Skocz do zawartości

Spam drabblami dla Dolara - edycja 2019 [NZ][Seria][Drabble][Tagi wewnątrz][Różni autorzy]


Coldwind

Recommended Posts

Ok, będę tu wrzucał wszystkie drabble z tegorocznej edycji naszej akcji, kolejne będą się pojawiać na bieżąco, bo rok się jeszcze nie skończył.

 

Linki do drabbli według autorów: 

 

@Kredke:
1. Zakazana księga [Comedy]

2. Zagadka [Comedy]

3. Władza [Comedy]

4. Ostatnie starcie [Comedy]

5. Pszczoła [Comedy]

6. Wiadomości [Comedy]

7. Przyjaźń to magia [Random]

8. Endgame [Dark xD]

9. Nowy samochód [Deja Vu][Comedy]

10. Drift [Deja Vu][Comedy]

11. Brudna Tia [Violence]

12. Pytanie [Ghatorr][Comedy]

13. Nuda [Random][Ghatorr]

14. Sylwester z... [Dark xD]

15. Nowa nadzieja [Random][Grejtest hitz]

16. Dwór Dnia [SoL]

 

@Ghatorr:

1. Spojrzenie [Horror]

2. Non Serviam [Horror]

3. Łowczyni [Comedy]

4. Ostatnia przewaga [Comedy]

5. Coroczny przegląd [Comedy]

6. Bless! Rolowanie! Załamanie! - część 1 [Comedy]

7. Bless! Rolowanie! Załamanie! - część 2 [Comedy]

8. Bless! Rolowanie! Załamanie! - część 3 [Comedy]

9. Celestia, wstawaj...! [Random]

10. Pod okupacją [Comedy]

11. Rozwiązanie prastarej tajemnicy [Comedy]

12. Śmierć Obsidian [Comedy][Random][Ghatorrowe KO]

 

@Gandzia:

1. Wieszcz z Lasu Everfree [Comedy]

2. Szpieg [Comedy]

3. To, czego boi się Celestia [Horror]

4. Po apokalipsie [Postapo?][Comedy]

5. Automatyka [Comedy]

6. Dumni, waleczni, bezużyteczni [Comedy]

7. Dumni, waleczni, bezużyteczni 2: Elektryczne Boogaloo [Comedy]

8. Mamo! Pieseł! [Comedy]

9. Rak [Random]

10. Operacja: Reputacja [Random]

11. Nowa strategia Equestrii [Random]

12. Korupcja [Comedy]

13. Szkalu iksz Reinbou [Parody][Comedy]

14. Zemsta [Comedy]

15. RTS [Comedy][Czy coś]

16. Teoria spiskowa [Slice of Life][Czy tam horror?]

17. O choinka! [Comedy]

18. Tak tworzy się historia [Comedy]

19. Potop [Comedy][Szkalowanie Celestii]

 

@Malvagio:

1. Zdrajca [Dark][Crossover]

2. Przypowieść [Dark][Wiedźma]

3. Opętanie [Humor]

4. Powrót Króla [Humor]

 

Urwany z choinki:

1. Dodatek specjalny [AU][Wspomnienia wojenne]

2. Potyczka [[Random]

3. Spadek [Comedy]

4. Kryształy dla zuchwałych [Comedy][Niełatwe jest życie gwardzisty]

5. Serwis [Comedy][TCB][Wakacje na Ziemi]

 

@Sun:

1. Strajk [Dwa stare kucoperze]

2. Śmierć w sypialni [Crossover]

3. Janusz [TCB]

4. Kwestia wagi [Kryształowe kuce]

5. Napęd odrzutowy I [Crossover]

6. Napęd odrzutowy II [Crossover]

7. Nowy świat [Crossover]

8. Szkalowanie w pociągu [Comedy][Żart o gwardzistach]

9. Szkalowanie pod szkołą [Comedy]

10. Januszlestia [Comedy]

11. Kontrola pogody [Fallout]

12. Żart o gwardzistach [Comedy]

13. Magiczny napój [Crossover]

14. Szkalowanie pod pałacem [Humor]

15. Adaptacja Netflixa [Humor]

16. O jedną gumkę za daleko [Humor]

17. Prezydent Sombra [Humor]

18. W samo południe [Anthro]

19. Nowoczesna bankowość [Humor]

20. Reklama [Humor][Plot Pay]

21. List [Equestria Girls][Sex Shop]

22. Dostawa [Equestria Girls][Sex Shop]

23. Ujęcie na planie [Normal]

24. Nowy rok [Dwa stare kucoperze]

 

@Nika:

1. Księżniczka i Król [Romans][Dark]

 

@Rarity:

1. Koszty i przychody [Slice of comedy]

 

@Favri:

1. Celestia poleca [Comedy]

2. Da fun [Comedy]

 

Wszystkie fiki mają ponadto tag obowiązkowy [Oneshot].

