Skocz do zawartości

Czarna Śmierć [Konkurs][Literacki i Rysunkowy]


Cahan

Recommended Posts

Danse_macabre_by_Michael_Wolgemut.png

 

Konkurs Czarna Śmierć 2020

 

Słuchajcie, ogłasza się co następuje,

Damy, panowie, każdy dziś tańcuje,

Nadeszła plaga, spogląda na świat,

Przed jej kosą ucieka i tchórz, i chwat.

 

Najpierw przyniosła im radość, tyle wolnego,

Potem słyszeli przedśmiertne jęki chorego.

Ich twarze pobladły, ktoś padł, płakać zaczęli,

Prośby by ich bliskich grabarze nie wzięli.

 

Najpierw czuli gorączkę i dreszcze,

Nic nie wiedząc, pytali: co jeszcze?

Sączy się ropa, czarnieją członki,

Nic nie dają świece i korzonki.

Aż  myśl pewna zaczyna uwierać,

Nadszedł czas by w końcu umierać.

 

 

Po tym przydługim wstępie czas przejść do konkretów. Panie, panowie i rosiczki! Ogłaszam kolejny konkurs działu Zecory. Konkurs będzie podwójny - rysunkowy i literacki.  Czemu? Ponieważ jest wolne i większość z Was się nudzi w domach, a Zecora jako jedna z głównych uzdrowicielek Ponyvillle zna się na chorobach. Poza tym to po prostu ciekawy temat (i do tego na czasie!). 

 

Pragnę również zachęcić publiczność do komentowania prac innych, jeszcze przed ocenami jury.

 

Regulamin ogólny:

1. Czas macie do 5 lipca - termin został przedłużony!

2. Można wziąć udział w obu częściach lub tylko w jednej.

3. Będą dwa podia - osobne dla każdej części konkursu.

4. Prace muszą być na temat konkursu, jakim są: CHOROBY ZAKAŹNE. I mają być o kucach/gryfach/smokach/wiecie o co mi chodzi.

5. Prace muszą być zgodne z regulaminem forum.

6. Prace zamieszczacie w tym temacie i po wrzuceniu nie mogą podlegać żadnej edycji.

7. Prace muszą powstawać bez udziału osób trzecich.

8. Podium otrzyma forumowe odznaki, ale nie będą to jedyne nagrody - szczegóły w regulaminach poszczególnych części konkursu.

 

Regulamin części literackiej:

1. W skład jury wchodzą: Cahan, Zodiak, Coldwind i Sun.

2. Fanfiki zamieszczacie w formie linku do google docs. Dokument ma mieć włączoną jedynie opcję wyświetlania. Możliwość edycji dyskwalifikuje fanfik.

3. Nie ma limitu słów. Możecie nawet napisać wielorozdziałowca i go wrzucić.

4. Ale żeby nie było tak pięknie - ponieważ nie ma limitu i niektórzy zapewne nadeślą niezłe kobyły, to jury zastrzega sobie możliwość rzucenia fika po 5 pierwszych stronach, o ile forma będzie tragiczna. Taki fanfik nie ulegnie dyskwalifikacji, ale jeśli nikt z jury go nie przeczyta, to nie trafi na podium, nawet jeśli będzie jedyną pracą w konkursie.

5. Każdy z sędziów przyznaje ocenę od 1 do 10 i na jej podstawie wyciągana jest średnia. Ocenie podlegają zarówno forma, jak i treść. Rzucenie fanfika po 5 stronach dalej uprawnia do przyznania oceny. Nie jest to może idealny system, ale jeśli pierwsze 5 stron na 30 czy i na 100 ma zerową wartość, to nie należy się spodziewać, że kolejne okażą się dużo lepsze.

