Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Marudkeł

Opowiadanie. Wybraniec - Epizod I-XX [NZ][Seria][Violence][Slice of Life][Horror][Human][Alternate Universe]

Recommended Posts

Epizod I: Dziedzictwo

 

Heloł Evriłan. Z tej strony Wingiś, no i dzisiaj chciałbym się z wami podzielić moim opowiadaniem pod tytułem "Wybraniec".

 

Więc... Cóż mogę rzec o tym opowiadaniu. Już wcześniej je tutaj publikowałem w nieudolnym google docs i na badziewnym fanfiction net. Generalnie dodałem to opowiadanie do tego działu, bo... No tak na wszelki wielki. Może i nie jest tak jakoś SUPER, HYPER, DUPER, ULTRA, PIGAGIGA NIGGA brutalne, czy krwawe, ale... No jednak pojawiają się tam przekleństwa, krew i tak dalej, i tak dalej, so... No na wszelki wielki dodałem je tu (Wiem, powtarzam się. Tak już mam.). Samo opowiadanie planowałem ponad dwa lata i po tych dwóch latach zdecydowałem się je napisać, no i teraz to wszystko trwa 4 lata, bo nadal opowiadanie dopieszczam, fabuła cały czas jest dopracowywana i... W planach mam jeszcze cztery następne części, kilka spinoffów i jeden prequel. 

 

Okej, no to pora omówić pewne rzeczy dotyczące opowiadania. Jest to właściwie moje pierwsze opowiadanie, którego pisanie zacząłem już bardzo dawno temu. Przeszło kilka remasterów i... To, co można o nim powiedzieć, to że "No nieźle, jak na pierwszy raz." w sumie, Wybraniec (Epizod I rzecz jasna) jest już takim klasykiem wśród moich opowiadań. Włożyłem weń mnóstwo serducha, od tego opowiadania zacząłem moją przygodę z fanfiction i... Pisanie tak ogólnie. Od razu mówię, że pierwsze rozdziały mogą być takie se, ale... Im dalej w las, tym większe drzewa, jak to kiedyś powiedział mój wierny kompan Ziemniak. Historia robi się coraz lepsza z każdym następnym rozdziałem. Ta historia wprost idealnie pokazuje, jak moje pisanie ewoluowało i robiło się coraz lepsze. Tak ogółem, rozdział 1 został napisany całkowicie od nowa, bo wyglądał co najmniej tak, jakby to był scenariusz do filmu Michaela Bay'a. So... Co mogę jeszcze powiedzieć, od razu mówię, że nie uważam swojego opowiadania za dobre, ale też nie uważam za złe. Osobiście uważam że to średniak, choć wielu ludziom na Fimfiction i Wattpadzie przypadła ona do gustu i nadal czekają na to, co wydarzy się dalej. Największą siłą mojego opowiadania są budowane relacje z postaciami. Są one wyraźne i czuć między nimi chemię. Z każdym następnym rozdziałem historia rozwija się bardziej i bardziej, są odkrywane nowe tajemnice, cały czas pojawiają się nowe wątki. Jak to wygląda? Wyobraźcie sobie to: Jest jakaś postać, kompletnie nic nie znacząca, która raz się pojawiła. Kilka rozdziałów później ma ona ogromne dla fabuły znaczenie. Świetnym przykładem jest gryfica Lara, aaaale... Do tego już dojdziecie sami.

 

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące opowiadania, zadawajcie jej tutaj, na MLPPolska, będzie mi po prostu łatwiej.

 

Więc... Zapraszam was do czytania, my dear friends. Macie tu zarówno link do Google docs i Wattpada. Mogłem pominąć pewne kwestie dotyczące opowiadania, ponieważ po prostu troszkę się wstydzę i... No czuć jednak ten stresik, kiedy sobie uświadomię, że może to zobaczyć całkiem spora grupa odbiorców. No i... To tyle. Miłego czytania.

 

Google Docs (Stara wersja opowiadania) 

 

Wattpad

 

Rozdziały umieściłem w oddzielnych docsach. Ukryłem je jednak w spoilerze, by nie wydłużać postu i by można było to rozwinąć i zwinąć. Rozdziały umieszczone w oddzielnych docsach są wersją zremasterowaną opowiadania. Stara wersja jest tylko i wyłącznie po to, by nie było, że nie ma tu kompletnej historii. Jednak... Stara wersja po ukończeniu remasterów zostanie usunięta.

