Skocz do zawartości

Psi Patrol: Film (+ serial)


Cipher 618

Recommended Posts

TioShrI.png

 

Po obejrzeniu zaskakująco dobrego filmu postanowiłem stworzyć nowy temat poświęcony jemu oraz serialowi. Kto wie? Może mamy tu cichych fanów PAWiego... znaczy się Psiego Patrolu? 

Na początek krótko o serialu. Skopiuję po prostu informacje z Wiki, bo tak będzie lepiej i szybciej. 


 

"Psi Patrol (ang. PAW Patrol) – kanadyjski serial animowany stworzony przez Keitha Chapmana. Wyprodukowany przez Spin Master Entertainment i Nickelodeon Productions. Serial wykonany techniką trójwymiarową CGI.

Światowa premiera serialu miała miejsce 12 sierpnia 2013 roku na amerykańskim Nickelodeon i jest emitowany do dnia dzisiejszego. W Polsce premiera serialu odbyła się 4 listopada 2013 roku na antenie Nickelodeon Polska w bloku Nick Jr. Serial jest emitowany również na kanale Nick Jr. (Polska). 1 maja 2014 roku odbyła się premiera serialu w Puls 2.


 

Serial opisuje perypetie bohaterskich psiaków – owczarka Chase’a, dalmatyńczyka Marshalla, buldoga Rubble’a, kundelka Rocky’ego, labradorki (w angielskiej wersji labradora) Zumy, suczki cockapoo Skye, które z dziesięcioletnim chłopcem Ryderem wyruszają na ratunek potrzebującym i stawiają czoło zagrożeniom. Czasami pomagają im także syberyjski husky imieniem Everest (w wersji angielskiej suczka), chihuahua Tracker, golden retrievery Tuck i Ella ,berneński pies pasterski Rex ,oraz jamnik Liberty".


 

###

Psi Patrol: FIlm - moja opinia

Spoiler

 

W swojej pracy stworzyłem dosłownie setki opłatków na torty z motywem Psiego Patrolu, ale nigdy nie widziałem ani jednego odcinka, co nie powinno nikogo dziwić. Lubię seriale animowane, ale ten jest zdecydowanie zbyt dziecinny. Jednak gdy przez przypadek znalazłem ten film na pewnej stronie internetowej to pomyślałem: "a czemu by nie? Obejrzę z ciekawości". Byłem pewien, że jego dziecinność szybko mnie zniechęci i wyłączę go po góra 10 minutach seansu. A tu niespodzianka... Obejrzałem film w całości i świetnie się przy nim bawiłem!   Psi Patrol to bajka dla najmłodszych, a raczej reklama zabawek w formie serialu. Na dobrą sprawę, to twórcy nie musieli się zbytnio starać. Mogli na szybkiego, możliwie najniższym kosztem stworzyć byle jaką animację okraszoną fabułą spisaną na kolanie oraz żenującymi żartami dla rodziców siedzących na sali kinowej. To smutna norma w bajkach, które latem zalewają kina. Niestety w większości przypadków kończy się na tym, że dziecko nie śmieje się bo nie wie o co chodzi, a dorosły nie śmieje się, bo nie ma z czego (polecam kanał YT Brody z Kosmosu i serię „Najgorsze Animacje”). Bez względu na jakość, Psi Patrol zarobiliby miliony na licencjonowanych zabawkach i samym filmie. W końcu kilkuletnie dzieci nie są zbytnio wymagającą widownią, prawda? 


 

