak niemal pewien, że to Sasha zajmie jego miejsce, tak jak Toffee "zdetronizował" Ludo. 

- zbyt krótki finał. Powinien zajmować dwa pełne odcinki.  

- za mało odcinków "fabularnych", czyli takich, które udzielą odpowiedzi na te wszystkie pytania

- ja rozumiem, że "cartoon logic" i w ogóle, ale żeby przez trzy miesiące nosić liście we włosach? Lekka przesada :grumpyscoot:

 

Mówiąc krótko, polecam. Żałuję tylko, że nie mogę podzielić się z wami linkiem do odcinków. Cóż, nie można mieć wszystkiego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Drugi sezon powoli dobiega końca i... Jestem rozczarowany :grumpyscoot: Myślałem, że po doskonałym finale pierwszego, fabuła ruszy z kopyta, ale niestety praktycznie stoi w miejscu (czym jest pozytywka? Kim jest tajemnicza postać, która ma jakieś podejrzane plany?). Nadal dostajemy odcinki, które nie wnoszą zbyt wiele do całości. Co gorsza dupska nie urywają, a poziom żartów spadł. Żeby nie było, nadal świetnie się przy tym bawię i cieszę się, że zapowiedziano trzeci sezon, ale liczyłem na więcej. Oczekiwałem tego, co dało nam Gravity Falls oraz Star vs. the Forces of Evil - skupienia się na wątku fabularnym i odrobinie powagi.

 

O, takich scen mi brakowało! (Anne tęskni za matką).

Spoiler

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Sezon drugi za nami. I powiem tak. Uff... No nareszcie  po wielu nudnych odcinkach akcja ruszyła z kopyta. I to jeszcze jak ruszyła! Końcówka drugiego sezonu jest po prostu znakomita i non stop trzyma w napięciu. Mało tego, finałowy epizod zatytułowany "True Colors" jest po prostu FENOMENALNY. Emocje równie duże co w finale Gravity Falls :wut: Swoją drogą, to niesamowite, że Disney pozwolił na coś tak mrocznego:

 

Kolosalny spoiler, który zdradza coś BARDZO ważnego.

Spoiler

tHJxejX.png

 

Spoiler

w9zCQWv.png

 

Ech, nie mogę doczekać się sezonu trzeciego :) 

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
×
×
  • Utwórz nowe...