Spoiler

Część I

Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

Rozdział 4

Rozdział 5

Rozdział 6 i Rozdział 6,5

Rozdział 7

Rozdział 8

Rozdział 9

Rozdział 10

Rozdział 11

Rozdział 12

Rozdział 13 (Wkrótce)

Rozdział 14 (Wkrótce)

Rozdział 15 (Wkrótce)

Część II

Rozdział 16 (Wkrótce)

Rozdział 17 (Wkrótce)

Rozdział 18 (Wkrótce)

Rozdział 19 (Wkrótce)

Rozdział 20 (Wkrótce)

Rozdział 21 (Wkrótce)

Rozdział 22 (Wkrótce)

Rozdział 23 (Wkrótce)

Rozdział 24 (Wkrótce)

Rozdział 25 (Wkrótce)

Rozdział 26 (Wkrótce)

Epilog (Wkrótce)

Napisy końcowe (... Być może)

 

 

Obiecałem że pokażę okładki, w takim razie proszę bardzo, oto one:

Spoiler

Pierwsza okładka do Epizodu I. Badziewie, wiem.

 

the_chosen_one___new_cover_image_by_smok524-dcosw32.thumb.jpg.712fc58120a8541d3788978ed4ff67e5.jpg

 

Obecna okładka do Epizodu I. Jest o wiele lepsza, niż poprzedniczka.

 

188153207_TCHOE1-Patched.png.0fde3680cb84975a1486fa0b5f31fdfd.png

 

No i okładka do Angielskiej wersji Wybrańca. Czemu ją stworzyłem? Na Fimfiction ludzie chcieli superdługą nowelkę, no to mają. Więc postanowiłem zrobić tą okładkę, która początkowo była tylko bazgrołem na kartce, a teraz jest tym, czym widzicie. Tym razem przeszedłem samego siebie ^w^

 

Sama okładka jest remakiem pierwszej okładki do Epizodu I, bo sam concept tajemniczej, ciemnej postaci na tle po prostu mi się podobał.

 

901711470_TCHOSNewEdition2.thumb.png.363f9804bcf814aa5892f62e9c02c289.png

 

 

Epizod II: Powrót do Przeszłości

 

Więc tak, nareszcie się stało. The Chosen One Episode Two... Dam, dam, daaaaam. Więc! Tak. Nareszcie powstał pierwszy rozdział i jestem z niego naprawdę zadowolony. Epizod II jest o niebo lepszy od I w pisowni, jeśli chodzi o fabułę... Tu już sami możecie ocenić, czy Episode One czy Episode Two lepsze. Nieważne, w każdym razie... Co mogę powiedzieć o tym. Jest to rzecz jasna kontynuacja pierwszej części, ponownie czcionka Times New Roman, ale ktoś mi zasugerował, by była na 12, no to jest na 12.

Nie chcę wam zdradzać co się wydarzy. Pewnikiem natomiast jest to, że pisownia jest znacznie lepsza niż w E1.

 

Okładka:

Spoiler

1732819376_TCHOE2.png.1b3d4a4db9a544675c1515f808078d62.png

 

Standardowo, zostawiam wam linki do Google Docs i Wattpada no i... Miłego czytania :)

 

Google Docs

 

Wattpad

 

 

 

Edited by Marudkeł
Wrzucenie remastera Rozdziału 12
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otworzyłam dokument. Po frazie "opowiadanie" w tytule spodziewałam się raczej... maksymalnie 15 stron, zważywszy, że mówisz o swoich początkach w pisarstwie. A tu licznik rośnie, rośnie, rośnie, a mi się oczy powiększają. No kolego, ładna cyferka. I to jeszcze czcionką 11! Generalnie, co do błędów widzialnych na pierwszy rzut oka, wyjustuj tekst i zrób w akapitach wcięcia. Jak znajdę jakieś błędy interpunkcyjne, ortograficzne lub literówki to poprawię w sugestii, tymczasem zabieram się do lektury, za kilka dni powinnam tu zajrzeć ponownie! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasadniczo miałem przyjemność/nieprzyjemność, niepotrzebne skreślić, czytać to opowiadanie jeszcze na Wattpadzie, i w ogóle poznać Wingiego przed tym tematem na tym forum. 

