Skocz do zawartości

Hamtaro - Wielkie przygody małych chomików


Paladyn Zanderson

Recommended Posts

Dziś napiszę trochę o jednym z moich ulubionych anime na kanale Fox Kids ( tak tej stacji zdarzało się je emitować). Anime to było emitowane w końcowym okresie istnienia stacji i w Polsce wypuszczono niestety tylko 1 sezon podzielony na 2 mniejsze, przez co dostałem nie złego kociokwiku gdy na RTL2 ( Niemieckiej stacji, ale teraz UPC jest patriotyczny bleh) natrafiłem na ten sam serial, ale z większą ilością bohaterów, a o jakim serialu mówię niech jego logo zdradzi wszystko

Hamtaro-hamtaro-19948051-300-200.gif

 

Hamtaro było japońskim anime dla dzieci emitowanym oryginalnie w latach 2000 - 2001, zaś w Polsce w 2003 roku. Opowiada o grupce małych chomików. które zakładają swój mały klubik i przeżywają różne przygody, albo rozwiązują problemy (sercowe również). Liderem grupy jest mały chomiczek z rudą łatką Hamtaro - bardzo radosny, ale jednocześnie łobuzerski i pełen różnych pomysłów maluch. Kolejnym głównym bohaterem a jednocześnie przyjacielem Hamtaro jest chomik o imieniu Łatek - ten gryzoń jest nieco grubszy od reszty grupy i jest bardzo nieśmiały, jego ulubionym zajęciem jest chrupanie słonecznika i jak nie ma pestki w łapkach zaczyna panikować. Jest też dziki chomik imieniem Boss, który uważa siebie za lidera grupy i często się przechwala, że niby coś wie, ale przy kobiecie to słowa nie powie. No i ostatnia z postaci Bijou - biała chomiczka w której skrycie podkochuję się Boss, ale ona tego nie widzi i czuje miętę do Hamtaro. Jest niezwykle radosna i lubi modę, a także ma nieco francuski akcent ( w serialu jest to nawet powiedziane , ze przyjechała z Francji)

Jeśli chodzi o polski dub tu ciekawa jest jedna rzecz mianowicie, to że przetłumaczono onomatopeje chomiczków ( kto pamięta wąch wąch czy bada bada bo ja wciąż mam to w głowie tak samo jak miziu miziu :) )  

 

Kto z was był zatem fanem chom chomów ?

Edytowano przez Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, przepraszam jeśli mam złą znajomość języka polskiego. Zastanawiałem się, czy wiesz, gdzie znaleźć Duba dla Hamtaro? znalazłem tylko 15 odcinków z wszystkich 52 dubbingowanych. i to wszystko Również Panda była moją ulubioną :)

(Hello, Sorry if i have a bad Polska language skills. I was wondering if you know where to find the dub for Hamtaro? i only found like 15 episodes out of all 52 dubbed ones. and that's all Also Panda was my favourite :))

Edytowano przez Dimf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...