Skocz do zawartości

Wieczna Wojna [OSKAR][NZ][Seria][Violence]


Kredke

Recommended Posts

73172__UNOPT__.png

Wojna... Znaczenie tego słowa, zna w Equestrii tylko kilka istot. Pokój jednak dobiega końca. Potężne siły zetrą się w tym świecie. Odwieczny konflikt wkracza do Imperium Sióstr.

(...)
Będziesz tego żałować. To było dwadzieścia osiem tysięcy lat temu. Imperium smoków było w rozkwicie. Eleint był nasz. Na Arbez, Zebry przeżywały swój złoty wiek. Kucyki były u szczytu potęgi. Wszechobecny pokój sprzyjał rozwojowi kultury. Mieliśmy już wszystko. Niemalże utopia. Ubóstwo? Choroby? Głód? Nie znaliśmy takich słów. Pokój zagościł w naszych sercach. Wojna była tylko słowem, które dotyczyło bardzo dawnych czasów. Mieliśmy swój dom. Nie istniała żadna smocza migracja. Nie miała racji bytu. Jednak istniała choroba w sercach kucyków. Jej objawem była nienawiść. Jej objawem był gniew. Jej objawem była... wojna. Najstraszniejsza wojna jaką mogłabyś sobie wyobrazić Celestio.



Rozdział I
Rozdział II
Rozdział III
Rozdział IV
Rozdział V
Rozdział VI
Rozdział VII
Rozdział VIII
Rozdział IX

Rozdział X

Rozdział XII

Rozdział XIII

 

 

Od autora: Fanfik jest mocno inspirowany "Malazańską księgą poległych" S. Eriksona. Początkowy chaos (postacie i ich zdolności, dziwne wydarzenia itp) jest zamierzony - w kolejnych rozdziałach będzie się stopniowo wszystko wyjaśniać. Zmieniłem nieco koncepcję magii i co za tym idzie zdolności poszczególnych kucyków - w szczególności elementów harmonii. Zapraszam do czytania.

 

 

Zdobywca oskara w kategorii "Najlepsze Opowiadanie Nieukończone"

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak mogliście JĄ zabić , ja się pytam jak ? i jeszcze w taki sposób SO SAD ... Ok sad i dramat to najlepsze gatunki ale zabijać ją ... to takie tragiczne ,( właśnie końcówkę mogliście bardziej rozwinąć , chodzi mi o rozpacz ,ale i tak bardzo dyrastyczny krok), ale naprawdę łał bardzo dobry epizod warto było czekać . Ale liczę że następny pojawi się wcześniej To takie tragiczne ... no przyznam że biorąc pod uwagę końcówkę dawno nie czytałem tak dobrej walki i śmierci . A co do tworzenia nocy przez Lunę , bardzo fajny pomysł .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogliście JĄ zabić , ja się pytam jak ? i jeszcze w taki sposób

SO SAD ... Ok sad i dramat to najlepsze gatunki ale zabijać ją ... to takie tragiczne ,( właśnie końcówkę mogliście bardziej rozwinąć , chodzi mi o rozpacz ,ale i tak bardzo dyrastyczny krok), ale naprawdę łał bardzo dobry epizod warto było czekać .

Ale liczę że następny pojawi się wcześniej

To takie tragiczne ... no przyznam że biorąc pod uwagę końcówkę dawno nie czytałem tak dobrej walki i śmierci .

A co do tworzenia nocy przez Lunę , bardzo fajny pomysł .

Dziękuję za przeczytanie i komentarz.

Końcówka to tylko wstęp do tego, co się dzieje z Shiningiem. Motyw będzie kontynuowany dalej. Postaram się aby następny rozdział pojawił się o wiele szybciej, ale czy z tego coś wyjdzie to nie wiem...

A co do Cadenzy to... przypomnijcie sobie co się stało z Zecorą... Dalej nic nie mówię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Cadenzy to... przypomnijcie sobie co się stało z Zecorą... Dalej nic nie mówię...

No OK pamiętam, ale mimo wszystko bo bardzo marna pociecha ( jestem teraz roztrzęsiony po tym w JAKI sposób to się dokonało ,ale to znaczy że udało się się zrobić coś wzruszającego i ... aaaa to takie smutne )

Ale powiem jeszcze raz ten rozdział naprawdę ci się udał .

Ciekawe co uczyni teraz Armor , czekam niecierpliwie , ciekaw jestem kto odnajdzie ciało ... SAD

Powodzenia .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK pamiętam, ale mimo wszystko bo bardzo marna pociecha ( jestem teraz roztrzęsiony po tym w JAKI sposób to się dokonało ,ale to znaczy że udało się się zrobić coś wzruszającego i ... aaaa to takie smutne )

Ale powiem jeszcze raz ten rozdział naprawdę ci się udał .

Ciekawe co uczyni teraz Armor , czekam niecierpliwie , ciekaw jestem kto odnajdzie ciało ... SAD

Powodzenia .