Jeszcze wszystkiego nie przeczytałem, jestem gdzieś w połowie. Najwyżej później będę robił edycje posta.

Spoiler

To zacznijmy od tego, iż widać wraz z rozdziałami, jak szła nauka pisania. Naprawdę, widać to wraz z czasem czytania. Poniekąd jest to pozytywne, poniekąd... nie jestem nadal pewien co o tym sądzić. Jak dla mnie nie powinno to służyć jako archiwum twego pisania, choć szanuje twój wybór nie pisania od nowa początkowych rozdziałów.

Co do samej treści, dużo ci pisałem o tym na PW, aleeee, niech inni też znają me zdanie.

Fabuła; operuje pewnymi schematami, czasem jest przewidywalna, ale nie jest też zła. Ma swoje momenty, gdzie potrafi wywrzeć pozytywny efekt zaskoczenia, ale zazwyczaj jest po prostu dobra.

Poprawność językowa: Musze to komentować? Już zwróciłem uwagę na parędziesiąt błędów na pw, i było tego trochę, co pewnie pamiętasz, zresztą nie tylko to ci zgłaszałem. Przy powyższej użytkowniczce przygotuj się na mały spam komentarzami z każdą pojedynczą literówką. Nie jest tego może tyle, że utrudnia czytanie, ale czasem kuje w oczy.

Styl: Na początku stylu nie ma. Można powiedzieć szczerze. Później powoli się kształtuje, idzie w niepokojące i krwawe tony, choć niestety ani razu nie poczułem jeszcze prawdziwego niepokoju, jaki mi obiecałeś, zwłaszcza z tym najstraszniejszym rozdziałem... który też mnie nie przestraszył, ale o tym też ci pisałem dokładniej na PW. Choć może to przyjdzie z czasem czytania, na razie jestem gdzieś w środku.

Zasadniczo - jest dobrze, mogło być lepiej, ale można fajnie poczytać. Choć mnie to opowiadanie nie poruszyło, nie porwało za sobą, to jednak może być tylko lepiej, a fanhyc już znalazł swoich czytelników. 

 W sumie tyle, finalną ocenę tego epizodu dam po przeczytaniu epilogu.

Pozdrawiam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pani Wilczkowa, mówiąc że to były moje początki, miałem raczej na myśli pierwsze 6, może 9 rozdziałów. To opowiadanie pokazuje, jak moje pisarstwo ewoluowało. I wiesz... Jestem dumny z mojego klasyczka. Od tego zaczynałem. Kurde, łezka w oku mi się kręci, jak przypomnę sobie wersję alpha opowiadania. <3 Całkowicie inny tytuł, całkowicie inna fabuła i niestety gorsza. No ale... Tak to już jest. By the way... Uwielbiam twoje profilowe.

:fluttershy2:UWAGAAAAAAAA! Ogłoszenia parafiaaaaaaaaaaalne!

 

Generalnie wpadłem na pewien pomysł. Jeśli Wybraniec zostanie zakończony, to prawdopodobnie napiszę wersję Alpha pierwszego rozdziału. Oczywiście nie będzie to napisane tak, jak bym to pisał pierwszy raz. Nie. Rozdział będzie napisany w stylu iście Kingowskim, opisy będą długie no i... Kto wie, może powstanie wersja alternatywna CAŁEGO epizodu I. 

 

No i na zakończenie Epizodu I mam jeszcze pomysł na krótki spinoff pod tytułem "Co spotkało To?", akcja będzie dziać się zaraz po zakończeniu i będzie to taki oneshoot, który też niejako wprowadza do Epizodu II, który może pojawić się już w następnym tygodniu, lub... W następnym miesiącu...... Ta...... Oooooj, weno, weno. Co żeś ty za pani. Przychodzisz wtedy, kiedy nie mogę pisać lub... Nie wiem... NO! Coś innego, po prostu.

 

 

To tyle na dziś. Wybaczcie za te przestery, no ale... No tak już mam, no ;3 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozdział 26, aaale...

