Skocz do zawartości

Odcinek 26: The Last Problem


Sowenia

Jak oceniasz odcinek?   

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz odcinek?

    • 1 Beznadzieja
      3
    • 2 Słaby
      6
    • 3 Dobry
      4
    • 4 Bardzo dobry
      4
    • 5 Świetny
      8
    • 6 Wybitny
      9


Recommended Posts

Dnia 29.09.2019 o 19:00, pepeh napisał:

Jak dla mnie odcinek zbędny,I to jeszcze w Moim odczucie LGBT z Applejack i Rainbow Dash.

W przypadku tych postaci, wolę myśleć, że są biseksualne, a przynajmniej mam zamiar siebie oszukiwać :youdontsay:

Poza tym można było odnieść pewnie wrażenie, że Rainbow interesuje się Wonderboltsami, chociażby w odcinku z ponaddźwiękowym boom czy flirty z Soarinem w odcinku, gdzie stała się członkiem Wonderbolts (nawet jeśli wcielała się tylko w Rarity :P).

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo było tak że farmą zajmuje się Bic Mack, RD jest za stara na bycie aktywnym Wonderbolts i mieszkają razem dla zmniejszenia kosztów.

 

Sam odcinek mi się podobał, jakiś super-hiper nie był ale przekazał to co miał przekazać, no i dzięki niemu serial "zatoczył" koło.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz zgodzę się niemal w pełni z Tristem.

Odcinek wyszedł tak sobie. Fajna piosenka z tym odkrywaniem tła jak wspomniał Talar w swoim pełnym wody wywodzie, przez który jak ktoś się przebił, to gratuluję... z mojej strony było tylko wyszukiwanie najważniejszych informacji, o co chodzi.

Fajnie, że pamiętali o księdze, która otwierała cały serial... dawno, dawno temu w pierwszym odcinku pierwszej serii. :fluttercry2:

O piosence już było, a i wspomnienie o koronacji Twilight również było fajnym elementem. Za to wymuszenie płaczu na wszystkich przyjaciółkach było mega dziwne i wydało mi się naciągane. Fajnie było zobaczyć Starlight, Trixie i CMC w szkole, a także kilka innych postaci, ale to, co zrobili ze Spike'a jest po prostu żałosne... przypomina mi jak nic napakowanego zawodnika futbolowego z typowego amerykańskiego filmu o liceum. Nowa uczennica Twilight jest ładna i ciekawy ma charakter, ale ponownie zostaje wysłana do Ponyville, by szukać przyjaźni, czyli mamy Twilight wersja 2. Czy to będzie w G5? Nie wiem... ale jeśli tak, to raczej nie przebije g4 i nie będzie jakoś specjalnie interesujące... oby jednak było. :suspicious:

Poza tym zgadzam się z Tristem, że odcinek jest zbędny i zupełnie niepotrzebny. Na siłę zamyka serial, który powinien się skończyć w odcinku 25 na ostatniej scenie lub w sezonie 10 sceną koronacji Twilight, a tak to wypuścili cos takiego co ciężko uznać mi za cokolwiek dobrego. I jeszcze ta przemalowana Cele... znaczy Twilight ehh w ankiecie klikam na dobry, bo jednak odcinek nie należy do złych, ale mogło być dużo lepiej i bez tych na siłę wstawek o poprawności politycznej... serio AJ i RD? No proszę was... :twilight5:

Edytowano przez Starlight Sparkle
  • +1 2
  • Smutny 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 28.09.2019 o 15:41, SebastianRichCountryOwner napisał:

Wzruszyłem się! Odcinek godnie zamyka generację i na pewno nie ma zgrzytów, co finał finałów. Myślałem, że wszystkie bohaterki pozostaną singielkami, ale tak się nie stało, no cóż, życie, fabuła siłą rzeczy musi toczyć się do przodu. Poza tym na szczęście pokazali to w taki sposób, który nie boli :) Ja w przeciwieństwie do was niekoniecznie z wypiekami czekam na G5, ten serial mi jakoś wystarczy. Poza tym animacyjnie może mi nie podejść. Mimo, iż się skończyło, to czuję się nad wyraz dobrze, jakoś pogodzony z tym faktem, daleko mi do rozpaczy. Poza tym przecież nadal trwa Equestria Girls :raritylaugh:

Przepraszam, ale nawet ja czekam na nową 5 generację.

