Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
zsrrknight

Czy kuce mogą być seksi?/Jak blisko fandomowi, twórczości fandomowej do stylistyki anime?

Recommended Posts

W ramach oszczędzania miejsca i czasu daję dwa tematy do dyskusji w jednym miejscu~

 

Primo: Jak patrzę na różne kucykowe arty myślę sobie co najwyżej: ładne, słodkie, dobrze narysowane. Istnieją jednak obok tego bardziej sugestywne, fanserisowe obrazki i nie tylko i stąd moje pytanie: czy kuce mogą być seksi? Znaczy, czy można się podniecać ogonami, grzywami, tyłkami tak samo, no, jak fanartami z anime dla przykład? Pytam tutaj w sumie bardziej o własny punkt widzenia: ja na kuce nie mógłbym patrzeć tak samo jak na fanarty z moją ulubioną postacią z chińskiej bajki... 

 

Secundo: Pytanie w sumie powiązane z tym pierwszym... Chodzi mi głównie o fanarty. Podobny styl, tematyka, motywy. Subtelna zbieżność, ale zauważalna i zastanawiam się, czy w dobie powolnego wygasania (przynajmniej polskiego) fandomu nie warto byłoby się zbliżyć do animowych kanonów życia, twórczości i dyskusji fanowskich. Taka w sumie wolna myśl z braku laku... 

 

Zapraszam do dyskusji tak czy siak~~

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Anime obiektywnie nie jest podniecające ani nic, więc porównanie +16 artów do anime samego w sobie jest głupie. Nawet do hentaiów jest to głupie.

 

2. Poruszasz tym tematem dwa pierwotne problemy, których hentai czy clop arty są jedynie przykładem: pierwszy to seksualizacja postaci fikcyjnych, a drugi to "rysowanie" postaci samo w sobie, które zawsze są jakimś sposobem... atrakcyjniejsze?

 

3. Nie jestem lekarzem, ale w przeciwieństwie do hentai, to co napisałeś w paragrafie pierwszym podchodzi pod teratofilie (pociąg do istot mitycznych etc.), jeśli chodzi o formy "nie-ludzkie". Jednak jestem pewien, że większą rolę odgrywa tutaj sam charakter postaci, a forma (anthro, human, pony czy co tam jeszcze jest) to już sprawa drugorzędna.

 

3. Kuce w formie kucy mają raczej więcej wspólnego z furry, a nie hentai, choć to nie jest to samo. Jednak artysta A może lubić kontekst kucy oraz styl furry, artysta B woli kuce jako postacie (anthro, human), artysta C lubi kuce i anime (human z cechami anime), a artysta X wykorzysta wszystkiego po trochu (i oczywiście nie każdy artysta musi to lubić, tylko  łatwo mu realizować zlecenia na takie twory).

 

4. Kuce mają fandom o największym zasięgu ze wszystkich, co wynika z faktu, że raczej rzadko jest on głównym i jedynym medium, jaki potencjalny widz śledzi (tj. jak ktoś lubi kuce, to pewnie lubi dużo więcej i siedzi w wielu innych fandomach). W związku z tym spektrum fanów jest gigantyczne i zróżnicowane, co przekłada się na ich twórczość. Korelacja to nie przyczynowość, więc doszukiwanie się jakiś reguł w fandomie kucy jako całości to pole minowe.

 

5. Co do moralności itd., polecam krótki film.

 • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Po to chyba są tematy, żeby dyskutować na jeden główny temat.

2. Nie, nie powinny być odbierane jako seksowne. Proszę nie ruchać kucy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego jak banda indywidualistów, dlatego wyjaśnię wam zasady, których musicie przestrzegać na tym forum 
Po pierwsze primo, przyszliście na forum a nie na papierocha, pogaduchy, czy ruchanie kolorowych kuców 
Po drugie - primo - na tym forum są shitposty i memy warte 30 tyś. dolarów USA, a na tym forum shitposty odpalam tylko ja 
A po trzecie - primo ultimo - nikt nie otwiera tematu o ruchaniu kucy bez trollingu
Nie wiem, idź do kościoła, pomódl się, wyspowiadaj czy coś 

A guziec to taki kuc, z afryki

 • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to powinny być dwa osobne tematy. Zupełnie co innego przekazują. To znaczy, w Twoim osobistym odczuciu się pokrywają, ale tak naprawdę niewiele mają ze sobą wspólnego. Zacznę więc od drugiego. 