Dodam tylko że to dość delikatna wersja tego co pierwotnie zamierzałem. Wahałem się pomiędzy dwiema opcjami: szybka śmierć lub powolne katowanie (to niestety przyszło mi do głowy jako pierwsze. cała scena znęcania się nad Cadenza miała być o wiele dłuższa i dokładniejsza). Wyszło coś pomiędzy jednym a drugim. I chyba dobrze, wersja ostrzejsza chyba byłaby już przegięciem... A szybkie "łup i po sprawie" to z drugiej strony potraktowane tej postaci "na odwal się"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś słusznie , dłuższa wersja ... ja i tak prawię się popłakałem a gdyby były jeszcze jakieś tam tortury ... To by było zbyt dyrastyczne , świetny wybór i odpowiednie opisanie tego zdarzenia (... dlaczego nie mogę przestać o tym myśleć) . Wwierciłeś mi się tym w głowę .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział Bardzo dobry, ale szkoda mi strasznie i Mi Armore i Shininga..... dobrze rozumiem go...sam bym zrobił wszystko aby ją pomścić, a jakby mi ktoś zaproponował odzyskanie jej to bym zrobił wszystko.....;3

Dzięki. I mały spoiler. Jak szkoda ci Shininga I Cadenzy to będzie ci w następnym rozdziale szkoda pewnej znanej postaci. A może nawet dwóch... Ale motywy tej drugiej przybliżę w jeszcze dalszych rozdziałach. Ogólnie, nie ma u mnie nieśmiertelnej (w sensie nie możliwej do zabicia) postaci. Każdego da się zabić, trzeba tylko znaleźć sposób. Będzie się lała krew i nie mam w zwyczaju tego jakoś maskować. Będzie z kolejnymi rozdziałami więcej śmierci i krwi - cytując "To jest wojna. Musicie zabijać, albo nie przeżyjecie"

Ostatni "gracze" zajmują już swe miejsca na planszy. Wojna właściwie już się rozpoczęła, ale początek to drobne potyczki. Jednak już mogę uprzedzić, że to już koniec sielanki. Armie niedługo wymaszerują i zamienią Equestrię w pole walki.

Rozdział napewno będzie sporo szybciej niż poprzedni. Możliwe ze będzie też dłuższy od temtego. Aby to miało kopyta wszystko muszę zacząć opisywać dłuższe fragmenty kolejnych wątków w jednym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah;p Wiadomo, że dopiero się akcja rozkręca i nie oczekiwałbym niczego innego;p Szkoda dobrych postaci bo się je lubi;3 Ale wiadomo, że wojna niesie śmierć i nie da się tego uniknąć... Naszły mnie tylko myśli co do tego, że nie wiem komu kibicuje... z jednej strony Equestria i wszystko co ze sobą niesie, a z drugiej strony świat Śmierci, który ma dodatkowe bonusy, których Equestria nie ma.... ale ustawiłeś Kredke strony.... za bardzo można polubić obie strony, aby życzyć komuś przegranej;3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah;p Wiadomo, że dopiero się akcja rozkręca i nie oczekiwałbym niczego innego;p Szkoda dobrych postaci bo się je lubi;3 Ale wiadomo, że wojna niesie śmierć i nie da się tego uniknąć... Naszły mnie tylko myśli co do tego, że nie wiem komu kibicuje... z jednej strony Equestria i wszystko co ze sobą niesie, a z drugiej strony świat Śmierci, który ma dodatkowe bonusy, których Equestria nie ma.... ale ustawiłeś Kredke strony.... za bardzo można polubić obie strony, aby życzyć komuś przegranej;3

A kto powiedział że to jedyne strony tego konfliktu?:) Graczy jest więcej. W X rozdziale ujawnią się pozostali. A po której stronie się opowiedzą i kto będzie z kim przeciw komu... bez spoilera:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli brak postaci nietykalnych to może być wielce ciekawe , nawet boję się domyślać kogo "zabijesz" w najbliższym czasie , lecz ciekaw jestem jakie jeszcze dojdą strony konfilktu i czy będą mogły one mierzyć się z królestwem umarłych .

Wydaje mi się że można się częściowo tego domyśleć. Zwróć uwagę na wróżbę Legitusa z 6 rozdziału (coś około 9 i 10 strony) - jest ważniejsza niż może się wydawać. Wprawdzie nie wiadomo, kim jest większość przedstawionych tam postaci (czy tez "rang", choć tu tez już sporą cześć wyjaśniłem), to polecam zwrócić na ten fragment uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umiałbym wymienić 5 stron....jak mówisz że nie będzie świat vs świat to będą...equestria, śmierć, "miecz" , smoki, changelingi;3 Więcej nie umiem wymyślić

Nie powiedziałem że nie będzie:) Ale nie powiedziałem też ze będzie:) Co do stron to... to co wymieniłeś, to nie wszystko, ale tu już bym zbyt duże spoilery dawał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...