Skocz do zawartości

Inne fora


Favri

Recommended Posts

Zastanawiam się kiedy utknąłem na tym forum. Kiedyś buszowało się po runepl (z gry runescape), filozoficznym albo fantazyzone a teraz... Nie wiem, jakąś nostalgię czuję, choć wcale nie chcę się z nim rozstawać, propsy dla obsługi i wszystkich którzy je współtworzą. Niby można sobie pogadać na dowolny temat, ale tylko wśród kuni, a tyle ciekawych ludzi jest do poznania i podyskutowania spoza naszego kochanego grona.

 

W dodatku sama specyfika konstrukcji takiego internetowego foro uległa znacznemu umniejszeniu i rozproszeniu przez inne formy i miejsca dyskusji, np. grupy facebookowe albo serwery discordowe. I chociaż dzisiaj forum może sobie założyć każdy przez gotowe generatory, dobre forum to wciąż sztuka.

 

A wy? W jakich dyskusyjnych zakątkach sieci jeszcze bywacie? I jak się tam znaleźliście?

 

Admini nie bijcie za temat

Edytowano przez Favri
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawe, bo mam dużo zainteresowań, ale żadne inne forum mnie nie przekonało. MLP Polska jest ładne i przejrzyste, oraz mam do niego sentyment. Dyskusje w komentarzach na YT, czy na FB są zazwyczaj słabe i giną gdzieś w odmętach. Obiłem się o ulubione tutaj Biura Adaptacyjne, a z tematyki poza fandomowej to chyba tylko Zombie Zone. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety fora dyskusyjne są już przestarzałą formą. Pokolenie Z już się w takich miejscach zaczyna gubić, a oczywiste dla starszych zasady są dla nich często zbyt dużym wyzwaniem. Znacznie łatwiejsze i prostsze do ogarnięcia są grupy na fejsie i serwery discorda, gdzie nie ma aż tylu zasad. 

Ma to swoje wady i zalety. Forum jest bardziej poukładane, Zakładane tematy dotyczą konkretnej rzeczy i jak chcesz znaleźć o czymś konkretnym to masz łatwiej, a nie musisz przeszukiwać całej grupy...

 

Trochę szkoda. Bo jak lubię czaty jak sb czy discord do popisania z flowem, to jednak fora mają swój klimat, porządek.

 

No i nie znam żadnych innych. 

A co do darmowych hostingów to są one zazwyczaj kiepskie. Ciężko naprawiać jakiegokolwiek błędy przez to, że silnik jest gotowcem. Też nie wiesz kiedy tak naprawdę hosting wygaśnie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie siedzę tylko na MLPPolska, ale przyszłam tu z forum Tawerny.biz. Dalej czasami tam zerknę, bo to jednak wspomnienia i w ogóle. Siedziałabym tam pewnie i dalej, ale no... mocno zdycha, do czego przyczyniło się na pewno to, że VI i VII część hirołsów są w fandomie uznawane za klapy, a Clash of Heroes też nie zyskało większej popularności.

 

Ale powiem, że zdecydowanie wolałam fora internetowe od grup na fejsie. Grupy to straszny burdel, wykopanie starych, interesujących postów jest często wręcz niemożliwe. Fora to taka uporządkowana skarbnica wiedzy, grupy to zazwyczaj śmietniki.

 

Najbardziej koniec ery borume boli mnie jednak przy okazji larpów. Teraz często jest problem by znaleźć dokładny plan imprezy, bo wszystko musi być na fejsie i w design docach, które wyglądają, ale nie działają. A poradniki, ogłoszenia i dyskusje giną w chaosie.

 

