Skocz do zawartości

[Dyskusja] Chaosville, czyli o domu Discorda


Rapony

Recommended Posts

Witam

 

Niedawno zaczęłam "pochłaniać" tematy o Discordzie. I zaciekawiło mnie jedno, mianowicie Chaosville. Sama nazwa tego nadzwyczajnego miasta brzmi dziwnie, bo Ponyville, Canterlot, Mannehatan... I chyba już wiecie co mam na myśli. Chodzi o to, że wszystkie nazwy miast w Equestii są czysto angielskie a tu połączono Polskie"Chaos" i Angielskie "ville"(miasto).

 

Ale przyjrzyjmy się innej sprawie. Chodzi o to, że całe miasto wygląda jakby Discord się nim "bawił", a tym czasem od zewnątrz jego dom wygląda normalnie. Od zewnątrz, bo w środku jest taki sam jak miasto. Jak Discord zostawił go w takim stanie? Nie wiadomo...

 

 

Zauważmy, że Discord chyba rzadko bywa w domu. Jak zbudował Chaosville? Czy tylko on tam mieszka? I czemu tak rzadko tam bywa? Wątek zostawiam wam.

  • wtf 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rapony napisał:

Chodzi o to, że wszystkie nazwy miast w Equestii są czysto angielskie a tu połączono Polskie"Chaos" i Angielskie "ville"(miasto).

 

Słowo "Chaos" zostało po raz pierwszy użyte w mitologii greckiej, a "Ville" znaczy "miasto", ale po francusku. Po angielsku to jest "village" i w sumie oznacza wioskę albo małe miasteczko. Miasto po angielsku to zaś town. Nie żebym się czepiał, ale chciałem to wyjaśnić :kUzFl:

 

4 godziny temu, Rapony napisał:

Zauważmy, że Discord chyba rzadko bywa w domu. Jak zbudował Chaosville? Czy tylko on tam mieszka? I czemu tak rzadko tam bywa? Wątek zostawiam wam.

 

Można dywagować na te tematy, ale prawdy nie poznamy, bo pochodzenie Discorda jest magiczne umiejętności nie zostały w serialu wyjaśnione. 

 

Spróbuję odpowiedzieć: jak zbudował? Stworzył. Dysponuje silną magią - wszystko wychodzi mu samo, zwłaszcza czynienie chaosu. 

 

Czy tylko on tam mieszka? NIE WIADOMO. Ale ja podejrzewam, że tak, bo kto normalny chciałby mieszkać w takim bałaganie? Chyba tylko @Youkai20 albo jakiś inny cudak :kappa:

 

Czemu tak rzadko tam bywa? Ja myślę, że Discord to taki imprezowicz, który wszystkim szybko się nudzi, więc on generalnie ma trudności ze stabilnym życiem. Powiedziałbym, że to taki artysta abstrakcyjny, który ciągle tworzy coś psychodelicznego ze znanych obiektów. Co za tym idzie - wszędzie mu dobrze, z otoczenia i tak zrobi jakiś szalony misz masz. 

 

Mam nadzieję, że przystępnie to wyjaśniłem :D

 

 

Edytowano przez Cheerful Sparkle
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Cheerful Sparkle napisał:

 

 

 

Czy tylko on tam mieszka? NIE WIADOMO. Ale ja podejrzewam, że tak, bo kto normalny chciałby mieszkać w takim bałaganie? Chyba tylko @Youkai20 albo jakiś inny cudak :kappa:

 

 

 

 

Ty mam pomysł zorganizujmy wszystkim cudakom z kraju wycieczkę tam a :discord: niech do Polski przyjedzie, taka wymiana

