Skocz do zawartości

Genshin Impact


Cipher 618

Recommended Posts

wsfYghx.png

 

Genshin Impact to gra chińskiego studia miHoYo, która trafiła na rynek 28 września 2020 roku. Można ją pobrać za darmo na PC, PS4, urządzeniach mobilnych (AIdroid, iOS), a już wkrótce wyjdzie wersja na Switcha oraz Playstation 5. Po wypuszczeniu pierwszego zwiastuna została okrzyknięta "chińskim klonem Zeldy"... Jak się okazuje, niesłusznie. Co prawda twórcy pożyczyli kilka mechanik z Breath of the Wild, ale Zelda i Genshin to dwie zupełnie inne gry. Warto o tym pamiętać, bo najgorsze co można zrobić to zacząć porównywać obie te produkcje i doszukiwać się podobieństw. 

 

Fabuła

W GI wcielamy się w postać Podróżnika, który/a wyrusza na poszukiwanie uprowadzonego brata/siostry.  Zabawę zaczynamy od wyboru jednej z dwóch postaci. Nie ma on żadnego wpływu na fabułę, także jedynym kryterium jest wygląd (ja zdecydowałem się na kobietę). Od razu dodam, że niestety, ale nie da się zmienić stroju, co dla mnie jest wadą. Bez względu na wybór towarzyszyć nam będzie Paimon, czyli swego rodzaju wróżka, którą bohater/ka wyłowił/ z wody i w ostatniej chwili uratował/a przed utonięciem. I tak oto zaczyna się długa przygoda, w ogromnym świecie zwanym Teyvat. Muszę przyznać, że Paimon to znakomicie napisana postać: mówi to co myśli, jest zabawna, ale i wredna.  

 

Mechanika

Genshin Impact to znakomicie wykonany pełnoprawny RPG akcji, który ma naprawdę wiele do zaoferowania. Ogarnięcie tego wszystkiego zajmie wam sporo czasu (ulepszenia broni, nietypowy rozwój postaci, gotowanie, zadania dzienne, lochy itd). System walki jest prosty, ale w żadnym wypadku nie ogranicza się do masakrowania jednego przycisku. Każda z dostępnych postaci posługuje się jednym z siedmiu żywiołów, które wchodzą w najróżniejsze interakcje (woda gasi ogień, lód zamraża wodę etc). Nasza drużyna składa się z maksymalnie czterech postaci, pomiędzy którymi możemy przełączyć się w każdej chwili. Co ciekawe, w skład ekipy mogą wchodzić także postacie zlecające zadania. Innymi słowy, nie zabraknie sytuacji, w których dajmy na to Amber idzie spotkać się z sobą samą :rdderp: No, ale to drobnostka. 

 

Świat

Powiem krótko - Teyvat jest bardzo zróżnicowany, zaś doskonała grafika (PS4 Pro) sprawia, że aż chce się go eksplorować. Szkoda tylko, że przynajmniej póki co nie ma tu żadnych wierzchowców. "Póki co", ponieważ autorzy nadal dodają nowe rzeczy. Już niedługo dostaniemy cztery nowe postacie oraz nowy region inspirowany Japonią. 

 

Płatności

Genshin Impact to darmowa gra, ale - co jest chyba oczywiste - zawiera najróżniejsze mikropłatności. Na szczęście są one w pełni opcjonalne i ani razu nie poczułem potrzeby płacenia za cokolwiek. A płacimy głównie za walutę pozwalającą "składać życzenia" (odpowiedniki loot boxów). Niestety, ale szanse na dobry łup są bardzo małe, a koszt "życzeń" duży. Trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia, albo pojemny portfel żeby zdobyć coś cennego. Najczęściej wypada niezbyt użyteczna broń. Jedną z największych zalet GI jest uczciwość twórców. Walutę premium można dostać w zasadzie za wszystko (eksploracja, wykonywanie zadań, otwieranie skrzyń z skarbami itd). Oczywiście są to śladowe ilości, ale lepsze to niż nic. Poza tym, deweloperzy rozdają ją za np. przerwy w działaniu serwerów (planowane konserwacje). Tego się nie spodziewałem. 