 

Tak. Rozdział 26 wleciał, ale niestety... Obawiam się, że następny może się pojawić dopiero za miesiąc. Zachorowałem i niestety bardzo źle się czuję. Obudziłem się o 4 w nocy, mocno wymiotowałem, do tego jeszcze biegunka i całkowite osłabienie z bólem głowy. 

 

Jedyne co dałem radę dla was zrobić, to poprawki i wrzucenie tego rozdziału. Epilogu nie dam rady napisać. Przepraszam was za to. Mam nadzieję, że zrozumiecie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytałem już wszystko. Moim zdaniem fajny fanfik. Tylko nie mogę doczekać się kolejnej części tego fanfika.

Poczekam sobie na kolejny część tego fanfika przyjacielu. Ciekawy jestem jak się skończy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak. Zacząłem czytać jakiś tydzień temu, ale dotarłem tylko do rozdziału 6.5. Nie chodzi o to, że fanfik jest tragiczny - motyw HiE tak długo był uważany za coś tak  wyświechtanego, że paradoksalnie taki powrót do tego wątku nie boli, a sama fabuła, chociaż do tej pory powtarza większość klisz, sama w sobie nie jest zła, raczej rzemieślniczo zrobiona. Problemy tyczą się głównie strony technicznej - złego zapisu dialogowego, ścian tekstu czy długich zdań, które wypadałoby podzielić na mniejsze. Najgorszą wadą przeszkadzającą w czytaniu jest natomiast podział na rozdziały, a raczej jego faktyczny brak, bo całe opowiadanie dostajemy w jednym dokumencie, co nie ułatwia lektury i strasznie męczy czytelnika.

 

Poczekam na poprawienie ww. błędów i wracam do lektury.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, myślałem że skoro ma być to w google docs, to postanowiłem dać wszystko do jednego dokumentu so... Mam to wszystko dać oddzielnie, czy jak?

 

Co do dialogów i zdań, domyślam się że chodzi o to, że jest strasznie dużo przecinków. Cóż, kiedyś ich na serio nadużywałem, no ale... Jedyne usprawiedliwienie, jakie mogę w tym momencie zaserwować, to że był to mój pierwszy fik, pierwsza przygoda z pisaniem, etc. Szczerze mówiąc, nie wiem czy to w ogóle poprawię, bo jest tego w cholerę dużo. Poza tym, ustaliłem sobie tak, że to co było wcześniej zostaw za sobą i skup się na tym co jest teraz.

 

Nie wiem, może poprawię, może nie. Ze mną to nic nie wiadomo. Aktualnie mam na głowie re-translate Angielskiej wersji opowiadania, i... Kto wie, może oprócz remasterowania Angielskiej wersji, zajmę się też trochę Polską. NAPRAWDĘ NIE WIEM. Ze mną bywa różnie. Jeśli re-translate będzie szedł dobrze w parze z poprawianiem Polskiej wersji, to jak najbardziej.

 

Dzięki misterspauls, prace nad Epizodem II mam zamiar zacząć w przyszłym tygodniu. Choć najpierw chciałbym zaopiekować się trochę moimi innymi opowiadaniami, so... Możliwe, że jednak 1 rozdział E2 pojawi się dopiero za dwa, może nawet 3 tygodnie. Ze mną różnie bywa, już to mówiłem wcześniej. Bo albo mogę nie mieć weny, albo może mi się po prostu nie chcieć. Ja jestem taką osobą, która pisze sobie kiedy chce i ma po prostu wywalone. Jak będzie rozdział, to będzie, jak nie to nie.

Edited by Mały Wingy
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogłoszenie: Właśnie kończę robić poprawki do pierwszego rozdziału Epizodu II. Premiera w przedziale czasowym 12, 13 ewentualnie 14, jeśli nastąpią komplikacje.

Informacje dodatkowe: Epizod II będzie w czcionce Times New Roman i tym razem rozmiar czcionki 12. Okładka do Epizodu II jak najbardziej będzie, ale to nie wszystko. Bo mam zamiar także pokazać starą oraz nową okładkę do Epizodu II, a to nie wszystko, bo samych okładek zrobiłem ponad 4, z czego jedna została wywalona, bo była całkowicie beznadziejna, a druga była już lepsza ale efekt nie był zadowalający. Trzecia okładka była już według mnie okej i ją zostawiłem i potem zrobiłem jeszcze inną, która póki co jest chyba najlepsza. 