Styl kucy jest typowo kreskówkowy. Anime to też kreskówka, ale jednak cechuje się o wiele konkretniejszym stylem niż z reszty globu. Ogólnie jest czymś mocno wyróżniającym się na tle innych kreskówek. Bym bardziej zrozumiała oglądania i porównywania innych kreskówek, nie japońskich. Tak to nie widzę żadnych podobieństw.

 

A co do pierwszego... To jest temat rzeka. Można zacząć od tego, że Ty sam osobiście uznajesz postacie z anime za seksowne. Ktoś uzna to za dziwactwo, a nawet i gorzej, a dla Ciebie to wchodzi "naturalnie". Kobitki w anime mocno odbiegają od prawdziwych kobitek, zarówno z charakterem jak i wyglądem. Dzisiaj wszystko może być zseksualizowane, w tym nawet przedmiotu (no nie mów, że nie widziałeś np usb jako pewne części ciała...) Czy to źle? Czy to skrzywienie moralne? Osobiście to mi nic do tego, dopóki nie krzywdzi się drugiej osoby. Oraz nie wpycha tego ludziom, którzy tego nie lubią. 

 

 

2 godziny temu, Matyas Corra napisał:

Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego jak banda indywidualistów, dlatego wyjaśnię wam zasady, których musicie przestrzegać na tym forum 
Po pierwsze primo, przyszliście na forum a nie na papierocha, pogaduchy, czy ruchanie kolorowych kuców 
Po drugie - primo - na tym forum są shitposty i memy warte 30 tyś. dolarów USA, a na tym forum shitposty odpalam tylko ja 
A po trzecie - primo ultimo - nikt nie otwiera tematu o ruchaniu kucy bez trollingu
Nie wiem, idź do kościoła, pomódl się, wyspowiadaj czy coś 

A guziec to taki kuc, z afryki

Panocku, chyba się pomyliły fora. Tutaj regulamin jest łatwo dostępny i jasno mówi, że jak nie masz nic do powiedzenia na temat i zamierzasz zmieniać temat to jest to zabronione.

Dlatego panocek dostaje ostrzeżenie słowne na początek.

 • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, ZSRRKnight napisał:

czy kuce mogą być seksi?

Mogą, ale niekoniecznie powinny. Jednak ludzie rysują różne rzeczy oraz podniecają się różnymi rzeczami i pewnie znajdzie się ktoś, kto powie, że pasąca się koza jest seksi (ale to się akurat leczy). Patrząc na to ile powstaje kucowej erotyki... No, najczęściej osoby, które to tworzą lub zamawiają mają zbereźne myśli. Choć dla niektórych to tylko żarty i nie pociągają ich pastelowe taborety.

 

18 godzin temu, ZSRRKnight napisał:

Znaczy, czy można się podniecać ogonami, grzywami, tyłkami tak samo, no, jak fanartami z anime dla przykład?

Fanarty anime również nie są dla mnie podniecające. Szczególnie, że często cycate bohaterki anime mają fabularnie jakieś 13 lat. + te przerysowane porno twory, które mi się wyświetlą pomimo ustawionych filtrów są raczej komiczne czy obrzydliwe.

 

Dla mnie ani jedno ani drugie nie jest podniecające, a w wersji zerotyzowanej może co najwyżej być żartem.

 

18 godzin temu, ZSRRKnight napisał:

Chodzi mi głównie o fanarty. Podobny styl, tematyka, motywy. Subtelna zbieżność, ale zauważalna i zastanawiam się, czy w dobie powolnego wygasania (przynajmniej polskiego) fandomu nie warto byłoby się zbliżyć do animowych kanonów życia, twórczości i dyskusji fanowskich.

A jakie to są kanony życia, twórczości i dyskusji fanowskich?

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na anime znam się jak kot na gwiazdach, także wypowiem się tylko na ten pierwszy temat. 

 

1. "Czy kuce mogą być seksi?" - mogą być. Na YT krąży film o kobiecie, którą podnieca samolot, także wiecie... Ludzie są dziwni :rainderp:

2. "Czy można się podniecać ogonami, grzywami, tyłkami tak samo, no, jak fanartami z anime dla przykład?" - można, ale nie powinno. Jeśli ktoś ma mokro w gaciach na widok kucyka świecącego sromem, to ma poważny problem.