  • Haha 2
  • Fow de Swowm 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discord przecież jest władcą chaosu czyli może może wywołać za pstryknięciem palców deszcz koli albo wata cukrowa zamiast drzew.Mniam.W sezonie 6 lub 5 było pokazane jak w przeszłości siał chos czyli np.przyczepkucykowi oon czyli w ręku miał ogon celestii a ona była w szoku.Xd.To była bardxo zabawna scena.Ja zresztą chętnie bym mieszkała w takim chaosi ale nie muszę o tym marzyć bo i tak mój pokój to jedny czysty chos ale odnajduję się w nim jak ryba w wodzie.XD Domek discorda przy moim pokoju to pikuś.,XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to całe Chaosville nie koniecznie jest miastem, a raczej jakimś innym wymiarem stworzonym przez Discorda, gdzie może mieć taki chaos jaki mu się podoba. Widzimy same magiczne, prawdopodobnie stworzone przez Discorda stworzenia, z wyjątkiem listonosza, który ma widoczny problem z poruszaniem się w tym miejscu, co wskazuje na to, że nie jest to miejsce przystosowane do takich stworzeń, więc po prostu nikt tam nie wchodzi. Jedynym kucykiem któremu Discord pozwala tam być jest Fluttershy, zapewne dał jej po prostu taką moc do poruszania się w jego chaotycznym wymiarze. 

Dnia 25.06.2020 o 14:51, Rapony napisał:

 

Zauważmy, że Discord chyba rzadko bywa w domu. Jak zbudował Chaosville? Czy tylko on tam mieszka? I czemu tak rzadko tam bywa? Wątek zostawiam wam.

Uważam, że Chaosville jest jego domem i tam mieszka, w ostatnim odcinku widzimy Fluttershy przechodzącą przez portal z tamtąd, gdzie widać Discorda. Zakładam, że zamieszkali oni razem w domu Discorda. Nie wiem czy bywa tam rzadko, nikt tak nigdy nie powiedział. To, że widzimy go często w wielu miejscach nie oznacza, że nie spędza tam czasu. Według mnie spędza tam większość swojego czasu, bo jest to jego dom, a gdy mu się nudzi to teleportuje się tylko to tu to tam...no w zasadzie gdzie chce:discord2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o Discorda chodzi, to dla niego domem jest raczej chatka Fluttershy, przynajmniej tak mi się widzi. Co do tego całego Chaosville, to nawet nie słyszałem takiej nazwy. Czy pada ona w serialu? Nie przypominam sobie. Wiem na pewno, że Discord ma jakąś chawirę, widać ją przecież w odcinku, w którym odwiedza go Fluttershy. I tak jak napisał kolega powyżej, nie uważam tego miejsca za miasto, raczej za dystopiczną lokację, odpowiednią do gustów jej stwórcy. Jeśli chodzi o to, gdzie w ogóle rezyduje zwyczajowo Discord, to on chyba w ogóle nie potrzebuje żadnej miejscówki do spania/mieszkania/życia (a jeśli tak, to pewnie może sobie coś stworzyć na zaś)... ale pewnie raz jest u siebie, raz u Fluttershy.

20 godzin temu, Cheerful Sparkle napisał:

Czy tylko on tam mieszka? NIE WIADOMO. Ale ja podejrzewam, że tak, bo kto normalny chciałby mieszkać w takim bałaganie? Chyba tylko @Youkai20 albo jakiś inny cudak :kappa:

 

19 godzin temu, Paladyn Zanderson napisał:

Ty mam pomysł zorganizujmy wszystkim cudakom z kraju wycieczkę tam a :discord: niech do Polski przyjedzie, taka wymiana

Jestem za! Naprawdę wybiorę się do Equestrii, odwiedzę Starlight i zostanę już z nią na zawsze... choćby w chacie Discorda. A Discordowi też by się tu spodobało, szczególnie na Wiejskiej późną nocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Youkai20 napisał:

Co do tego całego Chaosville, to nawet nie słyszałem takiej nazwy. Czy pada ona w serialu? Nie przypominam sobie.

Nie mogę znaleźć żadnej wzmianki tej nazwy w serialu, lecz jest ona na pewno oficjalna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co listonosz doręczający bilet na Galę miał w adresie. "Wymiar Anarchii, Chaosville"? W końcu tam trafił, więc potrzebował jakiegoś klucza, otwierającego portal, w serialu portal stanowił "Bottomless pit" czyli dziura bez dna.


Samo Chaosville jest miejscem intrygującym i mającym potencjał dla fanficopisarzy. Jak gospodarz powoli je sobie układał i budował, i co jeśli w początkowych odcinkach pozwolono by mu zrobić to samo ze światem wspólnym dla wszystkich.

Edytowano przez Favri
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...