Skocz do zawartości

Książkowe wydanie Smoczych Łez oraz dodruk Antropologii


Sun

Recommended Posts

Sporo czasu minęło od poprzedniego wydania. Było to związane trochę z lenistwem moim, trochę z niemożnością zdecydowania się na konkretny fanfik, trochę z pracą i trochę z ciekawymi czasami, w których przyszło nam żyć. Ale nadejszła wreszcie chwila, że zebrałem się do kupy, zebrałem materiały i coś dla was wyczarowałem. Tym razem będą to Smocze Łzy. Taka stara i spora epopeja o dorośniętym Spie'u. Z resztą, chyba wszyscy słyszeli o tym, słynnym fiku. 2 oskary na forum i masa pozytywnych komentarzy. 

Wydanie będzie 2 tomowe, po jakieś 530 stron każdy. Oprawa oczywiście miękka i klejona, format A5 (tak jak zawsze). Grafik na okładki jeszcze nie ma, ale są w trakcie załatwiania. Jak tylko będą (a zapewne będą na ostatnią chwilę), to je tu pokażę. Całość wyjdzie dość tanio, bo 50zł. 

 

Do tego będzie można się zaopatrzyć w Antropologię, jak ktoś jeszcze nie ma. W cenie 23zł. 

 

Zamówienia zbieram do 4.11.2020. Do tego też dnia czekam na wpłaty, lub potwierdzenia przelewu. 

 

Wysyłka (paczkomtem, lub pocztą), będzie realizowana partiami (bo praca, życie i w ogóle) i nastąpi po odebraniu książek z drukarni (czyli zapewne po 18.11). Więc wszystko powinno dotrzeć przed przedświątecznym szczytem. 

 

Formularz

 

A tu znajdziecie numer konta i kilka standardowych informacji

 

Regulamin

 

Zachęcam do zamawiania i zadawania pytań. Jakbym zapomniał czegoś powiedzieć, jakaś, dobra dusza zaraz mi przypomni

 

I jako, że dawno temu była ankieta, co warto wydać, to w spoilerze poniżej kilka odpowiedzi na pytania, które mogą się wam nasuwać

Spoiler

W kwestii wydań:

- Tak, smocze łzy wygrały w ankiecie na nowe wydanie. 

- z pozostałych tytułów w ankiecie, wysoko były Zegary (ale autor nie dał zgody na ewentualne wydanie) i Krwawe Słońce. 

- Z tytułów proponowanych przez as, znów wysoko było Project Horizons. Czytałem całość i mam wątpliwości, czy wydanie tego to dobry pomysł. Choć nie powiem, pięknie by wyglądało na półce. 

W kwestii dodruków:

- W zasadzie, Antropologia nie wygrała z Past Sins, ale wybrałem ją z dwóch powodów:

     - Pojawiło się nowe opowiadanie Pena Stroka, które być może wartoby umieścić w ,,opowiadaniach" (które najchętniej też bym dodrukował razem z sinsami). Ale to wymaga rozwiązania kilku kwestii (w tym, jak je dostarczyć posiadaczom pierwszego wydania opowiadań).

     - Zastanawiam się nad tym, czy nie dałoby się zaktualizować tłumaczenia sinsów do wersji 2.0 i ile by to ewentualnie zajęło. 

- Już nie raz odkładałem dodruk fallouta. Obecnie odstraszyły nie te ,,ciekawe czasy", oraz fakt, że jednoczesne zamówienie Łez i Fallouta mogłoby drastycznie nadwyrężyć niejeden budżet. Postaram się w przyszłym roku doprowadzić fallouta do sukcesu

Spoiler

Oraz nie łączyć go z prawdopodobnym, choć nie pewnym wydaniem Crisisa

 

 

 

 

Edytowano przez Sun
  • +1 1
  • Lubię to! 2
  • DEJ! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję czytać, jak i słuchać nagranego kiedyś na YT audiobooka. Cieszę się, że ten fanfik został doceniony i doczekał się wydania papierowego i gdyby nie moja lokalizacja - konieczność wysyłki do USA - może i sam bym zamówił.

A autorowi wątku bardzo dziękuję za inicjatywę wydawania książek w Polsce i promocji fanfików. Forma papierowa to naprawdę wyraz uznania dla takiego dzieła. Bądź co bądź, amatorskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rockhoof napisał:

Miałem okazję czytać, jak i słuchać nagranego kiedyś na YT audiobooka. Cieszę się, że ten fanfik został doceniony i doczekał się wydania papierowego i gdyby nie moja lokalizacja - konieczność wysyłki do USA - może i sam bym zamówił.