 

Stan na godzinę 21:45: 84 drabble

Edytowano przez Coldwind
  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spam drabblami na rok 2019 już zakończony. Naszym klubowiczom udało się napisać dla Dolara 84 drabble, zatem ilość fików napisanych w tym roku powinna przekroczyć trzy setki. Może to nie jest rekord wszech czasów (413 fików w roku 2015), ale i tak udało się nam przebić zeszłoroczny wynik o ponad połowę.

 

Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom. Bez was nie byłoby to możliwe.

 

W Klubie Konesera od dziś do następnej środy do godz. 20 możecie głosować na najlepszego drabbla, do czego szczerze zachęcam.

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolar84 dostał od Was 84 drabble... Liczy nie kłamią... Przypadek? :MJTQO:

 

Zanim przejdę do meritum, chciałbym zaznaczyć, że pochwalam inicjatywę, jak zresztą każdą, która w jakiś sposób prowadzi do większej aktywności w świecie fanfikowym. Naprawdę szacunek, że znów chciało się Wam spamować na koniec roku. Jednocześnie też muszę napomknąć, że absolutnie nie rozumiem (i zapewne nigdy nie zrozumiem) miłości Coldwinda do drabbli. Znacznie chętniej ujrzałbym na koniec roku trzy nowe opowiadania niż osiemdziesiąt cztery drabble - ale mówi się trudno, nie mam przecież prawa nikomu dyktować co ma pisać. Skąd niechęć do drabbli, zapytacie? Nie owijając w bawełnę, uważam je za niższą formę literacką, wręcz takie untermenschen wśród fanfików, ponieważ według mnie 100 słów to za mało, żeby napisać coś porządnego. W tym limicie można co najwyżej stworzyć drobne komedyjki, wręcz pojedyncze żarciki czy ponifikacje kawałów.

 

Co mnie zatem skłoniło, żeby tu wejść? Przyznam szczerze, patrząc na ten temat uznałem, że prawdopodobnie nie doczeka się on żadnego komentarza. Skąd taki wniosek? Nie, nie stąd, że "Foley to chędożony pesymista", ale stąd, że skoro drabble powstawały w Klubie, to pewnie każdy kto miał je przeczytać i skomentować robił to już tam, na bieżąco. Drugą przesłanką był inny temat, również stworzony przez Coldwinda, który zawiera masę drabbli z jakichśtam klubowych konkursów (dokładnie nawet nie wiem) i mimo iż zawiera tych drabbli chyba ponad setkę, to komentarzy doczekał się... cóż, sprawdźcie i policzcie sami...

I wtedy wpadłem na pomysł, że ja je przeczytam i w ten sposób sam zadam kłam własnemu twierdzeniu! Genialne, prawda? Zatem mimo całej tej niechęci do drabbli jednak pojawiłem się w tym temacie i kto wie, może pod wpływem lektury zmienię swoje zdanie o nich? :ppshrug: Wątpliwe, ale spróbujmy...

 

A teraz meritum. Skoro tych drabbli jest aż tyle, uznałem za stosowne nie czytać wszystkich naraz, tylko podzielić je sobie na mniejsze partie. Kolejność taka sama jaką wypisał Coldwind, czyli lecimy po autorach.

@Kredke

1. Meh

2. Meh

3. O, to było zabawne! Ciekawy zwrot na sam koniec i już mamy zupełnie inny odbiór tekstu.

4. Cóż, nawiązanie do czegoś, co jest chyba jednym z najpopularniejszych memów internetowych wystarczy, żeby wzbudzić lekki uśmiech, ale to wciąż za mało, żebym mógł nazwać całość "dobrym" lub "zabawnym" drabblem.

