Skocz do zawartości

Rozkręcamy Ponownie Forum


BanTSDS

Recommended Posts

Hejos,

może jestem nowy, ale straszna cisza tutaj. Wpadłem na pomysł by reaktywować to forum, w senie grupa na FB, kanał na YT, twitch itp. Bo widze, że wszyscy mają wyrąbane na to... myślę, że ci którzy jeszcze są popra mnie i coś wspólnymi siłami zrobimy. 

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że chyba nie za bardzo przyjąłeś mojej porady to serca to napiszę ją jeszcze raz. Jako nowy na pewno polecam przeczytać regulamin, bo po tym gdzie założyłeś ten temat jakoś wątpię byś to zrobił.

Cisza tutaj jest spowodowana wieloma czynnikami, między innymi tym, że fejsbuk zyskał ogromną popularność i wyparł całkowicie działanie for internetowych, więc nie wiem jak za pomocą fejsbuka chcesz niby reaktywować forum. A tym bardziej YT czy Twitcha. Jakieś pomysły? Bo nie bardzo rozumiem.

 

A mimo, że ruch jest o wiele leniwszy niż kiedyś to wcale tak pusto nie jest. Tematy nowe wciąż powstają, a posty użytkownicy piszą. Wystarczy się rozejrzeć, zamiast pisać jedynie o tym, że tu "nudno" i "cicho".

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nwm. Może nie jest najgorzej ale widać że forum wymiera. Wiele ludzi tak mówi a nie wiele coś z tym robi. Jakakolwiek chęć zrobienia czegoś w tym kierunku jest już dobra. Po co studzić mu zapał. Uważam że powinniśmy pomyśleć nad jakimś sposobem zwiększenia ruchu. Choć wiem, że ta pustka jest spowodowana głównie końcówką serialu. Ale w mlp moim zdaniem najważniejsi są właśnie ludzie a w tej chwili mało kto cokolwiek dla fandomu robi.

  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh  naprawdę proszę was ludzie skupcie się na pozytywach, bo takie obrzucanie się nie prowadzi do niczego, a swoje pomysły przynajmniej w formie zajawki przedstawił, więc warto dać mu szansę, a nie gnoić, że nie zrobił tego czy tamtego

ps

@BanTSDS może przedstawisz niedowiarkom jakieś konkrety, bo mnie już przekonałeś samym zapałem, co doceniam, ale teraz pora to umiejętnie "sprzedać" zarządowi

Edytowano przez Zandi
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przedstawił żadnego pomysłu tylko wymienił nazwy portalów społecznościowych.

Nikt nikogo nie obrzuca, tym bardziej nikt nikogo tutaj nie gnoi, a w szczególności nikt nie odbiera szansy do pisania postów i zakładania tematów.

Po prostu gościu puścił słowa w wiatr i nie przekłada je na czyny.

A jeśli naprawdę ma chęci to krytyczna opinia jak najbardziej powinna pomóc, ponieważ nigdzie nie napisałam, że nie wierzę i nie życzę sobie wypowiadania się w moim imieniu. Skrytykowałam jedynie podejście.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh widze, że wiekszośc to mowa nie nawiści.... codziennie sprawdzam forum i ostatni post jaki mi sie ujawnił to tydzień temu. W jaki sposób ? Prosty... trzeba troche wiecej wiary w siebie :) . Zrobie to jak jeden bohater... "Jak coś umiera, to umrze gdy nikt nie bedzie się starał".... Co do regulaminu. Złamałem go specjalnie, bo jakbym miał sie trzymac to nadal by było cicho i pusto ! . Zandi dzięki za wsparcie! . Podajcie jakis temat i tyle ! cos co zaciekawi ludzi. To, że MLP sie kończy to nie koniec świata. FB może zawojowało świat i co z tego ? Jak nie potraficie ludzi zmusic by wchodzili na forum to będą na FB !. Dam wam przykład z Siebie.

 

Znacie Pyrkon ? 

Załozyłem grupe, spotkanie pyrkon. W ciągu 3 tygodni miałem 400 ludzi. Założyłem forum, strone itp. wszystko sie rozwijało bez żadnych ale.... do póki nie musiałem isc na operacje.... ludzie którym dałem władze nad grupą, olali.... byli tylko swpoi 10 osoób... jak wróxiłem zrobiłem wojne i usunąłem grupe. Załżyłem nową, ale tajną.... Teraz to samo wygląda tutaj...