 

To wszystko... Chyba...... Tak. Możliwe że znowu se coś przypomnę i znowu coś napiszę...... No tak już mam, no......... Nie bijcie.

 

 

Premiera Epizodu II właśnie nastała. Punkt 13. Jeeeeeeej ^^

 

Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh... I oczywiście, musiało się coś zrypać. A konkretnie okładki, bo nie widać ich, zamiast tego advanced Iusses found czy jakoś tak. Masakra.

 

O Jazuuuu... Okej. Wygląda na to, że nieważne co zrobię i tak będzie mi pokazywać to Advanced Issues Found. Przepraszam waz za te problemy, to oficjalnie moja najgorsza premiera.

Edited by Nightmare Moon i Marudka
Żeby wiadomości się ze sobą tak nie zlewały.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Welp. Prolog Epizodu II już wpłynął. Aktualnie pracuję nad rozdziałem 1 I TAK, WIEM. Miałem zająć się Jej Mały Demon, ale Wybraniec nie daje mi spokoju i muszę to napisać. Możliwe że powstanie jeszcze rozdział 2, 3, 4 itd. Jak mi się zachce pisać JMD, to napiszę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozdział 1: Poranek

 

Tak. Nareszcie pierwszy chapter. Niestety jest dosyć krótki, bo ma około 700 słów, no ale myślę że Rozdział 2 pod tytułem "Rodzina i Przyjaciele" będzie o wiele dłuższy i... Właściwie na to się zapowiada. Prawdopodobnie będzie to około 4000 może 7000 słów, ale... Może się nagle okazać, że wyszło tylko 3000. Z moim pisaniem bywa naprawdę różnie. 

 

Akurat Rozdział 1 jest taki krótki, ponieważ nie miałem tam zbyt wielkiego pola do popisu i nie chciałem, by było tam coś dodane na siłę. No ale, mam nadzieję, że wam się spodoba. Trzymajta się i miłego czytania :) .

Edited by Nightmare Moon i Marudka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smutna wiadomość. Wybraniec zostanie prawdopodobnie na jakiś czas zawieszony, ze względu na to, że weekend i ogólnie ostatnie dni były dla mnie bardzo burzliwe i nie ukrywam, że jestem zmęczony i całkowicie wypompowany. Zrozumcie to. Jestem tylko człowiekiem, a nie maszyną do pisania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrze na mój ostatni komentarz i wiecie... Nic... ALE TO NIC, się nie poprawiło. Kiedy było już dobrze, kiedy miałem zabrać się za pisanie, nagle znów było źle. Potem znowu było dobrze, ale nagle znowu było źle, potem znowu i znowu i znowu. I tak w kółko. Dzisiaj jest jeszcze dodatkowo święto zmarłych, czyli zły humor został jeszcze bardziej doprawiony, a wkrótce jeszcze znienawidzone przeze mnie święta. No nie mogę się doczekać.

 

Wiecie... Z moim obecnym zapałem wydaje mi się, że drugi chapter E2 pojawi się dopiero w 2020. No ale kto wie, może będę miał przypływ weny, może będę miał dobry humor i wrzucę gotowy już chapter 2 tuż przed 2020. Jak to będzie, nie mam pojęcia, jestem nieprzewidywalny.

 

 

Trzymajcie się ludzie, mam nadzieję że czujecie się choć trochę lepiej niż ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozdział 2

 

 

Nareszcie został ukończony, i tak jak przewidywałem, ma około 4K słów. Ale chciałbym też powiedzieć, czemu nie było rozdziałów. Po prostu byłem zmęczony, zdenerwowany przez większość czasu, do tego dochodzą jeszcze praktyki i użeranie się z idiotami w szkole. Po tym byłem po prostu wypompowany i nic mi się nie chciało. Możliwe że dziś zabiorę się też za Rozdział 3, no i 4, w którym powróci Mike i w końcu będzie mieć znaczącą rolę w tym badziewiu.

 

Oprócz tego, naprawiłem też problem z okładkami. Po prostu użyłem uploada strony, jak zasugerował Admin więc... Tym razem wszystko widać, niestety musiałem zmniejszyć rozdzielczość niektórych z nich, bo była za wysoka a co za tym idzie, ważyły też bardzo dużo. Na szczęście jednak ich wygląd jakoś nie ucierpiał, więc git.