5. I to jest dokładnie to, o czym pisałem we wstępie - drabble nadają się do ponifikacji kawałów. Gdybym go nie znał, pewnie bym się zaśmiał, ale znam doskonale, więc tylko mehnąłem. Ale plus, że Kredke na siłę nie próbuje pisać nic górnolotnego, tylko idzie w komedyjki.

6. No i znowu nawiązanie do klasyki, 5 lat temu uznałbym za śmieszne, ale dzisiaj jest już zwyczajnie przestarzałe.

7. W końcu coś naprawdę dobrego! Zabawny i przede wszystkim znacznie bardziej oryginalny niż poprzednie pomysł, plus dobre wykonanie. Póki co najlepszy drabbl.

8. Meh

9. Kolejne nawiązanie do klasyki, kolejny meh.

10. Meh

11. Domyślam się, że to swego rodzaju inside joke, ale dostrzegam też przecudne nawiązanie do klasyki - nie dość, że do dobrej klasyki, to przede wszystkim nie tak oklepanej jak wiele wcześniej użytych.

12. Nieco zabawne, nieco (a nawet bardzo) fandomowe, ale też nieco meh. Dupy nie urywa, ale na wszystkich do tej pory "mehów" wypada lepiej.

13. Meh

14. Jakie to prawdziwe... a nawet odrobinę zabawne... ale też nic nie urywa.

15. Nieco bardziej zabawne, chociaż dla mnie i tak najjaśniejszym punktem były ostatnie dwa wersy, bo przywodzą na myśl genialne powiedzonka Kutang Pana.

16. Znów ponifikacja dowcipu, spieszmy się ją czytać zanim niedługo będzie zbyt oklepana! :D

 

Podsumowując: moje poczucie humoru operuje na zupełnie innych falach niż Kredkego, ale plus, że przynajmniej celował w zabawne teksty. Parę drabbli na krzyż mi się spodobało, ale szczerze mówiąc, sądzę że one i tak wyglądałyby lepiej (albo minimum równie dobrze) w dłuższych tekstach. No i na swoisty plus można zaliczyć, że w najgorszym razie zdarzały się mehnięcia, żaden z drabbli nie powodował chęci wykąpania oczu. Moim faworytem spośród tych szesnastu okruszków jest numer 7.

Tyle na dzisiaj, za kolejne wezmę się... kiedyś. :rarity5:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Foleykomentarza do drabbli sam się nie spodziewałem, dzięki, że chciało ci się przeczytać.

 

Czy drabble są niższą formą literacką? Polemizowałbym, podczas "Pisań na setkę" trafiałem czasami na prawdziwe perełki w takim metrażu. Ba, w stu słowach da się stworzyć coś innego niż dowcip/random/komedyjka, regularnie otrzymuję poważniejsze dziełka, które na dodatek często zdobywają laury na kolejnych edycjach.

 

A co do mojej miłości do drabbli... trzeba było jakoś zaktywizować półświatek literacki, a tak się składa, że pisania drabbli cieszą się jakimś tam sukcesem, który jednak mógłby być jeszcze większy, acz nie każdemu taki limit może podchodzić (choć na edycjach "poprawinowych" ekperymentuję z większymi), co jest dla mnie zrozumiałe. Patrzenie na to, co Klubowicze potrafią zdziałać, mając do dyspozycji tylko stosłów i jakiś ogólny temat, sprawia mi przyjemność, i utwierdza w przekonaniu, że jednak warto wciąż działać w fandomie.

 

Tak, ja też chciałbym więcej dłuższych fanfików w dziale, bo kto nie? Póki co jednak ludzie ćwiczą się w pisaniu, co może zaprocentować w przyszłości; drabble otrzymuję od początkujących, piszących regularnie, ale też i czasami od ludzi, którzy wcześniej przez pewien czas nie opublikowali niczego nowego w dziale. 

 

Zachęcam cię do zapoznania się z tą całą masą drabbli, które Klubowicze wyprodukowali przez chyba już dwa lata. Nie gwarantuję, że ci się spodobają, każdy ma swoje gusta, ale może uda cie się choć po części zmienić na ich temat zdanie.

