Skocz do zawartości

Małpi biznes [Oneshot][Comedy][Normal]


Sun

Recommended Posts

Dawno, dawno temu (zapewne przed 2012), gdzieś w internecie znalazłem taką, biznesową przypowieść, anegdotę, żart (w sumie nie wiem co dokładnie), o dwóch ludziach, którzy przyjechali do małego miasteczka i kupowali małpy. Była bardzo fajna i zabawna. Spodobała mi się. Miałe ją w pamięci i raz, czy dwa ją opowiedziałem kolegom. 

Jakiś tydzień temu, obudziłem się rano, mając ją przed oczyma, z wielkim, czerwonym dopiskiem, by to skucykować. Pomysł wydał mi się tak absurdalny i bezsensowny, że początkowo go odrzuciłem. Ale, gdy w miejsce dwóch biznesmenów podstawiłem braci Flim i Flam

Spoiler

Czyli dwa najbardziej przedsiębiorcze kuce w Equestrii

to sam pomysł zmienił się z absurdu w cudowny absurd. Wiec też tego dokonałem. 

 

Małpi biznes

Prosta, niezobowiązująca komedia na jedno, króciutkie posiedzenie. Być może wywoła u kogoś uśmiech na pyszczku, albo jakieś przemyślenia, bo ja się dobrze bawiłem przy pisaniu.

Na życzenie czytelniczki, tytuł poprawiony ;)

Edytowano przez Sun
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przeczytane

 

Beware the spoilers! Albo i nie...

 

Urocza opowiastka. Co prawda oryginału jako takiego nie widziałem, historyjkę znałem jedynie z wieczornych piwnych przypowieści. Pomysł na kucykowanie tego rodzaju rzeczy (o ile są na tyle dobre, by na to zasługiwać) uważam za wyśmienity (trudno żeby nie, skoro sam to kiedyś zrobiłem), a jeżeli zebrałoby się tego więcej, to może warto pomyśleć o jakiejś mini-akcji wydawniczej? Szczególnie jeżeli uda się zebrać/wymyślić dosyć tekstów, w których głównymi bohaterami będą Flim i Flam. Taki zbiorek szubrawczych opowiadać z pewnością ucieszyłby niejednego czytelnika. O samej treści pisać tu nie mogę, bo spaliłbym cały dowcip, Sun urwałby mi łeb za psucie niespodzianki i na dodatek nie byłoby herbatnika... Napiszę tylko tyle, iż z pewnością warto się z tą historyjką zapoznać. Tak dla jej humoru, jak i dla walorów edukacyjnych. A teraz przepraszam - idę łapać małpy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Здравствуйте ребята!

 

Małpi biznes to jeden z tych filków, które miałem przeczytać dawno, no ale trafiło się dopiero teraz.

 

Nie jest to fanfik wybitny, ale jest dobry. Podstawy nie znam, więc ciężko ocenić mi jej wpływ na całość.

 

Technicznie nie zauważyłem żadnych poważnych baboli, także jest dobrze.

 

Czy fanfik mi się podoba? Jest na tyle prawdziwy, że aż serio ciężko mi się śmiać, więc tak.

 

Pozdrawiam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...