Skocz do zawartości

[Dyskusja] Pinkie i magia chaosu?


Sowenia

Recommended Posts

Spoiler

 

 

Obejrzałam ten filmik i muszę przyznać, że teoria w nim przedstawiona naprawdę ma sens! I tak bardzo mnie to uderzyło, że postanowiłam stworzyć ten właśnie wątek co by o tym podyskutować :pinkieawesome:

Dla tych, którzy nie znają języka angielskiego. 
W momencie, w którym Pinkie wchłonęła moce Discorda podczas ostatniej walki finałowego sezonu nastąpiła jakaś reakcja dzięki, której Chaos odcisnął piętno na nie tylko teraźniejszej Pinkie, ale również przyszłej i przeszłej. Takie czasoprzestrzenne zawiłości nie są niczym niemożliwym dla magii chaosu, czyż nie? 
Dlatego Pinkie Pie potrafi załamywać fizykę, przewidywać przyszłość i tak dalej. 

I wygląda na to, że nawet sami twórcy chcieli wyjaśnić dziwność Pinkie pokazując, że i ona posiada w sobie magię bliższą tej od jednorożców czy właśnie Discorda. 2:10, w tej minucie pokazane jest, że Pinkie odzyskuje jakąś magię po tym jak za sprawą Cozy Glow magia zaczęła znikać z Equestrii. Owa magia wraca do Rarity - jednorożna, Twillight - alikorna; i tu nie ma nic dziwnego. Ale wraca też do Pinkie, podczas gdy do Applejack czy pegazów nie.

No nie mówcie mi, że coś tu nie jest na rzeczy. :stare:

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinkie to tylko Pinkie dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet jak Sombra ich uwięził do Pinkie wykopała dziurę swoją grzywą. Jak Shinnig Armor poprosił Pinkie żeby nic nie mówiła innym że Candence jest w ciąży to Pinkie na końcu serialu się rozpadła i zaczęła się składać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie do tej pory sądziłam, że tego nie da się w żaden sposób wyjaśnić. Ot, twórcy zrobili taką postać, która nie ma sensu, ale jest zabawna i to działało. 
Ale teraz pojawiło się wyjaśnienie, które nie dość, że trzyma się kupy to jeszcze widać tę jedną subtelną możliwą wskazówkę od twórców, że Pinkie jednak taka niewytłumaczalna nie jest. Jest kucykiem ziemskim posiadającym nietypową magię, a magia chaosu pasuje tutaj idealnie :D 
To by też tłumaczyło dlaczego Pinkie potrafiła nad mocami Discorda zapanować, a taka Cozy Glow już nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...