Skocz do zawartości

Szukam lokacji do umiejscowienia postaci


Dragonixa

Recommended Posts

Hej! :applejack:

 

Jak w tytule, poszukuję miejsca na mapie Equestrii, gdzie mogłabym umiejscowić jedną ze swoich postaci w komiksie, do którego dopiero piszę scenariusz. Dwie z trzech głównych postaci mam osadzone co prawda, ale potrzebuję też pomocy fandomu odnośnie historii Equestrii.

 

Akcja komiksu ma się rozgrywać w czasach, kiedy Luna jeszcze nie została wysłana na księżyc, a Discord siał chaos. Pytanie - czy w tamtych czasach istniało już Ponyville? Chciałabym tam umieścić jedną z postaci, ale nie tą, o którą pytam w tytule. Co do tej postaci, zależy mi, żeby mieszkała w pobliżu jeziora, ale nie może to być Ponyville. W tym przypadku nie musi być to nawet miejsce w Equestrii, ważne żeby było tam konkretnie jezioro (patrzyłam na mapę Equestrii długi czas i nie mogłam znaleźć ani jednej lokacji, która by mnie zadowoliła, bo w sumie nie ma wiele jezior w samym MLP, z czego zdałam sobie sprawę w trakcie własnych poszukiwań :bemused:).

 

Dla drobnego backstory tego ogiera - uczy się w szkole, gdzie jest pośmiewiskiem ze względu na brak cutiemarka. Pewnego razu próbuje się wkupić w łaski największego postrachu szkoły dostarczając jej papierosy, żeby mieć spokój od swoich najgorszych dręczycieli, lecz ona z czasem nabiera do niego zaufania i wkręca go w swój gang. W końcu bohaterem interesuje się Discord i zamierza uprzykrzyć mu życie, aby pomóc mu odnaleźć swój... brutalny talent. Tak w wielkim skrócie :aj5:.

 

Dzięki za pomoc! :ajhug:

 

(tak swoją drogą, chyba nie muszę wspominać, że dla mnie najlepszym kucem jest AppleJack? xd)

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _TygrysekG_ napisał:

Zapowiada się ciekawie :HLihR: Nie wiem czy kiedykolwiek został poruszony wątek powstania Ponyville :/

Właśnie w tym rzecz, dlatego zastanawia mnie to... Może jest jakieś lore fandomowe, o którym nie wiem, a bazuje się na historii Equestrii, stąd pytanie... A swoją drogą dzięki :B6jwX:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na większość map które udostępniło Ha$bro, Ponyvile jest jednym z pierwszych miast. Technicznie to wieś, a zważywszy że las Everfree był tam od zawsze - najbliższa lokacja Zamku Dwóch Sióstr. Ergo - zważywszy że w średniowieczu były rzeczy budowane tak a nie inaczej, Zamek powstał dla rodziny królewskiej, a razem z nim wieś, żeby wykarmić, wyposażyć i dać dach nad głową tym, którzy będą uzupełniać zapasy na zamku, a także jego budowniczym.

Potem, po Incydencie z Luną, przeniesiono siedzibę ze zrujnowanego zamku do Canterlot.

  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zegarmistrz napisał:

Patrząc na większość map które udostępniło Ha$bro, Ponyvile jest jednym z pierwszych miast. Technicznie to wieś, a zważywszy że las Everfree był tam od zawsze - najbliższa lokacja Zamku Dwóch Sióstr. Ergo - zważywszy że w średniowieczu były rzeczy budowane tak a nie inaczej, Zamek powstał dla rodziny królewskiej, a razem z nim wieś, żeby wykarmić, wyposażyć i dać dach nad głową tym, którzy będą uzupełniać zapasy na zamku, a także jego budowniczym.

Potem, po Incydencie z Luną, przeniesiono siedzibę ze zrujnowanego zamku do Canterlot.

Ok, dzięki wielkie! Przypomniałeś mi serio ważną informację odnośnie samego zamku, bo będę chciała uwzględnić wątek z Celestią i Luną. A odnośnie lokacji z jeziorem (typu wioska blisko jeziora lub miasto), wiesz o czymś w tym stylu poza Ponyville?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zegarmistrz napisał:

Może mapa coś pomoże - być może ktoś z niej coś więcej wyczyta niż ja. Mapa jest oficjalnie zatwierdzona przez twórców, więc mniej lub bardziej jest "adekwatna" przynajmniej jak na serial animowany xD

latest?cb=20151205072352

Właśnie na tą mapę gapiłam się przez dobre pół godziny próbując ogarnąć gdzie wrzucić tego mojego ogiera :,) No nic, będę musiała pójść za swoim planem C, czyli coś wymyślić z okolicą wodospadu Neighagra. Może kiedyś było tam miasteczko, lecz zostało zrównane z ziemią, kto wie :dunno: Od zamiany Discorda w kamień dużo się wydarzyło, więc mogło wydarzyć się i to xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na mapę to coś mi się kojarzy że Hollow Shades to była ta wioska do której Appleblom i Applejack zawiozły ciasta w odcinku lekcja samodzielności odc 17 sez 4, choć nie mówili jak to miasto się nazywa ale mówili że jest odległe i nad bagnem, a jak nad bagnem to w pobliżu musi być bagno, a bagno to prawie jezioro, Hollow Shades jest między Canterlotem a Manehattanem obok Filly Delphi

 

a Ponyville powstało tak na oko 50 lat przed powrotem Luny dzień uznania dla rodziny bo babcia Smith już żyła, odc 12 sez 2 dla ciekawych

Edytowano przez nicoś
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nicoś napisał:

patrząc na mapę to coś mi się kojarzy że Hollow Shades to była ta wioska do której Appleblom i Applejack zawiozły ciasta w odcinku lekcja samodzielności odc 17 sez 4, choć nie mówili jak to miasto się nazywa ale mówili że jest odległe i nad bagnem, a jak nad bagnem to w pobliżu musi być bagno, a bagno to prawie jezioro, Hollow Shades jest między Canterlotem a Manehattanem obok Filly Delphi

 

a Ponyville powstało tak na oko 50 lat przed powrotem Luny dzień uznania dla rodziny bo babcia Smith już żyła, odc 12 sez 2 dla ciekawych

Myślałam nad Hollow Shades, ale jak wyszukałam to w necie to wyszło mi miasto kuców nietoperzy, a to nie jest do końca to czego szukam... Zastanawia mnie czy może jest jakaś mapa z czasów przed wysłaniem Luny na księżyc, czyli na jakieś 1000 lat wstecz, ale nie wiem nawet jak to wyszukać :fluttershy4:

 

Według moich poszukiwań, które zazwyczaj robię po angielsku, babcia Smith mówiła coś w stylu, że to było 100 księżyców temu i ludzie spekulowali, że to może oznaczać 100 lat, aczkolwiek trochę trudno w to uwierzyć patrząc po tym jak ta babuszka jest energiczna... No nie wiem, w każdym razie muszę pokombinować i może powymyślać miejsca, w których rozłożę moje postacie ^^' Przynajmniej wiem jedno na 100%, że jedna z nich będzie mieszkać na Nieodkrytym Zachodzie (lewa strona mapy), gdzie teren mi dla niej najbardziej odpowiada :squee: <--- swoją drogą, ta emotka powoduje, że słyszę obrazki xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

żebyś nie kombinował: Ponyville nie istniało przed wysłaniem *****Luny (boże jaki błąd :derp2:) na księżyc ponieważ ojciec babci smith dostał kawałek ziemi czyli sad rodziny apple dopiero po wypędzeniu luny. 

Edytowano przez KLGDiamond
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...