 

Podsumowując

Genshin Impact to OGROMNA i złożona gra, która urzeka oprawą audio/wideo (muzyka jest cudowna :X). Jeśli chcecie dać jej szansę (zachęcam!) to pamiętajcie, że rozkręca się powoli i wydawanie opinii po godzinie zabawy to głupota :sweetbook: Na dobrą sprawę, jest to produkcja, w którą się gra, a nie którą się przechodzi. Sami twórcy mówią, że GI to coś, co włączasz na 20-30 minut dziennie, a nie na kilka godzin. I wiecie co? Coś w tym jest... 

 

 

Zwiastun

Spoiler

 

 

  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aww, więc jednak zrobiłeś temat, dziękuję za wyręczenie mnie <3

 

Mi się gra bardzo spodobała. Co do wyboru postaci to miałam mały dylemat czy wziąć Aethera czy Lumine. Generalnie biorę na ogół w RPGach babki, ale jeśli mogę je przebrać po swojemu. Lumine jest strasznie dziewczęca i stwierdziłam, że to nie postać w którą się wcielę, więc wzięłam Aethera. 

Potem okazało się, że w sumie i tak nie bardzo wcielam się w tę główną postać i zaczęłam żałować, ze nie wzięłam Lumine, bo jest ona taka śliczna i urocza ~ Ale potem zauważyłam, że kanonicznie tak naprawdę to Aether powinien być protagonistą i ostatecznie jestem zadowolona z wyboru.

 

51 minut temu, Triste Cordis napisał:

Sami twórcy mówią, że GI to coś, co włączasz na 20-30 minut dziennie, a nie na kilka godzin

Bo to jest tak naprawdę typowa mobilna gra. Zużyjesz wszystkie punkty akcji (tutaj resiny) i czekasz aż się naładują z powrotem. Jeśli nie chcesz - kupujesz. To dokładnie to co jest na mobilnych grach. Chociaż graczom nie podoba się czas ładowania tych resinów, ale zobaczymy czy twórcy coś z tym zrobią.

Ja póki co gram parę godzin dziennie, ale zwyczajnie mam wiele do eksplorowania, a poza tym wciągnęłam się w fabułę.

 

Jeśli chodzi o kupno pirogemów to cóż... Ja póki co kupiłam sobie tylko parę razy baner z Noelle (gdzie masz gwarantowaną Noelle) i wypadło mi parę lepszych broni i także Xingqiu. No i jestem zadowolona, bo obecnie  tych dwóch postaci używam. Generalnie można nie kupować żadnych wishy i grać podstawowymi postaciami, ale gra sama daje nam trochę pirogemów i można uzbierać. Jeśli ma się ochotę na konkretną postać to niestety zapewne trzeba zapłacić albo być bardzo cierpliwym.

 

Ja osobiście czekam na Childe i chcę wydać wszystko by go dostać <3  A jak już go dorwę to Diluca muszę mieć.

 

 

Btw z Genshina jest także manga, którą polecam, bo przyjemnie się czyta i można się dowiedzieć więcej o naszych postaciach.

https://genshin.mihoyo.com/en/manga

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PervKapitan napisał:

Aww, więc jednak zrobiłeś temat, dziękuję za wyręczenie mnie <3

Spoko, nie ma sprawy :) 

 

Cytat

Ale potem zauważyłam, że kanonicznie tak naprawdę to Aether powinien być protagonistą i ostatecznie jestem zadowolona z wyboru.

A tego nie wiedziałem. Mogę się mylić, ale jeden z błędów w tłumaczeniu zasugerował pewną rzecz. A mianowicie:

 

Spoiler

- jedna z postaci stwierdza, że "tymi złymi" dowodzi ktoś, kto pojawił się znikąd. A mówią na niego - w dialogu mówionym "księżniczka", zaś w napisach "książę". Wychodzi na to, że po drugiej stronie barykady stoi rodzeństwo. 

 

Cytat

Chociaż graczom nie podoba się czas ładowania tych resinów, ale zobaczymy czy twórcy coś z tym zrobią.

Podobno coś tam robią, ale na chwilę obecną nie mam z tym problemu. Nie mam zbyt wiele czasu na granie (cholerne Animal Crossing :chryseyes:), także wystarczy mi wykonanie zadań dziennych, odrobina eksploracji czy zadania fabularne. Zobaczymy co będzie dalej

 

Cytat

Jeśli chodzi o kupno pirogemów to cóż... Ja póki co kupiłam sobie tylko parę razy baner z Noelle (gdzie masz gwarantowaną Noelle) i wypadło mi parę lepszych broni i także Xingqiu.

