Skocz do zawartości

Sezon 10 MLP


Gość

Recommended Posts

Na ComicConie został potwierdzony sezon 10 w formie komiksów, od kwietnia przyszłego roku będzie wydawana seria 

,,Season 10” co zostało potwierdzone przez IDW. W sumie nie wiem czy to ma jakikolwiek sens, bo według mnie nie ma już sensu kontynuować generacji 4. Jaka jest wasza opinia o tym sezonie 10? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to trudno powiedzieć, co konkretnie planują zrobić i jakie wątki poruszyć. No i czy sezon 10 będzie traktować o czasie od finału do epilogu, czy po epilogu. Bo jakby nie patrzeć, tyle postaci i krain przewinęło się przez te 9 sezonów, a i sporo tego zostało wręcz pominięte.

 

Poza tym, G5 to pieśń przyszłości, która pojawi się w 2022 (być może), więc mają jeszcze nieco czasu, by ludki nie zapomniały o salcesonach przez Filmem Kinowym nr 2, który ma być w 2021.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja G4 w komiksach może być spoko pomysłem, bo jak dotąd, każdy komiks stanowił jakąś zupełnie nową opowieść, zazwyczaj nawet nie nawiązującą do niczego z serialu, lub tylko szczątkowo. Ja chętnie bym zobaczył co będzie w nich, choć mogą jedynie uzupełniać luki fabularne, a nie kontynuować dalszych losów TS jako władczyni. 

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Szczerze to odkąd komiksy MLP zaczęły wychodzić traktowałam je jako dodatkowe odcinki, pomijając fakty, które kłóciły się z tym, co przedstawiono w serialu czyli np. że Twilight Velvet była autorką książek o Daring Do. Takie małe wpadki się trafiały, ale to rzadkość. Za to dostaliśmy rozwinięcie wątków postaci, na które w serialu nie mili czasu jak na przykład historia pochodzenia Tireka, Celestia jako uczennica Starswirla, albo pochodzenie Sombry. 
     Jeśli ta nowa seria komiksów ma być bezpośrednią kontynuacją serialu to nie miałabym nic przeciwko ^^ 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony dodam, że sezon 10 jako komiks może być spoko, ale mam cichą nadzieję, że będzie opowiadał o wydarzeniach pomiędzy ostatnim odcinkiem sezonu 9, czyli odcinkiem 25, a koronacją Twilight. Od pewnego czasu ciekawi mnie czy udałoby się zmieścić tam cały 10 sezon i zakończyć go ładnie koronacją Twilight i tym samym całą 4 generacje. Jeśli tak będzie, to mają moje pieniądze i będzie to pierwszy komiks od... bardzo, bardzo dawna, który kupię od pierwszego do ostatniego numeru. Jeśli jednak będzie się to działo po 26 odcinku... to się mocno zastanowię. :MJTQO:

Edytowano przez Starlight Sparkle
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje niespełnione oczekiwania co do sezonu dziewiątego, które mógłby spełnić sezon dziesiąty to byłoby to: 

  • Dowiedzieć się skąd wzięła się Cozy Glow, czemu jest taka zła, gdzie są jej rodzice i jak udało jej się skontaktować z Tirekiem. 
  • Chrysalis i Sombra powinni przejść przemianę na lepsze. 
  • Tirek powinien pogodzić się z bratem.

Dodatkowo chętnie bym zobaczyła więcej wspólnych chwil Cheese'a i Pinkie, poznała przygody Luny i Celestii na emeryturze. 

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mi by nie pasowała kolejna przemiana czarnych charakterów, a prócz Cozy, to chciałbym raczej poznać co się stało z tym siostrzeńcem Celestii, tym księciem za którym szalała Rarity, aczkolwiek to było tak dawno, że pewno 90% fandomu o nim zapomniała, jak i twórcy serialu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Natuszka napisał:

Fandom o nim nie zapomniał. W sumie często trafiam na wspominki o nim jako niewyjaśnionym aspekcie MLP. Nawet ostatnio pojawił się w animaticu. 

A to spoko, to można liczyć, że autorzy MLP też o nim pamiętają i coś o nim dopowiedzą, no bo przecie skoro to jest siostrzeniec Celestii, to kto go urodził, bo chyba nie Luna?

