Skocz do zawartości

The Owl House


Cipher 618

Recommended Posts

The Owl House

 

Oto kolejna kreskówka, która udowadnia, że Disney potrafi robić świetne seriale. Od razu powiem, że na razie nic nie wiadomo o polskiej premierze, ale najprawdopodobniej nastąpi ona dopiero po uruchomieniu Disney+ w Polsce. Główną bohaterką jest Luz Noceda, która trafia do magicznej krainy, "Wrzących Wysp". Zamieszkała tam w tytułowym Sowim Domu u Edy, czarownicy nazywanej "Sowią Panią" (kryje się za tym sekret, o którym na razie nic nie wiadomo). Co ciekawe, tym razem nie jest to serial o uwięzionej nastolatce, ale o nastolatce, która została tam z własnej woli. Nie będę wnikał w detale, ale powiem tylko, że zostało to całkiem nieźle wytłumaczone.  

 

Jedną z największych zalet serialu są doskonali bohaterowie. Ich wygląd, animacje oraz głosy sprawiają, że z miejsca trafiają na listę "ulubionych postaci" :1xkfz:  A tak po kolei:

Luz - główna bohaterka, nastolatka, która postanowiła zostać uczennicą wiedźmy i uczyć się magii. Podobno ludzie nie są w stanie czarować, ale wcale jej to nie przeszkadza.

Eda, "Sowia Pani" - potężna, ale dość niezdarna czarownica. Jej wystający żółty ząb oraz zachowanie sprawiają, że trudno traktować ją poważnie. Eda utrzymuje się z handlu przedmiotami pochodzącymi z Ziemi (nasze krainy są ze sobą połączone). Postać ta kryje pewną tajemnicę. Jaką? Póki co nie wiadomo.

King, "Król Demonów" - wygląda jak psia wersja Cubone'a... Innymi słowy, nosi na głowie jakąś czaszkę. Co prawda stara się być poważny, ale wygląd i zachowanie sprawiają, że to najzwyczajniej w świecie niemożliwe. Z miejsca skradł serce Luz, dla której stał się "jej małym słodziakiem". Co ciekawe, miłośnicy Gravity Falls doszukują się powiązań z Billem Cipherem, ale spójrzmy prawdzie w oczy. To, że głosu użyczył mu Alex Hirsch nie oznacza, że jest nowym wcieleniem demonicznego trójkąta :twihmpf:

 

Inne zalety serialu to: świetnie zaprojektowane i przemyślane miejsce akcji (upiorne i zabawne za razem), doskonały humor, animacja najwyższych lotów oraz ciekawie zapowiadająca się fabuła. 

 

 

Spoiler

 

 

Polski materiał o serialu

Spoiler

 

 

Ustawcie prędkość odtwarzania na 0.25 i zobaczcie jak twórcy dbają o najdrobniejsze detale. 

Spoiler

 

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja już obejrzałem 1 odcinek tego serialu i muszę powiedzeć iż serial zapowiada się ciekawie Luz to takie połączenie Mabel z Dipperem z większym jednak elementem Mabel Edda to taki trochę Stnaley, bowiem patrzy gdzie zwietrzyć interes, ale koniec końców jednak zależy jej na Luz i małym Królu Burgerów (naprawdę sądziłem że Korona Kinga jest prawdziwa  i śmiechłem trochę gdy ta się okazała jakimś opakowaniem po Happy Mealu lub ogólnie Burgerze ). nie brak też serii tajemniczości i zdecydowanie będę ją oglądać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. W jednym z odcinków stanie się coś, co będzie jasnym sygnałem - "Eda ma jakąś tajemnicę". Jaką? Na razie nie wiadomo. Poza tym, podejrzewam, że King może być kimś więcej niż tylko "słodziakiem" pragnącym podbić świat przy pomocy armii pluszaków. Możliwe, że jest narzędziem jakiegoś złodupca, który ujawni się pod koniec sezonu (Disney już tak ma)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2020 o 17:11, Triste Cordis napisał:

Powiem tak. W jednym z odcinków stanie się coś, co będzie jasnym sygnałem - "Eda ma jakąś tajemnicę". Jaką? Na razie nie wiadomo. Poza tym, podejrzewam, że King może być kimś więcej niż tylko "słodziakiem" pragnącym podbić świat przy pomocy armii pluszaków. Możliwe, że jest narzędziem jakiegoś złodupca, który ujawni się pod koniec sezonu (Disney już tak ma)

Cóż ja trochę pogrzebałem w necie i okazuje się że na Eddzie ciąży pewna klątwa która podobno zmienia ją w sowopodbnego potwora i  tylko to że zażywa ona eliksir blokuje tą transformację, ale nie wiadomo kto ją przeklinał i czemu  pewnie dowiemy się tego później

16.02

Obejrzalem wszystkie do tej pory wpuszczone Epy i i to  o czym piszę wyżej okazuje się potwierdzone klątwa ma tez ciekawy efekt w zachowaniu Eddy (słabość do błyskotek spanie w ptasim gnieździe)

W spoilwr daje też wygląd Edy gdy klątwa jest  Full Power. tej formie Edda wykazuje też pewną "sowią" słabość, którą Luz wykorzystala

Spoiler

obraz.png.86decbd5d501c3b47a2b408b2593370a.png

 

Edytowano przez Paladyn Zanderson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Pierwszy sezon zbliża się ku końcowi (niestety :starcry:), także można to i owo ocenić. Jak na razie nie ma tu spójnego wątku fabularnego, co zapowiada typową dla Disney'a zagrywkę - cliffhanger. W końcu nie bez powodu co jakiś czas wraca wątek tajemniczego imperatora, o którym na razie kompletnie nic nie wiadomo czy też klątwy nieznanego pochodzenia. No, ale może się mylę. Tak czy inaczej, na chwilę obecną jest to mój drugi najlepszy serial Disney'a jaki oglądałem (pierwsze miejsce należy się oczywiście Gravity Falls). Powody?

 

- Doskonałe postacie. Luz jest po prostu przesympatyczna i wręcz urocza w swojej "głupkowatości" :angelbloom: Wiecie, taka idealna mieszanka dziecinności, lojalności, niezdarności oraz odwagi. Twórcom udało się znaleźć złoty środek i nie przesadzić w żadną ze stron (nie to co Star Butterfly), a co za tym idzie, Luz to ktoś, kto faktycznie mógłby istnieć. 

- Końska dawka absurdu,

- Doskonały świat - twórcy w pełni wykorzystali potencjał jaki drzemie w dziwacznych Wrzących Wyspach. 

- Humor oraz kpiny z typowych wątków fantasy. Parodie Harry'ego Pottera to mistrzostwo świata:rainderp:

 

Tiara Przydziału

Spoiler

 

 

Quidditch

Spoiler

 

 

### Lumity, czyli Luz x Amity, czyli Disney pozwolił na LGBT+### Moje przemyślenia :godpony:

Uwaga, są drobne spoilery! 

A teraz przejdę do wątku, który pojawił się nagle, niespodziewanie i sprawił, że w social mediach delikatnie zabulgotało (bo "zawrzało" to zbyt mocne słowa :P ). Jak doskonale wiecie istnieją ludzie, którzy mają jakąś obsesję na punkcie "shipów". W przypadku The Owl House miał on tyle samo sensu, co ship Mabel i Pacificy (Gravity Falls)... Czyli absolutne zero. Wszystko zmieniło się w odcinku 16 (Enchanting Grom Fright), w którym dziewczyny zatańczyły ze sobą, a do tego okazało się, że Amity chciała zaprosić Luz na szkolny bal. Ja jednak jestem ostrożny, i brałem pod uwagę, że taneczna walka z Gromem to świetna strategia. Skoro bestia potrafi czytać w myślach i przybierać formę największego lęku ofiary, to nie da rady w przypadku osób trzymających się za ręce :dunno: A jeśli chodzi o zaproszenie, to na dobrą sprawę nie miała innego wyboru (nie pogodziła się jeszcze z Willow, a Gus to dzieciak).

