Skocz do zawartości

Kleopatra i kosmos


BiP

Recommended Posts

"Kleopatra i kosmos"

 

Kleopatra-i-kosmos-obsada-polskiego-dubb

 

Kleopatra i kosmos (Cleopatra in Space; 2019-20) to nowy serial animowany który jest emitowany z polskim dubbingiem na antenie teleTOON+. Początkowo serial był emitowany pod tytułem Kleopatra w kosmosie, ale od czwartego odcinka tytuł serialu jest podawany jako Kleopatra i kosmos. Za opracowanie polskiej wersji dubbingowej serialu odpowiada Studio Sonica.

Reżyserem i dialogistką polskiego dubbingu serialu Kleopatra i kosmos jest Izabella Bukowska-Chądzyńska. Tłumaczenie napisała Joanna Kałuża. Nad dźwiękiem i montażem pracowała Agnieszka Stankowska. Kierownictwo produkcji nadzorowała Agnieszka Kudelska.

 

Obsada i postaci:

 

Beata Wyrąbkiewicz – Kleopatra

Piotr Bajtlik – Brian

Agnieszka Kudelska – Akila

Waldemar Barwiński – Khensu

Magdalena Herman-Urbańska – Callie

Zbigniew Konopka – Octavian

Paweł Ciołkosz – Zaid

Janusz Wituch – Król Ptolemeusz XII

Damian Kulec – Gozi / E’Geke-Ek’Gek

Sebastian Perdek – Msamaki

Izabella Bukowska-Chądzyńska – Administrator Khepra

Jacek Król – Gled

 

W głównych rolach w wersji oryginalnej występują:

 

 Lilimar Hernandez (Sophie w serialu “Bella i Buldogi” – Paulina Korthals)

Katie Crown (Izzy w serii “Totalna Porażka” – Joanna Górniak)

Jorge Diaz (Cisco Renaldo w serialu “Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci” – Jakub Mróz)

Sendhil Ramamurthy (Simon Masrani w filmie “LEGO Jurrasic World: Ucieczka Indominusa” – Piotr Bajtlik)

 

 

 

Fabuła:

 

Bohaterka bajki, Kleopatra, zostaje przedstawiona w nowej odsłonie. Jej przygody rozgrywają się w galaktyce, w której rządzą… gadające koty. Kleopatra odkrywa, że według przepowiedni ma być wybawicielką galaktyki. Do tego potrzeba umiejętności, które musi zdobyć w elitarnej akademii. Rozpoczyna przygotowania, a w tym treningi obrony przed niebezpieczeństwami czyhającymi na każdym kroku. Chce wrócić do domu w Egipcie, by stawić czoła typowym dla nastolatków problemom. Nastoletnia Kleopatra zostaje przeniesiona 30 tysięcy lat w przyszłość, na planetę przypominającą jej rodzimy Egipt, która rządzona jest przez gadające koty. Dziewczyna dowiaduje się o swojej misji uratowania świata i by się do tego przygotować, musi odbyć trening w elitarnej akademii.

 

Serial emitowany jest od poniedziałku do piątku na teletoon + o 16:25 osobiście polecam, bo kreska jest przyjemna dla oka, ale i fabuła odcinków daje radę.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj leciał ostatni odcinek pierwszej serii i powiem, że warto obejrzeć ten serial. Widać na przestrzeni tych dwudziestu paru odcinków, jak te postaci się zmieniają, pojawiają się nowe, które nie znikają po jednym odcinku, a do tego fabuła trzymającą do końca i stopniowo się rozwijająca. Zakończenie było dosyć nieprzewidywalne, ale zdecydowanie wskazujące na kontynuację. Odcinki są tak poprowadzone, że nie ma bezpośredniej kontynuacji wątku z poprzedniego odcinka w następnym, jak to miało czasem miejsce w MLP G1, ponieważ każdy odcinek opowiada o innej "historii", ot po prostu kolejny dzień w akademii, raz jest dzień bez nauki (w sensie  żadnej technologii), innym razem dosyć klasyczny odcinek z cofaniem się w czasie i powtarzaniem non stop tego samego dnia, aby przerobić najgorszy dzień w najlepszy (już nie raz to było w innych serialach). Są też odcinki typu, że zwierzątko Kleo ma pchły, a ona ze swoją ekipą się zmniejszają aby wyleczyć zwierzątko, te odcinki nic nie wnoszą do ogólnej fabuły serialu, aczkolwiek nie są złe, najlepsze są jednak odcinki związane z głównym złym i to one najwięcej wnoszą do serialu, bo konsekwencje z tych odcinków są widoczne w każdym kolejnym i często są przypominane przez inne postaci.

