Skocz do zawartości

[Zabawa] W kogo przemieniła się Chrysalis?


PervKapitan

Recommended Posts

Witam w nowej, pierwszej zabawie działu. Jestem bardzo zaskoczona, pozytywnie głosami ankiety. Przede wszystkim ich ilością, zainteresowaniem. Cieszę się ogromnie też, że wygrał pierwszy wariant.

Na początku chciałam jeszcze dodać i podziękować w Uszatce w pomocy do stworzeniu tej zabawy. ^^

 

Tak więc, o co chodzi w zabawie?

Nasza wspaniała, potężna królowa roju Chrysalis będzie przybierała różne postacie, ale tylko tę postać pokaże mi. Wy nie będziecie widzieć w co się zamieniła, ale to właśnie wy będziecie zgadywać cóż to jest za postać. Na początek dostajecie JEDYNIE kategorię, czyli medium, z którego postać oryginalnie pochodzi. Czy to serial, gra, książka, kreskówka, anime, film, komiks etc.

 

Naprawdę takie coś ma być zabawą? :chrysalis3:

Owszem, właściwie to jest dość znana, podobna zabawa już w naszym świecie, chociaż ma trochę inne zasady. Też może taki odwrotny Akinator.

Aki-co? 
Chyba jednak za mało Ci pokazywałam postaci...

 

Zasady:

1. Na jedną turę mogą być zadane max jedno pytanie. (może to ulec zmianie jeśli zabawa będzie miała mniejszą aktywność, wtedy zwiększę ilość pytań)

2. Turą nazywane są zadanie pytań dopóki ja bądź Chrysalis nie odpowie na wszystkie zadane pytania.

3. Pytania muszą mieć konstrukcję "czy...?". Chodzi o to, by odpowiedź miała brzmieć TAK lub NIE. Czy postać jest kobietą? Czy jest człowiekiem? Czy ma zielone włosy?

4. Oprócz TAK i NIE, będę także wykorzystywać NIE WIADOMO oraz CZĘŚCIOWO.

5. Jeżeli uważasz, że wiesz co to jest za postać to podajesz pełną nazwę postaci (imię i nazwisko jeśli posiada) oraz tytuł/serie z czego pochodzi. Jeśli napiszesz na odwal to nie zaliczę. Odgadywanie postaci jest tak samo liczone jako pytanie. Więc możesz albo w jednej turze zadać pytanie by się dowiedzieć o postaci więcej albo próbować odgadnąć postać. Raz na turę.

6. Za odgadnięcie postaci będą punkty. Możliwe, że w przyszłości do czegoś się przysłużą.

7. Co siódmą turę daję jedną wskazówkę, informację dotyczącą postaci.

 

Ranking:

1. Triste Cordis - 1 pkt

1. Uszatka -  1 pkt

3. 

 

Więc zaczynamy! Wasza Wysokość, mogłabyś się schować za tym parawanem i zmienić? :3
Jasne, skoro już się zgodziłam na tę zabawę. Trzeba rozweselić plebs. Bawić się każdy chce, a prawie nikt się nie zapisał do straży!

No cóż... Takie czasy, wojsko jest już passe ^^ Oooo, bardzo ciekawa postać, królowo. Myślę, że nie powinna być trudna na początek.

 

Kategoria: Gry

Czekamy na pytania. :chryseyes:

Edytowano przez PervKapitan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Favri napisał:

(rozumiem że jeden post = jedno pytanie, tak?)

I tak i nie. Na jeden post jedno pytanie, jednak jeśli ktoś inny da kolejne pytanie to musisz czekać aż ja odpowiem (wtedy kończy się tura) i kiedy to się stanie to możesz wtedy następne zadać.

Generalnie to czekam, aż parę pytań się nazbiera i wtedy odpowiadam~ :chryseyes: Wydaję mi się to uczciwsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2020 o 13:20, Favri napisał:

Czy ta postać posiada jakąś broń?

Tak.

Dnia 22.01.2020 o 15:55, Triste Cordis napisał:

Czy ta postać jest kobietą?

Nie.

Dnia 23.01.2020 o 04:54, Zegarmistrz napisał:

Czy ta postać używa broni?

Tak.

Dnia 24.01.2020 o 08:00, Decaded napisał:

Czy ta postać porusza się na więcej jak dwóch nogach?

Nie.