Byłam na forum Apisto.pl (dla miłośników pielęgniczek), byłam na forum rośliny-owadożerne.pl czy jakoś tak. I na paru innych. Związanych z larpami i innymi rzeczami.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie praktycznie nie siedzę na innych forach. Chyba, że brać pod uwagę forum filmwebu. Śledzę tam wątek ,,Dobra ekranizacja słabej fikcji". Raczej rekordzista jeśli chodzi o długość. Ponad 9000 postów. Dziesięć części (limit postów = 1000). Dwie części poleciały za obrazę uczuć religijnych...chyba. A tak poza tym to Forum Fanów Aliens. W ogóle w fandomie alienów jestem dłużej niż kucykowym. Obecnie prawie tam nie wchodzę, bo tamto forum...no o obcym powiedziano już chyba wszystko. Teraz tylko umierają kolejni aktorzy co grali w Kwadrylogi. Pojawiają się więc tylko tematy R.I.P - ktośtam. Ale może jeszcze do niego wrócę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja de facto mam to samo - sporo sentymentu, przejrzystość tematów i ich znajdywania, może i też pierwsze w ogóle forum, gdzie się zacząłem udzielać poza jakimiś pojedynczymi postami na forach programistycznych, bo się utknęło z jakimś problemem. FB mimo, że szybki to jednak traci to wszystko, a czasem mam tak, że udzielałem się w jakimś temacie na FB, chciałem to wygrzebać, a FB niestety przy wyszukiwaniu daje tylko niektóre wyniki, a nie wszystkie, więc albo się wie dokładnie co i jak, albo łut szczęścia, że się trafi poprzez ogólne określenia. Jedynym szybszym serwisem, który potrafi być przejrzysty i całkiem fair, jest Reddit, ale też od grupki wszystko zależy, bo na Reddicie MLP rzadko zdarza się trafić na coś ciekawego (głównie recolory, odgrzebywanie artów (i to tych gorszych xD)). Amino (forumowa apka na telefon) chyba wciąż jest, nawet blisko rok się udziałem, ale też ... nie przekonało mnie w 100%.

 

No i bym powiedział, że wraz z Discordem oraz FB zaczęła się pewna ekspansja fandomu, a jeśli mnie opowieści nie zawodzą to to forum było takim pierwszym, solidnym miejscem gdzie Polscy Bronies się zbierali, zresztą wyniki ilości userów mogą to udowodnić. Tylko to też były czasy, kiedy była na to swoista "moda", a wraz z modą wiemy, że się za nią idzie albo i ni,e i od 2013 zaczęło się już wszystko powoli przygasać i dało się zobaczyć kto był, ja bym to powiedział, wierny i brał nieco do serca to gdzie się znalazł i chce to pogłębiać i kawałek życia temu poświęcić czy też w ogóle o tym nie zapomnieć i jakoś w tym być. Nie wspomnę o molochach jakie powstały w skutek rozłamu Irvina i jego własnego forum oraz forume stworzone przez Accu, które również no ... spadło z rowerka. 

 

A tak po innych forach nie chodzę, może kiedyś będzie okazja to na forum Warframe się wypowiem, bo ma bardzo silną społeczność, silnik ten sam co tutaj, a gierka mnie trzyma, czasem silniej, czasem mniej.  

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ogół dużo przeglądam fora z memami o szkole ale i również o Januszu.Również na tik toka se włażę albo insta by sprawdzić co nowego się pojawiło.Np.Daria Cohen świetnie rysuje wampiry ze swojej serii i z przyjemnością oglądam jej prace. Gorąco polecam.:pinkiesmile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczynało się od dość popularnej w dawnych latach gry Bruinena gromka woda i forum z nią związanym. Później była dość długa przerwa i trafiło się przy okazji zainteresowania sprawami furry na ich fora. Polfurs i oczywiście futrzaki. Pierwsze forum jest bardzo dziwnie zorganizowane i szło się pogubić w nim, ale futrzaki bardzo fajnie wypadły i sporo czasu tam spędziłem. Później przyszła kolej na odejście od forum i przejście na telegrama gdzie większość znajomych z forum się udzielała. Po przygodzie z telegramem trafiłem tutaj i na Discorda i tak w zasadzie pozostało. Forum MLP jest obecnie jedynym, na którym się udzielam i jedynym, które mnie od kilku lat trzyma. Nie widzę, by coś w najbliższej i dalszej przyszłości miało się w tej kwestii zmienić. Forum jest fajne i dobrze zorganizowane, choć jak widziałem styl graficzny z lat 2012 czy jakoś później to uważam, że był lepszy... bardziej pastelowy i w klimatach serialu. 

 

@The Silver Cheese

Warframe bardzo dobrze znam... choć na forum praktycznie nie zaglądałem, a jeśli już to tylko szukając informacji o rozgrywce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż przed MLP takim forum na którym się udzielałem było isitniejące do tej pory forum Elendili - przyjaciele Elfów. udziałem sie tam głownie w tematach językowych i dotyczących fantastki ogólna pojętej potem było Forum Star wars jakieś ale nie zgrzałem tam długo miejsca

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...