Skocz do zawartości

Zakończenie serialu: dlaczego znienawidzone.


Recommended Posts

22 minuty temu, MarianWisniewski napisał:

Co spowodowało, że ludzie tak źle go ocenili?

- Bo w końcu nastąpił i skończyło się jego odwlekanie z sezonu na sezon...

- Bo różnił się on od wyobrażeń wielu, od niejednego opowiadania czy teorii fanowskiej.

- Bo kucyki dorosły i się postarzały, przez co zmienił się też ich wygląd.

- Pewnie też to, że Pinkie miała dziecko, TS miała nową uczennicę, Spikę się zmienił, a TS wygląda ja Celestia...

Jak dla mnie, to zakończenie było spoko, może nie powaliło, ale nie mam wiele do narzekania, plus taka nostalgiczna piosenka na koniec, która wpadała w ucho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż faktycznie nie podobało mi się to że spike tak bardzo się zmienił a najbardziej ten nowy strój rarity nie za bardzo do niej pasuje.Ale trzeba przyznać że twórcy się postarali żeby ten serial zawładnął naszymi sercami.A piosenka na koniec odcinka wprost chciało ją się nucić przez cały czas.Szkoda że skończył się ale wspomnienia nadal pozostaną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zakończenie nie miało niczego co by można by było uznać za złe, no może poza tym, że we flashbackach Twilight wymusiła na swoich przyjaciółkach fale emocji i uczuć, zachowując się pasywno-agresywnie (ogólnie dostała spory downgrade w ostatnich sezonach, bardziej lamentując niż coś robiąc). Jak dla mnie ludzie mieli za duże oczekiwania, a czasem jak się ma je za dużo to się przyjmuje, że tak będzie i twórcy oto zadbają. No nie zawsze, i nie warto tego przyjmować w taki sposób, plus ludzie lamentowali, że to już koniec, że fandom umrze, i że życie nie ma sensu. Jak to słyszałem, to aż byłem zażenowany jak niektórzy przekładają to ponad wszystko inne, a jedno z lepszych rzeczy jest zostawić dzieło, zakończyć, ale nadal z furtką do refleksji, bo nie chciałbym aby MLP ciągnęło się dalej niczym Simpsonowie czy South Park, bo to nie ta formuła. Zostało to wykonane dobrze, może nie tak, że wow, najlepsze ever, ale akceptowalne, a to czy ktoś przepada za danym shipem czy nie, to już kwestia osobista :twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla ludzi wszystko jest albo białe albo czarne. 

Koniec był jednym ze słabszych odcinków, ale oglądało mi się go przyjemnie i nie mam nic większego do zarzucenia. Ogólnie sam pomysł moim zdaniem słaby, ale całość nie wypadła najgorzej. Fajnie było zobaczyć Mane6 po wielu latach i to akurat mi się podobało. Nie podobała mi się za to "lekcja" i w ogóle koronacja była słaba. 

Nie było to mocno zaniżające jednak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie narzekają? No cóż... Nie spełnił oczekiwań (u niektórych zbyt wysokich), dorosła Twilight to przemalowana Celestia, brak koronacji pełną gębą i ogólne robienie "na odwal się, byle było". Oglądając miałem wrażenie, że twórcy są najzwyczajniej w świecie zmęczeni MLP i chcieliby zacząć coś nowego. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Triste Cordis napisał:

brak koronacji pełną gębą i ogólne robienie "na odwal się, byle było".

No akurat było to celowe działanie, aby pokazać potem, że mimo iż nie była to idealna koronacja, to TS i jej kumpele nadal się przyjaźnią. Zasadniczo gdyby nic nie poszło nie tak jak powinno, a dokładnie tak jak zaplanowano, to byłaby dopiero nuda, przynajmniej jak dla mnie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni Epizod MLP był  słaby fakt, ale  taką postawę się można zrozumieć, bo wynikała ona już ze zmeczeninia twórców w końcu robili ten serial przez prawię dekadę, a mogę sie założyć o 100% cydr marki Apple, że podstawowa fabuła była rozpisana na 3 sezony plus minus 1 dodatkowy lub 2 na wszelki wypadek, ale  wyszło jak wyszło czyli twór delikatnie wyrwał się twórcom spod kontroli, ale czy to jest żłe znienawidzone zakończenie ? Nie bo  jesli patrzymy na to z takej perspektywy jest ono dostateczne, może budzić zawód u niektórych, ale większość raczej nie będzie na niego chodzić z widami tak jak na przykład na zakończenie Gry o  Tron czy zakończenie ostatniego sezonu Doctora Who

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chodzi o mnie to ten cały epilog to totalny badziew.