Ja na samym początku uznałem, że mogę wydać tyle, ile byłbym w stanie zapłacić za tą grę. Odblokowałem jakieś tam postacie, dostałem trochę broni, i więcej mi do szczęścia nie potrzeba :) Tym bardziej, że można spokojnie nazbierać na kolejne "życzenia". Swoją drogą jakiś koleś wydał 2000$ na odblokowanie Klee :huhwha: Udało mu się, ale okazało się, że ta postać jest słaba (w sumie, to ma rację). Co prawda wyświetlenia filmów na jego kanale YT pokryły te wydatki, ale nie zmienia to faktu, że wydał dwa tysiące dolarów. 

 

Cytat

Btw z Genshina jest także manga, którą polecam, bo przyjemnie się czyta i można się dowiedzieć więcej o naszych postaciach.

Na pewno sprawdzę :) 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Triste Cordis napisał:

A tego nie wiedziałem. Mogę się mylić, ale jeden z błędów w tłumaczeniu zasugerował pewną rzecz. A mianowicie:

Błędy  w tłumaczeniu są po "obu stronach". Bardziej chodzi mi o materiały promocyjne, gdzie antagonistą jest zawsze Aether, a 

Lumine to "princess"

Nie wiem czy te postacie pojawią się w mandze,  ale jeśli tak to pewnie będzie tak samo.

 

5 godzin temu, Triste Cordis napisał:

Podobno coś tam robią, ale na chwilę obecną nie mam z tym problemu.

Ja obecnie też, bo mam wiele rzeczy do zrobienia i w sumie nie bardzo korzystam z tych resinów, przez co tak właściwie je marnuję. Powiększyli limit posiadania ich, a co dla graczy, którzy z nich regularnie korzystają to właściwie nic nie dało. Powinni przyspieszyć generację tych resinów.

 

5 godzin temu, Triste Cordis napisał:

Swoją drogą jakiś koleś wydał 2000$ na odblokowanie Klee

Na 100% było to 200$, a nie 2000$, stawiam że gościu co pisał artykuł się walnął, bo to zwyczajnie niemożliwe. A to dlatego, że po 90 wishach mamy gwarantowaną 5-gwiazdkową postać, a jeśli dana postać ma banner swój (jak w przypadku Klee) to ten 90-ty wish nie dość, że jest gwarantowany 5-gwiazdkowy to ma jeszcze 50% szans że dropnie postać z banneru. Jeśli nie dropnie po 90-ciu wishach, to przy 180 wishach masz już 100% pewności gwarantowanej postaci z banneru. I to właśnie wychodzi, że od zera to trzeba wydać 200$. To nawet nie jest aż tak drogo, jakby zarabiać w dolarach... No, ale cóż. Żyjemy w Polsce i mamy złotówki. 

 

Ja póki co zbieram sobie pirogemy na wishe by zdobyć Childe. Czy dopłacę do tego realną kasą? Możliwe. Szczególnie, że póki co to nie wydałam na grę ani złotówki, a na postaci mi zależy. 

 

Swoją drogą to bardzo mi się podoba, że zrobili rejon inspirowany Rosją. Szkoda tylko, że wygląda na to, że większość stamtąd to będą villainy, ale zobaczymy. Dobry villain nie jest zły, a Childe póki co mi się podoba.

 

A Ty masz Triste jakieś postacie, na których Ci zależy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PervKapitan napisał:

A Ty masz Triste jakieś postacie, na których Ci zależy?

Początkowo chciałem wylosować Klee, bo na zwiastunie wyglądała jak młodsza siostra Tiny Tiny z Borderlands 2 w wersji anime (a ja uwielbiam Tinę: "BURN ALL THE BABIES!!!!!" :fsscream:). Okazało się, że można ją przetestować w ramach jednego krótkiego zadania i prawdę mówiąc szału nie ma. Druga postać, którą chciałbym mieć w ekipie to Qiqi. Jej ataki leczą całą ekipę, także to bardzo przydatna i praktyczna zdolność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Triste Cordis napisał:

Jej ataki leczą całą ekipę, także to bardzo przydatna i praktyczna zdolność.

