Skocz do zawartości

Smoczy Książę (Dragon Prince)


Cipher 618

Recommended Posts

rbVrPjJ.png?1

 

O serialu (źródło - wikipedia + coś mojego)

Smoczy Książę to amerykański serial animowany stworzony przez Aarona Ehasza (który pracował także przy serialu Awatar: Legenda Aanga) i Justina Richmonda. Pierwszy odcinek trafił na Netflixa 14 wrzeźnia 2018, zaś obecnie czekamy na trzeci sezon, który wystartuje 22 listopada 2019r. 

 

Wprowadzenie do fabuły (zawiera drobne spoilery)

Spoiler

 

Akcja serialu rozgrywa się w świecie zamieszkałym przez elfy i ludzi. Swego czasu rasy te żyły w pokoju. Niestety ludzie to istoty "niemagiczne" i mogli co najwyżej pomarzyć o rzucaniu zaklęć. Jednak pewnego dnia coś się zmieniło. Pewien człowiek odkrył i postanowił użyć czarnej magii, która była surowo zakazana. Wściekłe elfy rozkazały ludziom opuścić wspólne tereny i osiedlić się na zachodzie. I tak oto narodziły się dwa królestwa, które nie darzyły się zbytnią sympatią. Od tego pamiętnego dnia wygnańcy robili wszystko aby odzyskać "swoją" własność, "swoje" ziemie. Na ich nieszczęście granicy strzegł elfi król, smok Thunder (Piorun). Jak nie trudno się domyślić, władał mocą burzy, i przez wiele, wiele lat skutecznie odpierał ludzkie ataki. Jednak nic nie trwa wiecznie.

 

Pewnego dnia ludzie odnieśli zwycięstwo: zabili smoczego króla i zniszczyli jego jedyne jajo – przyszłego smoczego księcia. Elfy, pragnąc pomścić swoich smoczych obrońców, postanowili zabić ludzkiego króla Harrowa i jego dziedzica, młodego księcia Ezrana. Nie wysłali jednak armii, a mały oddział zabójców, Księżycowych Elfów: elitę elit, z którą żaden człowiek nie ma najmniejszych szans. W trakcie ataku jedna z asasynek, młoda Reyla dokonała zaskakującego odkrycia, które może powstrzymać nieuchronną wojnę. Jajo nie zostało bowiem zniszczone, a skradzione. I tak oto elfka w towarzystwie księcia Ezrana oraz jego przybranego brata Calluma wyruszyła do rodzinnej Xadii aby zwrócić jajo i powstrzymać rozlew krwi. Niestety nadworny ludzki mag Viren ma inne plany... 

 

 

Najważniejsze postacie:

Spoiler

 

- król Harrow - mądry władca, który podjął wiele dobrych decyzji, ale popełnił kilka błędów, za które ściągnął na siebie elfickich asasynów. 

- Callum - starszy, przybrany brat Ezrana. Trochę nieogarnięty, momentami samolubny. Wychodzi z założenia, że skoro nie jest kimś wyjątkowym, to jest nikim. 

- Ezram - najmłodszy z całej trójki, który ma pewien niezwykły dar. O dziwo, bardzo często to właśnie on jest głosem zdrowego rozsądku.

- Reyla - elficka asasynka, która jest przewodnikiem i obrońcą "męskiej" części ekipy. W oryginale ma uroczy, szkocki (chyba) akcent i świetną osobowość. 

- Viren - nadworny mag, który od samego początku wydaje się być podejrzany. Gwarantuję, że go znienawidzicie :) 

- Kapitan Villads - no dobra, nie jest najważniejszy, ale warto o nim wspomnieć. To w końcu były pirat, niewidomy kapitan cierpiący na narkolepsję. Nie pytajcie :drurrp:

- Claudia - córka Virena, utalentowana czarodziejka, obiekt westchnień Calluma. To jedna z postaci, które są szare (ani dobre, ani złe)

- Soren - syn Virena, ciamajda, który potrafi być bezwzględny. W przeciwieństwie do swojej siostry, jest kimś kogo trudno polubić

 

