Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod Gradobiciem Fików" Edycja Siódma


Zodiak

Recommended Posts

Witamy ponownie.

 

Po ponad 3 latach przerwy wracamy do Gradobicia i to w wielkim stylu. Tym razem limit słów wynosi aż 5000, a czasu na pisanie jest do końca roku.

 

1. Limit słów (na jedno opowiadanie) - 5000

2. Termin oddawania prac - 23:59:59 31.12.2020

3. Opowiadania muszą być w klimacie MLP

4. Formatem obowiązującym jest wysyłanie linków do google docs w którym będą prace. 1 link = 1 fanfik. Jednocześnie przypominamy o wyłączeniu opcji komentowania/edycji do czasu zakończenia oceny prac.

5. Wszystkie prace proszę umieszczać w jednym poście  edytując go w miarę potrzeby.

6. Tagi - dowolne zarówno w liczbie jak i rodzaju (oprócz gore/clop). Tagów obowiązkowych nie trzeba umieszczać w pracach konkursowych (wymagane są dopiero przy publikacji w dziale).

7. Prace które przekroczą dozwolony limit, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną oddane po terminie lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

8. Minimalna ilość prac kwalifikująca do oceny - cztery opowiadania.

9. Uczestnicy przystępując do konkursu w całości akceptują powyższe postanowienia.

 

Tematy:

1. Upadek rodu Apple

2. Po drugiej stronie

3. Koszmar w Ponyville

4. Cztery Róże dla Rarity

5. Equestriański poślizg w czasie

6. Maska Czerwonej Klaczy

7. Szczenięca miłość

8. Gryf to gryf. Po co drążyć temat?

9. Zew Alicorna

10. Bez nadziei

 

Jury: Zodiak, Dolar84

 

Minimalna ilość opowiadań to cztery, ale naturalnie każdy może napisać ich więcej.

 

Pozdrawiam

Słowo i Poezja

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po raz pierwszy mam przyjemność brać udział w Gradobiciu i uznałam, że przydałby mi się jakiś motyw przewodni. Okazała się nim pewna postać, występująca osobiście w dwóch i wspomniana w pozostałych dwóch fikach. Mam nadzieję, że spotka się z ciepłym przyjęciem.

 

„Nie mów nikomu”

Temat: Bez nadziei

Tagi: [Oneshot] [ToLepszeKO] [Spin-off] [Shipping]

Najdłuższa z prezentowanych tu przeze mnie prac i pierwszy z moich spin-offów do „Kruchości Obsydianu”, rozgrywający się kilkanaście lat przed akcją fanfika Ghatorra. Podczas pisania słuchałam zapętlonej tej piosenki z musicalu „Wicked”.

 

„Nic nie mówiłam”

Temat: Upadek rodu Apple

Tagi: [Oneshot] [ToLepszeKO] [Spin-off] [Slice of Life]

Kontynuacja „Nie mów nikomu”, choć z perspektywy zupełnie innej postaci. Podobieństwo tytułów obu opowiadań jest przypadkowe.

 

„Nic nie mogliśmy zrobić”

Temat: Cztery róże dla Rarity

Tagi: [Oneshot] [Sad]

Chyba pierwszy napisany przeze mnie całkowicie poważny fanfik. Najkrótszy z tu prezentowanych, a jednak jego odbiór najbardziej mnie stresuje.

 

„Gryfie instynkty”

Temat: Gryf to gryf. Po co drążyć temat?

Tagi: [Oneshot] [Slice of Life]

Ficzek z dedykacją dla Zodiaka, który żądał Gallstreama, i Cahan, która mnie poniekąd zainspirowała.

 

Nie gwarantuję, że napiszę, ani że nie napiszę więcej fików do 31. grudnia, na razie jednak publikuję te. Miłej lektury!