 

1."NIe dał żadnego posta i nie liczą sie puste słowa" ... jak można dac posta jak ma się nie pewnośc, że ktoś odpisze ? ( jak patrze tez dawno nic nie dałeś ;/ )

 2.Twitch i Yt ma duzo tutaj. Zachęcając ludzi ciekawostkami z MLP i dawania linka do forum, dużo ludzi interesując sie tym tematem wpdało by tutaj. 

3. Szaronko i inni, zamiast liczyc na osobe która dala pomyśł zróbcie coś z tym... jak to sie mówi.... jedna osoba nie da rady, ale reszta może wszystko ! 

 

  • Lubię to! 1
  • Nie lubię 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu, proszę. Nie pogrążaj się bardziej. Mowa nienawiści? Zanim zaczniesz używać jakiegoś sformułowania to upewnij się, że wiesz czym ona jest.

Ostatni post tydzień temu? Proszę - https://mlppolska.pl/discover wejdź sobie i policz ile postów było w ciągu tygodnia i przestań wyciągać dane z własnej dolnej części pleców. Ogólnie to have fun, bo mi by się nie chciało tego liczyć.

Złamałeś regulamin żeby nie było cicho? A co ma, przepraszam, gwóźdź do sera? 

 

1. Dałam więcej postów w ciągu tygodnia niż Ty, a to przecież Ty deklarujesz się jak to bardzo chcesz odnawiać forum. Serio, gdzie Ty patrzysz na te posty? Bo chyba nie na tym forum.

2. Więc... Zrób to?

3. Owszem, ale chyba warto by było zacząć od siebie zamiast puszczać słowa na wiatr. Dalej nie napisałeś żadnego posta, prócz narzekaczy i przedstawienia się.

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że na głownej nic nie pisze.... nie wiem może błąd. Mimo wszystko zmaiast rage na wstępie wysłuchac pomysłu i spróbowac coś zrobić. Nowy temat np. Kto jest itp. mi nie wyświetlają sie posty gdzie ty piszesz, mówie tylko co na głównym wywala 

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Eee panowie i panie ja mam plan: wy róbcie to co ja mówię, a ja sobie popatrzę.

Tak widzę to co wypisujesz.

 

Rozumiem Twój zapał do pracy, chciałbym taki mieć, a także podejście "a to wystarczy to i to", ale... po to jest forum byśmy byli na forum. Nie jesteśmy tu tylko po to by oceniać lub rozmawiać o jednym i tym samym kanale na yt, ponieważ nie jesteśmy dodatkiem do jakiegoś kanału yt, twitch i tak dalej. Gdy YouTube byłby całkiem dobrym planem wypromowania naszego forum, to stwierdzenie "idźcie i róbcie" tj. żeby jakaś osoba, charytatywnie, poświęciła setki swoich godzin, tworząc od nowa kanał, jest stwierdzeniem zakrawającym o fantazję, nie mówiąc też o przyjmowaniu na siebie łatki hipokryty wbijając na forum i nic de facto nie robiąc, by to forum jakoś "rozkręcić".

 

Następnym razem radzę się zastanowić przed napisaniem kolejnych pustych frazesów, a także przed wysłaniem postu, czy aby wszystkie błędy interpunkcyjne, składniowe, ortograficzne itd. zostały wyeliminowane. Kolejny Twój post o tym samym poziomie języka polskiego nie pozostanie bez odpowiedzi od moderacji.

 

EDIT: Może spóźniłem się o tą minutę, ale to jest ta odpowiedź od moderacji o której pisałem!

Edytowano przez Szonszczyk
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi zarządzie ja tu czegoś nie rozumiem po części, bo jestem w stanie pojąć, że początkowo użytkownik dawał puste frazesy i to mogło się nie podobać, bo sam po deklaracji lubię konkrety, ale dlaczego gdy w końcu udało się jakieś głębsze konkrety od chłopaka uzyskać to go nadal traktujecie jak wroga publicznego ? Takim sposobem to tylko odstraszacie od jakiejkolwiek inwencji by to nasze forum żyło.

