Skocz do zawartości

Carmen Sandiego


BiP

Recommended Posts

"Carmen Sandiego"

 

carmen-sandiego-dizitavsiye.jpg

 

Carmen Sandiego – serial animowany, wyprodukowany i udostępniany przez Netflix. Premiera serialu miała miejsce 18 stycznia 2019 roku. Carmen po raz pierwszy pojawiła się w grze dla dzieci Where in the World Is Carmen Sandiego? W latach 1994–1998 emitowano serial Gdzie się podziała Carmen Sandiego?, który był pierwszym serialem przedstawiającym jej przygody. Produkcja Netflixa jest nawiązaniem zarówno do gry jak i do serialu

 

Fabuła:

 

Serial opisuje historię Carmen Sandiego (kiedyś Czarna Owca), która razem ze swoimi przyjaciółmi – Graczem, Zackiem i Ivy – próbuje powstrzymać zbrodnie, jakich dopuszcza się organizacja V.I.L.E. Podczas akcji Carmen zawsze jest ubrana w charakterystyczny czerwony płacz i kapelusz, dzięki którym jest od razu rozpoznawana. Ściga ją agencja A.C.M.E. oraz Interpol, jednak nie wiedzą oni, że jej kradzieże nie mają na celu wzbogacenia się, jest to jej sposób na walkę V.I.L.E

 

Postacie:

 

Carmen Sandiego - sierota, odnaleziona i wychowana przez V.I.L.E, które szkoliło ją na zawodową złodziejkę. Dziewczyna postanowiła jednak w pewnym momencie wyrwać się z domu i ratować świat powstrzymując działania organizacji, przy okazji zwiedzając świat. Przez V.I.L.E. jest nazywana Czarną Owcą, co z jednej strony odzwierciedla to, jak ona różniła się od reszty organizacji, a z drugiej strony troskę ("Owieczka"), z jaką ją otoczyły niektóre osoby w organizacji. O pochodzeniu Carmen wiadomo jedynie, że znaleziono ją w Argentynie wraz z matrioszką, co może wskazywać na pochodzenie mieszane - argentyńskie z rosyjskim.

 

Gracz - młody chłopak interesujący się technologią i światem. Zajmuje się rozszyfrowywaniem danych, pozyskiwaniem informacji w Internecie i działaniami operacyjnymi dla Carmen (m.in. rozporządzanie budżetem, zakup biletów lotniczych, koordynacja działań zespołu itd.)

 

Zack i Ivy - rodzeństwo, bez rodziców, wychowywane w Bostonie. Ivy ma zacięcie do majsterkowania i inżynierii, zaś Zack jest miłośnikiem wszelakiej kuchni i bardzo uzdolnionym kierowcą - rodzeństwo kiedyś startowało jako osobny zespół w wyścigach samochodowych

 

Ciekawostka:

 

W 9. odcinku 2. sezonu pojawia się wzmianka o planowanym przekręcie V.I.L.E. w Krakowie. Obecnie jest to jedyne nawiązanie w serialu do Polski, bez ujawnienia szczegółów przekrętu.

 

Moja opinia:

 

Jak dla mnie, to jeden z lepszych seriali na Netflix, oczywiście zaraz po "Smoczym księciu" i polecam go każdemu kto posiada Netflix ;) Przyznam jednak, że obejrzałem tylko pierwszy sezon, ale niebawem mam zamiar nadrobić drugi.

 

Zwiastuny:

Spoiler

Ang

PL

 

2 sezon ang

 

 

 

 

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem niby perwszy odcinek niby to fajne bo w pewnych momentach sam wpływasz na fabułe *( decydujesz co  Carmen zrobi w danej sytuacji) ale potem nie obejrzałem reszty), ale najbaradziej  zaskakujące jest to iż ten serial nie jest niczym nowym jest raczej reebootem serialu  z  lat 1994-1998 Where on the Earth is Carmen Sandiego gdzie pełniła rolę czarnego charakteru któego Gracz oraz Iviy z Zackiem musieli powstrzymać serial liczył 40 odcinków podzielonych 4 serie

Edytowano przez Paladyn Zanderson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wow, ledwo powstał 3 sezon, a już wspomina się o 4 nice.

https://www.hitc.com/en-gb/2020/10/01/carmen-sandiego-season-4-netflix-renewal-release-date/?fbclid=IwAR3_L9MZeijIxjumC0iZXoMp5g-YSz-WjSZEQLOdZZnJ2P2iGzJ--MC2RwQ

Spoiler

"Trzeci sezon Carmen Sandiego właśnie miał premierę na Netflix, ale jakie są szanse, że serial animowany powróci na sezon 4? Od She-Ra i Kipo po Aggretsuko i The Hollow, było kilka fantastycznych seriali animowanych, które w tym roku powróciły na Netflix. Jednak na platformie jest bardzo niewiele seriali animowanych z większym szumem, wsparciem i oczekiwaniami fanów niż Carmen Sandiego. Właśnie ukazał się trzeci sezon wyczekiwanej serii, ale fani już się zastanawiają, czy i kiedy Carmen Sandiego wróci na sezon 4."

 

 

https://www.cbr.com/carmen-sandiego-season-3-everything-you-need-know/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...