 

Muzyka - skomponował ją Frederik Wiedmann i odwalił kawał dobrej roboty. Posłuchajcie sami:

 

Licencjonowane produkty i gadżety: póki co zapowiedziano grę, o której nic nie wiadomo. Poza tym, piątego marca 2020 do sprzedaży trafi oficjalna książka, której tytuł jest dość dużym spoilerem. Otwieracie ten link na własną odpowiedzialność - KLIK

 

Błędy w serialu - na razie mogę napisać tylko o spadkach animacji. Tak... serial "traci klatki" 

 

Polski zwiastun (uwaga, duże spoilery!)

Spoiler

 

 

I angielski oryginał, który bije nasz dubbing na głowę

Spoiler

 

 

################

Moją prywatną opinię (wady, zalety itd) napiszę jutro. A póki co, polecam!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BiP napisał:

Spoko kreska i zarys fabuły. Co do dubbingu, to podobają mi się obie, a ta polska wersja jest na wysokim poziomie. Pytanko, czy ten serial jest gdzieś dostępny po za Netflixem?

 

Poszukałem chwilę i znalazłem pierwszy sezon na CDA.

 

Moje zdanie jest jednak takie - jeśli możesz pozwolić sobie na wykupienie najtańszego abonamentu, to warto to zrobić. Jest co oglądać, i będzie co oglądać: Smoczy Książę, Gravity Falls, Rick i Morty, Stranger Things (arcydzieło!) czy też nadchodzący wielkimi krokami Wiedźmin. A do tego kupa filmów i dokumentów. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą trzy pierwsze odcinki trzeciego sezonu i jestem absolutnie, totalnie, całkowicie zauroczony.  Przyznaję bez bicia, że od pierwszej do ostatniej minuty moja reakcja była taka:

 

Spoiler

490.gif

 

Co prawda mógłbym zrobić mini-maraton i od razu obejrzeć cały sezon, ale wolę delektować się tą perełką.  Kurcze... Ile tu się wydarzyło! :ihaabloom: (GIGANTYCZNE spoilery, chcesz zepsuć sobie zabawę, czytaj dalej):

 

Spoiler

- Ezram zasiadł na tronie i "na dzień dobry" musi wydać wyrok na swoich najbliższych przyjaciół. Autorzy doskonale pokazali jak przytłaczające jest brzemię korony

- Callum i Reyla muszą stawić czoła jednemu z najlepszych, najbardziej epickich smoków jakie kiedykolwiek stworzono - Sol Regemowi. Serio, jego głos mrozi krew w żyłach

Spoiler

TDP_Dark_Mage_Sol_Regem.jpg

 

- pomiędzy Reylą a Callumem iskrzy aż miło. Będę naprawdę zdziwiony jeśli nie zostaną parą. 

- szykują się interesujące sojusze i zdrady: ludzie zdradzą ludzi, elfy zaufają kilku ludziom. Czy to oznacza, że cztery królestwa ludzi zmanipulowane przez Virena stanie naprzeciwko jednemu królestwu ludzi wspomaganemu przez elfów? Czy Claudia stoczy magiczny pojedynek z ojcem? A może Callumem?  :1xkfz:)

- Xadia (kraina elfów) jest przepiękna i coś czuję, że wiele razy zaskoczy mnie swoją różnorodnością 

- wojna jest nieunikniona, smocza królowa umiera i nie zostało jej wiele czasu, a bohaterowie nie mają wiele czasu

 

Tyle emocji, a to dopiero jedna trzecia całości... Nie wiem jak zakończy się ten sezon, ale mam nadzieję, że powstaną jeszcze trzy (sześć źródeł magii pierwotnej - sześć sezonów). Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał - polecam. Pierwszy miesiąc Netflixa jest darmowy. W zupełności wystarczy żeby obejrzeć wszystkie odcinki. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BiP napisał:

Chyba i ja zacznę to oglądać, bo zarówno kreska jak i fabuła wydaje się spoko.

