Skocz do zawartości

Egzorcyści [Zapisy] [Gra]


Lucjan

Recommended Posts

                                       170_152640297.jpg  

 

Francja 1793 rok. Paryż.

Ludzie na świecie, chociaż są wierzący dalej średnio chcą przyjąć do wiadomości że istnieją demony, opętania i inne moce nadprzyrodzone.

lecz są tacy którzy wiedzą, że takie rzeczy są i mają często miejsce. Są to egzorcyści. Nie pozwalają na wtargnięcie do naszego świata demonom i nieczystym duszom oraz bronią ludzi żeby ci mogli spać spokojnie.

 

jednym z nich jest Jacques Pierre Cardin jeden z starszych stażem egzorcystów w Paryżu. Teraz siedział zamyślony nad książką i kartką gdzie zapisywał kolejne strony swojego dziennika teraz opisywał co myślał o książce jednego duchownego. Zamoczył pióro i zaczął pisać. "Ojciec Jean nie opisuje mrożących krew w żyłach egzorcyzmów i nie straszy czytelnika. Autor przedstawia naukę Kościoła i konfrontuje ją ze swoimi doświadczeniami egzorcysty, ale co najważniejsze nie interpretuje Pisma Świętego na swój sposób. Tłumaczy genezę powstania zła, grzechu i ich przejawy we współczesnym świecie, a jako przykłady podaje przypadki, z którymi się zetknął jako egzorcysta oraz księża, od których się uczył nie wchodząc w szczegóły samych przeprowadzanych sakramentów. 
W książce znajdują się też rodzaje oddziaływania złego ducha i "furtki" będące zaproszeniem złego do siebie tj. magia, tarot, okultyzm, spirytyzm." przyjrzał się temu zapisanemu fragmentowi i zamyślił się. 

Zaczął pisać dalej. "Niewielu jest uczonych, którzy myślą poważnie o możliwości wpływania i działania sił obcych, inteligentnych i bezcielesnych, jako o przyczynie pewnych zjawisk.
Niewielka jest również liczba lekarzy, którzy stając wobec przypadków chorób z zadziwiającymi objawami i niewytłumaczalnymi klinicznie skutkami, sądzą spokojnie, że mają do czynienia z pacjentami tego drugiego rodzaju
Coś jest w tym, co powiedział Jean, a przytoczyłam w w/w cytacie - chociaż jestem tylko dentystą to bliżej byłoby mi do poszukiwania racjonalnych wyjaśnień niż przypisywania objawów opętaniu przez demona. 
W książkach o egzorcyzmach nie szukam prawd wiary, raczej czytam je z ciekawości. Ciężko jest mi bowiem bezwarunkowo akceptować głoszone przez np. Orygenesa teorie dotyczące demonów jeżeli wiem, że ten sam człowiek wysnuł świetny pomysł, żeby w każdym przypadku trudnego porodu bez zastanowienia poświęcać matkę, bo kobieta jest z natury grzeszna, a dziecko musi przyjść na świat, żeby mogło być ochrzczone.'' przyjżał się i spojrzał przez okno. Jutro mieli przyjąć nowych egzorcystów. Był ciekawy ilu ich będzie.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak widać sesja ma miejsce w Paryżu i są to czasy przed rewolucją francuską.

Jesteśmy egzorcystami walczącymi z demonami i to chyba też jasne.

Shipy mogą być, ponieważ to że są egzorcystami nie znaczy, że muszą duchownymi.

 

Zarys KP:



Imię lub imiona:

Nazwisko:

Wiek:

Płeć:

Wygląd:

Umiejętności:

Historia: (jak został/a egzorcystą i jak się dostał/a do głównej siedziby w Paryżu)

Charakter:

Dodatkowe informacje:

 

Moje KP:



Imię lub imiona: Jacques Pierre

Nazwisko: Cardin

Wiek: 28 lat

Płeć: Mężczyzna

Wygląd: Pierre jest wysokim mężczyzną na oko 1,95 m wzrostu. zwykle ubrany w płaszcz z kapturem, brązowe spodnie i wysokie nad kostkę brązowe buty. Na głowie zwykle nosi swój ulubiony kapelusik

c9673e2611814445602a01646f5db72d.jpg

Umiejętności: Mężczyzna jest przyzwyczajony do walki szablą, jednym ukrytym srebrnym ostrzem i dwoma pistoletami. Jednym z jego atutów jest znajomość większej części modlitw po łacinie do walki z demonami i wampirami. 

Historia: Jacques trafił d sąsiadującego z katedrą Noter Dame przyczółku dla sierot. Nie żalił się ani nie był smutny. Radził sobie jak tylko mógł. Przez pewien czas nawet kradł żeby być najedzonym i nawet zadowolonym. Po kilku latach zdarzył się przypadek opętania w jego pokoju. Zrobiło się duże zamieszanie a on walczył o życie przyjaciela.  Gdy przybył ksiądz, mógł z bliska zobaczyć egzorcyzmy i bardzo się tym zafascynował. Gdy osiągną 18 lat zgłosił się do egzorcystów gdzie uczył się wszystkiego co takowemu jest potrzebne. Walka, modlitwy itp. W wieku 27 lat został określony grupowym. Mógł założyć własną drużynę więc teraz czeka na nowo przyjętych y ich wciągnąć do swojej grupy.

Charakter. Jest dość wesoły i lubi się bawić. Gdy trzeba jest poważny a gdy nie to wręcz do rany przyłóż. Trzeba komuś obić mordę? Nie ma problemu. Trzeba kogoś przytulić? Z wielką chęcią! Taki ze mnie zimny drań.

Dodatkowe informacje: Praworęczny, czasem pali cygara. Jak chcesz go przekupić to wystarczy czekolada.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
×
×
  • Utwórz nowe...