 

Tak czy inaczej, następnego dnia Alex Hirsch pogratulował na Twitterze ekipie The Owl House za odwagę oraz Disney'owi za zmianę podejścia do LGBT+. Autorka "sowiego domu" odpisała, że zawsze chciała stworzyć serial z biseksualną bohaterką, zaś zgoda to zasługa uporu. Zasugerowała też, że za tydzień może być jeszcze ciekawiej. No i było. Było wyjątkowo uroczo, ciepło, ale z drugiej strony... No właśnie :isee:

 

Disney potwierdził, że Luz lub/i Amity to pierwsze w historii studia główne bohaterki, które są biseksualne. I mam z tym pewien problem... 

Żeby nie było - jestem tolerancyjny i zachowanie wyraźnie zakochanej Amity jest naprawdę urocze. :sunburst7:

Spoiler

 

 

To taka typowa nastoletnia niezdarność w pobliżu "tej wyjątkowej osoby". :wub:. Problemem jest to, że to wszystko dzieje się zdecydowanie zbyt szybko, zbyt gwałtownie i sprawia wrażenie dodanego w ostatniej chwili. Ta zmiana jest zbyt nagła, wręcz "z dupy wzięta" i na siłę. Mam wrażenie, że od samego początku Dana Terrace (producentka) męczyła szychy z Disney'a o zgodę, ale początkowo ci odmawiali. Jednak w pewnym momencie zmienili zdanie ponieważ uznali, że to niezły pomysł na polepszenie kiepskiego wizerunku i sami zaczęli naciskać na rozkręcenie wątku LGBT+ do końca pierwszego sezonu (raptem trzy odcinki). 

 

Można to na siłę wytłumaczyć: "hej, to nastolatki... Hormony, i takie tam. To normalne.... Niby tak, ale zmiana podejścia Amity do Luz dosłownie z odcinka na odcinek trochę przeszkadza. No nic. Zobaczymy co będzie za tydzień :)

 

Taki tam mem na temat

Spoiler

q6PBVep.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie moje myśli właśnie skończyłem oglądać ostatni 17 odcinek,  zachowanie Amity naprawdę odwróciło się o 360 stopni w stosunku do Luz, wpierw mieliśmy irytację z czasem nienawiść, tolerancję, a później przyjaźń i teraz najwyraźniej zauroczenie zmiksowane z hormonalnym koktajlem miłości i cielesnej niezręczności . Widać w odcinku, że Amity na samą myśl o Luz w uroczym sportowym stroju, staje się czerwona od uszu do nosa. Co muszę dodać jest bardzo słodkie, kiedy obserwujemy jej zmagania z własnymi uczuciami, które dopiero uczy się rozpoznawać.

 

Ja osobiście zainteresowałem się ,,The Owl House,, z tych samych powodów co inni myślałem, że będzie to duchowy spadkobierca ,,Wodogrzmotów małych,, moje oczekiwania wizualne na wspaniale wyglądającą kreskę i grafikę się spełniły, nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że świat demonów w którym wylądowała Luz mimo barwnego krajobrazu i architektury wydaje mi się lekko pusty.

 

Poza tym uwielbiam sposób w jaki Luz czaruje, większość wiedźm potrzebuje tylko wykonać ruch palcem w powietrzu by utworzyć koło, co skutkuje rzuceniem zaklęcia. Główna bohaterka z racji bycia człowiekiem musi użyć medium czyli pośrednia w tym wypadku papieru, aby narysować. Cóż jak to nazwać runę ? Glif ? Albo pójdźmy za wiedźmińska terminologią i nazwijmy to znakami. Następnie musi go tylko dotknąć by aktywować rysunek na papierze i rzucić zaklęcie. Boże , spędziłem niemal godzinę bawiąc się i wymyślając możliwości w jaki sposób Luz mogła by formować swoje zaklęcia.

