Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnio na Bronies Corrner  dyskutowałem o serialach animowanych akie ogladalem i o tym że zostały mi tylko Miracolous Ladybug and Chat Noir z tych które są w emisji  wiieć użytkowniczka Mint poleciła mi Netflix'sową animację. Na początku nie bylem przekonany, ale po obejrzeniu recenzji postanowiłem dać temu szansę

 

Hilda_series_logo.png

Sam serial jest właściwie adaptacją powieści graficznej dla dzieci pod tym samym tytułem  autorstwa Luke'a Pearesona (autora scenariusza i Story Boardu do  Adventure Time)  

Jak na razie wypuszczono 1 sezon liczący 13 odcinków, ale autorzy zapowiedzieli kolejny sezon na 2020 rok

Sama fabula opowiada o przygodach małej niebieskowłosej dziewczynki imieniem Hilda i jej bliskich . Początkowo Hilda wraz z mamą i  swoim lisojeleniem o imieniu Rożek mieszkają sami w chatce w górskiej dolinie z dala od ludzkich siedzib, ale okazuje się że w nocy tajemniczy "Ukryjcy" dewastują ich dom starając się wyrzucić ich z domu, w związku z tym mama Hildy rozważa  przeprowadzkę do najbliższego miasteczka Trollberg, co Hildzie średnio się podoba, więc postanawia się dogadać z wandalami , ale czy się dogada nie zdradzę,. Wspomniałem, że  Hilda  mieszka z dala od ludzi, ale to wcale nie znaczy że nie mąją w domu "gości" , a są  dosyć niezwykli bowiem są to stworzenia ze skandynawskich podań i legend ludowych zaczynając od troli, a na Drzewoludzie  Drewniaku  ktory odwiedza ich bez pukania i przynosi drewno do kominka kończąc. Graficznie seria ma ładna kreskę widać tu częściowo wpływ Pory na Przygodę ( oczy niektórych postaci) jak i stylu serialu Muminki "styl kreski jak i tła". Również pod względem fabularnym widać tu wpływ "Muminków"- bowiem bajka uczy nas podobnie jak Muminki, że  radość odnajdujemy w rzeczach drobnych i w spędzaniu czasu z bliskimi. Jest też wpływ "Gravity Falls" bowiem  ludzie wydają się na oko pogodzeni z tym, że skandynawskie stwory są  prawdziwe, ale nie są jakoś przyjaźnie do nich nastawieni i w sumie nie wiemy czemu. O samej Hildzie rownież wiemy nie wiele, i seria daje nam niejasne odpowiedzi które rodzą kolejne pytania zamiast nas uspokoić

Jak dla mnie Seria jest naprawdę warta obejrzenia, bo wzbudza nostalgię i intryguje, bowiem jestem dopiero po 2 odcinkach a ciągle nie mam dość

 

Ci co nie mają netflixa mogą oglądać na CDA odcinki

Spoiler

D3Z8GBfUUAAsuwI.jpg

a54d8532ebdf0bd56e36677df60d27b7.png

5672a1b1cf9c043a7a356bfe56ddda13.jpg

obraz.png.04d7573fc6e70f6a28225140a20bb241.png

 

Edytowano przez Paladyn Zanderson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2019 o 22:16, Altius Volantis napisał:

Polecam serial, pochłonąłem wręcz cały sezon, i jest mi smutno że tak mało :/

Wiesz  serial bazuje na komiksie który jest w trakcie wydawania więc jak jesteś na głodzie to zaopatrz się w komiks, bo 2 sezon będzie ale dopiero w 2020 roku możesz też kupić książkę " Hilda i Ukryjcy" która jest 2 pierwszymi odcinkami w formie książkowej

Edytowano przez Paladyn Zanderson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...