6. Zakazane są tagi: comedy, random, human i anthro.

7. Zwycięska praca zostanie poddana korekcie przez korektorów Equestria Times i opublikowana na łamach magazynu.

8. Opowiadania zostaną poddane publicznej analizie w Klubie Konesera Polskiego Fanfika.

9. Istnieje możliwość, że zwycięskie opowiadanie zostanie przeczytane na Bronies Corner.

10. Przewidziane nagrody rzeczowe dla podium:

      I miejsce - bon na arty u mnie, o wartości 50 zł wg. cennika.

     II miejsce - bon na arty u mnie, o wartości 30 zł wg. cennika

     III miejsce - bon na arty u mnie, o wartości 15 zł wg. cennika

     

     Cennik: https://www.deviantart.com/cahandariella/journal/Komisze-PL-Aktualizacja-10-11-2019-819830130

 

Regulamin części rysunkowej:

1. Prace oceniam ja.

2. Ocenione prace zostaną opublikowane na łamach magazynu Equestria Times.

3. Jedna osoba może wysyłać więcej niż jedną pracę, ale może zająć tylko jedno miejsce na podium.

4. Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż pozwolę by patyczaki i niechlujne rysunki "na odwal się" zajęły miejsce na podium.

5. Przewidziane nagrody rzeczowe dla podium:

      I miejsce - bon na arty u mnie, o wartości 50 zł wg. cennika.

     II miejsce - bon na arty u mnie, o wartości 30 zł wg. cennika

     III miejsce - bon na arty u mnie, o wartości 15 zł wg. cennika

     

     Cennik: https://www.deviantart.com/cahandariella/journal/Komisze-PL-Aktualizacja-10-11-2019-819830130

Edytowano przez Cahan
  • +1 7
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Właśnie dziś zdecydowałem, że jednak wezmę udział w konkursie. Kroniki Azumi VI mogą poczekac, a ja zabieram się za pisanie konkursowego fika :) Trzy tygodnie? Chyba starczy...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy czasu upłynęło tak mało, że do tej pory nic tu nie powstało? Czy konkurs okazał się nieciekawy, zaś sam temat trudny bądź nudnawy?  Wiedzcie jednak, że nadszedł dzień łaski, termin wydłużam do 5 lipca, moje wy kiełbaski ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uczuć gdy coś byś w sumie napisał, ale masz tyle pisarskich zaległości, że nie wiesz czy to byłby dobry pomysł... 

Ale w sumie... nie mam co prawda jeszcze pomysłu, ale kto wie, może coś napisze... skoro czas do 5 lipca to może na coś wpadnę. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... to ja się cieszę, jak głupi, że zdążyłem rzutem na taśmę, a tu 

Dnia 19.05.2020 o 00:14, Cahan napisał:

termin wydłużam do 5 lipca,

Do lipca to ja już pewnie kopyta wyciągnę! Dobrze, że już mam finito, bo jakbym to zobaczył kilka dni temu – powiedzmy – to wówczas bym sobie ciągle mówił „E, tyle mam czasu jeszcze” i w końcu bym nic nie napisał. A tak, to myślałem, że zbliża się koniec, spiąłem poślady tak z tydzień temu, i proszę – jest!. 
Nazywa się to to „MEMENTO MORI”... i pewnie znów dostanie dyskwalifikację za brak zgodności z tematem ;).
A zatem
MEMENTO MORI [Poetry], [Alternate Universe], [Sad]
https://docs.google.com/document/d/1ZN7MMLKSO2paqTamj8PWvCBgQkJHmoYtocm8R-3eyrs/edit?usp=sharing

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Phylian no, są tak naprawdę 2 konkursy. Literacki i rysunkowy. Jest deadline, swoją pracę zamieszczasz w tym temacie, jury ocenia, jak zajmiesz podium, to masz nagrodę, a jeśli nie, to nie. Wszystko jest w pierwszym poście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Phylian kolorować możesz czymkolwiek chcesz. Technika wykonania jest dowolna - póki jest to autorska praca.

