Skocz do zawartości

[Konkurs] Zimowe Szaleństwo!


Victoria Luna

Recommended Posts

Wigilia Serdeczności zbliżała się coraz szybciej, więc należało jak najprędzej wysprzątać cały Zamek Przyjaźni, nim przybędą goście. Spike zabrał się za wschodnią część zamku, ja natomiast wybrałam zachodnią połowę. Byliśmy zdani na siebie, ponieważ większość kucyków postanowiła odłożyć wszystkie przygotowania na ostatnią chwilę. Ja, oczywiście, przygotowałam odpowiednie listy i kupiłam wszystko w odpowiednim terminie – tak, aby wszystko było i to świeże. Ostatnim podpunktem na liście były zimowe porządki. Tak więc, przy pomocy wcześniej obranej strategii i planu, rozpoczęliśmy swoje zadania. Gdy polerowałam kryształowe korytarze przy użyciu odpowiedniego zaklęcia, usłyszałam echo kroków. Obejrzałam się, żeby zobaczyć, jak Spike biegnie podekscytowany, niosąc jakąś starą książkę w łapach. Nie zauważył on świeżo wypastowanej podłogi. 

– Twilight! Zobacz, co znalazłem! – wołał podekscytowany. 

– Spike! Zwolnij! – krzyknęłam w odpowiedzi. 

Smok zdążył już wtedy się poślizgnąć, lądując boleśnie na grzbiecie. W całym zamku rozległ się głuchy huk oraz słaby jęk mojego asystenta.

– Nic ci nie jest? – zapytałam go, podchodząc do niego. Gad wstał powoli, po czym zaczął rozmasowywać obolałe miejsce.

– Nie… W porządku… – powiedział. Zaczął się rozglądać za księgą, którą upuścił. Sięgnął po nią i zdmuchnął resztkę kurzu wprost na mnie. Zakaszlałam, odganiając kopytem chmurę pyłu.

– Przepraszam. – Przez chwilę wpatrywał się w książkę, po czym z iskierkami w oczach spojrzał na mnie. – Popatrz, co znalazłem między książkami.

Przez chwilę tępo wpatrywałam się w okładkę podniszczonego tomu, próbując przypomnieć sobie, jaki tytuł miał ten tekst. Dopiero po kilku sekundach dotarło do mnie, że to nie księga.

– Nasz stary album? Gdzie był? – Z uśmiechem chwyciłam tom przy pomocy magii, po czym otworzyłam na pierwszej lepszej stronie. Zdjęcia były w doskonałym stanie – zachowały kolor oraz były w jednym kawałku.

– Gdzieś między biografiami późno equestriańskich naukowców… – wyjaśnił. – Pomyślałem, że możemy zrobić sobie przerwę i powspominać stare, dobre czasy.

– Mamy jeszcze trochę czasu. Choć, zrobimy sobie po gorącej czekoladzie i zobaczymy, co myśmy narozrabialiśmy… – zachichotałam.

 


 

Witam was moi drodzy!

Minęło trochę czasu odkąd coś ciekawego działo się w naszym dziale. Nadeszła pora to zmienić! Ostatni czas nie był dla mnie udany, ze względu m.in na zbliżający się koniec pierwszego semestru, tak więc, chcąc nie chcąc, musiałam wziąć udział w maratonie o dobre oceny, by podlizać się tacie i jemu portfelowi… Ale to historia na inny dzień. :v 

Dzisiaj naszła mnie wena na różnego rodzaju pisanie a fakt, że pan Prezes zaczął mnie szturchać kijem, to znak, by wziąć się do roboty. Podczas codziennych ćwiczeń przypomniałam sobie, że mamy grudzień, choć tego nie widać. Przypomniały mi się czasy, gdy śnieg był po pas – gdy budowałam z kuzynami igloo, zjeżdżałam na sankach z dzieciakami z sąsiedztwa lub jak jeździłam na łyżwach… W nawiązaniu do zimowego klimatu (coś zbyt ciepły jak na zimę)...

 

...Waszym zadaniem będzie napisanie fanfika bądź stworzenie rysunku o zwariowanych, zimowych przygodach Twilight Sparkle! :NjdaT:

 

Regulamin konkursu Zimowe Szaleństwo.

Podstawowe informacje:

  • W trakcie konkursu obowiązuje Regulamin MLPPolska oraz Regulamin działu Twilight Sparkle;
  • Organizatorem konkursu jest @Antilia– Opiekunka Działu; 
  • W jury sędziowskim zasiadają: @Antilia @Niklas @Porcelanowy Okular
  • Uczestnikiem może być każdy użytkownik MLPPolska, prócz jury;
  • Można wykonać oba formaty prac konkursowych (i fanfik i art) lecz nie będą przyznawane za to dodatkowe punkty ani inne naklejki. Wybierzemy najlepszą pracę, która będzie walczyła o podium;
  • Termin jest do 9 II 2020!