Dnia 28.09.2019 o 16:30, Natuszka napisał:

 

Dnia 28.09.2019 o 16:30, Natuszka napisał:


   

  • ...Lyra i Bon Bon są już formalnie małżeństwem! Widać kadr jak się sobie oświadczają, a potem jak razem stoją w sukniach ślubnych B2s6Ear.pngrwHylbR.png
      Odkryj ukrytą treść

    2133224.png

     

    maxresdefault.jpg

  •  

 

Co takiego?! Chcecie powiedzieć, że Lyra i Bon Bon są sobie dziewczynami?! TO NIEDOPUSZCZALNE! 

  • +1 1
  • Haha 1
  • Nie lubię 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarianWisniewski napisał:

Co takiego?! Chcecie powiedzieć, że Lyra i Bon Bon są sobie dziewczynami?! TO NIEDOPUSZCZALNE! 

1 godzinę temu, MarianWisniewski napisał:

 

Nie, nie są dziewczynami. One były dziewczynami, a teraz są małżeństwem. Z czasem adoptują hipogryfa, jaka, kupią psa, i będą szczęśliwą rodziną. :YEtmX::bonbon: I dlaczego to jest NIEDOPUSZCZALNE? Oczekuję wyczerpującej odpowiedzi.

  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Starlight Sparkle napisał:

Triste... jeśli już tak idziemy... to jeszcze wybudują dom i zasadzą drzewo. :cheese:

Już mają dom, mieszkają razem. A co do drzewa, to cholera ich wie. Może posadziły kilka w jakiejś akcji pro-eko? Coś w stylu: posadź tyle drzew, ilu masz przyjaciół?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarianWisniewski napisał:

Problem polega na tym, że małżeństwo dziewczyna/dziewczyna jest związane z homoseksualizmem. Jeśli wasi rodzice się o tym dowiedzą, to... koniec z kucykami.

Myślę że już oni to wiedzą... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarianWisniewski napisał:

Problem polega na tym, że małżeństwo dziewczyna/dziewczyna jest związane z homoseksualizmem. Jeśli wasi rodzice się o tym dowiedzą, to... koniec z kucykami.

Rodzice Cahan: Posłuchaj nasza dorosła córko, w tych pucykach jest lesbomancja, nie możesz ich oglądać!

Cahan: WTF?!

Rodzice Cahan: W sumie to nie wiemy od kiedy przeszkadzają nam pary homoseksualne, ale jakiś ziomek na forum kucyków napisał, że jak się o tym dowiemy, to koniec z kucykami! No i patrz, generacja 4 się skończyła!

Edytowano przez Cahan
  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
  • Haha 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarianWisniewski napisał:

Jeśli wasi rodzice się o tym dowiedzą, to... koniec z kucykami.

 

Trzeba mieć naprawdę zacofanych rodziców o mentalności średniowiecznego chłopa, żeby coś takiego stanowiło jakikolwiek problem. :pinkie3:   Cieszę się, że Hasbro pomyślało o fandomie i na sam koniec ucięło wszelkie dyskusje. Lyra i Bon Bon są parą... Deal with it :rarity3:

 

Spoiler

67063568_632830317225519_988644460975676

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarianWisniewski napisał:

Jeśli wasi rodzice się o tym dowiedzą, to... koniec z kucykami.

Nie chcę psuć Ci światopoglądu, ale zdecydowana większość aktywnych użytkowników tego forum to osoby dorosłe, więc nawet jeśli rodzic byłby przeciwko temu, to dużo do powiedzenia nie ma xD

 

Poza tym, jeżeli rodzinka Cię wychowuje mówiąc, że "homo to zło, paskudy i omijaj tych zwyrodnialców", to szczerze Ci współczuję :v

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Coś się kończy, coś się zaczyna. Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, że Spike ma pod tą skórą podszyty jakiś pancerz, takich kanciastych kształtów nabrał. A pomyślcie ile fanficów, komiksów i innych artów wypełniło puste karty między Twilight studiującej w Canterlocie a Twilight z falującą grzywą. Przyjemna atmosfera tworzy się pod koniec odcinka.

 

@Victoria LunaMoja ciotka uszyła mi pluszaki z Mane6 :3 Część poszła na aukcję charytatywną.