Zrobiony został totalnie na odwal się. Nie zależało mi na jakiś fanowskich teoriach na temat zakończenia lecz po prostu na epickim zakończeniu typu "friendship is magic" oraz o lepszej piosence  (co prawda motyw z zamykającą się książką był bardzo dobry). Poza tym tragiczne było między innymi:

 

- Spike z sześciopakiem, z małego przydupaska na kulturystę z wielką szczeną.

- Piosenka przez którą płaczę.

- Postarzenie postaci... Młodzi stali się dorośli, dorośli stali się starzy a starzy umarli... :twilight5:

- Trochę nie spodobało mi się nasilenie innych ras w Equestrii ale jest to szczegół (chociaż gryf w królewskiej straży wygląda dziwnie, nie wspominając o setce smoków chodzących po Canterlocie)

- No i chyba najgorsze co mogło być to zmiana Twilight w Celestie V2 i tak jak wspomniał kolega wyżej zostało to zrobione by Haj$bro sprzedawało kolejne swoje badziewie.

 

Przyznam też że od razu miałem mieszane uczucia co do tego może i przez to że serial się skończył a był dal mnie wszystkim. Całe to postarzenie było głupotą ale ostatecznie... OSTATECZNIE bym to przebolał. Ale Twilight to już do przesady! 

 

Jak dla mnie odcinek 25 mógłby być ostatnim gdyż ja osobiście epilogu nie uznaje i raczej tego nie zrobię. Najlepszym rozwiązaniem mogło być zrobienie finału 3 częściowego tzn. 24 25 i 26 to "Koniec Końców" tylko że ma 3 części. W tej trzeciej mogli dać koronacje plus kilka wspomnień w odnowionej wersji czy nawet opowiedzieć kolka ciekawostek nawet o przyszłości. No cóż stało się jak się stało, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

 

 

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bertram Quist napisał:

Postarzenie postaci... Młodzi stali się dorośli, dorośli stali się starzy a starzy umarli... 

Dziwne, postacie rosną i się starzeją :v

 

2 godziny temu, Bertram Quist napisał:

Całe to postarzenie było głupotą

Skoro akcja toczyła się ileś lat później, to raczej było uzasadnione, że i postacie są starsze... No chyba że "magia przyjaźni" daje wieczną młodość...

 

2 godziny temu, Bertram Quist napisał:

Zrobiony został totalnie na odwal się.

Ja mam zupełnie przeciwne zdanie akurat i jak dla mnie było zakończenie dosyć przemyślane.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2020 o 00:55, Bertram Quist napisał:

- Postarzenie postaci... Młodzi stali się dorośli, dorośli stali się starzy a starzy umarli... :twilight5:

ŁAŁ! Ale niespodzianka... Kto by pomyślał, że z wiekiem wszystkie żywe istoty się postarzają. :rainderp: No jak oni mieli czelność pokazać pomarszczoną jak stare jabłko Applejack. NO JAK!? JAK!? 

 

Cytat

- Trochę nie spodobało mi się nasilenie innych ras w Equestrii ale jest to szczegół (chociaż gryf w królewskiej straży wygląda dziwnie, nie wspominając o setce smoków chodzących po Canterlocie)

Jak dla mnie to doskonały pomysł. Do tej pory te wszystkie rasy żyły obok siebie, a teraz żyją razem, współpracują, nie mają do siebie żadnych uprzedzeń. 

 

Cytat

No i chyba najgorsze co mogło być to zmiana Twilight w Celestie V2 i tak jak wspomniał kolega wyżej zostało to zrobione by Haj$bro sprzedawało kolejne swoje badziewie.