Ogólnie to polecam ten serial, za spoko fabułę, ładną kreskę, postaci wyglądają bardzo dobrze i dobrany dubbing. Jakby ktoś chciał zacząć oglądać ten serial, to dzisiaj leci od nowa i pierwszy odcinek jest o 16:15 na teletoon+ , a powtórka pierwszego odcinka jutro o 10:45.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja oglądam ten serial i raczej już widziałem wszystkie dotychczasowe odcinki :) Zdecydowanie podoba mi się pod względem poprowadzonej fabuły, stylu animacji i postaci. Akila chyba jest najfajniejsza, jest zabójcza :twilight7: Swoją drogą, moja ulubiona rola dubbingowa Agnieszki Kudelskiej póki co:raritylaugh: Ale wszyscy są super!

Choć przyznaję, że musiałem obejrzeć dobrych kilka odcinków, żeby zdecydowanie się wkręcić w ten klimacik, tym bardziej, że jak zwykle, nie zacząłem oglądać od początku, tylko od randomowego epizodu.

Odcinek z cofaniem się w czasie jest w mojej czołówce, choć zauważyłem, że wiele osób lubi bardzo ten odcinek.

Beacie Wyrąbkiewicz trafiła się pierwsza główna rola od dawna, ale za to jaka. Kleo jest zadziorna i urocza, a Wyrąbkiewicz świetnie to oddaje swoim głosem :)
 

Ostatni póki co odcinek, to niezłe zaskoczenie, tożsamość Oktawiana, to był niemały szok dla mnie. Ale parokrotnie w trakcie oglądania udało mi się przewidzieć parę wątków :P

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

Akila chyba jest najfajniejsza, jest zabójcza

Jest spoko, aczkolwiek ja wolę Kleo i Khenzu jak i jego mamę (głównie za wygląd, ale i charakter po trochu), a Kleo za całokształt i dopiero w ostatnim odcinku, dowiedziałem się że ona ma tylko 15 lat :v

Czymś nowym są też te jej teksty o tym, że chce się jej siku, serio chyba jeszcze w żadnej bajce nie słyszałem, by ktokolwiek mówił to tak otwarcie i ja również zacząłem od środka i dopiero po kilku odcinkach się wkręciłem, ale już od pierwszego odcinka, wiedziałem, że to mi się spodoba.

 

24 minuty temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

Beacie Wyrąbkiewicz trafiła się pierwsza główna rola od dawna, ale za to jaka. Kleo jest zadziorna i urocza, a Wyrąbkiewicz świetnie to oddaje swoim głosem

Też mi się podoba dobór aktorów, zwłaszcza jej, lubiłem też ją w roli Gwiazdki z Młodych Tytanów i nie tylko.

 

25 minut temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

Ostatni póki co odcinek, to niezłe zaskoczenie, tożsamość Oktawiana, to był niemały szok dla mnie.

Ja miałem to szczęście, że akurat końcowy odcinek widziałem przed pierwszym odcinkiem i akurat tak się złożyło że widziałem oba jednego dnia i mogłem sobie porównać jak to wszystko się zaczęło i teraz muszę czekać na drugi sezon, bo on nadejdzie na 100%, a do tego czasu zostają mi powtórki... Jedynie 21 odcinek mi umknął, a tak to widziałem już wszystko ;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiP napisał:

 Czymś nowym są też te jej teksty o tym, że chce się jej siku, serio chyba jeszcze w żadnej bajce nie słyszałem

Szczerze, to raczej się już z tym spotkałem i to niejednokrotnie.

1 godzinę temu, BiP napisał:

Khenzu jak i jego mamę

Khenzu na początku jakoś mnie wkurzał. Wydawał mi się tylko marudnym sztywniakiem, ale wraz z kolejnymi seansami zmieniłem o nim zdanie :) Jej matka też nie wzbudzała we mnie szczególnie pozytywnych odczuć, dopóki nie obejrzałem odcinka "Babski wieczór". Ale zawsze podobał mi się fakt, że dubbinguje ją reżyserka dubbingu do serialu, która jest Raven tak przy okazji "Młodych Tytanów" :pinkie3:

Ale kotki ładne z nich są tak czy inaczej :starcute:

 

W ogóle relacja Kleo z Zaidem jest strasznie śmiechowa :lol:

 

Callie też jest spoko ;) W innych warunkach by były z Kleo kumpelami :)