 

Ostatnia kwestia na pewno inni to też zauważyli, ale powiem to, kiedy skończyłem oglądać pierwszy odcinek nie zauważyć niemal identycznego wyglądu Luz do Scootaloo z Equestria GIrls.:1xkfz: Nie żebym miał coś przeciwko, nawet uważam to za interesujące.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po obejrzeniu przedostatniego odcinka pierwszego sezonu i powiem tak: "CO TU SIĘ DO WUJA ODWALIŁO?" :rdscared: Co prawda tytuł odcinka (Agony of a Witch) oraz ostatnie słowa pewnej postaci z poprzedniego sugerowały to i owo, ale nie spodziewałem się aż takiej dawki emocji.  Mamy tutaj bowiem powtórkę z Gravity Falls, w którym po kilkunastu luźnych odcinkach zaserwowano cholernie dobry zwrot akcji (na końcówkę sezonu... Ech :burned:). Co więcej, po obejrzeniu tego epizodu jestem spokojny o jedno - wątek miłosny to tylko dodatek, taka wisienka na torcie. Innymi słowy, The Owl House to nadal serial przygodowy, a nie festiwal shippingu. Ech, to będzie długi tydzień... 

 

Scena, która wgniata w fotel i łamie serce :sab:  (gigantyczny spoiler! Jakby co, ostrzegałem)

Część 1

Spoiler

 

 

Część 2

Spoiler

 

 

Część 3

Spoiler

 

 

Część 4

Spoiler

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to pierwszy sezon z głowy... Wrażenia? HOOOOLY SHIIIT! :rdscared:

 

Finał TOH, to jeden z najlepszych finałów jakie widziałem w serialach. Serio... Emocje, emocje i jeszcze raz emocje (aż mi się w pewnym momencie łezka w oku zakręciła). Jedyną rzeczą, która mi się nie podobała to, to jak idealnie i bezbłędnie Luz dobierała kartki z glifami. Poza tym, ten odcinek to czyste złoto :soawesome:. Więcej szczegółów i odrobina screenów w spoilerze.

 

Swoją drogą, rozwój postaci w tym serialu jest po prostu znakomity. Eda w pierwszym odcinku nienawidzi przytulania. W ostatnim sama to robi. Willow to na początku to taka cicha myszka, która lubi udawać, że nie istnieje, a pod koniec sezonu potrafiła walczyć. No i Amity. Przy drugim obejrzeniu zauważyłem, że zmiana podejścia do Luz nie jest aż tak gwałtowna. 

 

Spoiler

Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Eda straciła całą magię i na dobrą sprawę będzie uczennicą swojej uczennicy :) Poza tym, Luz utknęła na Wrzących Wyspach, zaś Imperator buduje portal by... No właśnie. Skoro nie po to, żeby zaatakować nasz wymiar, to po co? I czym jest ten Dzień Zjednoczenia? To ciekawi mnie najbardziej. Zdrada i odkupienie Lilith były do przewidzenia. Szkoda tylko, że przeszłość sióstr oraz powód rzucenia klątwy pokazano w krótkiej scenie. Ten motyw zasługuje na cały odcinek.  

 

Screeny:

 

To miłe, że autorzy są konsekwentni. Amity odniosła kontuzję w meczu, która jak widać jest dość poważna. 

Spoiler

McohdRL.png

 

Magia glifów to za mało by uwolnić Edę...

Spoiler

wQN9EDx.png

 

"My, dziwaki powinniśmy trzymać się razem, pamiętasz?" - Luz.

Spoiler

00AvyFl.png

 

Znowu ktoś kroi cebulę... :burned:

Spoiler

ogXzxmw.png

 

"Wracaj do domu, Luz. Ty już masz rodzinę" - Eda. 

Spoiler

9lXGtGC.png

 

"Talk to the glyphs, (b)witch!" 

Spoiler

LW8AX3F.png

 

Luz jest tak wściekła, że postanawia walczyć z Lilith... :wut:

Spoiler

PQ5w2tL.png

 

...a do tego z Imperatorem...

Spoiler

FLInftH.png

 

...co jest wyjątkowo głupim pomysłem.

Spoiler

DjHaa7e.png

 

Luz umyślnie zniszczyła jedyny znany portal prowadzący na Ziemię. Imperator nie jest zachwycony... 

Spoiler

ai1CU0z.png

 

"Nie wiem jak, ani kiedy wrócę do domu... 

Deja una luz puesta para mi. Te quiero:sab: Przetłumaczcie sobie.