Noelle też może być healerem, więc jeśli jest jeszcze jej banner to polecam kupić (100% że wypadnie). Ogólnie jest przydatna dość, bo ma greatsworda, a tym się skałki bardzo przyjemnie rozwala.

W dodatku ma taki Fluttershy'owy głosik~ :squee:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Można już pobrać GI w wersji dla PS5 :sunburst7: Co nowego? Przede wszystkim: ładniejsza grafika (nowe tekstury), większa odległość rysowania, skrócone czasy wczytywania... i na razie to tyle. Na razie, ponieważ twórcy nadal pracują nad bajerami dla pada Dualsense. 

 

Zwiastun

Spoiler

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No i jakby to powiedzieć... Tak. Dalej przez cały ten czas grałam w Genshina.

Aż uroczo się czyta moje wypowiedzi stąd. Takie niewinne, jeszcze bez jakiejkolwiek wiedzy.

Teraz wiedzę mam aż nadto i doświadczenia także.

 

Jest jeden, moim zdaniem, bardzo ważny wniosek, który wyciągnęłam, grając w Genshina. Ta gra ma po prostu świetne lore. Świetne, głębokie postacie, a to jest coś, co Perv lubi najbardziej. Może nie każda postać jest głęboka, ale jak już postarają się i zrobią to po prostu potrafię dostać na jej punkcie hiperfiksacji. Kto mnie zna ten wie, że kocham analizować uniwersa, lore i postacie, a w Genshinie naprawdę jest się co wykazać.

 

Ze swojego konta jestem bardzo dumna. Raczej bardzo rozmyślnie planuje wydawanie wishy. Nie, nie jestem już f2p, welkin miesięczny to mus, czasami też i bp. Nie raz się zdarzyło crystal top-upy kupić, ale to nie jest regularny wydatek. Do whale'a mi daleko. Tak mniej więcej się prezentuje:

GenshinImpact_ng3Ugf699c.png

GenshinImpact_MRIYgeAsl9.png

h0HxTwpbNv.png

GenshinImpact_ShIZU2yX2G.png

 

Warto jeszcze dodać, że z każdą postacią mam wbity 10 friendship, z czym idzie namecard. ^^

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I ja również gram w Genshina już ponad rok. Właściwie to prawie od premiery bo od pierwszego banneru. Ah, wspomnienia. Zaczęłam w to grać, bo spodobała mi się postać Ventiego i wizja zwiedzania pięknego świata uroczym bardem. 
 

Spoiler

Bnha, BSD, HQ!!,Genshin Impact, Aot,TR headcanons — venti having a crush on  female reader who's...


Obecnie w grze skupiam się całkowicie na postaciach. 
Zbieram wszystkie postacie geo.
Wszystkich leveluję na max poziom, a także talenty minimum 9/9/9 i sprawia mi to niemałą satysfakcję ^^ 
Wszystkie postacie w Genshinie są interesujące i wszystkie są bardzo szczegółowo projektowane. Do tego świat gry ciągle się rozrasta. Coraz więcej pięknych lokacji do zwiedzania. 

A jakie są obecnie moje ulubione postacie? 
Największą jazdę mam na Zhongliego. 
 

Spoiler

image

 

Ale ostatnio zajarałam się najnowszym nabytkiem: Yelan. 
 

Spoiler

genshin impact gif | Explore Tumblr Posts and Blogs | Tumgir

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jakiś czas temu gra otrzymała aktualizację 3.0, a wraz z nią zupełnie nowy region - Sumeru. Powiem tak, jestem nim totalnie oczarowany: muzyka, widoki, klimat... A jeszcze bardziej oczarowany jestem Nahidą, czyli archonem dendro ("bogiem roślinności") tego regionu :angelbloom:  Ten mały niesamowicie uroczy "bombel" jest na serio unikatowy, bo potrafi:

 

- czytać ludziom w myślach (zdalnie uruchamiać powiedzonka NPCów)

- w trakcie podskakiwania słychać pojedyncze nutki pozytywki układające się w melodię (to samo tyczy się spadania)

- Nihida potrafi ZBIERAĆ PRZEDMIOTY NA ODLEGŁOŚĆ!!! I to z dużej odległości. Nigdy więcej łażenia ludziom po ścianach w Mondstadt :YEtmX:

 

Przyznaję bez bicia, że kupiłem primo za gotówkę, bo po obejrzeniu poniższego zwiastuna po prostu musiałem ją mieć. I nie żałuję. 