 

EDIT:

„Pamiątka z północy”

Temat: Po drugiej stronie

Tagi: [Oneshot] [Slice of Dark]

Jednak udało mi się napisać jeszcze jednego ficzka. Oczywiście z tym samym bohaterem. Ciekawostka: Pierwotnie tematem miał być Zew Alicorna.

Edytowano przez Rarity
Dodanie piątego opowiadania
  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To również mój pierwszy udział w Gradobiciu i niestety, dla mnie było to dla mnie wyjątkowo trudne. Liczę jednak, że i tak się spodoba. Pierwsze trzy opowiadania (od 1 do 3) tak naprawdę są jedną całością (jedną dłuższą historią) i powinno się je czytać po kolei. Czwarte jest czymś zupełnie osobnym i niezwiązanym.

 

Sturmmtal

Temat: Po drugiej stronie

Tagi: [Adventure] [KołoHistorii] [1]

 

W górach południowej Alemanni, najdalszych rubież Equestrii grupa rycerzy zakonnych wyrusza by zabić prześladującego okoliczne wsie smoka. Ale dla tych co dowodzą wyprawą nie jest nawet pewne czy on istnieje.

 

Untertreibung

Temat: Bez nadziei

Tagi: [Adventure] [KołoHistorii] [2]

Wraz ze spotkaniem tajemniczego nieznajomego, dzielni rycerze znajdują nadzieję na wreszcie rozwiązanie zagadki tego "smoka". Ale nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do strasznego rozczarowania.

Donnerschlag und Blitz

Temat: Gryf to gryf. Po co drążyć temat?

Tagi: [Adventure] [KołoHistorii] [3]

 

Pozbawieni nadziei, rycerze zakonni stoją przed prostym wyzwaniem. Albo on albo oni.

 

Dobra Ziemia

Temat: Koszmar w Ponyville

Tagi: [Slice of Life] [KołoHistorii] [4]

By zapuścić korzeń i wydać plon potrzeba dobrej ziemi.

---

Liczę, że moja forma okaże się względnie zjadliwa. Miłej lektury!

 

 

 


 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, też pierwszy raz w Gradobiciu. No nic, zostawiłem sobie to na kilka ostatnich dni, ale finalnie udało mi się zdążyć. 

 

Tajemnica zaufania

Temat: maska czerwonej klaczy

Tagi: [Oneshot] [Dzieci nocy] [Wygnanie]

 

Napisana najpóźniej, ale najdłuższa. Miał być romans a wyszło zupełnie coś innego.

 

 

Nadejdzie wiosna

Temat: bez nadziei

Tagi: [Dark] [Violence] [W zamknięciu] [Oneshot]

 

Inspirowane trochę książką bunkier. Część mojego uniwersum które jeszcze nigdzie się nie pojawiło.

 

 

Bez przesady

Temat: szczenięca miłość

Tagi: [Friends] [Oneshot] [rozmowa]

 

Czy pisanie niektórych tagów po polsku a innych po angielsku nie jest trochę dziwne?

 

 

Podróżnik

Temat: po drugiej stronie

Tagi: [Podróż w czasie] [Oneshot] [past]

 

Tu nie jestem pewien czy pasuje do tematu, jednak Equestriański poślizg w czasie również mi się z tym nie łączy.

 

 

Znaczenie

Temat: cztery róże dla Rarity

Tagi: [wiersz] [sad] [romanse]

 

Nie jestem pewien czy wiersz może tutaj być (i dlatego napisałem Tajemnicę zaufania) ale wstawiam. W poezję dobry nie jestem, w rymy też nie, ale może fabuła będzie dobra.

 

 

No! Mam nadzieję że jest dobrze i że czytanie tego będzie przyjemnością, nie udręką. Miłej lektury!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit 5 tysięcy słów na opowiadanie, hmmm... a co powiecie na pięć opowiadań na 500 słów W SUMIE? :sombra:

Ta, nie udało mi się znaleźć weny na pełnowymiarowe fiki, więc napisałem pięć drabbli, coby w konkursie było więcej uczestników, heh. Z pozdrowieniami dla Dolara.