 

W przypadku "chińskich bajek" jest trochę inaczej, bo wszystko zależy od postaci, a raczej stylu w jakim ją narysowano. Z jednej strony możemy mieć kobietę, która ma 20 lat i wygląda na 20 lat, ale z drugiej 20-latkę, która wygląda jakby miała 13 lat. Mówiąc krótko, prosta odpowiedź "tak/nie" nie wchodzi w grę. :sweetbook:

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy kuce mogą być seksi (o anime się nie wypowiem, bo się na nim kompletnie nie znam)?
Temat rzeka, na który można odpowiedzieć na sto różnych sposobów, i każda odpowiedź może mieć tyle samo racji, więc moja będzie cokolwiek... nieprzeciętna. Tylko traktujcie ją z OGROMNYM przymrużeniem oka ;) 
[uwaga – rubaszne wierszyk niewysokich lotów :) ]

 

Spoiler

 

To nie są dźwięki jakby wprost z leśnej głuszy
więc mamo kochana – zatkaj lepiej uszy!
Jeśli chcesz zażyć co nieco spokoju,
zapomnij o synku i wyjdź MJE z pokoju!

 

Bo zanim kucami się delektuję –
zawsze w piątki i soboty –
 wpierw swoje spodnie zdejmuję
i już wcześniej biorę się do roboty!

 

Bo kiedy Starlight po ekranie bryka
to nie ukrywam, że MJE coś w Wacku strzyka.
Jest to wszak klacz o pięknej buzi,
co wielbią ją chłopcy, tak mali, jak duzi.

 

Futerko ma piękne i śliczny ogon.
działa na mnie lepiej, niż ruski samogon!
A głos jej jest niczym trąby anielskie,
z nią życie by było beztroskie i sielskie!

 

Nazwijcie MJE świnią, zboczuchem, szaleńcem,
ale żałuję, żem nie kucem, gyfem, a nawet Podmieńcem!
Zupełnie ludzkie są kończyny moje,
a jakoś trza spełniać potrzeby swoje!

 

I właśnie MJE taka myśl uderzyła,
że znowu Starlight MJE się w nocy śniła!
Na balu z nas była tańcząca para,
A rankiem po balu, było słodkie bara-bara!

 

I nim moraliści pozbawią MJE życia,
niech najpierw spojrzą na jej cudne kopycia!
No jak tu nie kochać tych kończyn drobnych,
słodkich, powabnych – cholernie seksownych!

 

I właśnie ze Starlight pragnę się stołować
a po posiłku kopycia jej chwycić i CAŁOWAĆ! CAŁOWAĆ! CAŁOWAĆ!
Bom ja człek cichy, milusi, niewielki,
ale do Starlight to czuję pociąg wielki!

 

Tak więc nic się nie bójcie, huncwoty wy moje,
własnym życiem żyjcie, dalej róbcie swoje!
Nie zważajcie na nic – jak chcecie, się bawcie....
Tylko słodką Starlight MJE – proszę – zostawcie!A dla tych, co wierszyka nie zrozumieli (albo nie mogli go zdzierżyć...):

 

Spoiler

Ja tam nic nie mam do tego, co kogo podnieca; to nie moja sprawa, i w ogóle mnie to nie interesuje... czy więc „kuce mogą być seksi”? Pewnie – jak najzupełniej wszystko.  Skoro jednych jara krągły tyłek, to drugich może i zadaek:) Powtarzam – nic mi do tego... jak to pięknie powyżej ujął kolega @Triste Cordis ludzie są dziwni... i tyle w temacie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwaga nie zejdzcie mnie kucofapacze.

 

Czy kuce mogą być seksi?

Nie raz przeglądając urocze kucykowe galerie i arty trafiałam na coś, czego moje piękne oczy widzieć nie powinny. 

Czy to seksowne?

Nie, raczej na odwrót... dziwne i niepokojące.

Matki tych "artystów" musiały nieźle w ciąży pić.

 

Czy można się tym podniecać?

Skoro są ludzie, którzy to tworzą i Ci, którzy to oglądają to kogoś jednak może to kręcić.

Kawał czasu temu, ktoś wrzucił tu mema o "waleniu kuca do kuca" ciesząc się, że nie jest jedynym gdy to znalazł.

Dla mnie creepy.

Chyba po to jesteśmy ludźmi, by interesowali nas ludzie, a nie drzewa, psy czy ww kuce z bajki. Takie krzywe odstępstwa od normy są raczej nieakceptowane społecznie, również przeze mnie.