 

Pozdrawiam,

 

Coldwind

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2020 o 13:57, Coldwind napisał:

Polemizowałbym, podczas "Pisań na setkę" trafiałem czasami na prawdziwe perełki w takim metrażu. Ba, w stu słowach da się stworzyć coś innego niż dowcip/random/komedyjka

Jeżeli faktycznie są jakieś perełki, to możesz mi podesłać na PW ich tytuły bądź lokalizację gdzie mam ich szukać. Mówię całkiem serio, bo moje obecne stanowisko w sprawie drabbli bierze się z dotychczasowych doświadczeń z nimi, które były... raczej mocno niesatysfakcjonujące. Tak więc można próbować mój punkt widzenia zmienić... lub utwierdzić mnie w nim jeszcze bardziej, zależy jak wyjdzie. Ryzykujemy?:twistare:

 

Dnia 4.01.2020 o 13:57, Coldwind napisał:

Tak, ja też chciałbym więcej dłuższych fanfików w dziale, bo kto nie? Póki co jednak ludzie ćwiczą się w pisaniu, co może zaprocentować w przyszłości; drabble otrzymuję od początkujących, piszących regularnie, ale też i czasami od ludzi, którzy wcześniej przez pewien czas nie opublikowali niczego nowego w dziale.

No i to jest różnica w moim a Twoim podejściu. Ja uważam, że chcąc uprawiać biegi długodystansowe, nie ma sensu poświęcać czasu trenując bieg na 100m. :interesting:

 

Ale nie pisałbym tylko dla podyskutowania, bo oto kolejny dzień i kolejne czytanie. Tym razem @Ghatorr.

1. Meh

2. Meh

3. Meh i to takie naprawdę mehowate.

4. Me-eh

5. Kończą mi się pomysły na kreatywne pisanie "meh".

6. Meh, część pierwsza.

7. Meh, część druga.

8. Meh, część trzecia.

9. W tym momencie tak się zastanawiam, czy może nie powinienem nakłamać i napisać, że któryś z tych drabbli powyżej mi się spodobał? Bo z perspektywy osoby trzeciej chyba wychodzę na gbura z tymi wszystkimi "meh". Niemniej, numer dziewiąty też meh.

10. No dobra, poszukajmy pozytywów... ekhm... tu było fajne nawiązanie do kultowego serialu. Znaczy się, serial to był fajny, ale nawiązanie w tym drabblu to już takie... mocno przeciętne, oczywiste i oklepane.

11. Tego to nawet nie rozumiem...

12. Hm... Tego chyba też nawet nie załapałem.

 

Podsumowując... Odnoszę wrażenie, że gust mój i gust Ghattora są chyba najróżniejszymi gustami we wszechświecie, bowiem żaden z tych 12 powyższych drabbli mi się nie spodobał, aż zacząłem tęsknić za tymi wczorajszymi od @Kredke. Nawet na siłę ciężko byłoby mi coś pozytywnego powiedzieć, więc... Uznajmy, że to różnica gustów. Wcześniej myślałem, że przerobię dzisiaj może dwóch autorów, ale... nie, mam dosyć drabbli na dzisiaj. :oops:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Foleywszystkie drabble napisane podczas naszych zawodów możesz znaleźć pod tym linkiem. Przy każdym są też wypisane laury, jakie zdobył, więc możesz też porównać gust swój z moim, tudzież innych userów. Możemy zaryzykować, czemu nie, zawsze będzie o jednego czytelnka drabbli więcej. Twoje zdanie jednak powinno się liczyć jednak nie tyle dla mnie, co dla samych autorów, ja jestem jednynie organizatorem. O tym, że mój gust co do fanfików różni się czasem dosyć wyraźnie od tego innych, miałem szansę już wiele razy się przekonać. Nie sprowadzajmy tego do walki o to, czyje zdanie można sobie wsadzić w cztery litery.

 

Drabble są zabawą, to prawda, ale przynajmniej dzięki nim niektórzy coś piszą. Same zawody trwają godzinę, może półtorej, i odbywają się raz na jakiś czas, więc nie zabierają jakoś bardzo dużo czasu piszącym. Spokojnie są oni w stanie poświęcić czas i na "bieg długodystansowy". Uważam, że lepiej jest aktywizować tak, niż wcale.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Coldwind

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Coldwind napisał:

Nie sprowadzajmy tego do walki o to, czyje zdanie można sobie wsadzić w cztery litery.

