Skocz do zawartości

Serce Słuchu [PL] [Oneshot] [Romance] [Slice of Life] [Sad]


Brushie

Recommended Posts

Cześć! Po małej korekcie jednego opowiadania, postanowiłem spróbować swoich sił w tłumaczeniu. Gdy przeczytałem ten klimatyczny i ciekawie napisany fanfik autorstwa AuroraDawn, pomyślałem, że będzie to dobry start. Dziękuję @Sapphire Scroll za nieocenione wsparcie.

 

Calamus – pegaz pogodowy – stracił słuch wskutek nieszczęśliwego wypadku przy pracy. Jego wieloletni przyjaciel Syrinx pomaga mu w nauce Pegaziego Języka Migowego, a po drodze obaj dowiadują się o sobie nawzajem więcej, niż by się mogli spodziewać.

https://docs.google.com/document/d/12Z05poCtHmTHm9N91lLivEdgAn_Bhzuphob0R8rnl9o/edit?usp=sharing

spacer.png

Edytowano przez Brushie
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Całkiem ładne, ma klimat starego opowiadania.

Z ciekawości aż sprawdziłam datę publikacji oryginału. Przyznam, że jestem nieco zdziwiona.

 

Spoilery?

Podobało mi się, chociaż uważam całość za lekką naciąganą. Jakoś nie wierzę w to, żeby główny bohater dał radę tyle przekazać (oraz żeby było to zrozumiałe, a przesłanie na tyle jasne) i to jeszcze we wzburzeniu.

Za to warstwa emocjonalna daje sobie radę. W ogóle, fajny ten PJM, dobrze zostało to rozpisane, z pomysłem ;) W krótkim tekście został zawarty ładny koncept i przyjemna fabuła.

Absolutnie nie znam się na tłumaczeniach. Dokument wygląda ładnie, poza fragmentem:

Cytat

Odwzajemniam się słabym uśmiechem, tym samym, który od czasu wypadku ćwiczę      niemal równie często jak Pegazi Język Migowy.

Coś tutaj się stało ze spacjami.

Pozostaje mi życzyć powodzenia z następnymi tekstami i komentarzy od bardziej kompetentnych czytelników ;)

Edytowano przez Nika
  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam!

 

Małe kombo, drugi fanfik z sercem w tytule. Może znaleźć trzeci?

 

Co do samego fanfika, to nie jest on zły. Technicznie jest bardzo dobrze, nie mogę jednak ocenić strony samego tłumaczenia. Styl jest specyficzny, wynika to z paru rzeczy. Pierwszoosobowej narracji, a także… nabytej głuchości bohatera. To się serio przyjemnie czyta.

 

Historia jest skupiona na nauce Pegaziego Języka Migowego, który jest serio szczegółowo opisany i to ogromny plus opowiadania. Mam serio wrażenie, że najpierw powstał język, a potem fik do niego. A to dlatego, że reszta jest w sumie taka sobie i pospieszna. Bo oprócz tego, fik także ma motyw relacji między głównym bohaterem a jego przyjacielem…

 

A może kimś więcej? I to kimś więcej jest strasznie… dziwne. Z jednej strony jest wyraźnie powiedziane, że każda strona to czuje od jakiegoś czasu, ale ja, jako czytelnik… no tak średnio. Mimo to i tak jest dość znośnie. No, może pomijając, że to lekki yaoi content i nie każdemu to będzie pasować (no, chyba, że płeć zaginęła podczas tłumaczenia, jak u Sowalicji, ale wątpie). Dla mnie to mocno obojętne.

 

Czy fik mi się podobał? Tak, zwłaszcza PJM. Dla samego opisu tego języka, warto.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...