 • Upvote 2
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądając serial nie mam wrażenia, że kucyki są seksi. Co innego fanarty, które często tworzone są tak, żeby kuce wyglądały atrakcyjnie. Zresztą często efekt ten jest uzyskany przez podobieństwa do ludzi. 

 

21 godzin temu, swinkipinki napisał:

Chyba po to jesteśmy ludźmi, by interesowali nas ludzie.

 

Gatunki naturalnie dążą do rozmnażania się ( inaczej wymierają ), ale to tylko zwierzęcy instynkt, nakazujący nam kochać się we własnym gronie. Odstępstwa są niemile widziane, bo nie sprzyjają tym pobudkom. Nie mam nic do ludzi o nietypowych upodobaniach seksualnych, o ile nikogo nie krzywdzą.

 

21 godzin temu, swinkipinki napisał:

Matki tych "artystów" musiały nieźle w ciąży pić.

 

Dla mnie to stwierdzenie jest "dziwne i niepokojące", a raczej wstrętne. Po pierwsze ze względu na osoby, które na prawdę dotknięte są powikłaniami, spowodowanymi przez alkoholizm matki w ciąży. Po drugie nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby pisać o ludziach tworzących takie arty, że ich matki musiały pić w ciąży. Jakieś przekonanie o własnej zajebistości, połączone z pogardą dla ludzi, którzy mają inne upodobania. 

Edited by Salto
 • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż z założenia Hasbro kucyki maja być Sweet and Cute, seksualność to temat drugorzędny jest to raczej indywidualna sprawa zależna od jednostki, ogólnie uważam całe rule 34 jest niewłaściwe, że jeśli naprawdę lubisz jakąś postać to nie powinieneś o niej myśleć w kategoriach  worka  do rozrodu, ale cóż mamy rule 34 i nic na to nie poradzimy,  W artach nawet nie jest to nawet jeśli chodzi o kucyki nawet gorszące, bo mam paru artystów, którzy  mają  naprawdę fajny styl kreski  którzy może się podobać i kucyki są na nich naprawdę Seksi. Zaś rule 34 w fikach to dla mnie jakiś koszmar, bowiem zwykle autor takiego tworu idzie po najmniejszej drodze oporu czyli najbardziej prymitywny opis stosunku, zero romantyzmu już lepiej to wygląda w fikach z tagiem sugestive. W Anime zaś ten Rule 34  nie gorszy bo w końcu to są postaci humanoidalne w większości, a stylistyka anime może mieć różne odcienie   ( porównajcie sobie chociaż kreskę w Chobiits czy Kanokon z kreską w  Helising Ultimatę i Jigoku Shoujo )

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam, że jak byłem gimbem i (często) szukałem nsfw, i trafiałem na hentai, to od razu zamykałem kartę, bo głupie to i brzydkie.  

 • Sad 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kucyki to są słodkie a nie seksowne.Zostały one stworzone z myślą by kogoś rozweselić i sprawić przyjemność z oglądania ich przygód a nie do ruchania i tworzenia seksistowskich zdjęć z nimi.Dla mnie to chore i ktoś kto takie rzeczy tworzy musi być nieźle pijany i naćpany.Dlatego też mi jest przykro że takie coś powstaje bo to psuje dzieciństwo i radość innych osób.:rapidash2:

 • Upvote 2
 • Like 1
 • Thanks 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Święta racja nie można wykorzystać kucyki, to jakieś erotycznych zdjęć, albo filmów to czysta głupota i nie wiem czym się tutaj wychwalać kucyki są po to aby coś niosły radość, wesoło, a nie jakieś erotyk.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy kuce mogą być seksi? Cóż, no mogą, ale jak powiedziała wcześniej Cahan, oraz kilka osób zwróciło również na to uwagę, nie powinny. W założeniu miały być słodkie, cute, no ale... Magia internetu robi swoje i powstają wszelakie sugestywne arty, bla, bla, bla, wiemy o co chodzi. Ogólnie, jeśli kogoś to podnieca, cóż, to wyłącznie jego sprawa, niech robi sobie z tym faktem co chce, ale... Niech się też z tym nie obwieszcza i nie robi drugiej osobie krzywdy, bo np. ten ktoś ośmielił się obrazić jego waifu. 

Edited by Marudkeł
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
 • Create New...