Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
RedMad

The Mare Who Once Lived on the Moon ("Klacz, która żyła na Księżycu") [PL][NZ][Romance][Sci-fi][SoL][AU][Steampunk]

Recommended Posts

Witam wszystkich, oto przybywam i prezentuje wam tłumaczenie Fanfika "The Mare Who Once Lived on the Moon". Jest to iście wspaniały fanfik, klimatyczny. Niezmiernie muszę podziękować Sunowi za wszelką pomoc przy tekście. Tak czy inaczej zapraszam serdecznie do czytania!

Następne rozdziały będę starał się tłumaczyć w miarę możliwości, więc spokojnie :). 

 

Opis:

Spoiler

W świecie mosiądzu i pary, Twilight Sparkle myślała, że wynalezienie teleskopu odmieni jej życie. Szczęśliwa lub nie; miała rację.

 

Wynalazek ten nie odmienił  tylko jej życia, ale także tych, których desperacko szukała w próbach kontaktu z jedyną, inną istotą, tak samotną jak Twilight

 

Wszystko byłoby o wiele prostsze, ale to Twilight była jedyną, która mogła skontaktować się z Klaczą na księżycu.

 

Więc zdecydowanie tam nie pójdzie.

Oryginał: "The Mare Who Once Lived on the Moon"

Autor: MrNumbers

Tłumaczenie: RedMad

Konsultacje i pre-reading: @Sun

Korekta: @Grento YTP, @Gandzia

Klacz, która żyła na księżycu

Rozdział 1: Klacz, która żyje na księżycu

Rozdział 2: Farmerka, która buduje
Rozdział 3: Klacz, która biega na Księżycu

Edited by RedMad
  • Upvote 2
  • Thanks 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę że jest rozdział drugi.
Ewidentnie to zapisałeś ale nie da się kliknąć linka!
Klikam i nie otwiera mi docsa! Halo! Ja chcieć drugi rozdział!
:stare:
 


Ps: To jest żart XD

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam tego fanfica podobnie z resztą jak inne historie tego autora, zobaczyć tłumaczenie to nieoczekiwane i z pewnością miłe zaskoczenie. Zrobiłeś mi i każdemu kto to czyta , przedwczesny prezent gwiazdkowy.  Poza tym gdyby jakby ktoś nie wiedział jest na YouTube jest zwiastun tego fanfica.

Spoiler

 

 

Edited by Danio Doża Venucci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Absolutna perełka i każdego zachęcam do zapoznanie się tak z tłumaczeniem (jak i z oryginałem oczywiście). Niesamowity, gęsty jak lunarna owsianka, klimat aż kipi z tekstu - steampunkowa Equestria jaką tam widzimy to coś wspaniałego i mało który fanfik może się poszczycić tak świetną kreacją świata. A to dopiero sam początek. Równie mocną stroną fika są pokazane tam postacie - doskonale znane nam z serialu a jednocześnie w genialnych „nowych” rolach. Poczekajcie tylko aż pojawią inne kucyki. Każda z tych postaci jest fenomenalnie wpleciona w przedstawiony świat, a jednocześnie zachowuje charakter znany z serialu. 

Te dwa rozdziały to dopiero początek wspaniałej przygody i ponownie zachęcam do zapoznania się z tekstem. Oby tylko tłumaczowi nie zabrakło... pary:) 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klacz, która żyje na księżycu... Świetn, wprost fenomenalny fanfik. Gdybym miał wymienić jedną rzecz, za którą uważam ten fanfik za najlepszy jaki czytałem, to chyba niebyłym w stanie. Miałbym dylemat, czy są to postacie, pomysł, fabuła, klimat, czy może dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Wszystkie te elementy są wykonane z niezwykłą starannością i pasują do siebie, jak części doskonałej maszyny (parowej).

Autor wziął dobrze nam znane postacie i osadził w nowych, lecz adekwatnych rolach. Stworzył interesujący i wspaniale rozrysowany świat, w którym kryje się wiele ciekawych smaczków i detali. Napisał historię, która może nie jest najbardziej odkrywcza, ale jest tak prowadzona, że stała się wyjątkowa. Stworzył nieprzesadzony i nienachalny steampunk, który pobudza wyobraźnie. A wszystkie te elementy doprawił detalami tak świetnymi, że nawet gdy czytałem ten fik po raz drugi w oryginale, znalazłem kilka nowych smaczków, na które wcześniej nie zwróciłem uwagi. Dzięki temu fik ma też gęsty klimat, który otacza czytelnika ze wszystkich stron. 

 

Nie mam zamiaru spoilerować fabuły (jeszcze), więc powiem tylko, że pod płaszczykiem czegoś dość oczywistego kryje się przecudowna historia. Gorąco ten fik polecam. Zarówno  tłumaczenie, a także (albo i przede wszystkim), oryginał. Warto, to mało powiedziane. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...