Absolutnie nie miałem takiego zamiaru. Ot uznałem, że skoro już biorę się za komentowanie konkretnych drabbli, to czemu by przy okazji nie poruszyć dyskusji o drabblach w sensie ogólnym. :)

 

A tymczasem lecimy dalej z czytaniem, tym razem @Gandziama szansę odmienić moje zdanie o drabblach.

 

1. Wyborny pomysł! Zabawny, ale i oryginalny, idealny przykład jak łączyć niemal dwusetletnią klasykę z uniwersum MLP. Nic do zarzucenia.

2. Zawiało Stirlitzem. Kolejne dobre wykorzystanie klasyki, choć nieco oczywiste.

3. Nigdy nie zrozumiem fenomenu "tego typu" żartów o Ceśce, także do mnie to nie trafiło.

4. Doskonałe! Proste i zabawne, gdzie dopiero ostatnie zdanie nadaje sens całości.

5. Takie meh z lekkimi odchyłami w stronę "pojawił się zalążek uśmiechu", acz na skali zabawności wciąż nisko.

6. Żarty z gwardii nigdy się nie nudzą, nie? Pomysłowe, nie tak oczywiste i zabawne, ogólnie w porządku.

7. Idealna kontynuacja poprzedniego fan... drabbla. Co prawda nieco oczywista, ale akurat tutaj w niczym nie umniejsza to dobremu wykonaniu.

8. Ooo, tutaj się przyznam, że po raz pierwszy przy jakimś drabblu z tego tematu parsknąłem śmiechem przy zakończeniu. Bardzo dobry, bardzo zabawny.

9. Gdybym posiadał jakąkolwiek wiedzę na temat anime pewnie zrozumiałbym więcej, ale przynajmniej mogę się identyfikować z Twilight z tego drabbla.

10. Niezły inside joke. Łapię go na styk, także daję mocne dwa na dziesięć. :D

11. Kojarzę, że to całe "wolololo" jest jakimś popularnym internetowym memem, ale nic poza tym, także nie załapałem meritum tego drabbla.

12. A to jeden z tych żartów, które na mnie nie działają, tak samo jak przy #3.

13. Eeee... Jak wyżej.

14. Zabawne, pomysłowe, chociaż dupy nie urywa, ale ogólnie spoko.

15. Gdybym był jakimś fanem RTSów, pewnie bym docenił. A tak to meh.

16. Średnie, ale lepiej niż meh. :/

17. Jak wspominałem już wiele razy, ten typ żartów to wybitnie nie mój typ.

18. No i znowu jak wyżej.

19. Meh

 

Podsumowując: Gandzia utrzymał mnie w przekonaniu, że drabble służą do randomowego heheszkowania. Większość była nawet zabawna, przy czym kilka z nich mogę uznać za naprawdę dobre. Numery 1, 2 i 8 wypadły w mojej opinii najlepiej.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale minęły 24h, więc regulaminu działu nie łamię. :D

 

Lecimy dalej, z tą różnicą, że postanowiłem ominąć Suna i przebrnąć przez wszystkich tych, którzy wrzucili po 5 drabbli i mniej.

 

@Malvagio

1. Meh

2. em-i-ejdż

3. Drugi raz czytam tu drabbla z Nightmarylą i drugi raz stwierdzam, że mnie to nie bawi.

4. —||—

 

Podsumowując: Nie jestem zaskoczony, że żaden z drabbli Mala nie przypadł mi do gustu, w zasadzie to tego się spodziewałem.

 

Urwany

1. Meh

2. Nooo powiedzmy, że takie 2/10, czyli ciut lepiej niż meh.

3. —||—

4. —||—

5. TCB, więc pomijam.

 

Podsumowując: niby zabawne-na-siłę elementy się trafiały, ale wszystko mehowe lub w pobliżu meha.

 

Sun zostanie na koniec, czyli teraz @Nika

1. Sam tytuł kojarzy mi się pozytywnie, bo przypomina o pewnej komedyjce, którą lata temu napisałem... Niestety treść w mojej opinii mogę ocenić jedynie jako meh.

