Skocz do zawartości

[Dyskusja] Gatunek Sombry


Rapony

Recommended Posts

Witam

Sombra jest dosyć mroczny, ale nie o to mi chodzi. Chodzi raczej o gatunek Króla Sombry, czyli na pierwszy rzut oka sprawę iście oczywistą. Jednak w pewnym odcinku znaduje się mały lecz bardzo istotny drobiazg. Chodzi o "Znaczki jeszcze raz cz 1,,. Kiedy Applejack opowiada Twilight o wojnie widzimy na ekranie zniewolone kryształowe kucyki. Dlaczego właśnie one? Według mnie Sombra może być kryształowym kucykiem, a swoje ciało zakrywa żeby się nie wydać. Możliwe iż po prostu można być kryształowym jednorożcem.

Edytowano przez Rapony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial nie jest w 100% kanoniczny do komiksów.

W serialu Sombra jest postacią, o której niestety mało wiemy, ale wątpię, żeby był Kryształowym Kucykiem,  bo zapomniłeś o bardzo istotnej kwestii, Kryształowe nie występują jako jednorożce.

Przynajmiej nigdy takiego nie ujrzeliśmy w serialu, oraz w jaki sposób jego zbroja miała by to ukryć?  :rarity4:i nie widzę żadnego powodu dlaczego miał by to robić? :rarity5:  trochę bezsensowna ta argumentacja.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 5.08.2020 o 00:57, Glace napisał:

jaki sposób jego zbroja miała by to ukryć?  :rarity4:

Zapomniałam, że ma odkryty róg. Chodził mi o to, że nie widać by było błyszczenia. Odblaski by go zdradziły... 

Dnia 5.08.2020 o 00:57, Glace napisał:
Dnia 5.08.2020 o 00:57, Glace napisał:

nie widzę żadnego powodu dlaczego miał by to robić

 

(sorry, że podwójny cytat...) 

Przeżycia z przeszłości związane z kryształowymi kucykami. Nie wiem o co mi do końca chodziło ale okej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2020 o 20:56, Rapony napisał:

Zapomniałam, że ma odkryty róg. Chodził mi o to, że nie widać by było błyszczenia. Odblaski by go zdradziły... 

(sorry, że podwójny cytat...) 

Przeżycia z przeszłości związane z kryształowymi kucykami. Nie wiem o co mi do końca chodziło ale okej? 

Kryształowego kucyka można rozpoznać po oczach, Sombra chciał odzyskać władzę w Królestwie, którą utracił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sombra to temat otwarty moim zdaniem. Twórcy nie raczyli wyjaśnić jak to z nim dokładnie jest :grumpytwi:

Wedle serialu Sombra to po prostu jednorożec, który zapragnął władzy, bo tak właśnie przedstawiła go Celestia. Powrócił jako cień, ponieważ Celestia i Luna pokonały go zamieniając w cień właśnie. No i niby wszystko w porządku, ale nie...bo nadal można teoretyzować co dalej. W końcu jakby nie patrzeć Spike go zabił, a jednak Discord dał radę Sombrę przywrócić do życia. Discord wiele potrafi, ale nie chce mi się wierzyć, że zna nekromancję lol 

 

No i są komiksy. Wedle komiksów Sombra jest umbrumem i to było dla mnie kanonem...dopóki nie wyszedł dziewiąty sezon :T Niestety historia przedstawiona w komiksie kłóci się z obecną fabułą serialu. Z racji tego jak historia się kończy Sombra musiałby powrócić po tym jak został po raz drugi pokonany przez mane6, ale to niemożliwe, ponieważ w komiksie Sombra współpracował z Chrysalis, posiadającą nadal swój rój, a Cadence i Shining Armor nie mieli dziecka. Niestety. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...