Oj tak... Nie spodziewałem się, że Hajsbro może odwalić taki numer :burned:

 

Cytat

Przyznam też że od razu miałem mieszane uczucia co do tego może i przez to że serial się skończył a był dal mnie wszystkim.

Nie przesadzasz? :wtf: Rozumiem, że można lubić serial czy grę, ale żeby pisać "był dla mnie wszystkim?". No chyba, że przyczynił się do dużej zmiany w twoim życiu (wtedy zrozumiem). Mam tu doskonały przykład... Swego czasu widziałem wypowiedź kolesia, który powiedział, że gra Animal Crossing: New Leaf uratowała mu życie. Myślę sobie: "tja, jasne:grumpyscoot: Koleś miał ciężką depresję, próbę samobójczą i myśli o kolejnych. Co prawda brał psychotropy, ale to żadne lekarstwo. Nie czuł potrzeby wstawania z łóżka, bo i po co? I tak oto trafił na maleńką gierkę na 3DSa, która dała mu powód do wstawania: włączyć grę, w której trzeba podlać kwiaty, pogadać z sąsiadami, kupić prezent dla solenizanta, obejrzeć spadające gwiazdy, sprawdzić pocztę itd. 

 

Cytat

Całe to postarzenie było głupotą ale ostatecznie... OSTATECZNIE bym to przebolał. 

Nie zgodzę się. To był bardzo dobry pomysł. A teraz zupełnie nie na serio. Wiesz co dzieje się z osobą, która pozostaje wiecznie młoda w krainie magii i cudów? :rd12: TO się dzieje... 

 

Edit. Usunąłem komiks ponieważ Cahan, która napisała mi PW ma jednak rację. Jest "trochę" zbyt brutalny jak na takie forum. Chodzi o "Nienawidzę Baśniowa" (polecam!) :)

 

 

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2020 o 03:21, BiP napisał:

Dziwne, postacie rosną i się starzeją :v

Skoro akcja toczyła się ileś lat później, to raczej było uzasadnione, że i postacie są starsze... No chyba że "magia przyjaźni" daje wieczną młodość...

Serio nie zdziwiło cię to że Mane6 są stare i siwe a ich siostry wyglądają na 20 pare lat? To jaka jest między nimi różnica wieku? 40 lat?

I jak Pinkie jest starą babcią to jej nieletnia córka też wygląda nienaturalnie :pinkieawesome: 

Popaprali wiek wielu postaciom i to mi się najbardziej nie spodobało. No ogólnie słabo zareagowałem na ulubione postacie w wersji old. :ppshrug:

 

@Triste Cordis Ale żeś mnie skrytykował... Serio już własnego zdania nie moge wypowiedzieć bo mnie ktoś skrytykuje? Nie mam urazy no ale come on.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bertram Quist napisał:

Serio nie zdziwiło cię to że Mane6 są stare i siwe a ich siostry wyglądają na 20 pare lat?

Umknęło mi to :rd2:. Tak się bowiem składa, że od dłuższego czasu oglądałem serial z przyzwyczajenia i nie zwracałem zbytnio uwagi na takie rzeczy. Ot, prosty schemat:

- obejrzeć odcinek

- dwa tygodnie później zapomnieć o czym był

 

Cytat

Popaprali wiek wielu postaciom i to mi się najbardziej nie spodobało. 

Teraz rozumiem i popieram :) 

 

Cytat

@Triste Cordis Ale żeś mnie skrytykował... Serio już własnego zdania nie moge wypowiedzieć bo mnie ktoś skrytykuje? Nie mam urazy no ale come on.

Każdy ma do niego prawo. Prawo do własnego zdania i prawo do krytyki :salut: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2020 o 22:55, Triste Cordis napisał:

@MLPFan1984Czasami opisy na fanowskich wiki są błędne. Sam spotkałem się z takimi mniejszymi lub większymi pomyłkami. 

Ten opis nie "błędny". Po prostu przyjęli to, co napisał Jim Miller jako fakt (mimo że nie każdy się zgodzi z taką logiką). Na polskiej wiki nie mieliśmy okazji o niej wspomnieć, ale wedle mojej wiedzy, uznajemy ją za klaczkę ze względu na jej imię w polskim dubbingu.

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...