Skocz do zawartości

Czarna Śmierć [Konkurs][Literacki i Rysunkowy]


Cahan

Recommended Posts

Bycie jurorem to dla mnie nowość. Musze jednak przyznać, że było to ciekawe doświadczenie. Chętnie spróbuję raz jeszcze, o ile będę miał taką możliwość. 

Zanim jednak przejdę do swoich recenzji, wspomnę tylko czym się kierowałem podczas oceny. Moim zdaniem, treść ma większą wagę niż forma (co nie znaczy, że można sobie formę odpuścić). Ciekawy, pomysłowy i wciągający fanfik może, moim zdaniem, nadrobić pewne niedostatki w formie, podczas gdy nudnemu fanfikowi poprawna polszczyzna aż tak bardzo nie pomoże. Nie mam tez sztywnego podziału na to, ile daję za formę, ile za treść, ile za pomysły i tak dalej. Oceny starałem się wystawić za całość.

 

Recenzje

 

Bardzo dziękuję wszystkim za udział i zachęcam do dalszego pisania. 

 

 

 

 

Edytowano przez Sun
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc są wyniki (no, dobra – były już wcześniej, ale ja dopiero teraz jestem z powrotem po „urlopie'' od forum ;) ), do tego tym razem, co zaskakujące, zająłem miejsce na podium (zasługa wysokiej oceny kolegi @Sun , jak widzę...). W sumie nie wiem, czy słusznie, ale co tam... podium to podium. Dziękuję za konkurs (i to bez dyskwalifikacji! ;)  ) oraz słowa krytyki. Oczywiście przeczytałem recenzje i powiem tak... Jesteście bardzo sprawiedliwi i wytknęliście mi słuszne wady/błędy. Zgadzam się z tym, że moja praca pod względem technicznym prezentuje niski poziom, a i klei się to wszystko czasem średnio. Cóż, skorom sobie wybrał taką formę, to się jej trzymałem, choć sam nieraz kręciłem nosem przy niektórych wersach. Cieszy mnie to, że moja praca nie została skreślona zupełne; pojawiło się kilka przyjemnych zdań o tym, że gdyby ją poprawić (rytm, niektóre słowa...), może być z niej kawał porządnej poezji. No, no. Hm, może i się znów wezmę za MM o ile będę miał czas i możliwość. Jak mnie nic goniło nie będzie, to nie szkodzi pozmieniać to i tamto. Ode mnie to tyle. Gratuluję zdobywcom wyższych miejsc oraz zachęcam do pisania. Jak widać, każdemu może zdarzyć się wysokie miejsce ;) . Ja sam zapewne będę jeszcze pisał prace na konkursy (zdecydowanie już bez tagu poetry ;) )... o ile temat mi podejdzie... i znów nie złapię doła na miesiące. Pozdrawiam Was serdecznie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał:

1. Zwycięskie opowiadanie Verlaxa jest czytane w czwartki o 20:00 na Bronies Corner.

2. Wciąż ustalamy datę omawiania opowiadań w Klubie Konesera Polskiego Fanfika.

3. Napisałam do forumowej graficzki z prośbą o odznaki.

4. Przypominam, że po nagrody w postaci artów, należy się zgłosić do mnie na PW.

 

Jakby ktoś się martwił, że za plecami zmieniłam cennik artowy - otóż nie. Znaczy, zmieniłam widełki prac ołówkowych z pełnym tłem. Mianowicie staniały. Ale tak to zaktualizowałam przykłady prac. Bo od 2019 roku zmieniło się mnóstwo rzeczy.

Edytowano przez Cahan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W ten piątek o 20:00 w Klubie Konesera Polskiego Fanfika zostaną omówieni "Władcy WIatru",  autorstwa Verlaxa. Kolejne opowiadania konkursowe również doczekają się swojej chwili prawdy, ale to kiedy indziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...