Skocz do zawartości

Odcinek 19: Dragon Dropped


Niklas

Ocena  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1\10 Metr mułu
      1
    • 2\10 Okropny
      0
    • 3\10 Mierny
      0
    • 4\10 Ujdzie
      0
    • 5\10 OK
      1
    • 6\10 Solidny
      0
    • 7\10 Dobry
      2
    • 8\10 Bardzo dobry
      2
    • 9\10 Świetny
      4
    • 10\10 Wybitny
      3
    • 11\10 Marshmallow Intensifies
      3


Recommended Posts

Ok... Rarity mnie przeraża

Spoiler

cOMKPV0.png

Epizod sam w sobie jest naprawdę bardzo dobry i zabawny (kanapy :fabulous:), ale zachowanie Pianki jest dość... "creepy". Spike znalazł sobie (kogoś więcej niż) przyjaciółkę, a ona nie potrafi się z tym pogodzić. Co robi? Zachowuje się jak psychopatka, która nachodzi go w nocy. Żeby nie było, nie uznaję tego za wadę. Ot, stwierdzenie. Dużym plusem odcinka jest też to, że stężenie "I.S.W.M" utrzymuje się w znośnej normie. Cieszy też powrót Gabby, która jest jedną z najbardziej sympatycznych postaci pobocznych. Wady? Nic konkretnego, ale "dychy" nie dam. 

 

I.S.W.M

Spoiler

I - irytujące 

S - sztuczne 

W - wykręcanie 

M - mordy

 

  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzane i ocenione.

 

Zgadzam się Lil' Miss Rarity nie powstała przecież z niczego , czasami mam wrażenie, że większość głównych bohaterek, mocno i przesadnie reaguje na wszelkie nieprzyjemności jakie nachodzą ich w życiu. Wyłączają w tedy przy tym wszelkie pozory zdrowego rozsądku, albo po zachowują się dziwnie...ale myślę, że to już raczej normalne. Poza tym miło było obejrzeć przejaw mroczniejszej strony Rarity:raritylaugh:, tej zdolnej do manipulacji nad przyjaciółmi w celu uzyskania czegoś lub kogoś ,kim nie chce się dzielić na wyłączność. Słowem wiedziałem, że ma to w sobie ! Nawet wyczystko się jej udało, tylko jak zwykle jest kwestia moralna i robienia tego co właściwie wzięła nad nią górę. Poza tym księżniczka przyjaźni Twilight Sprakle zawsze czuwa na posterunku.( Rarity uczy się ,że przyjaciółmi należy się dzielić, Discord mógłby wymienić z nią notatki)

Ostatnią, rzeczą na którą chciałbym się podzielić, to moje ulubione sceny kiedy Rarity mówi do kogoś w tle jednocześnie, ale jednocześnie nieznany jego tożsamości, poza tym miło się całość oglądało.

Potwierdzam diagnozę przedmówcy ,iż  skażenie I.S.W.M. nie zagraża życiu ani zdrowiu psychicznemu, zawartość memów zdatna do przetrawienia.

Daje 11/10 Nasza Pianka zabłysła w odcineczku.

 

Edytowano przez Danio Doża Venucci
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek całkiem spoko, udany, zabawny i niosący z sobą ładunek pozytywnych zmian. Podobało mi się, ale nie stawiał bym go wyżej od wielu innych epizodów. Jest po prostu fajnie. Zanim przejdę do szczegółów przyznam się że oceniam ten materiał na 7/10. A dlaczego? Między innymi z powodu scenariusza który został dobrze napisany, jest interesujący i nie atakuje głupotą. Sceny są przemyślane, a i śmiesznie się robi za każdym razem kiedy Rarity angażuje którąkolwiek ze swoich przyjaciółek na miejsce Spike'a. ;) Z resztą Pianka kolejny raz wypada na No. 1 komediantek tego serialu, choć niekiedy jej zachowanie było trochę za bardzo pojechane, nawet jak na nią. Cieszę się że wpleciono każdą z M6, a do tego starczyło czasu antenowego dla innych postaci, jak np. Gabby, a Spajkuś dostał chyba rolę sezonu. xD Ogólnie fajnie, mam po tym odcinku miłe odczucia, nie mogę doczekać się wersji w PL. Niechaj o mocy tego epka świadczy to że oglądałem go po weselu kumpla, na wisielczym kacu, a wtedy mało co mi się podoba. :P A co do wad? No właśnie są. Między innymi Rarity zdecydowanie za bardzo odmóżdżona, lub najzwyklej przesadnie wstrętna, czyli znowu zbyt daleko idące przerysowanie. Inna sprawa to to że w "Dragon Dropped" nie dzieje się na tyle dużo by warto było o nim coś więcej pisać. Ot, dobry, niezepsuty materiał. 