Wysyłka do usa jest jak najbardziej możliwa, tylko niestety będzie kosztować. 64zł, jeśli dobrze widzę na stronie poczty polskiej. Nie wstawiłem do formularza opcji wysyłki zagranicznej tylko dlatego, ze dotychczas miałem jednego klienta zagranicznego i założyłem, ze jak komuś zależy, to zwyczajnie zapyta (nie gryzę). Więc jak chcesz, to nie ma problemu z wysyłką do USA, tylko kwestia czasu i pieniędzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie myślcie, ze zapomnaiłęm o wydaniu, skoro nie pisze tu prawie nic. Po prostu nie za bardzo miałem co powkazać i co powiedzieć. Poza tym, kupa innych rzeczy. Ale pora to zmienić. Po pierwsze, chciałbym oświadczyć, ze zbiórka zamówień idzie całkiem znośnie. Może nie idealnie, ale całkiem znośnie. Do tego nic na razie nie wskazuje na opóźnienia. Okładki wprawdzie jeszcze nie ma, ale chętnie wam za to zaprezentuję, ajk mniej wiecej będzie to wyglądać w srodku. 

Oto pierwszy tom smoczych łez w PDFie

Niestety oba tomy są strasznie grube i tego się nie da przeskoczyć, bo tyle treści. 

Będą jeszcze drobne poprawki, oczywiście, ale tylko drobne

 

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Musze przyznać, ze zebrało się całkiem sporo zamówień, mimo nieciekawych czasów. Jutro jadę zamówić (bo dziś niestety nie zdążyłem), w związku z czym, w ciągu 2 tygodni powinienem mieć je w domu i zaczynać wysyłkę 

Spoiler

No chyba, że trafi się coś, co mi to uniemożliwi, ale wtedy wszyscy zainteresowani dostaną maila.

Tymczasem mam dla was niespodziankę. Okładkę. Niestety dostałem ją na ostatnią chwilę, więc nie miałem jak jej wcześniej zademonstrować

Spoiler

unknown.png

Myślę jednak, że warto było czekać. Wyjątkowo bez tekstu z tyłu, ale umówmy się, nie jest on niezbędny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Siwy napisał:


A tak z ciekawości, to zdradzisz ile będzie kompletów Smoczych Łez? 

Nie wiedze powodu, by tego nie zdradzać. Aczkolwiek szału nie ma. Powstanie około 36 kompletów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś, z niewielkim poślizgiem, odebrałem książki i musze przyznać, że smocze łzy wyszły świetnie (zasługa autora okładki i drukarni)

 

Już jutro pierwsza partia książek ruszy w świat. Zaś do połowy przyszłego tygodnia, wszystkie już powinny znaleźć się w rączkach kurierów. Porządnie zapakowane i wymoszczone.

  • +1 3
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wszystko doszło sprawnie i bez uszkodzeń. Polecam się na przyszłość. 

Kolejne wydanie zapewne w połowie wiosny. Jeśli oczywiście świat pozwoli.

A co to będzie? 

Nie mam jeszcze pojęcia, jaka nowość się pojawi, ale mam kilku dobrych kandydatów na to miejsce. A z dodruków NAJPRAWDOPODOBNIEJ past sins oraz opowiadania. Bo, co zaskakujące, ten fandom dalej się tym nie nasycił

  • Lubię to! 4
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie paczka doszła przedwczoraj ale brak czasu sprawił że dziś rozpakowałem. Smocze Łzy wyglądają fantastycznie, brakuje mi tylko jakiegoś elementu z tyłu.
PS. równolegle zamawiałem podzespoły do komputera i dostałem lekkiego zawału jak zobaczyłem w paczkomacie opakowanie od zupełnie innej karty graficznej. Doczytanie notki zmieniło humor o 180° :lyrahappy:

  • +1 1
  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyła i moja Antropologia. Muszę przyznać, że już zapomniałem, że ją zamówiłem (bo i pełno mam spraw, a i na forum nie wchodzę...). I przez to niemal przegapiłem kuriera ;) Niemal. Wieczorem zabieram się za czytanie (to już będzie chyba z piąty raz, ale co tam!). Jeszcze tylko Past Sins do kolekcji i będę spełniony. Dziękuję serdecznie, kolego @Sun i pozdrawiam.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że kolejne osoby otrzymują paczuszki. Dziś wyruszyła ostatnia partia, paczkomatem, więc są szanse, że w tym tygodniu podochodzą. 

 

22 godziny temu, KursePl napisał:

PS. równolegle zamawiałem podzespoły do komputera i dostałem lekkiego zawału jak zobaczyłem w paczkomacie opakowanie od zupełnie innej karty graficznej. Doczytanie notki zmieniło humor o 180° :lyrahappy:

Jak mi się uda zdobyć, to stosuję pudełka z odzysku. Są bardzo solidne i wygodne, ale nie tak łatwo je dostać, więc większość paczek idzie w kartonach składanych. 

 

1 godzinę temu, Youkai20 napisał:

Jeszcze tylko Past Sins do kolekcji i będę spełniony. 

Myślę, że nie tylko to cię skusi. :rwink:. Mam kilka ciekawych tytułów w zanadrzu, ale ich los wciąż nie jest pewien (niektóre wciąż są ,,niekompletne"). Może bedzie tam coś, co cię przyciągnie.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...