Jasne wakacje mają jakiś wpływ na to że zastój jest teraz bardziej odczuwalny, ale to nie on jest  przyczyną, bowiem ten zastój jest przewlekły i trwa na tym forum co najmniej od lat 3. Prawdopodobnie jest kilka przyczyn takiego stanu jak np. zmęczenie się serialem  czy też ogólny nastrój związany z jego końcem , który jest u większości negatywny bo wiążą fandom z serialem, a prawda jest taka że Fandom nie jest mocno z serialem związany, (bo nikt z nas nie kupuje Hasbro koszmarków). 

Luźny związek fandomu z  serialem daje ogromne możliwości do stworzenia naprawdę rozwiniętego fandomu , a obecna sytuacja serialu jest właśnie najlepszym czasem na działanie w nim, bowiem serial zostawi sporo dziur które są okazją by rozwinąć uniwersum i to w rożnych aspektach.

Fandom to jednak ludzie, dopóki jest choć kilka osób które mają wyobraźnię i zapał i miłość to dopóty będzie on istnieć, więc nie powinno się stawać  przeciw temu.

23 godziny temu, ZSRRKnight napisał:

Dzień dobry, nieoficjalny Minister Nekromancji z tej strony~~

Raportuję, że jest gorzej niż było, ale nadal stabilnie. Myślę, że to bardziej wina słabnącej popularności serialu i "reaktywacja" forum za dużo w tej materii nie zmieni. Aktywność jest adekwatna do tematyki prowadzonych dyskusji i tak będzie, chyba, że zrobimy tu sobie forum w pełni literackie lub, nie wiem, drugą Elektrodę. Jeśli czekasz na "ożywienie", radzę uzbroić się w cierpliwość. Albo finał obecnego sezonu przyciągnie więcej ludzi, albo G5. 

 

Hm i tu jest1 1 błąd większości użytkowników forum zbyt mocno wiążę się serial z Fandomem, a on według mnie tylko inspiruje fandom zaś paliwo do działania musimy znaleźć sami, a nie czekać na cuda bo to nie Equestria

 

Edytowano przez Zandi
  • +1 2
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi Zandi. Jeśli człowiek wszelką krytykę i słowa które nie słodzą traktuje jako atak to nie świadczy o nim zbyt dobrze, nie mówiąc o tym, że sam sobie utrudnia życie w społeczeństwie. Ja dalej wierzę, że kolega potrafi napisać parę nowych postów i tematów i także na to czekam.

A poza tym to połącz posty, bo nie piszemy posta pod postem, daje 24h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei...

 

Dnia 5.07.2019 o 21:35, BanTSDS napisał:

Wpadłem na pomysł by reaktywować to forum, w senie grupa na FB, kanał na YT, twitch itp

 

- facebook - zły pomysł. To właśnie on wykańcza fora poświęcone serialom, filmom czy grom

- kanał YT - co ma na nim być? Kto go poprowadzi? 

- twitch - po cholerę? :fswhat:

 

Cytat

Bo widze, że wszyscy mają wyrąbane na to... myślę, że ci którzy jeszcze są popra mnie i coś wspólnymi siłami zrobimy. 

Powiem tak... Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi, ale czasy się zmieniły i nie ma co liczyć na dużą poprawę (o ile takowa w ogóle nastąpi). Oczywiście nie oznacza to, że trzeba się poddać, ale prawda jest taka, że tego typu fora przenoszą się na facebooka. Warto też pamiętać, że nasi użytkownicy dorastają, idą na studia, znajdują pracę i wyrastają z kucyków, a nowi nie grzeszą ambicją. Mam na myśli to, że nie przeszukują forum na własną rękę i nie znajdą czegoś dla siebie. 

 

Przez kilka lat byłem opiekunem działu Lyry i Bon Bon. Uwielbiam wcielać się w te postacie, zgrywać pozytywnie zakręconą Lyrę oraz markotną Bon Bon.  Starałem się jak mogłem, ale nic nie wskórałem. Dyskusje, konkursy (nawet te z nagrodami), zabawy, zapytajki, pamiętniki... Nic, zerowa aktywność. Zdaję sobie sprawę z tego, że ta dwójka nie jest zbytnio popularna, ale ten sam problem mają opiekunowie innych działów.