 

Gdy baśń zamienia się w koszmar... 

Spoiler

 

 

Spoiler

P8EkBJ1.jpg

 

Spoiler

nat4zdc.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam za sobą ponad 430 godzin gry i nadrobiłem wszystkie zadania fabularne regionu Sumeru. Nie to, żeby były ich setki. Po prostu gra jest czasochłonna. A poza tym widoki i muzyka w Sumeru są tak piękne, że czasami po prostu spacerowałem zamiast skorzystać z szybkiej podróży :angelbloom: I wiecie co? Gdybym spotkał kiedyś jednego z deweloperów gry, to zadałbym mu/jej jedno krótkie pytanie: "czy choć raz w życiu, tak dla odmiany, Nahidę mogłoby spotkać coś DOBREGO, pozytywnego i wesołego?". Bo tak się składa, że Nahida (bogini roślinności i mądrości) póki co:

 

- "urodziła się" w dniu śmierci swojej uwielbianej i szanowanej przez ludzi poprzedniczki. Mędrcy (naukowcy) z Sumeru liczyli, że ich nowa bogini będzie potężna i mądra niczym jej poprzedniczka, a znaleźli kilkuletnią dziewczynkę, która wie o świecie tyle, co ludzkie dziecko.

- A skoro nowa Archonka (bogini) była kompletnie bezbronna, to postanowili ją uwięzić i wykorzystać jej boską moc do swoich chorych eksperymentów nad czymś w rodzaju "Internetu". Tak, naukowcy zakuli w łańcuchy małą dziewczynkę i przez 500 lat wykorzystywali jako "baterię" :wtf: A tym czasem samo imię Raiden Shogun, czyli bogini regionu Inazuma wywoływało wśród ludzi panikę... 

- Na potrzeby eksperymentu Nahida przez 500 lat była "uśpiona" i non stop przeżywała dzień swoich urodzin. Tyle, że nikt ich nie świętował... Jakieś 99% społeczeństwa nią gardziło, uznawało za kompletną porażkę i marną namiastkę bogini, a pozostały procent był surowo karany za próby oddania czci. No impreza roku, którą przeżyło się ponad 180 tysięcy razy...

- Za sprawą głównego bohatera/ki obudziła się ze snu w "otchłani", w której panowały kompletna cisza i ciemność. I trochę sobie tam jeszcze posiedziała.

- W pewnym momencie spotkała swoją poprzedniczkę (to skomplikowane) tylko po to, żeby ta umarła w jej ramionach

- W swoim jedynym póki co zadaniu fabularnym musiała zmierzyć się ze snami trzech mieszkańców Sumeru: jednemu zmarła żona, drugiej utonęli najlepsi przyjaciele, a trzecia została pozostawiona przez najbliższą jej osobę. A na koniec tego wszystkiego, Nahida musiała oglądać jak pewna osoba w niewyobrażalnych cierpieniach zamienia się w potwora :sab:

Także ten tego... Czekam na coś w 100% radosnego, bo po tych wszystkich mękach Nahida na to szczęście zasłużyła.  :sweetbook:

*****

No jak można jej nie lubić? :rarity5:

Spoiler

Uea9Rh0.jpg

 

Ech...

Spoiler

vtQOGm6.jpg

 

Po 500 latach cierpienia spotykasz swoją poprzedniczkę, która wyjawia ci prawdę i umiera w ramionach.

Spoiler

jfGQAjr.pngjfGQAjr.pngjfGQAjr.png

 

W jednej z aktualizacji dodano możliwość posiadania swojego kawałka ziemi. Można go swobodnie dekorować. Początkowo tego nie robiłem, ale po odblokowaniu wystroju Sumeru postanowiłem się za to zabrać.

 

Uśmiechnięty lisek
 

Spoiler

TM20MVm.jpg

 

Kwiaty, które świecą w nocy?

Spoiler

FMhN9jp.jpg

 

Ogród powoli powstaje...

Spoiler

rLjMaYr.jpg%5B

 

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...