 

"Spoko" to mało powiedziane :) Skończyłem oglądać trzeci sezon i jestem pod ogromnym wrażeniem. Kilka rzeczy przewidziałem, ale nie zabrakło pozytywnych zaskoczeń. Najważniejsze jest jednak to, że na 99% powstanie czwarty sezon. Co prawda nie ma oficjalnej zapowiedzi (jeszcze), ale biorąc pod uwagę finałową scenę oraz fakt, że serial został ciepło przyjęty, to jest to kwestia czasu. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to fakt, że ostatni odcinek trwa tyle co pozostałe, a co za tym idzie niektóre wydarzenia toczą się zbyt szybko. No, ale poza tym, czyste złoto :1xkfz:

 

Piękna scena - ta pierwsza :starcute: (duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuży spoiler - jakby co, to ostrzegałem)

Spoiler

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Triste Cordis napisał:

"Spoko" to mało powiedziane :) Skończyłem oglądać trzeci sezon i jestem pod ogromnym wrażeniem. Kilka rzeczy przewidziałem, ale nie zabrakło pozytywnych zaskoczeń. Najważniejsze jest jednak to, że na 99% powstanie czwarty sezon. Co prawda nie ma oficjalnej zapowiedzi (jeszcze), ale biorąc pod uwagę finałową scenę oraz fakt, że serial został ciepło przyjęty, to jest to kwestia czasu. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to fakt, że ostatni odcinek trwa tyle co pozostałe, a co za tym idzie niektóre wydarzenia toczą się zbyt szybko. No, ale poza tym, czyste złoto :1xkfz:

Zatem mamy "zamiennika" za MLP i będzie co oglądać zanim G5 ruszy ;)

Kto wie, może pojawi się też jakieś forum o tym serialu, a może i fandom ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zacząłem oglądać i zasadniczo przyjemnie się to ogląda. Odcinki trwają tyle co MLP po 25 minut. A sezony mają zaledwie po 9 odcinkow, tak więc można cały serial obejrzeć w jeden dzień. Mam nadzieję, że będą kolejne sezony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje odczucia, to było tak:

- pierwszy odcinek - "ej, fajne to"

- trzeci odcinek - "to jest świetne!"

- po finale drugiego sezonu - "arcydzieło..."

 

8 godzin temu, BiP napisał:

Mam nadzieję, że będą kolejne sezony.

Jak już pisałem wyżej, teoretycznie powinno być sześć, ale różnie to bywa. Tak czy inaczej, trzeci nie jest finałem tej historii. 

 

###

Swoją drogą, to sam nie wiem dlaczego ten serial tak bardzo przypadł mi do gustu. :sunburst2:  Może to zasługa klimatu, muzyki i fabuły? A może chodzi o ciekawe postacie? Tak się bowiem składa, że uwielbiam bohaterów, którzy w życiu "mają pod górkę" i muszą walczyć o swoje (Aloy z Horizon: Zero Dawn, Judy z Zootopii. Wiecie... upadają tylko po to żeby się podnieść. Kimś takim z pewnością jest Reyla, a później Ezram (w trzecim sezonie). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Spoilery, kto nie oglądał niech nie czyta...

Spoiler

Wczoraj zrobiłem sobie maraton, bo długiej przerwie i dzisiaj dokończyłem drugi sezon i w mojej ocenie porównując oba sezony, to pierwszy wydaje mi się lepszy, od drugiego. Chodzi mi tu głównie, o to, że w drugim sporo mamy retrospekcji i omamów sennych, zwłaszcza pod koniec, co mnie ciut nużyło. Jednak zaletami tego sezonu jest pogłębiające się uczucie elfki, co wyglądało spoko. Jednak szkoda, że tak łatwo zdrada tego rodzeństwa, została im wybaczona od tak po prostu zwykłym "przepraszam"... I już myślałem, że Soren pozostanie sparaliżowany, a jego siostra będzie musiała zdecydować, czy ścigać książęta dalej i zostawić brata, czy zostać przy nim i zawieść ojca...  Za jakiś czas nadrobię trzeci sezon, bo przyznaję że serial świetnie jest napisany i fabuła wciąga, niebawem postaram się jednak przedstawić wam przynajmniej 2 inne spoko seriale, jak tylko znajdę czas by je poznać i wyszukać materiały o nich... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2020 o 11:39, BiP napisał:

Spoilery, kto nie oglądał niech nie czyta...