 

21 godzin temu, BanTSDS napisał:

Podajcie jakis temat i tyle ! cos co zaciekawi ludzi.

 O ja ciastolę!!! Toż to takie proste! Jak ja wcześniej na to nie wpadłem? Jak do fuja NIKT na to nie wpadł? Dzięki tobie i twojemu pomysłowi forum odżyje na nowo! Dziękujemy, o wybawco! :1xkfz: Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać. Może sam coś zaproponujesz? Załóż jakiś temat, a nie zlecasz to innym. 

 

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Triste Cordis napisał:

No to po kolei...

 

 

- facebook - zły pomysł. To właśnie on wykańcza fora poświęcone serialom, filmom czy grom

- kanał YT - co ma na nim być? Kto go poprowadzi? 

- twitch - po cholerę? :fswhat:

 

Powiem tak... Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi, ale czasy się zmieniły i nie ma co liczyć na dużą poprawę (o ile takowa w ogóle nastąpi). Oczywiście nie oznacza to, że trzeba się poddać, ale prawda jest taka, że tego typu fora przenoszą się na facebooka. Warto też pamiętać, że nasi użytkownicy dorastają, idą na studia, znajdują pracę i wyrastają z kucyków, a nowi nie grzeszą ambicją. Mam na myśli to, że nie przeszukują forum na własną rękę i nie znajdą czegoś dla siebie. 

 

Przez kilka lat byłem opiekunem działu Lyry i Bon Bon. Uwielbiam wcielać się w te postacie, zgrywać pozytywnie zakręconą Lyrę oraz markotną Bon Bon.  Starałem się jak mogłem, ale nic nie wskórałem. Dyskusje, konkursy (nawet te z nagrodami), zabawy, zapytajki, pamiętniki... Nic, zerowa aktywność. Zdaję sobie sprawę z tego, że ta dwójka nie jest zbytnio popularna, ale ten sam problem mają opiekunowie innych działów.

 

 O ja ciastolę!!! Toż to takie proste! Jak ja wcześniej na to nie wpadłem? Jak do fuja NIKT na to nie wpadł? Dzięki tobie i twojemu pomysłowi forum odżyje na nowo! Dziękujemy, o wybawco! :1xkfz: Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać. Może sam coś zaproponujesz? Załóż jakiś temat, a nie zlecasz to innym. 

 

@BanTSDS tu niestety muszę się zgodzić z @Triste Cordis choć mniej szyderczo, że zaciekawienie ludzi nie jest takie proste, a nawet jak masz ciekawy pomysł na zabawę czy konkurs to i tak wszystko zależy nie od opiekuna, a samego użytkownika szaraczka, a powiedzmy sobie szczerze obecna  generacja naszych forumowiczów woli rozrywki które nie angażują mózgu za bardzo, co niestety jest znakiem obecnych czasów,. Wiem co mówię bo przez wiele lat byłem takim jakby współopiekunem działu CMC (bo po za studiami czy wtedy nauką nigdzie nie wychodzę, więc miałem sporo czasu wolnego, a zawsze lubiłem pomagać ).

 

   Zwykle wymyślałem różne zabawy jako unoficial avatar Babs Seed, ale większość moich zabaw to był no cóż monolog (w sensie suma  sumarum ego scribum). Ruch bywał tylko z początku, ale potem tematy świeciły pustkami mimo tego , że dodawałem nowe zagadki posty do nich,. gorsza sytuacja była z konkursami i to pomimo świetnych moim zdaniem pomysłów (za przykład może posłużyć mój Glimerkowy konkurs dotyczący latawców, w którym było bardzo mało osób chętnych a właściwie tylko jedna) 

 

i Niektórzy opiekunowie się naprawdę starają by było "coś" na tym forum, ale to nie jest proste zadowolić tłum, który  wymaga, a sam nie pomaga  czasem nawet wręcz hejtuje, wiec zaproponuj jakiś konkretny plan (może zrób listę jak Twilight ) a nie syp ogólnikami, bo nie sztuka widzieć problem, sztuka jest mieć jego rozwiązanie czy raczej jak mawia mój tata "masz problem bez jego rozwiązania nie przychodź"  

Edytowano przez Zandi
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...