Skocz do zawartości

She-Ra i księżniczki mocy


BiP

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dobra... "trochę" to trwało, ale skończyłem oglądać She-Rę. Wrażenia? No cóż. Jak najbardziej pozytywne. Opiszę to wszystko w punktach. Będą spoilery... 

 

1. Fabuła

Początek szału nie robi, ale dość szybko się rozkręca i wciąga jak bagno. Jedyne co nie przypadło mi zbytnio do gustu, to wątek miłosny. Catra i Adora walczą ze sobą przez cztery sezony, a w piątym okazuje się, że to jakaś chora odmiana miłości.  Nie wiem... Może jestem staroświecki, czy coś, ale jeśli kogoś kochasz, to nie zrobisz mu krzywdy. 

 

2. Postacie

No tutaj jest różnie... Z jednej strony mamy świetną Catrę, czy też Glimmer, a z drugiej Bowa i Sea Hawka, których nie znoszę. Rozczarowuje także antagonista. Ot, typowy do bólu złoczyńca, który pragnie być potężny. Nie ma startu do takiego Aaravosa ze Smoczego Księcia :rd: Same księżniczki to naprawdę interesująca zgraja, z których najlepiej wypadają Glimmer, Mermista i Frosta (moim zdaniem). 

 

3. Akcja, świat, klimat

Z każdym kolejnym sezonem robi się co raz ciekawiej, bardziej poważnie (wręcz ponuro), zaś pojedynki księżniczek z piątego sezonu wgniatają w fotel. Jedną z najfajniejszych rzeczy jest tutaj różnorodność światów (kontrast pomiędzy światem Hordy i księżniczek, a to tego zaginiona cywilizacja Pierwszych. Aż mi się Horizon: Zero Dawn przypomniał :) ). 

 

4. Bonus - muzyka

Niestety, ale pod tym względem jest po prostu słabo. :grumpyscoot: Jedyny utwór jaki utkwił mi w głowie, to ten z przemiany w She-Rę (bo pojawia się często). Brakowało mi jakiegoś wyraźnego motywu przewodniego, który pojawiałby się w kilku różnych wersjach w zależności od atmosfery (smutna, epicka, wesoła). 

 

Podsumowując - jeśli ktoś ma dostęp do Netflixa, lub chciałby poszukać wersji "legalnych inaczej", to polecam. Początek może zniechęcać, ale całość dość szybko się rozkręca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Triste Cordis napisał:

Początek szału nie robi, ale dość szybko się rozkręca i wciąga jak bagno. Jedyne co nie przypadło mi zbytnio do gustu, to wątek miłosny. Catra i Adora walczą ze sobą przez cztery sezony, a w piątym okazuje się, że to jakaś chora odmiana miłości.  Nie wiem... Może jestem staroświecki, czy coś, ale jeśli kogoś kochasz, to nie zrobisz mu krzywdy. 

 

No to są ich skomplikowane relacje, bo przecież mimo ich walki między sobą, to jednak żadna z nich nie przekroczyła tej granicy i jak już jedna miała ginąć, to druga ją ratowała. Np Adora uratowała Catrę, nie tylko ze statku wroga, ale np przed spadnięciem w przepaść po Balu Księniczek. Catra też kilka razy mogła zabić, lub pozwolić Adorze umrzeć, ale i tak jej pomogła, lub pozwoliła uciec, choć w innych odcinkach, bardzo dążyła do zabicia Adory.

 

9 minut temu, Triste Cordis napisał:

a w piątym okazuje się, że to jakaś chora odmiana miłości. 

Od pierwszego odcinka było wiadome, że coś je łączy, ja jednak sądziłem, że to miłość jaka jest między siostrami, lub bardzo bliskimi przyjaciółkami, nie mniej Catra była mega zazdrosna o Adorę, a ta ją zostawiła dla nowych przyjaciół, zatem z jednej strony Catra tęskniła za Adorą i chciała by wróciła, z drugiej była zła na nią, że ją opuściła i ta jej psychoza była dobrze widoczna w odcinku z portalem gdy cały ten świat się zaczynał walić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...
Dnia 17.10.2021 o 16:57, SebastianRichCountryOwner napisał:

Na Teeletoon + są emitowane kolejne odcinki, znaczy od 27., więc pewnie wyemitują już wszystkie :)

Łoooo po takim czasie dopiero dają kolejne sezony? Ja już zmieniłem telewizję i tego kanału nie mam, ale mam Netflixa więc nie tracę wiele.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BiP napisał:

Łoooo po takim czasie dopiero dają kolejne sezony? Ja już zmieniłem telewizję i tego kanału nie mam, ale mam Netflixa więc nie tracę wiele.

 

A ja tam w ogóle pełna rezygnacja z TV, tylko YT/e-Kino/Netflix na uj bulić za TV jak można za darmo na internecie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szafira napisał:

A ja tam w ogóle pełna rezygnacja z TV, tylko YT/e-Kino/Netflix na uj bulić za TV jak można za darmo na internecie ;)

Ja tam jednak wolę starą dobrą telewizję, zwłaszcza że nie ma jeszcze pilota do komputera, więc leżąc w łóżku jest trochę ciężko oglądać na kompie (chyba, że oglądasz yt i inne w telewizorze...?).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiP napisał:

Ja tam jednak wolę starą dobrą telewizję, zwłaszcza że nie ma jeszcze pilota do komputera, więc leżąc w łóżku jest trochę ciężko oglądać na kompie (chyba, że oglądasz yt i inne w telewizorze...?).

 

Zawsze można kupić pilota do PS5 i oglądać bez problemów Netflixa, YT i inne

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jej znów można pisać :D

 

Serial obejrzałem, wbrew temu, co gdzieś tu napisano, niestety pierwszą połowę serialu widziałem w różnej kolejności.

Ale koniec końców potem odcinki oglądałem od deski do deski i tak obejrzałem całość.

 

Historia i postacie są naprawdę spoko, najbardziej zaciekawiły rewelacje na temat Hordaka i skąd się wziął.

I moją ulubioną postacią była Angela, jakoś strasznie mi się podobała, była urocza, co dużą zasługą w tym glosu Joanny Węgrzynowskiej-Cybińskiej :raritylaugh:

Spoiler

i niestety ona akurat w pewnym sensie "zginęła". Jej, naprawdę to było przykre, bo jej los był gorszy od śmierci :angelscoot: Ale nie przeszkadało mi to w dalszym oglądaniu serialu.

Szczerze podobała mi się Catra i jej zadziorność.

 

Oglądało mi się miło, wątki się fajnie domykały, ale koniec końców wydało mi się to trochę banalne. Jestem w pewnym sensie rozczarowany. Zdecydowanie nie nazwałbym tego najlepszym serialem animowanym wszechczasów, już choćby za sam fakt, że styl animacji nie zachwyca mnie aż tak bardzo.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

Angela, jakoś strasznie mi się podobała, była urocza, co dużą zasługą w tym glosu Joanny Węgrzynowskiej-Cybińskiej :raritylaugh:

Nawet nie skojarzyłem, że to ta sama aktorka co u Rarity :v

 

Co do stylu animacji, to faktycznie są lepiej wyglądające animacje, ale fabuła to jednak zdecydowanie jej mocny atut

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...