A tym czasem, Psi Patrol: Film jest po prostu świetny! Twórcy odwalili kawał dobrej roboty. Nie ma w nim żenujących żartów dla dorosłych, wciśniętych na siłę nawiązań do pop-kultury, ani nielogicznej fabuły. Ta jest prosta, ale ciekawa. Oczywiście przed rozpoczęciem oglądania należy "wyłączyć mózg" i dorosłe "analizowanie wszystkiego", bo inaczej zniechęci nas już samo założenie serii (gadające psy pod przywództwem 10-latka dbają o bezpieczeństwo ogromnego miasta). Największym zaskoczeniem, a za razem największą zaletą są same psiaki, a konkretnie to przedstawienie ich osobowości. Te postacie są lepiej i naturalniej napisane niż nowi bohaterowie disney’owskiej trylogii Gwiezdnych Wojen (Rey, Finn, Poe). Serio! Wątek Chase’a, który ze względu na traumatyczne przeżycia „z dzieciństwa” nie chce przenieść się do miasta Adventure City (tak, wiem, masło maślane) naprawdę robi wrażenie. Bardzo fajnie pokazano jak bolesna przeszłość psiaka rozprasza go i sprawia, że popełnia duże błędy narażając całą ekipę na niebezpieczeństwo. Jasne, to nie jest poziom Pixara, ale pamiętajmy, że to Psi Patrol, bajka dla najmłodszych. Jestem naprawdę zdziwiony, że twórcy w ogóle poruszyli taki temat.


 

Na pochwałę zasługuje także jakość animacji. Futro psów, ogień, oświetlenie, mimika postaci czy woda wyglądają znakomicie i bardzo naturalnie (scena z deszczem w spowolnionym tempie to już mistrzostwo świata). Gdy przypomnę sobie koszmarnie brzydkiego Resident Evila skleconego przez Netflixa, to aż przechodzą mnie ciarki. Podsumowując – polecam. Psi Patrol: Film to kino dla każdego, bez względu na wiek.

 

 

Galeria z filmu

Spoiler

wLbqQBY.png

 

ZUmxatk.png

 

3lnuELc.png

 

s6Sv6zz.png

 

iI7A8JI.png

 

Mu2KUdG.png

 

vydgi5k.png

 

dHtgbSk.png

 

c4MeSNg.png

 

gdiSQb6.png

 

JGHF6iD.png

 

OVawsLr.png

 

fy0K8BD.png

 

zutB0rL.png

 

CRWg6YV.png

 

zGjidjd.png

 

BaNhn6x.png

 

ofU0t29.png

 

SwfNOJ6.png

 

5SsNFrY.png

 

kWuRJa7.png

 

qP9HpGc.png

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiP napisał:

Ze zwiastunów widzę, że jakość animacji jest zdecydowanie lepsza niż to co oferuje serial. I sam zastanawiałem się nad obejrzeniem tego. 

Serdecznie polecam :) Film jest naprawdę dobry i mam nadzieję, że powstanie jakiś sequel. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cipher 618 napisał:

Serdecznie polecam :) Film jest naprawdę dobry i mam nadzieję, że powstanie jakiś sequel. 

Szukam na Allegro, ale jeszcze trzeba będzie poczekać, aż wyjdzie to...

A jak się sprzeda dobrze, to pewnie i druga część powstanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, BiP napisał:

Szukam na Allegro, ale jeszcze trzeba będzie poczekać, aż wyjdzie to...

A jak się sprzeda dobrze, to pewnie i druga część powstanie.

Ten film dopiero co wyszedł do kin, także minie kilka miesięcy :) Możliwe, że ogarnę jakieś napisy, ale nic nie obiecuję. No dobra, ale to podchodzi pod off-top 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Znudziło mi się czekanie na polskie wydanie dlatego kupiłem angielskie. Oczywiście nie ma jakiejkolwiek polskiej wersji językowej, ale dla mnie to nie problem :) Niestety, ale pod względem dodatków to jedna wielka bieda z nędzą: ot, teledysk i pokazówka sprzętu ekipy. Zero scen usuniętych, materiałów zza kulis czy wywiadów. Na szczęście wydanie blu-ray nie zawodzi jeśli chodzi o jakość audio/video. Film wygląda i brzmi rewelacyjnie (dolby atmos). 