  Ukryj treść

Jednak szkoda, że tak łatwo zdrada tego rodzeństwa, została im wybaczona od tak po prostu zwykłym "przepraszam"...

 

 

Jeśli mówisz o 

Spoiler

przebaczeniu przez Calluma, to ma to sens. On już taki jest, łatwo przebacza. Zwróć proszę uwagę na to, że nie miał pretensji do elfów, o to, że grupka asasynów zabiła mu ojca. Poza tym, sam pytał ojca "dlaczego nie możecie po prostu się pogodzić?". 

 

Spoiler
Cytat

I już myślałem, że Soren pozostanie sparaliżowany, a jego siostra będzie musiała zdecydować, czy ścigać książęta dalej i zostawić brata, czy zostać przy nim i zawieść ojca...  

 

 

Niby tak, ale

Spoiler

fabuła wymagała, żeby jej się udało. Nie chodzi tylko o to, że Soren odegra ważną rolę. To też, ale miało to pokazać determinację i to, jak wiele może poświęcić dla swoich bliskich. Ba, najprawdopodobniej zabiła (poświęciła) człowieka aby ożywić ojca. Ona zrobi dosłownie wszystko aby chronić rodzinę. Nie zdziwię się jeśli stanie w obronie ojca, nawet jeśli będzie musiała walczyć z Callumem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"fabuła wymagała, żeby jej się udało. Nie chodzi tylko o to, że Soren odegra ważną rolę. To też, ale miało to pokazać determinację i to, jak wiele może poświęcić dla swoich bliskich. Ba, najprawdopodobniej zabiła (poświęciła) człowieka aby ożywić ojca. Ona zrobi dosłownie wszystko aby chronić rodzinę. Nie zdziwię się jeśli stanie w obronie ojca, nawet jeśli będzie musiała walczyć z Callumem"

 

Domyślam się, dzisiaj skończyłem 3 sezon i liczę na kolejne. I też wydaje mi się, że to musiał być mega duży czar, nawet jej włosy posiwiały pewnie z wysiłku. Ps prawdą jest, że ona ceni swoją rodzinę ALE jednak sądziłem, że to jej brat pozostanie przy boku ojca, a to ona stanie u boku książąt, a tu taka niespodzianka... I do tego z jaką "satysfakcją" atakowała te elfyw ostatniej bitwie sezonu "ojej mają tarcze, zwijamy się do domu...?" Zero skrupułów, co znaczy że zrobi wszystko aby zadowolić ojca, a gdzie to, "oni to nasi przyjaciele" gdy spotkali książęta pierwszy raz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
2 godziny temu, BiP napisał:

Mowa o serialu na Netflixie, czy jakieś książkowej wersji, czy czymś podobnym?

Jak najbardziej o serialu. Netflix dał zielone światło i zlecił stworzenie czterech kolejnych sezonów. A jeśli chodzi o książki, to jedna już jest (książkowa wersja pierwszego sezonu) a w drodze jest komiks oraz "artbook"  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Triste Cordis napisał:

Jak najbardziej o serialu. Netflix dał zielone światło i zlecił stworzenie czterech kolejnych sezonów.

To super, bo od skończenia 3 sezonu, co jakiś czas sprawdzam, czy jest jakiś nowy, aczkolwiek jak dopiero dali przyzwolenie, to sobie poczekamy na ich premierę. Mnie jednak już ten serial tak nie interesuje, jak podczas oglądania i krótko po jego zakończeniu, bo mam nowy serial, moim zdaniem zdecydowanie lepszy i dzisiaj zrobię nowy temat z tymże serialem.

(Warto będzie poczekać Triste, aż o nim napiszę, może go znasz, lub już widziałeś? Zobaczymy jak go naskrobię i się wypowiesz w nim. ) ;)  Zbieram właśnie dane i ciekawostki i zabieram się do recenzji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...