 

@Rarity

1. Króciutkie, prościutkie, ale przyjemne i zabawne, nawiązujące do serii słynnych reklam. Aż brakowało mi na końcu "za wszystko inne zapłacisz kartą Mastercard!". :D

 

@Favri

1. Eeeee... To chyba nawet na meha ode mnie nie zasługuje...

2. Pomysł niezły i z potencjałem, ale wykonanie... cóż, nie powala to i tak zbyt pozytywne stwierdzenie.

 

Dobra, zmiana planów. Suna miałem zostawić na jutro, ale ponieważ powyżej królowały mehy, to jeszcze i jego przeczytam, może dzięki temu zakończymy posta pozytywnym akcentem. Trzymajcie kciuki...

 

@Sun

1. Naaaaawet odrobinę zabawne, ale to głównie dzięki temu, że poprzednicy zaniżyli moje wymagania do zera absolutnego.

2. Tia, doskonale znany żart, tyle że nieco bardziej rozbudowany. Nic nie urywa. :/

3. TCB, więc pomijam.

4. Meh

5. Samo w sobie byłoby mehiem, ale poczekajmy, jest jeszcze druga część...

6. ...również jak się okazuje będąca meh.

7. Aha... (to inny odpowiednik meh, właśnie go wynalazłem)

8. Hahahaha! --> tak bym napisał gdyby to było śmieszne. Ale nie było. No, ale przynajmniej potwierdza się moje twierdzenie, że drabble i ponifikacje dowcipów idą ze sobą w parze.

        M

        e

9. A  h  a

10. heM

11. Fallout, więc ominąłem.

12. Chwała niech będzie temu drabblowi! W końcu się zaśmiałem, i to tak na serio! Tak, tak i jeszcze raz tak, w taki sposób pisze się zabawne rzeczy - proste i zaskakujące na samym końcu!

13. No i po tym pozytywnym akcencie, który był przed chwilą, wracamy do oklepywania oklepanej klasyki... :v

14. ...albo do jeszcze bardziej oklepanego "szkalowania".

15. Hm... To w sumie jest nawet nawet śmieszne, bo prawdziwe i aktualnie na czasie.

16. *wdech niczym FS* Meeeeh!

17. Meh

18. Antro, więc pomijam.

19. Odpowiadając na pytanie, zadane na samym końcu: nie.

20. Rarity wykorzystała tę samą reklamę... no i niestety muszę przyznać, że zrobiła to lepiej.

21. EqG, więc pomijam.

22. —||—

23. Aha...

24. To, że coś jest życiowe, nie znaczy, że automatycznie będzie dobre jak się to sponifikuje...

 

Podsumowując: Drabble niczym Armia Czerwona - ilość jest, jakościowo... ekhm. Chociaż nie było aż tak fatalnie. Numer 12 wybija się spośród reszty, bo jako jedyny naprawdę przypadł mi do gustu.

 

 

Ponieważ to koniec mojej przygody z "drabblami dla Dolara AD 2019", uznaję za stosowne jakoś to podsumować. W zasadzie to nie jestem zaskoczony ani trochę, moje stanowisko, które przedstawiłem na samym początku, nie tyle pozostaje niezmienione, ile wręcz jeszcze bardziej się ugruntowało. Dlaczego nie lubię drabbli? Właśnie dlatego. Na 84 pewnie mniej więcej 10 mógłbym ocenić na plus, dokładnie nie będę teraz liczył. Matematycznie daje to jakieś kilkanaście procent. Kilkanaście procent szans na to, że przeczytany drabbl mi się spodoba. Mało. I właśnie dlatego znacznie bardziej wolę "normalne" opowiadania, gdzie przeciętnie kilkanaście procent mi się NIE spodoba. Zatem tendencja idealnie odwrotna. Tyle z negatywów i narzekań, nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swojego zdania, po prostu daję do zrozumienia, że teraz jestem go bardziej niż pewien.

Żeby to nieco osłodzić na koniec... Raz jeszcze mogę pochwalić chęci, bo jednak zmobilizować się i w stosunkowo krótkim czasie tyle natworzyć, to zawsze jakieś osiągnięcie. Z całej tej "przygody" uznaję, że najlepszy w drabblach okazał się Gandzia. Zaś co do poszczególnych okruszków, to za najlepsze uznaję: nr 7 Kredke, nr 8 Gandzi i nr 12 Suna - kolejność przypadkowa.

 

Finito.

Edytowano przez Foley
Literówka się wkradła ;P
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...