Dnia 24.01.2020 o 13:17, Youkai20 napisał:

Czy ta postać ma skrzydła?

Częściowo.

22 godziny temu, MarianWisniewski napisał:

Czy ta postać jest olbrzymia?

Nie.

21 godzin temu, Chip napisał:

Czy ta postać ma pazury?

Częściowo.

 

Przy drugiej turze będę już robić podsumowania, co by było łatwiej i czytelniej ^^

Czekam na więcej pytań. Może ktoś już wie? :chrysangry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2020 o 15:03, Favri napisał:

Czy ta postać występuje w grze jako wróg? 

Nie.

Dnia 25.01.2020 o 14:47, Chip napisał:

czy to jest jakaś postać z serii assassin's creed?

Nie.

Dnia 25.01.2020 o 15:23, Triste Cordis napisał:

To ja spróbuję zgadnąć

  Ukryj treść

Raziel z Legacy of Kain: Soul Raver

 

Nie.

Dnia 25.01.2020 o 16:59, Youkai20 napisał:

Czy ta postać jest superbohaterem?

Nie.

Dnia 25.01.2020 o 20:28, Decaded napisał:

Również próbuję zgadnąć

  Ukryj treść

Postać: Raziel


Występuje w:
- Legacy of Kain: Soul Reaver (debiut)
- Soul Reaver 2
- Legacy of Kain: Defiance

latest?cb=20141102113138&path-prefix=pl

Jak jest to seria to wystarczy nazwa serii, nie trzeba każdej części po kolei wymieniać :D
Ale... Nie.

Dnia 25.01.2020 o 21:39, Danio Doża Venucci napisał:

Ja też spróbuje zgadnąć

  Odkryj ukrytą treść

Sephiroth z Final Fantasy

 

x_sqe33991_f.jpg

Sephiroth z Final Fantasy

Nie.

 

 

Pierwsze próby zgadywania za nami! Niestety nikomu nie udało się zgadnąć postaci. 

Hehehe, ciekawe jak szybko im się uda~ :chrysalderp:

 

Małe podsumowanko odpowiedzi: 

Postać ta: Posiada oraz używa broń. Nie jest kobietą. Nie porusza się na więcej jak dwóch nogach. Częściowo posiada skrzydła. Nie jest olbrzymia. Częściowo posiada pazury. Nie występuje jako wróg. Nie jest postacią z serii Assassin's Creed. Nie jest superbohaterem.

Nie jest to: Raziel z Legacy of Kain, Sephiroth z Final Fantasy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 18:37, Zegarmistrz napisał:

Czy ta postać występuje w grach video?

Tak, tak jak to jest napisane w kategorii :D

Dnia 28.01.2020 o 19:33, Triste Cordis napisał:

Czy ta postać pojawiła się w bijatyce? 

Nope.

Dnia 28.01.2020 o 22:13, Decaded napisał:

Czy tytuł, z którego pochodzi ta postać, został wydany przed rokiem 2010?

Tak.

Dnia 29.01.2020 o 18:39, Youkai20 napisał:

Czy ta postać nosi płaszcz?

Tak.

Dnia 29.01.2020 o 18:51, Chip napisał:

Czy ta postać nosi kapelusz?

Nie.

Dnia 30.01.2020 o 12:44, Danio Doża Venucci napisał:

Czy ta postać zawsze jest tak samo ubrana ?

 

Nie.

Dnia 31.01.2020 o 12:19, Favri napisał:

Czy ta postać używa broni palnej?

Tak.

 

Podsumowanko: 

Postać ta: Posiada oraz używa broń, w tym na pewno broń palną. Nie jest kobietą. Nie porusza się na więcej jak dwóch nogach. Częściowo posiada skrzydła. Nie jest olbrzymia. Częściowo posiada pazury. Nie występuje jako wróg. Nie jest postacią z serii Assassin's Creed. Nie jest superbohaterem. Nosi płaszcz, lecz kapelusza nie. Nie zawsze jest tak samo ubrana. Gra, z której pochodzi nie jest bijatyką, ale została wydana przed rokiem 2010.

Nie jest to: Raziel z Legacy of Kain, Sephiroth z Final Fantasy

 

Czy teraz wiecie kogo mam na myśli, a może potrzebujecie więcej pytań? Oczywiście to tego nie ma co się wstydzić C:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...