 

Obrazek wrzucasz w spoiler w tym temacie. Może być jako link do deviantart czy przesłany poprzez imgura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Władcy Wiatru
 

Tagi: [Slice of Life] [Violence] [Political]

 

Do Everfree, stolicy Equestrii, przybywają rycerze dominium Królewskich Sióstr by wziąć udział w turnieju z okazji święta Dies Triumphi Solis Invicti. Baron Luco d’Sarisolla z Fralii reprezentujący miasto Ligurii zostaje jednak po drodze napadnięty przez bandytów i okaleczony. Od śmierci ratuje go interwencja tajemniczego nieznajomego. Nie będąc w stanie dalej walczyć - baron Luco prosi by ten go zastąpił. Choć nie może tego jeszcze wiedzieć, prośba ta zmieni Equestrię w sposób jaki nigdy nie mógłby sobie wyobrazić.

 

Opowiadanie dzieje się w uniwersum Koła Historii. Znajomość niewymagana, acz rekomendowana. 

Prolog
Władcy Wiatru
Epilog

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To ja i mała aktualizacja – osobiście sprawdziłam już obie części konkursu. Oceny też mam spisane. Reszta jury kończy/skończyła zmagania z częścią literacką, dlatego nie będę się wypowiadała o jej przebiegu oraz o ewentualnych dyskwalifikacjach.

 

Natomiast w części rysunkowej zdyskwalifikowałam jedną pracę za niespełnienie punktu 4 regulaminu ogólnego konkursu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwątpiliście? W to nie wątpię. Ale zebrało się trochę spraw. W każdym razie - wyniki już są. Podobnie jak moje oceny. Pozostali członkowie jury oddadzą swoje później (czyli pewnie za jakieś kilkanaście godzin).

 

Zacznijmy od części literackiej:

 

I miejsce zdobywa @Verlax, który uzyskał wynik 30/40

II miejsce należy do @D.E.F.S z wynikiem 21/40

III miejsce przysługuje @Youkai20, tu mamy 17/40

 

Poza podium znalazł się @Snowi, 5/40

 

Tu znajdziecie moje recenzje: https://docs.google.com/document/d/1Etw76UUfVw1CItPTdz6jovTXHs20sv-Nh_Kp0RHvNvk/edit

 

A jeśli chodzi o część rysunkową:

 

I miejsce @Król Etirenus

II miejsce zdobywają @Snowi oraz @Phylian

 

Uznałam, że przyznanie drugiego miejsca więcej niż jednej osobie będzie w tym wypadku najsprawiedliwszym wyjściem. A co do dyskwalifikacji - po rozmowie ze Snowim zostałam przekonana, że praca jednak jest na temat. Szczegóły oraz punktacje znajdziecie tutaj: https://docs.google.com/document/d/1cTglY4ChccCSLGd2he5Fnc3W2PgIzng9gL4H4XXfCBM/edit?usp=sharing

 

Nagrody otrzymacie... Cóż - różne z nich w swoim czasie, ponieważ wymaga to koordynacji paru osób. O wszystkim - czytaniu na BC oraz omawianiu w Klubie Konesera Polskiego Fanfika (prawdopodobnie na głosowym) dowiecie się, kiedy wszystko zostanie ustalone. W sprawie rysunków ode mnie - zgłaszajcie się na PW. Link do cennika (bo w nagrodę dostaliście bony) znajdziecie w pierwszym poście. Informuję też, że zrezygnowałam z pracy kredkami na białych kartkach, zamiast nich korzystam z bloku ecru. Czarny papier jest dostępny.

 

Na koniec pragnę podziękować wszystkim za udział. Zarówno uczestnikom, jak i chłopakom z jury (i Klubu Konesera Polskiego Fanfika przy okazji) oraz ludziom z Bronies Corner i Equestria Times, a także forumowemu grafikowi, do którego się zgłoszę po odznaki dla Was. Fandom żyje dzięki takim ludziom jak Wy. Razem możemy więcej. Każdy wkład jest wartościowy, niezależnie od tego jak mały może się wydawać czy jak został oceniony jako praca konkursowa. Robienie czegoś jest ważne, a każdy błąd to nauka na przyszłość.

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...