Skocz do zawartości

[Dyskusja]Inne Światy


D.E.F.S

Recommended Posts

Witajcie kochani. Jak dobrze wiecie, przeskoczyłam do równoległego świata i żyję w innym ciele w innych świecie. Ale nie jestem pewna, czy istnieje więcej takich światów i jak one wyglądają. Chciałabym poznać wasze opinie na temat podróży między wymiarami i portali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światy równoległe najprawdopodobniej są, dowodzi tego fizyka kwantowa. Portalami prawdopodobnie są czarne dziury, ale należy przez nie przejść z prędkością większą niż prędkość światła:

 

Spoiler

 

 

Gdzieś jeszcze słyszałem, że takie przejście zaprowadzi nas do świata 2D, gdyż skoro nie można się wydostać z dziury, no to ubywa jeden wymiar.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie rzecz biorąc najbliższą dla ludzkości i jednocześnie najprostszą drogą do teleportacji jest rozszczepienie ciała na cząstki, sporządzenie ich mapy i odbudowanie w innym miejscu. Tak na przykład widział teleportację Stanisław Lem. Jeśli już jesteśmy przy technicznych sprawach dwa Światy między którymi powstałby portal musiałyby być odpowiednio fizycznie zsynchronizowane.

 

A dokąd chciałabyś się wybrać droga Sunsetko? Do przeszłości, do okresu kredy, czy raczej w przyszłość, w nieznane czasy elektronicznej cywilizacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podróże na pewno są bardzo ciekawe oraz mogą odmienić życie drugiej osoby. Sam uważam,że istnieją takie portale do innego świata jednak nie jesteśmy jeszcze w stanie odkryć takiego przejścia do równoległego świata.Być może jest to ciągle niemożliwe i ciągle brakuje nam czegoś,aby je zauważyć. Nawet jeśli założyć, że ktoś z nas znalazłby jeden z portali ,to czy nie istnieje szansa, że zatrzymał  się  aby  analizować tą całą sytuację?Z jednej strony takich przejść przecież nie widać na pierwszy rzut oka oraz często się nie widuje natomiast z drugiej   nie mamy pewności gdzie ten portal nas przeniesie tzn. wiadomo, na pewno,że do równoległego świata ,w miejsce wybudowania po drugiej stronie portalu(zakładając oczywiście że chodzi nam o taki który stoi po obu stronach ,w stałym miejscu),prawdopodobnie tam gdzie panuje czas rzeczywisty.Pytanie pozostaje: czy ten świat na pewno będzie oparty na założeniu bezpiecznego/niebezpiecznego świata?

 

Zapewne może to być świat,który wydaje się bardzo podobny albo identyczny to tego z naszych wyobrażeń kształtowany i schematycznie ułożony oraz oparty np. na grach :Doom, Fallout, Gothic, Wiedźmin albo na filmach i serialach : MLP, orginalnej trylogii Star Wars, trylogii Władcy Pierścieni, Power Rangers itp.Jednakże może stać się on bardzo chaotyczny jak i taki którym sami nie chcieli być. Zniszczona ziemia... wszystko wymarło na skutek jakieś katastrofy,wszędzie jest ciemno i brak słońca z oddali.Ci którzy przeżyli zaczęli tracić jakąkolwiek formę ludzkości.Zasoby naturalne zaczęły się kurczyć. A ty pośrodku tego martwego świata,jeszcze nie świadomy co cię czeka.

 

Oczywiście to tylko przykład,który został zainspirowany przez niesamowite opowiadanie napisane przez Kkat- Fallout: Equestria.

 

Koniec końców uważam,że to zależy od cech człowieka jakie on posiada.

 

 

Edytowano przez C.J Sparkle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szczerze to nigdy nie wierzyłam w istnienie innych światów, dopóki nie dowiedziałam się o zwierciadle. Zawsze sądziłam, że to Kucyki są ewolucyjnym szczytem. Dziś wiem, że ewolucja może nas zaskoczyć. W równoległych światach mogło dojść do zupełnie innej drogi życia. Jeśli jest więcej światów, to czy są dla obce, czy może są lustrzanym odbiciem tego, co znamy? Na to pytanie będziemy mogli odpowiedzieć tylko wtedy, gdy samo wybierzemy się w podróż. Owszem, można zbadać temat w warunkach laboratoryjnych, lecz potrzeba ogromnej przestrzeni i drogiego sprzętu na który pozwolić sobie nie mogę.  Dzoalam na tym co mam i staram się jak mogę. Powiem w tajemnicy, że próbuje coś konstruować, tak jak to zrobiła Sunset, której miejsce zajęłam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...