Skocz do zawartości

Odcinek 22: Growing Up is Hard to Do


Nightbringer

Ocena  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1\10 Metr mułu
      0
    • 2\10 Okropny
      0
    • 3\10 Mierny
      2
    • 4\10 Ujdzie
      0
    • 5\10 OK
      3
    • 6\10 Solidny
      0
    • 7\10 Dobry
      0
    • 8\10 Bardzo dobry
      3
    • 9\10 Świetny
      2
    • 10\10 Wybitny
      5
    • 11\10 Kup Pakiet Płatek™ za zaledwie miljon szekli i omiń dorastanie już dziś!
      4


Recommended Posts

Dzisiejszy odcinek sponsorują literki: M, E, oraz H. Lubię odcinki z CMC, ale ten jest dość irytujący i przeciętny. Oczywiście zgodnie z "nową tradycją" całość jest przepełniona memo-pyskami, co jeszcze bardziej zaniża moją ocenę. Serio, mam ich dość. Są nienaturalne, naciągane i niepotrzebne. Także, ten tego... 

 

Niech będzie: 3/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się odcinek podobał, spoko fabuła, która była dość oczywista i przewidywalna, bo wiadomym było, że bycie tylko dużym, nie czyni dorosłym i bankowo wyjdzie to w praniu. Piosenka też nie była zła, dorosłe :cmc: wyglądały super. Szkoda, że dorosły na jeden tylko odcinek, ale chyba wolę aby dorosły w naturalny sposób, niż za pomocą magii. Widać, też było, że Sweetie Belle, w coraz to bardziej kontrolowany sposób używa swojej magii, np do teleportacji. Ogólnie to daję 10.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio mi się podobał ten pies tworzący tornado, można by wymyślić coś co ma więcej sensu. Znaczy się rozumiem, że to miała być taka metafora dorosłych spraw i w ogóle, ale szkoda, że odbyło się to kosztem odcinka. Huragan zbyt łopatologicznie / dosłownie pokazywał katastrofę, powinno być coś nieprzyjemnego, ale bardziej dającego do myślenia. A co do samego psa, to podejrzewam, że niejeden dorosły (nawet w magicznym świecie) nie wiedziałby co to za stworzenie, ani też czy jest ono w stanie występować. Raczej wszystkie zwierzęta są zestresowane podczas pokazów.

No i jeszcze ten postój... Czemu pociąg zatrzymał się na bagnie? Czy bagna są tak blisko stepów? Czy nie było bruku od przystanku aż po Appleloosę, że CMC chodziło po krzakach? Gdzie były inne kuce, które chciały dostać się z Ponyville do Appleloosy (jakieś powinny być) ?

Jakoś to takie wymyślane na siłę. Po raz kolejny piszę, że wiem, że to bajka dla dzieci, ale szkoda, że w tym odcinku to było takie widoczne.

Podobał mi się za to pomysł z magicznym kwiatem, sama przemiana CMC w dorosłe kuce (tego jeszcze nigdy nie było w kanonie), no i ich nowe barwy głosów (szczególnie Scootaloo).

5/10

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie ma co tu się rozpisywać zbytnio, bo odcinek ten był zwyczajnie średni.

 

Plusy:

- dorosłe CMC ładnie wygląda i brzmi, szczególnie Sweetie Belle

- fajna piosenka

- Twilight i Fluttershy poprawnie przewidująca to, co CMC odwaliło

- ładny kwiatek

- w sumie sam morał, że dorosły automatycznie nie równa się dojrzalszy

- ładny ten zwierzaczek

 

Minusy:

- ale jednocześnie ten zwierzaczek był na tyle ładny, że mało który dorosły podejrzewałby coś w stosunku do niego

- to tornado to istny banał, że aż głowa boli

- CMC trochę zbyt naiwne

 

Ocena: 5/10

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cóż obejrzałem ten odcinek i powiem tak zły na pewno nie jest, ale nie jaki super wybitny. choć ma parę fajnych momentów jak piosenka, czy postać stetryczałego szalonego konduktora ( jest to jego 2 pojawianie się w serialu bo nie wiem czy ktoś pamięta odcinek o kiriynach gdzie ta postać tez występuje), sam motyw choć dobry na lekcje moralną to ostatnio jest mocno wykorzystywany i przez to może nie szokować. Motyw ze zwierzaczkiem banalny jest true. ale nie drażni aż tak nie uważam go za minusik. a większym minusem jest zachowanie CMC i parcie jak durny baran w myśl "Jesteśmy duzie to się nie milimy" mimo iż wszystkie sytuacje wskazują na to by odpuścić i kurka przyznać się nie jesteśmy duzie i jeszcze wiele musimy się nauczyć (właściwie ta ostatnia konkluzja zostaje nam podana pod koniec odcinka, więc słabo to wychodzi) 

Koenym sporym minusem jest według mnie zachowanie M6 o ile rozumiem Rarity czy Twilight i Flueterkę to o tyle odmowa RD jest dla mnie grubymi nićmi szyta i tu popieram Scootaloo jeden Wonderbolts naprawdę by nie robił różnicy, po za tym od czego mają tam 2 skład czy np tą swoją Akademię (mogli by wybrać jakiegoś prymuska lub prymuskę)  

Całkiem ciekawe było to że Twiliy choć raz pomyliła się w swej dedukcji co do CMC i Flutti  przewidziała wszytko trafnie, ale ogólnie odcinek był przewidywalny jak jak quest poboczny w MMORPG, ot solidnie zrobiony i tyle 6/10 daję zatem

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...