 

To tyle ludzie, miłego czytania i dobrego dnia życzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozdział 3

 

 

Więc tak, Rozdział 3 gotowy, wstawiony na watta, google docs i o matko 6500 SŁÓW, KUCYSIE! Szczerze mówiąc, planowałem by ten rozdział był krótszy, no ale wyszedł o wiele dłuższy niż planowałem. Wygląda na to, że wróciła do mnie dawna wena.

 

So, kiedy Rozdział 4? Nie wiem. Jak będzie to będzie, na razie mam zamiar zabrać się za tłumaczenie trzeciego chaptera na angielski i potem prawdopodobnie zabiorę się za remasterowanie niektórych rozdziałów Epizodu I i tłumaczenie ich na nowo. Przypominam: Prawdopodobnie, a nie na pewno. Ze mną bywa bardzo różnie. Postanawiam jedno, robię drugie. 

 

Więc trzymajta się i miłego czytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heja. Słuchajcie, postanowiłem że nie będę czekał aż zremasteruję cały Epizod I tylko dam wam od razu pierwsze sześć zremasterowanych rozdziałów. (Tak właściwie to pięć, bo Rozdział 1 otrzymał remake tuż przed remasterowaniem) Więc przygotuję docsa i to tutaj wrzucę. Informacje o aktualizacjach rzecz jasna będą. 

 

Trzymajcie się i cześć.

Więc tak. Zremasterowane wersje pierwszych sześciu rozdziałów właśnie się pojawiły.

Lista zmian:

- Znaczna poprawa opisów a także i dialogów.

- Wiele scen zostało przerobionych, a niektóre zostały napisane całkowicie od nowa, jak pierwsze spotkanie z Lyrą w rozdziale 6,5 oraz samo zakończenie tego rozdziału. Takich zmian będzie więcej. O wiele więcej.

- W wielu miejscach zostały poprawione przecinki i kropki, a także wyrazy. Mogło mi jednak coś umknąć, ale spokojnie. Po zakończeniu remasterowania mam zamiar to wszystko przeanalizować i znaleźć te błędy, które mi umknęły.

 

Samych zmian jest rzecz jasna więcej, no ale to już zobaczcie sami. Trzymajcie się i miłego czytania.

Edited by Nightmare Moon i Marudka
Połknąłem jedno słowo ^^'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przybyłem, zobaczyłem, epizod pierwszy pokonałem. 
Dzień zwycięstwa normalnie.
AAAAAAAAAAAAAA.
Tak.
To przejdźmy do oceny:
Całość jest naprawdę przyzwoita. Ma momenty przez które ciężko przebrnąć, które się pcha do przodu jak zbyt ciężkie rzeczy, ale zasadniczo... jest okej. Najlepiej wychodziły momenty z życia codziennego, zwłaszcza w drugiej połowie. Miały w sobie taki fajny posmaczek, coś w rodzaju jak rosół od babci - zawsze rozpoznasz, że babcia gotowała, zawsze ma ten fajny posmak. Do takiego rosołu porównuje ten posmak i to jedna z nielicznych rzeczy, która mi o takiej godzinie przychodzi do głowy. Sceny akcji były. Tyle mogę o nich powiedzieć. Nie były złe, nie były dobre. Troszeczkę odchylają poziom ogólny w dół. 
Styl... rzeczywiście widać jak się zmieniał. Na lepsze. Sporo nadal brakuje. Cierpią przede wszystkim opisy, miejscami dialogi. Brak też polotu w słowach, częstą określają coś bardzo dosłownie, będąc tylko samymi sobą. Nie ma w tym nic złego, po to są, ale jednak daje się to we znaki przy takiej długości tekstu. Popracuj nad tym.

Błędy języka - cała masa! Mam nadzieje, że przy odnowieniu fika będziesz patrzył bardziej na przecinki i dasz poprawny zapis dialogowy. Opowiadanie najbardziej przez nie cierpi. 
Fabuła - hm, miała miejsca ciekawe, miała miejsca nudę. W całości jakoś trzyma poziom, choć miejscami na taśmę klejącą. Miejscami klisze, no ale da się wybaczyć.