Spoiler

YZkXuTd.png

 

Ok... A jednak nie zniszczyła jedynego portalu :ohmy:

Spoiler

bmunzjq.png

 

 

 

Jakiś czas temu odbyła się "konferencja" z udziałem producentki serialu. Oto potwierdzone informacje dotyczące drugiego sezonu:

- Data premiery - nieznana. 

- Wątek Luz i Amity będzie rozwijany, ale serial nie zamieni się w romansidło.

- Pojawią się "konflikty rodzicielskie". Jakie? Trudno powiedzieć. Obstawiam bunt Amity i jej toksycznych rodziców. 

- Zobaczymy więcej eksploracji wyspy.

- Nie zabraknie emocji (wierzę na słowo :angelbloom:)

 

Poza tym:

- Rodzice zmusili Amity aby przefarbowała włosy (jako jedyna z trójki rodzeństwa nie ma "zielonych"). To tłumaczy odrosty.

- Amity to lesbijka, zaś Luz jest bi. 

- Eda była w Las Vegas :drurrp:(to raczej żart)

- Światy The Owl House oraz Gravity Falls nie są ze sobą połączone. Uff... 

 

Krótka animacja jako bonus

Spoiler

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Triste Cordis napisał:

Całość, nie. Pierwszych 6 czy 7 odcinków. Wiem, że jest tego więcej, ale jakoś nie mogę się do tego przekonać. 

No to dlatego rozczarowanie jakbyś obejrzał całość, to może uznałbyś to za jeden z najlepszych seriali animowanych, przynajmniej jeśli oceniać fabułę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co prawda to nie jest oficjalna informacja, ale podobno The Owl House doczeka się polskiej premiery. Podobno już na początku stycznia 2021 zostanie wyemitowany na Disney XD pod nazwą "Sowi Dom" :angelbloom:

 

Jeśli to prawda, to ciekawi mnie jak przetłumaczą określenie "Mittens", czyli ksywkę Amity, której używa jej rodzeństwo. W innych krajach jest to:

- Manoplas - potocznie... kastet

- W Japonii - Chocomilk :rainderp:

Spoiler

V9wokXW.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie jestem jakimś wielkim fanem AMV, ale ten wypadł super. Shakira - Try Everything. UWAGA - spoilery z całego serialu. 

 

Tylko jak to nazwać? Owltopia? Hootopia? Sowigród? 

Spoiler

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
48 minut temu, BiP napisał:

Dzisiaj na Disney XD leci premiera tego i powiem, że wygląda spoko.

Szkoda tylko, że polska wersja to jakaś kpina :burned: Po pierwsze, niepotrzebnie tłumaczą imiona i nazwy:

Eda - Ida

Amity - Anita

Willow - Witka 

Hexide School - Szkoła Czarum. No ja pier... CZARUM?:grumpyscoot:

 

Po drugie, fatalny dubbing. Potrafię docenić dobry dubbing, ale ten koszmar z Sowiego Domu trudno nazwać "znośnym". Głos Edy KOMPLETNIE do niej nie pasuje, a Kinga brzmi jak totalna amatorszczyzna. Tego nie da się obronić. 

 

Polski zwiastun. Nie jest źle... Jest "ujowo" :rd:

Spoiler

 

 

Ciekawi mnie jedno. Czy w polskiej wersji ocenzurują pewne sceny (na Filipinach zamazano zdjęcie przedstawiające dwóch ojców Willow). Przy obecnej władzy, nigdy nic nie wiadomo.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Triste Cordis napisał:

Po drugie, fatalny dubbing. Potrafię docenić dobry dubbing, ale ten koszmar z Sowiego Domu trudno nazwać "znośnym". Głos Edy KOMPLETNIE do niej nie pasuje, a Kinga brzmi jak totalna amatorszczyzna. Tego nie da się obronić.

Mi się dobrze tego słuchało.

 

8 minut temu, Triste Cordis napisał:

Ciekawi mnie jedno. Czy w polskiej wersji ocenzurują pewne sceny (na Filipinach zamazano zdjęcie przedstawiające dwóch ojców Willow). Przy obecnej władzy, nigdy nic nie wiadomo.

