Skocz do zawartości

Reguła stopniowania [Oneshot][Grotesque][Slice of Life][Na Zieleńszych Pastwiskach]


Favri

Recommended Posts

  • 1 month later...

Raczej średni fanfik. Jednak jest to bardziej heheszkowata pasta w którą wrzucono parę motywów serialowych, niż jakaś spójna historia. Dlatego mimo, iż traktuje o "życiu po śmierci" to nie traktuje jej jako kosmologicznie rozwinięcie świata Equestrii, tylko właśnie takie krótko opowiadanko podczas czytania, którego można się parę razy uśmiechnąć, po czym o nim zapomnieć. 

Jednak muszę przyznać, że polubiłem tą historię bardziej niż powinienem, dlaczego? Bo opowiada o śmiertelniku, który przez całe swoje życie stwardniał tak bardzo, że po śmierci, ani bogowie, ani demony nie miały z nim szans.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czytałem ten fanfik już jakiś czas temu, ale było już późno, więc nie chciało mi się pisać komentarza. Cóż... teraz też jest późno, ale coś naskrobię.

 

Ogólnie fanfik mi przypadł do gustu. Jest całkiem żartobliwy, fajnie pokazuje to, co się dzieje w zaświatach, w taki groteskowy i prześmiewczy sposób. Sama postać, nawet sknery-biznesmena, wyszła nieźle. Został on dobrze nakreślony. Sytuacja z pogrzebu i to, że kopyta mu się zacisnęły na worku pieniędzy, fajnie pokazują, jakim był kuczymsynem. No i mamy też pewną tajemnicę, odwołania do kolejnych i kolejnych poziomów rzeczywistości i tak pewnie w nieskończoność. To fajnie pokazuje paradoks zieleńszych pastwisk. A czy istnieją te najzieleńsze? Kto to wie... być może ciągnie się to w nieskończoność i nigdy nie dosięgnie perfekcji, co skrzętnie nasz sknera będzie wykorzystywać na swoją korzyść. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy, a jedno przysłowie, które nie pamiętam kto wymyślił, mówi o tym, że: lepiej być władcą w piekle niż sługą w niebie. 

 

Fanfik krótki, lekki i przyjemny. Tak to mogę podsumować. Polecam.

 

Pozdrawiam!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...