Postacie - nie mam zarzutów. Są w większości dobrze napisane i ciężko mi się do nich przyczepić. Jak coś nie tak było to pisałem ci bezpośrednio. Na teraz - nie pamiętam.

Ashley - rozstrzelać i spalić zwłoki.
Ogólnie? Nawiązując do memu, który swego czasu obiegł rodzimy internet - opowiadanie spokojnie mogłoby wejść w kanon lektur: są męki bohatera, czytelnika i, w tym wypadku, pisarza miast nauczyciela.

Dam 7 / 10, na zachętę jest te pół punkcika. 

Czy czekam na kontynuacje? Chciałbym napisać, że tak. Może nawet tak jest. Ale obecnie jestem absolutnie wymęczony tym opowiadaniem (i tak, wiem, jest już epizod II, ale mam na myśli zakończenie historii). I nie zrozumcie mnie źle, nie jest to złe opowiadanie, po prostu nie wpisuje się dla mnie. Nie mój styl, nie dla mnie ten chleb, nie moje dania, nie mój smak. Nie jest to opowiadanie dla każdego. Ale warto spróbować i przebrnąć siłą przez ciężkie fragmenty, bo jest przyzwoicie i można miło poczytać. Chociaż, niestety, nic ponadto. Trochę taka bestselleryka, taka ze średniej półki - ot, do poczytania, nie do myślenia. 

Mam szczerą nadzieje, że uwzględnisz to co ci mówiłem, to co tu napisałem, to co inni zgłaszali. Te opowiadanie może osiągnąć znacznie więcej! 
A na razie odmeldowuje się w rytm Majskiego Walca, mając nadzieje, że kiedyś napiszę ci bardziej pozytywną ocenę. 
Niech ogień w sercach wam nie zgaśnie! 

Edited by Ziemniakford

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moi drodzy, chciałbym coś ogłosić. Mój kryzys weny nareszcie się skończył, jednak zamiast pracować nad remasterami, wziąłem się za Rozdział 4 Epizodu II. Czemu tak? Chodzi po prostu o to, że cały czas myślę o E2, ciągle to więżę w mojej głowie i chce się to pieroństwo wreszcie wydostać. No i też częściowo przez to cała fabuła E2 sypie mi się w głowie. Ja jestem taką osobą, że jak mam zaplanowaną jakąś historię, to dosłownie cały czas przychodzą mi jakieś nowe pomysły, koncepcje co mogłoby się pojawić w tym rozdziale, co w tamtym. Chyba rozumiecie. A przez to, że przychodzi mi do głowy coraz więcej scenariuszy, coraz więcej nowych scen, nawet postaci, zaczyna się to wszystko po prostu mieszać. Zacząłem to powoli porządkować, jednak łatwo nie jest. 

 

Kolejna rzecz, to kwestia premiery. Kiedy będzie? Nie mam pojęcia. Ze mną bywa różnie. Jednakże premiera będzie tylko i wyłącznie w google docs. Czemu nie na wattpadzie? Chodzi o to, że jeśli wrzuca się na wattpada nowy rozdział jakieś historii, samo opowiadanie zaczyna być jakiś czas promowane. Co za tym idzie, dostrzega je więcej ludzi. Nie chcę, by wynikła sytuacja typu: Przychodzi jakiś świeżak, widzi moją historię i na dzień dobry po otwarciu opowiadania ma komunikat "Słuchaj, ziomeczku, opowiadanie jest remasterowane, możesz czytać tylko do tego rozdziału, bo reszta nie jest gotowa." Chodzi po prostu o to, że chcę pokazać się... Że tak powiem... Z jak najlepszej strony? Taaa, chyba tak to mogę ująć. So... Mogę więc rzec, że jesteście takimi trochę (hyhy) wybrańcami, bo dostaniecie nowy chapter szybciej.

 

To tyle z mojej strony, trzymajcie się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dawałem tu znaku życia już naprawdę długi czas, no i myślę, że powinienem wyjaśnić pewne kwestie dotyczące opowiadań.

 

1. Co z remasterami i dlaczego nic nie wrzucałem?

Stanęło to obecnie w miejscu, Rozdział 8 jest niestety niegotowy, jednak... Było to spowodowane tym, że miałem dosyć ciężki okres w moim życiu. Wiele się u mnie działo. Nie będę mówił, co konkretnie się działo, gdyż większość spraw dotyczyły mojego życia prywatnego. Niestety, wpłynęły na mnie tak bardzo, że byłem załamany dosłownie cały czas i niezdolny do poczynienia czegokolwiek z opowiadaniami.