Edytowano przez Favri
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 28.09.2019 o 16:30, Uszatka napisał:

Dodałam Ankietę 

______


   Odcineczek zamykający wypadł znacznie lepiej niż odcinek finałowy. Właściwie to nie mam temu odcinkowi nic do zarzucenia, no, może poza wyglądem Spike'a. Szkoda, że ze słodkiego smoczka zrobili takiego napakowanego maczo...ale z drugiej strony Spike teraz wygląda jak ze swoich marzeń :spike: 

  • Bardzo mi się podoba wygląd Twillight. Właściwie to Celestia 2.0, ale jako, że Twillight była jej tak bliska to urocze, że przyjęła formę swojej mentorki ^^ 
  • Postarzałe przyjaciółki Twillight...ah, to uczucie. Taka radość, duma, ale i smutek, bo widać dobitnie, że to już koniec. Widok ich starych, z pojawiającymi się zmarszczkami...ciężko to opisać. To smutne, ale takie dobre uczucie. Bardzo dobre. 
  • Słodko, że Pinkie i Cheesee są parą i mają wspólnie dziecko. Oni tak do siebie pasują ~ ♥ 
  • Rainbow Dash i Applejack najwyraźniej są parą! Rozmawiały na temat wspólnych obowiązków domowych co wskazuje na to, że mieszkają razem. Widać na końcówce, że raczej partnerów nie mają co tylko utwierdza w przekonaniu, że są razem. Powiecie, że w MLP nie daliby związku lesbijskiego? Cóż...
  • ...Lyra i Bon Bon są już formalnie małżeństwem! Widać kadr jak się sobie oświadczają, a potem jak razem stoją w sukniach ślubnych B2s6Ear.pngrwHylbR.png
      Odkryj ukrytą treść

    2133224.png

     

    maxresdefault.jpg

  • Dodatkowo widzieliśmy, że Sandbar i Yona wciąż się co najmniej przyjaźnią. Yona najwyraźniej pracuje w butiku Karuzela. 
  • Bobasy Cake dorosły i wyglądają świetnie ~ ! 
  • Bic Macintosh i Sugar Belle mają dziecko ♥
  • Sunburst zapuścił kozacką brodę :sunburst7:

     Długo by wymieniać. Odcinek zasłużył bezkompromisowo na najwyższą ocenę i poprawił mi humor po słabiutkim finale. Ah, to wzruszenie... :happytear: 

 

 

Dnia 28.09.2019 o 18:38, fallout152 napisał:

Moim zdaniem totalna masakra. Twi teraz siedzi na tronie i jest równie bezużyteczna co niegdyś Celestia i Luna. Do tego jej design niczym szczególnym się nie różni od wyżej wymienionych, bo przecież recolor jest najprostszą metodą na stworzenie nowej zabawki. Gdyby chociaż bazowano ją na Cadence to już miałoby więcej sensu, bo przecież nie powinna od razu urosnąć tak duża. Spike mimo iż urósł, dalej ma młodzieńczy głos, co denerwowało mnie niezmiernie przez cały odcinek. Znów mam wrażenie, że Hasbro poszło po najmniejszej linii oporu, bo po prostu nie chciało im się szukać aktora głosowego na ostatni odcinek. Uczennica TWI musi być chyba niedorozwinięta, żeby podczas pobytu w jej zamku pytać się jej "po co przyjaźń". Sprzeczka TWI z przyjaciółkami była z plota wzięta, lepiej by było zrobić kilka nawiązań do starych odcinków. Sceny z Bic Mac'iem kompletnie nic nie wniosły do odcinka. RD mieszka z AJ, oh boy! Pinkie ma dziecko z Cheese Sandwich'em, czyli najbardziej beznadziejną postacią ze wszystkich sezonów. Twi została singielką, bo twórcom nie chciało się wymyślić szipu dla głównej postaci w serialu. W sumie to nawet mi jej szkoda, tak wiele straciła i nie dostała nic w zamian.

 

Ocena ogólna 0/10, ale przynajmniej po tym odcinku łatwiej będzie mi się pożegnać z serialem.

 

Dnia 28.09.2019 o 20:57, SebastianRichCountryOwner napisał:

 

A Twilight raczej nie powinna była aż tak urosnąć w takim czasie. Myślałem raczej, że osiągnięcie takich gabarytów zajmuje ze 100 lat.

I trochę wadą faktu, że akcja dzieje 20 lat później, 

Wypowiem się jeszcze co moim zdaniem co do ostatniego odcinka. 

1. Uważam, że motyw koronacji to totalna klapa, nie podoba mi się jak ona została przedstawiona, no ale z tym nieważne, pominę juz to.