Zastanawiam się co to były za emocje - te które przejawiała Rarity po tym gdy się połapała że Spike ją olewa? Czy to była zazdrość? Moim zdaniem niekoniecznie. Gdy tak o niej pomyślę to przypominało mi to bardziej szok związany z przełamaniem się Kolca. Urwał się jej ze smyczy i dał niezły pokaz dojrzałości. Gratuluję. Naprawdę, cieszę się że oddali temu kurduplowi nieco sprawiedliwości na zakończenie serialu, a jego osobowość została choć cokolwiek rozwinięta w dobrą stronę. Mam nadzieje że ta dobra zmiana zostanie utrwalona. :wow2:

Edytowano przez ByczekPazerny
Nie zgadniecie
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po odcinku i powiem, że każdy kolejny jest coraz lepszy. Nareszcie poznaliśmy nieco głębiej relacje :rarity4: i :spike: , ponownie widzieliśmy zazdrosną Rarity. Pojawiła się stara postać i nawiązania do już dość starego odcinka. Cóż wiele o fabule pisać nie trzeba, bo nie była specjalnie skomplikowana i łatwa do przewidzenia, nie mniej fajnie się oglądało.Jak dla mnie to 11/11 :raritylick:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już zostało powiedziane. 

 

Spoko był ten odcinek, ale zgadzam się, że:

 

Dnia 11.08.2019 o 15:50, Danio Doża Venucci napisał:

większość głównych bohaterek, mocno i przesadnie reaguje na wszelkie nieprzyjemności jakie nachodzą ich w życiu

 

Całe szczęście, że Rarity nie przeholowała z histerią jak Twilightująca Twilight :crazytwi:

Ogólnie scenariusz takich odcinków przypomina mi trochę Trudne sprawy :ming: A mianowicie: bohaterka ma z czymś problem i zamiast rozwiązać go szczerą rozmową szuka skomplikowanej i okrężnej drogi, która okazuje się niczego nie rozwiązywać, potem jej misterny plan wychodzi na jaw, a i tak kończy się to happy endem. 

 

Na plus rozmaite kreacje Rarci w dosłownie każdej scenie :)

 

Spoiler

09919ec7ca074.jpg

 

Spoiler

50ff37b265b04.jpg

 

Spoiler

0a618663f8ab9.jpg

 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ej no, czy tylko mnie zasmuciła perspektywa, że smoczek traci zauroczenie największą damą z Ponnyville?! To był jeden z moich ulubionych i najbardziej uroczych wątków serialu i gdy pomyślę o tym, że to uczucie smoka do klaczy się rozwieje, to chce mi się krzyczeć: 

Spoiler

 

:applesad::angelscoot::rdscared:

Dnia 11.08.2019 o 15:50, Danio Doża Venucci napisał:

Ostatnią, rzeczą na którą chciałbym się podzielić, to moje ulubione sceny kiedy Rarity mówi do kogoś w tle jednocześnie, ale jednocześnie nieznany jego tożsamości, poza tym miło się całość oglądało.

To było super, wyglądała, jakby mówiła sama do siebie :)

 

Odcinek ciekawy, którego zalety już opisaliście, pokazujący pewne nieuchronne zmiany, po prostu życie, co niekoniecznie z mojej perspektywy się podoba. Cenię odcinek, ale jednocześnie mnie dość zdołował. Serio, chyba żaden mnie aż tak nie poruszył!