 

Do tego doszło jeszcze zwątpienie w siebie, całkowite, które zniknęło po tym, jak napisałem własny raport SCP na SCP Sandbox. Tak. To wystarczyło. Mój przyjaciel, Ziemniakford, po prostu powiedział mi, bym napisał coś innego, coś dla siebie. Pomyślałem wtedy "Bladź, zawsze chciałem stworzyć własnego SCP" No i... Stworzyłem. A dało mi to naprawdę silnego kopa motywacyjnego. Musiałem po prostu chyba samemu sobie udowodnić, że jednak potrafię stworzyć coś fajnego i generalnie... No głowa do góry stary, nie załamuj się aż tak bardzo, you know.

 

2. Kiedy Rozdział 4 i ogólnie, Epizod II?

Rozdział 4 jest już gotowy, obecnie wprowadzam poprawki i co za tym idzie, być może dzisiaj go wrzucę. Ostrzegam jednak, że rozdział ten mógł nie wyjść ze względu na to, że... No, po jego końcowych scenach będziecie mogli wywnioskować, że było to pisane na siłę, opornie. Ale niestety jest to spowodowane tym, że zmusiłem się do pisania. Wiem, nie powinienem tego robić, ale kkrakra mać, nie wrzuciłem nic już od naprawdę długiego czasu, dałem tylko informacje, że niby tam coś niedługo będzie i co? Nie ma. Nie pojawiło się nic. Jednak podczas wprowadzania poprawek postaram się ten rozdział tak trochę odratować i piąty powinien być już okej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie, stało się. Nastał jeden z tych dni, w których marudna menda postanowiła wreszcie się za coś zabrać i tak o to nareszcie to zrobiłem. Skończyłem remasterować Rozdział 8 Epizodu I, który właśnie wleciał. Oprócz tego, mam kilka informacji.

 

Po pierwsze: Od teraz nie będzie informacji o tym, że jakiś rozdział został zremasterowany. Informacja pojawi się dopiero wtedy, gdy pierwsza część Epizodu I zostanie odnowiona, czyli do Rozdziału 15. Czemu tak? By po prostu nie zaśmiecać sekcji komentarzy. 

 

Po drugie: Rozdział  przed remasterem, miał jakieś 11 tysięcy słów, a teraz ma 15 tysięcy. Szczerze mówiąc, zdziwiłem się trochę po zobaczeniu tego, no ale jak widać, remastery robią swoje.

 

To tyle na dziś. 

Spoiler

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AWIĘC, tak. Nareszcie. Po tak długim czasie w końcu postanowiłem zrobić oddzielne docsy i... Żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. Dzięki oddzielnym docsom mogłem faktycznie przyciągnąć większą publikę i poza tym, faktycznie ułatwić życie potencjalnym czytelnikom. Ułatwiłoby to także i robotę mi przy aktualizacjach, czego wcześniej nie dostrzegałem. Przepraszam. No ale like I said, wszystko jest okej, wszystko już działa, jednak... Te oddzielne docsy, to na razie taka wersja beta. Co chcę przez to powiedzieć? Rozdziały zostały zremasterowane, (z czego Rozdział 1 otrzymał kompletny remake kilka miesięcy temu) to prawda, ale... Na razie nie do końca zostały one poprawione, jeśli chodzi o niewielkie dociągnięcia, jak przecinki czy kropki. Ale to tylko dlatego, że najpierw chcę to wszystko odnowić i dopiero na końcu poprawiać. Wiem, to metoda jak u Bethesdy, no ale 1. Gry a pisanie to dwie różne rzeczy 2. Dzięki temu jest mi po prostu łatwiej to wszystko zrobić. 

 

Obiecuję, że po remasterach zabiorę się za analizę rozdziałów i poprawę przecinków, którą zrobię za pomocą LanguageTool, który serdecznie polecam (Ehhh... Reklama, za którą nic nie dostanę. Bosko).

 

W każdym razie, to tyle. Trzymajta się i miłej lektury ;3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...