 

1 godzinę temu, BiP napisał:

Kleo za całokształt i dopiero w ostatnim odcinku, dowiedziałem się że ona ma tylko 15 lat :v

Równo połowę młodsza ode mnie :)

 

1 godzinę temu, BiP napisał:

Jedynie 21 odcinek mi umknął, a tak to widziałem już wszystko ;)

Mi osobiście ten odcinek całkiem mocno podobał, podpowiem, że był trochę przełomowy :)

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

która jest Raven tak przy okazji "Młodych Tytanów"

Tak też wydawał mi się znajomy jej głos, ale za mało ją słyszałem by mieć pewność. Jednak głos Kleo poznałem od razu jak tylko ją usłyszałem, głos nie do podrobienia i mega charakterystyczny. 

 

2 godziny temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

Ale kotki ładne z nich są tak czy inaczej

Nom, to główna ich zaleta jak dla mnie. A początek jego znajomości z Kleo uważam właśnie za najfajniejszy, bo w pierwszych dwóch odcinkach, Kleo traktuje go jak kotka do miziania, co mi się akurat podobało jak ona próbuje go pogłaskać, lub zrobić "obkład z kota", a on się przed tym wzbrania.  Np w pierwszym odcinku, pod koniec gdy ta wyciąga ku niemu rękę, a ten odskakuje i syczy, lecz po chwili pozwala się pogłaskać, ale już nie po brzuszku, natomiast w drugim odcinku widać podobną scenę, gdy Kleo przymierza się do kolejnych pieszczot, a on ostrzega zawczasu, że jak podrapie go po brzuchu, to on się odwdzięczy i podrapie ją swoimi pazurkami. Późniejsze odcinki są już od takich scen wolne i widać, że Kleo już go nie traktuje jak zwierzaka, a raczej jak mentora, którym faktycznie się staje, a gdy Kleo znajduje Michosa (tak się chyba pisze jego imię...), to od tego odcinka już całkowicie Kleo odpuszcza sobie koty i zajmuje się swoim nowym zwierzakiem.

 

2 godziny temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

W ogóle relacja Kleo z Zaidem jest strasznie śmiechowa

Czemu? Jak dla mnie, to takie "typowe podchody" w ich wieku, ona się w nim podkochuje i wyjawia mu to przypadkiem, w schowku na miotły, gdy ten oznajmił, że jest szpiegiem, potem i tak się zeszli i zostali parą, co Kleo kilka razy mówiła, że on jest jej chłopakiem.

 

2 godziny temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

Callie też jest spoko ;) W innych warunkach by były z Kleo kumpelami

Podoba mi się jej wygląd, ale charakter i sytuację rodzinną ma taką samą jak np Diamond Tiara z MLP, nawet kolory mają podobne. I podobał mi się odcinek, gdy sobie wszystko wyjaśniły i darowały sobie wzajemne przepychanki, po tym odcinku się zbliżyły. Aczkolwiek ubolewam, że nie pokazano nam ich pierwszego spotkania, bo już w drugim odcinku, one się nie lubią...

 

2 godziny temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

Równo połowę młodsza ode mnie

U mnie prawie tak samo, 31 ;)

 

2 godziny temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

Mi osobiście ten odcinek całkiem mocno podobał, podpowiem, że był trochę przełomowy

No muszę go nadrobić, a w internecie, czy netflixie, tego nie ma, więc muszę poczekać, aż poleci w tv.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu, co mówiłeś, to nawet te odcinki z pozoru mniej ważne, też mają wpływ na późniejsze, chociażby w odcinku, którego nie oglądałeś, jest wspomniane, że Michos miał pasożyta. Poza tym widać pewnien rozwój relacji między Brianem, a Akilą. Pojawił się też Ślepko, który przeniósł się do ciała jednego z robotów Okrawiana i będzie to już pewnie postać stała.

 

Co do relacji Kleo i Zaida miałem na myśli, że po to prostu jest dla mnie zabawne, konkretnie fantazjr Kleo i sytuacje z tego wynikajace. Wyobraźnia Kleo jest naprawdę wybuchowa :lol:

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

którego nie oglądałeś, jest wspomniane, że Michos miał pasożyta

Ten z pasożytem to widziałem, nawet był zjadliwy ten odcinek.

