Skocz do zawartości

Czy tajemnica księcia Blueblood'a zostanie wyjaśniona w drugiej kinówce?


Recommended Posts

Siemanko wszystkim!

Ci którzy są na bieżąco z odcinkami, na pewno dostrzegli iż sezon 9 zamyka wiele zaległych kwestii poruszanych przez fandom. Wyjaśniono nam rolę Ahuizotl'a, tożsamość rodziców Scootaloo itp. itd. Jest jednak pewna kwestia, która pozostaje tajemnicą od czasów odcinka "Biletomistrzyni". I nie będzie chyba żadnym spoilerem jeśli powiem, że finał sezonu również tej kwestii nie poruszył. Jest to tajemnica postaci narcystycznego księcia, w którym w pierwszym sezonie podkochiwała się Rarity. Jak dowiadujemy się stosunkowo wcześnie, książę jest siostrzeńcem Celestii. Innymi słowy, synem jej siostry. Jednakże, Luna nie ma partnera, a sami twórcy serialu potwierdzili iż jest on bardzo dalekim siostrzeńcem od strony matki Celestii i Luny. Idąc tym tropem, możemy uznać iż twórcy wprowadzili go w nieco nieprzemyślany sposób, by następnie podać nam dodatkowe informacje celem zanegowania jakoby królewskie siostry miały mieć trzecią potężną siostrę. Dali tym jednak o wiele większą zagadkę, sugerując, że Celestia i Luna posiadają szerszą rodzinę niż zakładaliśmy na początku. 
Czemu poruszam ten temat teraz, gdy w zasadzie wszystkie odcinki krążą po sieci, a wątek główny został zamknięty? Otóż krążą informacje o tym iż przed premierą piątej generacji, ma wyjść drugi film kinowy w uniwersum MLP, a jak powszechnie wiadomo, duże wydarzenie wymaga dużego złego. Jak myślicie? Czy możliwym jest by film, gdy już wyjdzie, nawiązywał do dalszej rodziny Celestii i Luny, dając nam wątek a'la Gra o Tron? 

Wiem, że to mało prawdopodobne, ale skoro mówimy o uniwersum tak ubogacającym wyobraźnię, chętnie wymieniłbym opinie z innymi ludźmi, którzy lubią nieco pofantazjować. Jak widzielibyście możliwość pojawienia się historii królewskiej rodziny na dużym ekranie? Myślicie, że księżniczki dostałyby wreszcie szansę się wykazać, czy raczej tradycyjnie stałyby na uboczu wyręczając się Twi i ekipą? :)

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, bardzo ciekawy wątek. Jakiś czas temu właśnie sobie oglądałam mlp na nowo to zastanawiałam się przez chwilę nad jegomościem.

Siostrzeniec może też być synem kuzynki, w końcu kuzynka to też siostra, ale cioteczna. Nie wszyscy akceptują takie nazewnictwo, ale w sumie ja na córkę mojej kuzynki mówię czasami siostrzenica.

Ale szczerze to bardzo wiele wątków jest niedokończonych więc stawiam, że raczej nigdy się to nie wyjaśni. Ale póki nie znamy motywu filmu to kto wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że w drugim filmie się o tym dowiemy bo podbno ma być prequelem, jakoś rok temu znalazłem to:

11F492C5-852E-4D74-A219-A2DD715D3B3D.thumb.jpeg.003665b88dc7e7c2b1f10cce7d753007.jpeg

Więc wydaję mi się że film, wyjaśni to czego nie dowiedzieliśmy się w serialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście fajnie byłoby się dowiedzieć skąd dokładnie wziął się Blueblood, ale trochę wątpię, że film będzie się kręcił w okół rodziny Luny i Celestii. Bardziej prawdopodobne, że po prostu dodadzą jakiegoś nowego złego, a nasza główna szóstka będzie musiała mu stawić czoła i na tym skupi się cała fabuła filmu. 
Istnieje jednak możliwość, że zrobią coś...bardziej oryginalnego. Mała na to szansa, ale zawsze jest! O ile twórcy w ogóle jeszcze o Bluebloodzie pamiętają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GlaceCordis napisał:

Możliwe że w drugim filmie się o tym dowiemy bo podbno ma być prequelem, jakoś rok temu znalazłem to:

 

  Ukryj treść

11F492C5-852E-4D74-A219-A2DD715D3B3D.thumb.jpeg.003665b88dc7e7c2b1f10cce7d753007.jpeg
 

Więc wydaję mi się że film, wyjaśni to czego nie dowiedzieliśmy się w serialu.

Tylko czy ten film na pewno będzie prequelem do G4 a nie do nadchodzącego G5?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, turbo638 napisał:

Tylko czy ten film na pewno będzie prequelem do G4 a nie do nadchodzącego G5?

 

Słuszna uwaga. W sumie bardziej racjonalne wydaje się zrobienie gruntu dla nadchodzącej generacji niż wałkowanie jakichś starych wątków. 

Z drugiej strony jeśli piąta generacja miałaby działaś tak jak poprzednie czyli używają tych samych postaci, ale zmieniają całkowicie ich historię i wygląd to puszczanie filmu w realiach G4, który miałby zapowiadać G5 nie ma sensu. 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...