 

Upadek rodu Apple [Dark] - temat: "Upadek rodu Apple" (kto by się spodziewał).

 

Przybysze [Human] - nigdy wcześniej nie pisałem fików z ludźmi, heh. Temat: "Gryf to gryf. Po co drążyć temat?"

 

Maska [Dark][Wiedźma] - temat: "Maska Czerwonej Klaczy". Wiedźma!

 

Powrót Burzy [Slice of Life] - temat: "Bez nadziei". Cóż, muszę w końcu napisać z tą postacią coś dłuższego.

 

Głód [Slice of Life] - temat: "Po drugiej stronie".

 

Miłej lektury!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę konkursów, nienawidzę pisać, nienawidzę siebie,  ale te opowiadanka kocham. Mam nadzieję, że było warto się męczyć.

 

1. Kevin sam w ulu [Koszmar w Ponyville] [komedia]

Po klęsce w Canterlot Chrysalis postanawia ewakuować wszystkie ule w Equestrii. Niestety, jeden z podmieńców żyjących obok Ponyville zostaje pominięty....

 

2. Serce ciemności [Equestriański poślizg w czasie] [violence] [quasi-horror pisany przez kogoś kto pisze komedie i Poważne Fici]

Fizzlepop Berrytwist wchodzi do ciemnej jaskini.

 

3. Wolność, równość, Trixie [Bez nadziei] [komedia]

Historia pierwszego spotkania Trixie i Starlight w wersji odrobinę odmiennej.

 

4. Czcigodny tatuś [Gryf to gryf. Po co drążyć temat?] [Obsydiankowe] [slice of life]

Najmłodsza córka pary królewskiej Griffonstone wraca do domu z pamiątką z ich studenckich czasów.

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drobnym opóźnienie wynikającym z czystego zapominalstwa i lenistwa zamykamy przyjmowanie prac na konkurs. Powiem szczerze, iż patrząc na to jakie tematy Wam zadaliśmy, frekwencja przeszła moje oczekiwania. I bardzo dobrze, lubię takie niespodzianki :D. W każdym razie zabieramy się do czytania i postaramy dostarczyć Wam wyniki w rozsądnym (czyt. najszybszym możliwym) terminie.

 

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za udział w konkursie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koniec czekania!

 

Bardzo mnie ucieszyła tak frekwencja jak i ilość prac konkursowych. Jakość fanfików jest bardzo wysoka, nikt nie przekroczył limitu, ani deadline'u... Miodzio!

 

A zatem, nie przedłużając...

 

I miejsce zajmuje Ghatorr
II miejsce zajmuje Rarity

III miejsce zajmuje Malvagio

 

Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy, jak i wszystkich uczestników! Standardowo, udostępniamy Wam oceny i recenzje poszczególnych prac. Moje znajdziecie tutaj, zaś Dolara tutaj.

 

Niezmiernie miło mi było znów sędziować w Gradobiciu, i choć niektóre fanfiki zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu od innych, to czytanie wszystkich było sporą frajdą. Moim faworytem został "Kevin sam w ulu" Ghatorra. Ale muszę też pochwalić Rarity za piękne opowiadania rozwijające Kruchość Obsydianu, a także Zerrome'a za "Nadejdzie wiosna".

Dolar natomiast chciałby Wam przekazać, że: "Gościnne w poście Zodiaka dokonuję tradycyjnego dolarowego subiektywnego wymienienia najlepszych opowiadania tej edycji. Bo wiecie - czytanie praktycznie każdego opowiadania konkursowego to większa lub mniejsza przyjemność, ale lektura tych dwóch to prawdziwy przywilej. Są to wspaniałe "Serce Ciemności" autorstwa Ghatorra i absolutnie najlepsze, powalające i wręcz perfekcyjne "Nic nie mogliśmy zrobić" autorstwa Rarity."

Razem z Dolarem bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do kolejnych edycji, które odbędą się... w przyszłości.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...