 

Informacje na temat pracy konkursowej (FANFIK):

  • Fanfik musi zawierać ponad 1000 słów;
  • Tekst musi być zawarty w Google Document (z wyłączonymi komentarzami oraz edycją);
  • Zabronione są tagi +18 (Gore, Clop oraz inne tego typu);
  • Prace muszą być wykonane samodzielnie, więc zabrania się udziału osób drugich (korekta, prereading); 

 

Informacje na temat pracy konkursowej (ART):

  • Może być wykonany dowolną techniką (tradycyjnie lub cyfrowo);
  • Minimalny format to A4 (210mm X 297mm // 2480px X 3507px);
  • Praca musi być wykonana samodzielnie (bez użycia baz lub pomocy osoby drugiej);
  • Pracę należy wysłać bezpośrednio na forum (wgrać plik do wiadomości a następnie dodać go do Spoilerów. W przypadku przekroczenia limitu wagi załączników polecam m.in zmienić format z PNG na JPG. W skrajnych przypadkach mogę zezwolić na danie linka, o ile uczestnik wcześniej poinformuje o takiej sytuacji);
  • Dozwolone formaty – JPG, JPEG, GIF, PNG;

 

Nagrody:

  • I miejsce – 1x fullbody z prostym tłem wykonany techniką cyfrową (linelees bądź lineart) lub techniką tradycyjną (kredki lub szkic) + odznaka;
  • II – 1x fullbody  techniką cyfrową (lineart) lub techniką tradycyjną (szkic) + odznaka;
  • III – 1x halfbody techniką tradycyjną (szkic) + odznaka.


Przykłady nagród

Spoiler

Lineless:

moonlily_by_victoria_luna_ddgxc6w-pre.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9MTgxMSIsInBhdGgiOiJcL2ZcLzEwYTliYzZhLTcxZWEtNGRhZS1iYjZmLTE5M2Q1YzMyZTUyZlwvZGRneGM2dy01MGQ2N2ZjMy1hZDA2LTQ0MDUtYjA4NC1hODJlODg2MDUzODgucG5nIiwid2lkdGgiOiI8PTEyODAifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ.KxZle_Mfcs3XN5Mhn2R87113QT0g83ud-zaiUAYhBM8   sunflower_by_victoria_luna_ddg8czk-pre.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9MTgxMSIsInBhdGgiOiJcL2ZcLzEwYTliYzZhLTcxZWEtNGRhZS1iYjZmLTE5M2Q1YzMyZTUyZlwvZGRnOGN6ay1mY2FiNTE5OS1hMmMzLTQyMDgtYTBhOC1hMmNkMTgzYmM1MTcucG5nIiwid2lkdGgiOiI8PTEyODAifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ.kcL4jF7rU3nobDU401zvDHKta7bFkoFfGE0_y-aQOWw

 

Lineart:

cookie__by_victoria_luna_ddk1mhy-pre.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTA2IiwicGF0aCI6IlwvZlwvMTBhOWJjNmEtNzFlYS00ZGFlLWJiNmYtMTkzZDVjMzJlNTJmXC9kZGsxbWh5LWFjOTJiMzMyLWQwYjMtNDAzZS1iZTRmLTVkYmY4NGU1MWU1OS5qcGciLCJ3aWR0aCI6Ijw9MTI4MCJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19.bmmQh4coPlzuYePfnOxzCLQIsOjXMWiu83YkYENKSVs   giggle_by_victoria_luna_ddltnwf-pre.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTY5IiwicGF0aCI6IlwvZlwvMTBhOWJjNmEtNzFlYS00ZGFlLWJiNmYtMTkzZDVjMzJlNTJmXC9kZGx0bndmLTVmMjMwYzQ1LWZmYmQtNGExOS1hMDBjLTdjYWU0N2M3YTNmZS5wbmciLCJ3aWR0aCI6Ijw9MTI4MCJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19.7AlRlvSfzDeCMMLCSMM-E4a_EC4w0rR0YwPli6WqldQ

 

Szkic:

celestia_by_victoria_luna_dda8r0f-pre.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9MTgyNSIsInBhdGgiOiJcL2ZcLzEwYTliYzZhLTcxZWEtNGRhZS1iYjZmLTE5M2Q1YzMyZTUyZlwvZGRhOHIwZi1iNTFjNDM3OC03Mzk2LTQ1OTQtYjkwYi02OTk2ZDA5ZDY4ODMuanBnIiwid2lkdGgiOiI8PTEyODAifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ.V_vVGeQhArXC8vIbjN3Dz0GCpwpvHjIA1F8if48qBOU   luna_by_victoria_luna_dddi2ym-pre.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTMxIiwicGF0aCI6IlwvZlwvMTBhOWJjNmEtNzFlYS00ZGFlLWJiNmYtMTkzZDVjMzJlNTJmXC9kZGRpMnltLWNmZjI3NjU2LTMyZjAtNDlhMy04ODIwLTBhMWZhNTE3NGI3My5wbmciLCJ3aWR0aCI6Ijw9MTI4MCJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19.tQgaSNb0Cp2UdY6j2IZ9RL2L9Fwk4ycB3w8_ad68d6E

 

W razie wszelakich pytań czy chęci pomęczenia mnie można śmiało wysyłać prywatne wiadomości tutaj bądź na moim Discordzie (to drugie w przypadku wiadomości priorytetowych z ubezpieczeniem). Jako że pisze to 26 grudnia czyli tak trochę po świętach, zostały mi tylko życzenia na Nowy Rok, więc... Życzę Wam, moi drodzy, wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i pomyślności oraz wszystkiego, co sobie zamarzycie i inne takie... Także ten...

 

Powodzenia! :godpony:

Edytowano przez Antilia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...