Pewnie to już koniec marzeń dzielnego Spika ratującego księżniczkę Rarity :'(

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jeden z przyjemniejszych epizodów, jakie ten sezon spłodził. Był to idealny przykład, dlaczego Rarity jest imo definitywnie najlepszą postacią z mane6. Uwielbiam jej charakter, humor oraz to, w jaki sposób podchodzi do życiowych problemów. Jej głos, jej gesty, teksty, zachowania oraz wszystko inne sprawia, że im więcej jest jej na ekranie, tym lepszy odcinek się staje (na ogół). Wygrywana ona epizod moim zdaniem całkowicie i z miejsca tylko za nią daje już 7,5 punktu. Ponad to, odcinek ten przepełniony był mikro-humorkiem i zabawnymi buźkami i o ile nieraz twórcy ostro z tym przeginają, to tym razem wyszło to dla mnie idealnie, bo screenów minek Rarci można by tu na pęczki robić. Aby tego było mało, sam wątek relacji i uczuć między naszym kucem a smokiem też jest dla mnie automatycznym kciukiem w górę, a tutaj zdawać by się mogło, że wątek ten osiągnął swoją kulminacje. Ewidentnie Spike rwie się Gabby jak pszczoły do miodu, a Rarity nie rozpaczała bo straciła bojfrenda, a jedynie przyjaciela-pomocnika. Osobiście nie jestem fanem naszego gryfa i jako potencjalna osoba do związku ze Spikiem, dałbym ją na jakimś późniejszym miejscu (albo w ogóle bo zapomniałbym, że taka postać istnieje). Czy pasują do siebie, nie umiem na to odpowiedzieć, ale w sumie twórcy mnie zaskoczyli i to już uznaję za zaletę. Owszem, Spike x Rarity było mi chyba najbliższe serca (głównie ze względu na TO), ale nie umrę ani nawet nie dostanę kontuzji, jeśli sprawy potoczą się inaczej. Poza tym wszystkim, bardzo cieszy mnie epizodyczna ale zawsze jakaś rola reszty mane6, różnorodne i boskie stroje Rarity (szczególnie ten z konwentu <3) oraz to, że nie zrobiono z nikogo idioty, który o przyjaźni to pierwszy raz słyszy. Ogólnie nie widzę żadnych wad, a wręcz każdy aspekt tego odcina stanowi jakąś zaletę. Owszem, po 15 minutach tępo jakoś mi zwolniło, ale poza tym to było bardzo zacnie. 8/10, bo co prawda same plusy, ale żeby było wyżej, to musi być coś nadzwyczajnego. Ósemka to taka najwyższa nota za coś, co same w sobie nie jest niczym nadzwyczajnym, ale oglądało się zaje*iście.

Plus może dlatego nie wyższa ocena bo chyba zjadłem starą kiełbasę na kolacje i nie czuję się najlepiej.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Według mnie świetny odcinek. Spike w końcu znalazł się inny obiekt zainteresowań niż Rarity, a nasza klacz wyraźnie nie jest tym faktem zadowolona. Lubiła zawsze wykorzystywać Spike'a i jego słabość do niej, a teraz okazuje się, że ma konkurencję i to mocną. Fajne jest również to, że przez to wszystko zaczyna dochodzić do niej, że tak naprawdę to nie tęskni za tanią siłą roboczą tylko faktycznie za Spikiem, do którego się przyzwyczaiła i który bardzo jej pomagał. Kolejnym elementem, który mi się podobał były sceny z rozpaczającą Rarity i doradzającą jej Twilight. Twilight jest urocza, jak się denerwuje, a dodatkowo w odcinku Rarity była lekko creepy, gdy się znalazła w pokoju smoka i tak nad nim stała z wyszczerzonymi ząbkami... czyżby wpadła w coś na kształt Twilightowania? Odcinek 10/10 :NjdaT:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...