Kolejne geje z dzieckiem :v Cóż w "She-Ra" nie ocenzurowali, to czemu tutaj by mieli?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2021 o 18:08, BiP napisał:

Mi się dobrze tego słuchało.

Uf, myślałem, że jestem jedyny :D Naprawdę nie wiem, czemu ludzie tak strasznie jojczą. Czego się niby spodziewali? Aż z ciekawości odpaliłem kawałek oryginału, by się przekonać, że ma to rację bytu, ale stwierdzam, że polskie głosy jakoś daleko od oryginałów nie są.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 12.09.2020 o 15:43, Triste Cordis napisał:

 

- Amity to lesbijka

Ale była scena, gdzie narysowała siebie z jakąś męską postacią i obrazek miał wydźwięk romantyczny. Więc powiedziałbym, że ona też jest bi.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

Ale była scena, gdzie narysowała siebie z jakąś męską postacią i obrazek miał wydźwięk romantyczny. Więc powiedziałbym, że ona też jest bi.

Orientacja seksualna Amity została potwierdzona przez autorkę serialu. Poza tym, możliwe że w drugim sezonie pojawi się poboczny wątek Amity odkrywającej swoją orientację. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2021 o 16:41, SebastianRichCountryOwner napisał:

Uf, myślałem, że jestem jedyny :D Naprawdę nie wiem, czemu ludzie tak strasznie jojczą. Czego się niby spodziewali? Aż z ciekawości odpaliłem kawałek oryginału, by się przekonać, że ma to rację bytu, ale stwierdzam, że polskie głosy jakoś daleko od oryginałów nie są.

Dopiero teraz zobaczyłem twój post :ming: 

Ja niestety, albo stety muszę przejść na oryginał, bo kanał na którym oglądałem po polsku zablokował mi dostęp znowu i teraz nie mogę oglądać, jak tylko będę mieć czas, to nadrobię serial.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2021 o 23:14, BiP napisał:

Ja niestety, albo stety muszę przejść na oryginał, bo kanał na którym oglądałem po polsku zablokował mi dostęp znowu i teraz nie mogę oglądać, jak tylko będę mieć czas, to nadrobię serial.

Yey, dzisiaj przypadkowo odkryłem, że pl wersja leci na Disney Channel i to w tych samych godzinach, co na poprzednim kanale, czyli o 16:30 i 20:30 powtórka i dzisiaj premiera na tym kanale zatem odcinek 1 dla tych co chcą w pl wersji oglądać...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No obejrzałem całość i jak dla mnie, to nie był zmarnowany czas... Kreska niewątpliwie wpada w oko, dubbing zawchycił mnie, fabuła też się rozkręca z odcinka na odcinek. Muszę jednak stwierdzić, że pierwsze odcinki były dosyć nudne i przeciętne, dopiero gdy pojawiły się nowe postaci, zaczęło się robić ciekawiej. Relacje pomiędzy nimi fajnie się rozwijały  i podkoniec serialu było już mega ciekawie. Zakończenie też świadczy o kontynuacji, co też zaliczam na plus. Podobały mi się też relacje pomiędzy siostrami Sowią Damą i Lilith, a także motywy działania Lilith.

Ogólnie to serial wart uwagi.

 

Edit:

Szkoda tylko, że nie poznaliśmy rodziców Sowiej Damy i Lilith, a także Anity i jej starszego rodzeństwa. Swoją drogą ta cała Anita, jest mega uległa pod swoich rodziców, no bo przecież, jak ją zaszantażowali, że albo zrezygnuje z przyjaźni z Wandą, albo oni sprawią, że ona nie dostanie się do szkoły, to sama Anita mogła to załatwić na 2 sposoby, albo powiedzieć jej o całej sprawie gdzieś na boku, albo powiedzieć rodzicom, że jak jej kumpela nie dostanie się do budy, to i ona ją oleje, ciekawe co wówczas by zrobili... Tym czasem ona zwyczajnie zrobiła co jej kazano i nigdy nie próbowała tego naprostować, nawet sama zaczęła dokuczać swojej dawnej kumpelce.. 

Edytowano przez BiP
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...