2. Ja jestem zachwycona wyglądem Twilight. Może i ma coś z Celestii, ale ona ma w sobie coś z siebie, coś oryginalnego- swoje oczy, grzywę, jakąś tam biżuterię w postaci np butów. Dużo osób czepia się, ze jest to kwestia w 99%. Moim zdaniem Nie do końca. Spójrzmy na Celie i Lunę. Luna ma więcej z Celestii niż Twilight e epilogu. Ich prawie że identyczne falujące grzywy i ogony bardzo mocno rzucają się w oczy. Moim zdaniem Twilight jest bardziej oryginalna i unikatowa. 

3. Skąd wy wiecie, że to wszystko zostali ukazane 20 lat później, a nie 50 czy 100 czy nawet więcej lat później? Gdzieś to zostało powiedziane, zasugerowane? Jeśli mnie to umknęło to przepraszam bardzo. Jednak zakładam, że tak nie było, więc rozmiar Twilight jest po pierwsze trafiony ze względu na czas, a także przez to, że jest "Największą i najgłówniejszą??" władczynią Equestrii. 

Dlaczego przez czas: Przypomnę, że Luna została zesłana na księżyc i była tam 1000 lat. Babcia Smith była obecna podczas założenia Ponyville, a wtedy Celestia już była władczynią. Więc kiedy zostało ustalone ile kucyki maja żyć i po jakim okresie lat zaczynają się starzeć, rosnąć itd? Twilight jak najbardziej moze miec taki rozmiar, tym bardziej ze pelni dawną rolę Celestii.

4.  Co do głosu Spike'a. Nie wiem czy w angielskiej wersji też miał zmieniony głos czy nie. Jeśli nie miał To wyprowadźcie mnie z błędu. Pozostawienie starego głosu nie musi być winą Hasbro tylko polskiego dubbingu. Jeśli w angielskiej wersji pozostawili to w Polsce też zrobili to na wzór (jak wcześniej napisałam, nie wiem ktora wersja jest dobra), nie mniej jednak moim zdaniem dobrze, że pozostawili stary głos. Ja nienawidzę takiego zmieniania głosów u tej samej postaci, więc bardzo im za to dziękuję. Nie wyszło to źle bo Spike od początku nie miał przydzielonego aż tak dziecinnego glosu, więc w końcówce przy małej zmianie tonacji fajnie to wyszło.

5. Super, że tak zakończono niektóre mniejsze wątki. Chodzi mi np. O ślub Lyry i Bon Bon czy domniemanego związku AJ i RD (wkońcu jakaś tam część widowni ich shippowała). Tworcy skupili się na tym, na czym nam najmniej zależało, ale w mniejszym stopniu.

Jednak zabrakło mi tu wątku Spike'a i Rarity (bo to było chyba ważniejsze. Spikuś baaardzo lubił Rarity, to dlaczego nie można było tego jakoś zwieńczyć? Tyle sezonów  "adoracji" a na końcu nic? To nie ma sensu porównując do przykładu Pinkie i Cheese'a (nie było widać po nich tej miłości przez cały czas serialu, jednak fajnie że ich spiknęli). 

Tak samo mogli pokazać co się dzieje z Celie, Luną, Cadance i resztą. Moim zdaniem można było ich pokazać pod koniec piosenki, kiedy np oni wszyscy lub ich dwie grupy (Celestia+ Luna oraz Cadance i spółka) dostają list grupowy w głównej roli z Luster Dawn (nawiązanie do czołówek). No czy to by nie było bardziej spoko? Tak mi brakuje zobaczenia przyszłego wyglądu rodziny królewskiej, że czuję duzy niedosyt.

Tak samo pozostaje duży niedosyt po 1 odcinku 6 sezonu. Dlaczego?

"Oo niee. Urodził się mały alikorn. To chyba coś złego!" Sądząc, po martwieniu się nawet samej Celestii, że Flurry to alikorn musiał być jakiś powód dlaczego tak było. Przecież oni wtedy jeszcze nie wiedzieli że mała Flurry ma takie wielkie moce. To skąd ta trwoga? Jeszcze zdanie, że w Equestrii to się nigdy nie zdażyło. Przecież ten wątek nie został nigdy wyjaśniony! Za to zostalo wyjansione dlaczego i jak zniknąl Starswirl i reszta pilarów, kiedy nikt ich nigdy nie łączył w jedno (nikt nie pytal, a i tak wymyslili taki wątek, moim zdaniem zbędnie). Ja wolalabym zobaczyc przyszłą rolę Flurry i innych. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...