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiksy MLP? Fajny pomysł, ale nie ma co się nakręcać. Swego czasu kupiłem na Humble Bundle sporą kolekcję komiksów MLP od IDW, i muszę przyznać, że są na bardzo, ale to bardzo zróżnicowanym poziomie. Z jednej strony mamy świetne i ciekawe historie (Tom 1 dostępny w Polsce), a z drugiej coś rodem z gazetki. Nie mam też żadnych konkretnych oczekiwań. Poczekamy, zobaczymy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Triste Cordis napisał:

Komiksy MLP? Fajny pomysł, ale nie ma co się nakręcać. Swego czasu kupiłem na Humble Bundle sporą kolekcję komiksów MLP od IDW, i muszę przyznać, że są na bardzo, ale to bardzo zróżnicowanym poziomie. Z jednej strony mamy świetne i ciekawe historie (Tom 1 dostępny w Polsce), a z drugiej coś rodem z gazetki. Nie mam też żadnych konkretnych oczekiwań. Poczekamy, zobaczymy

No to są te komiksy o których pisałem, że w większości jedynie uniwersum łączyły je z serialem, choć dla mnie zawsze stanowiły swego rodzaju DLC, którego w serialu nie było i często rozszerzały historie z serialu, choć przyznam że poziom faktycznie był różny, zarówno pod względem fabuły jak i stylu wykonania rysunków. Teraz jednak mam nadzieję, że nowa seria, pociągnie fabułę z końca serialu, a nie będą to opowieści np o sadzeniu rzepy, przez Sombrę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, BiP napisał:

Teraz jednak mam nadzieję, że nowa seria, pociągnie fabułę z końca serialu, a nie będą to opowieści np o sadzeniu rzepy, przez Sombrę...

 

16 godzin temu, Triste Cordis napisał:

Z jednej strony mamy świetne i ciekawe historie (Tom 1 dostępny w Polsce), a z drugiej coś rodem z gazetki.

 

Hej, hej, ludziska. Trzeba pamiętać, że mimo wszystko te komiksy są przystosowane zarówno dla starszych fanów jak i tych młodszych. Jest dużo osób, które lubią takie właśnie błahe problemiki. Wystarczy tylko spojrzeć na fandom. Ileż to osób twierdzi, że trzy pierwsze sezony są najlepsze właśnie dlatego, że większość odcinków dotyczyła zwykłych, codziennych problemików prostych kucyków? No właśnie. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Natuszka napisał:

Ileż to osób twierdzi, że trzy pierwsze sezony są najlepsze właśnie dlatego, że większość odcinków dotyczyła zwykłych, codziennych problemików prostych kucyków? No właśnie. 

Jestem jedną z takich osób, ale są pewne granice. Jeden z komiksów miał przeogromny potencjał, ale go zmarnowano. Fabuła dotyczyła podróży w czasie. Główne bohaterki cofnęły się w czasie i spotkały młodsze wersje siebie. Co było dalej? Spacer i nieustanne gadanie w stylu: "jesteśmy różne, ale się przyjaźnimy, bo hurr... durr...". Czy też (dorosła Twilight do młodej Twilight): "zostaniesz księżniczką i będziesz miała mnóstwo przyjaciół, bo przyjaźń jest super". Takich banałów nie było w żadnym odcinku :grumpyscoot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie z niektórymi arcami komiksowymi jest jak z sezonami serialu zwyczajnie coś nie pyka choć na script Wersji to działało, Nie czytałem wszystkich komiksów z serii MLP ale niektore arc średnio mi się podobały jak na przykład arc z Discodem i CMC i tymi jego snami Zdecydowanie dobrym Arc jest ten o wersji alternatywnej Equestrii gdzie to dobre postacie są evil czy Arc Nightmare Rarity , albo Arc podający nam genezę Sombry gdzie potencjał postaci wykorzystano o wiele lepiej niż w serialu co zaś oczekuje od sezonu 10

- Pojawić ma się prawdziwy Grogoar a nie ten Discordowy prank, albo najmniej geneza Discorda

- o wiele bardziej rozwiniętą historia Tireka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...