 

5 minut temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

konkretnie fantazjr Kleo i sytuacje z tego wynikajace. Wyobraźnia Kleo jest naprawdę wybuchowa

A to, to akurat i mi się podobało, zwłaszcza, gdy wywalono go z akademii, a reszta jej załogi stała za nią i czekała aż jej przejdzie, to co robili w tym momencie było fajne, ale i później podczas np bitew miała spoko fantazje, lub u piratów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2020 o 20:38, BiP napisał:

Ten z pasożytem to widziałem, nawet był zjadliwy ten odcinek.

Tu konkretnie miałem na myśli to, że wydarzenia z poprzednich odcinków mają wpływ na następne i nie są bagatelizowane. W tym odcinku, którego nie widziałeś, a jest następny w kolejności, jest wzmianka o pasożycie Michosa.

 

A ogółem to właśnie nierzadko te odcinki mniej ważne, czytaj bez udziału Oktawiana, zaliczają się do moich ulubionych, np. ten z cofaniem się w czasie albo z dniem bez technologii, gdzie Kleo zakumplowała się z Callie, rozpływałem się przy nich :wub:

Ale nie chcę powiedzieć, że nie lubię odcinków z Oktawianem, żeby to przypadkiem tak nie zabrzmiało. Po prostu wśród nich też są odcinki lepsze i gorsze, czyt. według mojego gustu. Mi akurat chyba najbardziej podobał się odcinek z fabryką Zerksów (czy jak to się pisze), gdzie Oktawian nazwał Akilę "jakimś randomem":lol:

Udział antagonisty nie generuje dla mnie poziomu odcinka.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

. Mi akurat chyba najbardziej podobał się odcinek z fabryką Zerksów (czy jak to się pisze), gdzie Oktawian nazwał Akilę "jakimś randomem":lol:

No, ten moment był zarąbisty i uśmiałem się przy nim też xD

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie mam weekend i czas aby odpisać ;)

 

Dnia 7.07.2020 o 19:55, BiP napisał:
Dnia 7.07.2020 o 17:15, SebastianRichCountryOwner napisał:

Callie też jest spoko ;) W innych warunkach by były z Kleo kumpelami

Podoba mi się jej wygląd, ale charakter i sytuację rodzinną ma taką samą jak np Diamond Tiara z MLP, nawet kolory mają podobne. I podobał mi się odcinek, gdy sobie wszystko wyjaśniły i darowały sobie wzajemne przepychanki, po tym odcinku się zbliżyły. Aczkolwiek ubolewam, że nie pokazano nam ich pierwszego spotkania, bo już w drugim odcinku, one się nie lubią...

Otóż, obejrzałem ten odcinek ponownie i jednak pokazano nam jak one się poznały i od czego się nie lubią. Mianowicie Kleo pokonała Callie podczas lekcji strzelania, gdy Kleo pokonała 6 wrogów jednym strzałem i tym samym ośmieszyła Callie, która stała się jej "nemezis" jak to Kleo sama powiedziała.

 

Co mi się średnio podoba w serialu, to niekonsekwencja autorów, bo wracając do pierwszego odcinka, gdy ta cała Kleo non stop do WC musiała biegać, to dopiero w ostatnim odcinku wrócili do tego, a przez cały serial nie wspomniano o tym ani razu... Innym przykładem jest ten cały Oktawian, [UWAGA SPOILER] który okazał się jej starym znajomym z Egiptu, dlaczego wyznał jej prawdę dopiero w ostatnim odcinku? Miał okazji wiele, np w odcinku gdy Kleo ratowała rodziców Zaida i została sam na sam z Oktawianem, albo w jego fabryce robotów, również mógł się przyznać... [koniec]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
1 godzinę temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

I co? Oglądałeś brakujący odcinek? Jak wrażenia? :)

Oglądałem i się okazało że go widziałem :v ...

Więc teraz nie wiem, czy pomyliłem odcinki, czy zwyczajnie zapomniałem że go widziałem, bo za pierwszym razem nie notowałem odcinków i oglądałem je wyrywkowo, dopiero gdy zaczęli dawać ten serial 2 razy dziennie, to go oglądałem chronologicznie. Zobaczę jutro, ale chyba zwyczajnie zapomniałem o tym odcinku, że go już wcześniej oglądałem...

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Spoiler

Oglądałem wczoraj odcinek "Raj odnaleziony" i Brian tam opowiada o swoim komiksie, w którym to dawny przyjaciel z dzieciństwa głównej bohaterki, okazał się jej największym wrogiem, komentując to "Mózg na ścianie!". Teraz, po zobaczeniu ostatniego odcinka 1. serii ten fragment odcinka nabiera zupełnie nowego znaczenia :) I tak, miałem mózg na ścianie :D

 

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...