Skocz do zawartości

Rose May Kill [NZ][Shipping][Violence][Przygoda]


Skatu

Recommended Posts

Witam wszystkich Bronies i wszystkie Pegasis pragnę zaprezentować mój pierwszy Fanfic, Na chwilę obecną jest Prolog i Rozdział I, niedługo Rozdział II, jeśli się spodoba będę pisać następne, wszelkie komentarze i zawodowa krytyka mile widziana.


Historia ta opowiada o dziewczynie, która pewnego pięknego poranka budzi się w dziwnym, nieznanym miejscu. Chwilę później odkrywa, że została zmieniona w kucyka.
Jak potoczy się ta opowieść?
Przekonajcie się sami!

Oto prolog, rozdział pierwszy i drugi: Click

Rozdział III - Rozdział IV - Rozdział V (W produkcji) Click

Click - rozdział IV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zdaje że to zostanie przeniesione do Necronomicon ze względu na hmmm... dość brutalne zabicie tego kuca[...]

eee...? Brutalne?

Jak dla mnie to opis był całkiem... Normalny? Tak, normalny.

Jeżeli takie fice lecą do Necronomicon, to nie mam co wysyłać swojego, ponieważ trzeba będzie zrobić dodatkowy dział dla niego :crazytwi:

Co do opowiadania:

Historia ciekawa. BA! Bardzo ciekawa.

Masz talent do pisania, nie zmarnuj tego.

Aż nie chce mi się wierzyć, że to Twoje pierwsze opowiadanie tego typu.

Chcesz krytyki? Dobrze... Zobaczmy...

Ogólna ocena:

interpunkcja - kuleje, lecz jest znośnie

ortografia - bardzo dobra

składnia - dobra

fabuła - za wcześnie na ocenę (na razie bardzo dobra)

Co nie podoba mi się w opowiadaniu? Co bym poprawił?

- Jest bardzo zbite. Porób przerwy tu i tam (najlepiej przy wypowiedziach).

- Nadmiar "spacji". Nie robimy przerw przed znakami interpunkcyjnymi. Takie coś jest gorsze od napisania "górze" przez "u" i "ż".

- Niektóre zdania złożone nie są poprawnie zapisane. Radzę pisać nieco krótsze. Będzie łatwiej zrozumieć ich sens.

- Zapisałeś(aś?) "My Little pony"... "Pony" też powinno być z dużej. Popraw!

Czy poleciłbym to opowiadanie?

Szczerze?

Jeżeli utrzymasz poziom - tak

Ogólne zalecenia:

- Kontynuuj swoje dzieło.

- Pisz nieco większe rozdziały (no chyba, że masz już jakiś plan).

- Jeżeli planujesz długie opowiadanie - rozdziel rozdziały na osobne linki.

- Rozejrzyj się za jakimś (dobrym) korektorem.

- Pousuwaj niepotrzebne "spacje".

- Porozbijaj gdzieniegdzie linijki, ponieważ o wiele lepiej się czyta jak nie jest jedno na drugim.

Z mojej strony to wszystko.

Mam nadzieję, że mój komentarz chociaż w części zadowolił Twoje wymogi.

Czekam z niecierpliwością na kontynuację opowiadania.

Pozdrawiam!

ps: "Celestii" piszemy przez dwa "i" :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Decaded za trafną i rozbudowaną krytykę postaram się w tym poście odpowiedzieć na niektóre twoje punkty. "- Jest bardzo zbite. Porób przerwy tu i tam (najlepiej przy wypowiedziach)." Postaram się to w najbliższych rozdziałach poprawić ale nie mam zielonego pojęcia jak mi to wyjdzie. - Nadmiar "spacji". Nie robimy przerw przed znakami interpunkcyjnymi. Takie coś jest gorsze od napisania "górze" przez "u" i "ż". Za to najmocniej przepraszam, taki zły nawyk z szybkiego pisania notatek na lekcjach, moja wina, moja bardzo wielka wina. - Niektóre zdania złożone nie są poprawnie zapisane. Radzę pisać nieco krótsze. Będzie łatwiej zrozumieć ich sens. Postaram się pisać zdania nieco krótsze i sensowniejsze ale czasami po prostu wolę pisać dłuższe i bardziej skomplikowane zdania, nie wiem czemu. - Zapisałeś(aś?) "My Little pony"... "Pony" też powinno być z dużej. Popraw! Poprawione, ale sam nie wiem czy to ma aż takie wielkie znaczenie :fluttershy4: - Pisz nieco większe rozdziały (no chyba, że masz już jakiś plan). Będę robił po 3 rozdziały na 1 link a rozdziały będą różnej długości. - Rozejrzyj się za jakimś (dobrym) korektorem. i to jest właściwie najważniejsze. Nie mam pojęcia skąd wytrzasnąć owego korektora. i tu mój problem. To właściwie wszystko co mam na dziś do powiedzenia o tym. A przy okazji proszę o nieco większą liczbę komentarzy, pamiętajcie wyrażenie własnej opinii nie boli. /)(\

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Och, to ten fanfik! Pamiętam jak go czytałam. Było to dawno, ale fanfik bardzo mi się podoba. Przynajmniej fabuła. Chociaż jakoś za wiele się nie wydarzyło :P ... up ^^ Ja się interesuję tym fanfikiem i jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie to czekam na kolejne rozdziały od ... nieważne. Mam nadzieję, że ktoś prócz mnie też lubi ten fik. Inaczej moja wypowiedź będzie bezsensowna. :lyra3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to takie zainteresowanie tym ff? Kiedy to wrzucałem zainteresowanie było... niemal że minimalne. założyliście jakąś organizację ratującą morsy? (dla nie wiedzących, dla przyjaciół jestem znany jako Mors) ps. dla niecierpliwych. Rozdział IV wymaga kilku poprawek ale bądźcie cierpliwi niedługo ujrzy światło dzienne, rozdział V już w produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny rozdział;p I poprzednie i ten...czekam na kolejne bo zaczyna sie robic ciekawie;3 (tylko jakoś skąpo było w opisy po "wyznaniu" ;3)

Było skąpo ponieważ wątek miłosny będzie bardziej znaczący w późniejszych rozdziałach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w niedzielne popołudnie, piszę by ogłosić kilka spraw.

1. rozdział V będzie wstawiony z opóźnieniem ze względu na mój nowy pomysł ale o nim w punkcie 2

2. Otóż stwierdziłem że w Fan Ficu brakuję może niekoniecznie odpowiedniego klimatu ale kilku ciekawych OC, co prawda sam lubię wymyślać OC i mam ich kilkanaście ale nie pasują one do Fan Fica a nie chcę wymyślać nowych "kartonowych" OC na siłę, dlatego też proszę WAS o pomoc. Jeśli ktoś ma swojego OC, chcecie by wystąpił w tym fanficu itp. sprawy to piszcie na PW podam więcej informacji.

Na dzisiaj to tyle /)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wybaczcie że was tak torturuję ale mam nieco innej pracy niż pisanie ff + jeszcze nadawanie w Equestria fm. ale cierpliwości, rozdział powinien pojawić się ok. 1-5 lutego.

(co ilości rozdziałów FF nie jestem pewny, jeśli będziecie chcieli więcej to napisze dłuższy jeśli nie to jakoś wymanewruje i zakończę go nieco szybciej.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...