Skocz do zawartości

Spojrzenie Fluttershy


Rapony

Recommended Posts

Fluttershy, znana jako postać łagodna nie wkurzającą się o byle co. Jest to w niej fajne, że czasem potrafi nie być drżypłoszką. Ale wracając. Fluttershy zachowuje się czasem dziwnie i nie zręcznie co dostarcza małą dawkę cringe'u:huhwha:(przykład: w odcinku ,,Sonic Rainbow" mówi do ogierów dokuczajączych RD ,,jeśli macie czas") Niemniej jest to żywe złoto.

 

Wracajac do właściwego tematu. Spojrzenie fluttershy poznajemy już w sezonie pierwszym, kiedy to pegaz puszcza spojrzenie kurą. Klacz jest 

Widocznie zdenerwowana a obok jej oczu są białe kreski. Jestem świadoma że kreski znaczą ruch, wysiłek itp. Nie o kreskach tu gadam. Wiem że teraz wyjdę na "Tą czepialską" ale jak szaleć to szaleć. Pamiętam jak nie widziałam jeszcze spojrzenia na oczy( znaczy widziałam ale nie pamietałam) i strasznie mnie to ciekawiło:rainderp:Po zobaczeniu spojrzenia poczułam niedosyt. Tylko kreski?! Gdy Maślana klacz gadała z Discordem i puszczała mu spojrzenie (trochę tak to wyglądało jeśli się mylę niech ktoś mnie oświeci) to kresek brak.

 

Moją teorią jest, że spojrzenie Fluttershy to jest taka mini-super moc Flutter która sprawia że dana osoba staje się jej posłuszna. Nie mówię o manipulacji, tylko o ostatecznym rozwiązaniu.

Zapraszam do udzielania się i mam nadzieję że temat się przyjmie :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie rozumowanie. Twórcy tej umiejętności raczej chodziło o to ,że Fluttershy nabiera takiego wyrazu oczu, iż po prostu inne stworzenia się jej boją. Sam spróbuj spojrzeć kiedyś w oczy strasznie wściekłemu na ciebie koledze. Na pewno się wystraszysz! No i zrozumiesz jak to działa.:fluttershy4: ( Jeśli masz czas)

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rapony napisał:

Moją teorią jest, że spojrzenie Fluttershy to jest taka mini-super moc..

 

Nie... To najzwyklejsze w świecie spojrzenie, które działa w prawdziwym życiu. Podam ci przykład z życia wzięty. W drodze do pracy mijam domy prywatne. W jednym z nich dwa psy biegają wolno po podwórku i rzecz jasna ujadają jak poj3bane jak tylko będziesz przy bramie :burned: Swego czasu upewniłem się, że brama jest zamknięta i spojrzałem jednemu z nich prosto w oczy. Stałem w miejscu, bez ruchu i gapiłem się w te czarne ślepia. Poszczekał, skulił łeb i odszedł. Od tej pory na mnie nie szczeka (na innych tak). Swoją drogą, to czasami mam wrażenie, że psy uwielbiają straszyć ludzi. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że żeby spróbować utrzymać kontakt wzrokowy w kłótni - ten słabszy, bardziej uległy albo po prostu mający coś na sumieniu "spuści wzrok", jak to się mówi. W takim przypadku bezpośrednie spojrzenie jest wyzywające i oznacza pewność siebie. Chociaż w MLP:FiM przyznaję, że "STARE" jest trochę przykoloryzowane specjalną zdolnością.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Fluttershy to na ogół spokojna miła osoba.Ale jak doprowadzi ją ktoś do ostateczności to się wścieka.No na przykład zdenerwuję na maksa moją mamę wtedy krzyczy i oczy są przepełnionę czystą wściekłością.Tam jest tak samo. Jeśli ona wtedy nie utrzymuje kontaktu wzrokowego ta osoba mniej się boi więc należy utrzymać kontakt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2020 o 20:52, Favri napisał:

Chociaż w MLP:FiM przyznaję, że "STARE" jest trochę przykoloryzowane specjalną zdolnością.

W sumie o to mi chodziło w tym temacie. Np. Pinkie ma "moc" przewidywania niedalekiej przyszłości, choć tak naprawdę to podkoloryzowana intuicja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...