Skocz do zawartości

Odcinki na podstawie snów


Recommended Posts

Raz we śnie przyszedł mi do głowy pomysł na odcinek do 5 generacji My Little Pony. Główna bohaterka przez niewłaściwy czar sprawia, że starsza mane 6 znika. U lekarza dowiaduje się, że posłała je do wnętrza mózgu Derpy. Żeby je wydostać, trzeba zrealizować marzenia mane 6, jednak najtrudniej jest z Rarity ... To tylko jeden mój pomysł na odcinek na podstawie snu.

 

A na jakie odcinki pomysły dały wasze sny? Piszcie w komentarzach! Może je zrealizują kiedyś.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę coś od siebie, a co tam... kiedyś śniło mi się, że jestem w świecie EG i pomagałem wówczas Sunset dostać się z powrotem do Equestrii (czego ta bardzo z jakiegoś powodu pragnęła). Po przebudzeniu chciałem nawet napisać fanfik o tym traktujący, póki większość mi ze łba nie wyleciało, ale zrezygnowałem. A dziś już w sumie niemal nic z tamtego nie pamiętam, poza samym, że się tak wyrażę, szkieletem.  Innym razem śniło mi się, że jestem pegazem, no więc sobie latałem i... tyle. Nie miało to nic wspólnego z serialem i w ogóle z MLP. Nie byłem kucykiem, tylko wielkim koniuchem, nie mogłem mówić czy decydować dokąd zmierzam. Po prostu szybowałem po przestworzach jako wielki pegaz i już. Sam nie wiem jak się to ma do Twojego tematu, ale oto jest. ;) Więcej grzechów nie pamiętam (no dobra... raz i drugi śniła mi się jeszcze Starlight, ale o tym cicho sza...). Nadto uważam, że nie da się stworzyć "konkretnego" odcinka, komiksu czy fanfika wyłącznie na podstawie sennej fantazji. Pamięć o niej zbyt szybko przemija (o ile w ogóle coś się uda zapamiętać), a same sny są zanadto niewiarygodne. Ale próbować można.
Hm, w "Harrym Potterze" był taki klamot, co się nazywał "Myślodsiewnia". Była to taka jakby wielka misa czy czara, do której "wrzucało" się wspomnienia, które "zalegały" w głowie, o których chciałeś z różnych powodów pamiętać (a bałeś się jak mniemam, że zapomnisz), lub wprost przeciwnie. A gdyby tak stworzyć jakąś puchę, do której można by wrzucić swoje ostatnie sny....?
Znalazłem swój cel w życiu. Zawsze wiedziałem,  że jestem genialny... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiele takich snów, kilka opisałem na forum. Na chwilę obecną już nie wiele z tego pamiętam. Ostatnio miałem taki "odcinkowy" sen, ale był z innego uniwersum. Swoją drogą naładował mnie bardzo pozytywną energią. Raz też nawet śnił mi się Hitman na NESa, nawet fajne to było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O swoich snach mogę pisać dużo, dają mi dużo dziwacznych pomysłów. Zapisuję je od wielu lat w specjalnym zeszycie, kiedy mi się przyśniło, co i w jakim miejscu. Dzięki temu poprawia się pamięć i zdolność zapamiętywania marzeń sennych. Obecnie pamiętam prawie wszystko co mi się przyśni i znajduję w snach powiązania do innych snów, które śniłam wiele lat temu. Postacie które stale goszczą w moich snach, pamiętają wydarzenia z poprzednich snów i to jest dziwne.

 

Jeśli chodzi o kuce, miałam z nimi tylko jeden sen, do tego występowały tam postacie z mojego uniwersum.

Cały pomysł na odcinek, a może coś dłuższego (myślę żeby napisać to w formie opowiadania) wyglądałby tak:

 

Jest sobie grupa psów i jeden kot, które wiodą zwyczajne psie życie na przedmieściach. Psów jest ich 6 i są rodzeństwem w różnym wieku (różne mioty). Jest też grupka psów bezdomnych, jeden z nich nieustannie kłóci się z jedną z psich sióstr, Wilgą. Pewnego dnia rodzinny spacer zakłócają dwie siostry, próżne suczki, które mają bzika na punkcie swojej urody. Kłócą się o tajemnicze lusterko, które znalazły. Do bitwy o przedmiot wkraczają pozostali, w tym kotka i bezdomny pies. Rodzi prawdziwa bitwa i ... pyk. Wszyscy lądują w tajemniczej dziwacznej krainie i do tego są kucykami. Każdy trafił w inne miejsce w Equestrii. Nawiązują tam nowe znajomości, stykają się z nowymi problemami i żadne z nich nie wie, że aby dostać się do domu muszą zrozumieć coś bardzo ważnego. 

 

Takie coś zrodziło mi się w głowie po jednym śnie. Jest to historia lekko ulepszona, ale głownie na podstawie snu i moich wrażeń podczas oglądania serialu :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Coś tam udało mi się wyśnić o MLP. To była ta nowa generacja, zwana chyba 4,5. Akcja działa się w świecie ludzi, ale kuce przybywały portalami. Ludzi atakowały jakieś badziewne maskotki w stylu Smarty Pants, a kuce z nimi walczyły. Śniło mi się to właśnie tak jakbym to oglądał jako odcinek i uważałem to za straszny badziew.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...