 

Spoiler

OdiyDBk.jpg

 

Obejrzałem też kilka odcinków serialu i powiem tak... Wszyscy złoczyńcy, których widziałem mają poważne choroby psychiczne (kleptomania, syllogomania). Zdziecinniały do reszty burmistrz mieszkający w jaskini jest z nich najzdrowszy :crazytwi3:  Jeśli chodzi o stronę techniczną, to niemalże na każdym kroku widać stosowanie metody "kopiuj/wklej", zaś sama animacja wygląda co najwyżej znośnie. Humor? Daje radę. Co prawda polski dubbing jest całkiem niezły, ale wolę oryginał (nic nie zastąpi "ziomalskiego" Zumy mówiącego "dude"). Tym bardziej, że w polskiej wersji językowej zmieniono płeć dla dwóch psów (zasługa imion) :rdderp: A czy obejrzę resztę odcinków? Wątpię... 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj obejrzałem to w telewizji i powiem, że źle to nie wyszło. Główny zły przypomina Kaczyńskiego lub Gargamela, oni wszyscy mają parcie na władzę i lubią koty xD Animacja wyszła spoko, polska wersja nieźle, było kilka spoko momentów, jak np Sky otoczona śpiącymi kompanami jeden leżał na niej, a drugi chuchał na nią i te jej miny, albo gdy "uszkodziła" swój pojazd i tekst z ubezpieczeniem go, albo chwilę później "to się wyklepie" i jej spojrzenie  No i oczywiście Liberty, która miała też swoje momenty jak np "jestem pies GPS", albo "wyglądasz jak szczotka do klopa" xD Sama fabuła była raczej miałka i przewidywalna, ewidentnie dla młodszych dzieci ten film, nowy członek zespołu również był do przewidzenia, kim on będzie. Ogólnie to film mi się podobał, ale nie wiem czy znajdzie się on w mojej kolekcji na DVD...

 

BTW. tak z innej beczki, to na HBO znalazłem przypadkiem inny ciekawy film, którego nie obejrzałem jeszcze, a jest to "Tom i Jerry" też jest to film, ale z animowanymi postaciami coś jak "Kosmiczny Mecz" i niebawem go nadrobię, bo zapowiada się spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, BiP napisał:

Główny zły przypomina Kaczyńskiego lub Gargamela, oni wszyscy mają parcie na władzę i lubią koty xD

A czy Gargamel nie chciał przypadkiem przerobić smerfów na złoto? :fswhat:

 

Cytat

Animacja wyszła spoko, polska wersja nieźle, było kilka spoko momentów, jak np Sky otoczona śpiącymi kompanami jeden leżał na niej, a drugi chuchał na nią i te jej miny, albo gdy "uszkodziła" swój pojazd i tekst z ubezpieczeniem go, albo chwilę później "to się wyklepie" i jej spojrzenie  

Mnie najbardziej rozśmieszyła scena z korkiem. Rocky krzyczący "zielone znaczy ruszaj, zielone znaczy ruszaj" a po chwili pytający "zielone nadal oznacza ruszaj, co nie?" to znakomity dowód na to, że w humorze w prostocie tkwi siła. 

 

Spoiler

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps czy zachowanie Liberty nie było ciut drażniące i nachalne? Ja osobiście sądziłem, że zachowa klasę i będzie dawać tylko drobne sygnały o przyjęcie do zespołu, a tymczasem ona od pierwszej akcji miała się za jedną z ekipy, choćby i nieoficjalnie, mimo iż nikt jej nic nie obiecywał i nie proponował, to jednak non stop się trochę im narzucała i wymuszała przyjęcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, BiP napisał:

Ps czy zachowanie Liberty nie było ciut drażniące i nachalne? Ja osobiście sądziłem, że zachowa klasę i będzie dawać tylko drobne sygnały o przyjęcie do zespołu, a tymczasem ona od pierwszej akcji miała się za jedną z ekipy, choćby i nieoficjalnie, mimo iż nikt jej nic nie obiecywał i nie proponował, to jednak non stop się trochę im narzucała i wymuszała przyjęcie...

Dla mnie ani trochę. Udało się im zachować zdrowy rozsądek i nie przesadzić z tymi sugestiami. Owszem, "delikatnie" sugerowała, że chce dołączyć do ekipy, ale jednocześnie udowadniała, że na to zasługuje, choćby będąc "futrzastym GPSem". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cóż obejrzałem kilka odcinków serialu i powiem, że jakość animacji jest dość słaba, a "problemy" są na takim poziomie, że aż dziw bierze. Dorośli w tym serialu są inteligentni jak sznurowadło i do tak błahych  spraw wołają ekipę psów jak np złapanie 3 pingwinów które uciekły... Ogólnie da się na to patrzeć, zdecydowanie bardziej wolę "Psi Patrol", niż np "Pony Life". Do tego ten piesek chyba Rocky który jeździ tym zielonym pojazdem i w filmie mówił o tym zielonym świetle, okazuje się, że to jego powiedzonko jest i w serialu gdy rusza do akcji, to zawsze je wypowiada, w sumie to każdy pies ma swoje powiedzonko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BiP napisał:

Cóż obejrzałem kilka odcinków serialu i powiem, że jakość animacji jest dość słaba, a "problemy" są na takim poziomie, że aż dziw bierze. Dorośli w tym serialu są inteligentni jak sznurowadło i do tak błahych  spraw wołają ekipę psów jak np złapanie 3 pingwinów które uciekły... Ogólnie da się na to patrzeć, zdecydowanie bardziej wolę "Psi Patrol", niż np "Pony Life". Do tego ten piesek chyba Rocky który jeździ tym zielonym pojazdem i w filmie mówił o tym zielonym świetle, okazuje się, że to jego powiedzonko jest i w serialu gdy rusza do akcji, to zawsze je wypowiada, w sumie to każdy pies ma swoje powiedzonko.

Ten serial jest dość dziwny, ale fakt, ma swój urok i da się to jakoś obejrzeć (wolę go od Pony Life i Tell Your Tale). Widziałem ostatnio odcinki z dinozaurami i muszę przyznać, że nie spodziewałem się aż tylu nawiązań do Parku Jurajskiego :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaczyna irytować Marshal ten dalmatyńczyk strażak, jeny on jest taki niezdarny i dosłownie w każdym odcinku ta łamaga zawsze się wywali gdy wbiega do tej widny. Rozumiem, że to ma mieć walory humorystyczne dla dzieci, ale no kurczę w każdym odcinku powtarzać ten sam żart? Jeszcze gdyby zmieniali te psy, jest ich tam minimum 6...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BiP napisał:

Mnie zaczyna irytować Marshal ten dalmatyńczyk strażak, jeny on jest taki niezdarny i dosłownie w każdym odcinku ta łamaga zawsze się wywali gdy wbiega do tej widny. 

To kreskówka dla najmłodszych dlatego litościwie pominę łamanie praw fizyki przy upadkach :bemused:

 

Nie wiem jak jest w polskim dubbingu (domyślam się, że taką wersję oglądasz), ale w angielskiej jego suchary (gry słowne) po upadku w windzie są tak okrutnie suche, że aż zabawne. :rainpriest:
 

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cipher 618 napisał:

Nie wiem jak jest w polskim dubbingu (domyślam się, że taką wersję oglądasz), ale w angielskiej jego suchary (gry słowne) po upadku w windzie są tak okrutnie suche, że aż zabawne.

W polskiej wersji jest podobnie, aczkolwiek no po iluś tam odcinkach zaczyna to męczyć, że każde wejście do windy kończy się upadkiem jakimś. Mam na myśli powtarzalność.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2022 o 08:47, BiP napisał:

W polskiej wersji jest podobnie, aczkolwiek no po iluś tam odcinkach zaczyna to męczyć, że każde wejście do windy kończy się upadkiem jakimś. Mam na myśli powtarzalność.

To serial dla przedszkolaków, a dla nich to wszystko jedno. Dorosły widz zauważy masę nielogiczności, ale nie oni są targetem "Patrolu", prawda? Twórcy nie muszą się zbytnio wysilać, bo i po co?:dunno: Metodę kopiuj/wklej widać na każdym kroku. Przykład. Cała ekipa siedzi na zewnątrz obok tej swojej siedziby. Nagle dostają wezwanie o pomoc. Co robi Ryder? Wyciąga telefon i ogłasza zbiórkę :notamused: . Dzwoni do psów, które leżą dosłownie tuż obok. No, ale po co marnować czas na robienie nowej animacji, skoro można użyć gotowca?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Dnia 1.11.2022 o 21:57, OjtamOjtam napisał:

Wszedłem w ten temat tylko po to, żeby napisać, że się nie znacie i Marshall jest najlepszym pieskiem <3

No i ma kości z wibranium, bo po tylu wypadkach w windzie już dawno powinien mieć przetrącony kręgosłup i kilka pękniętych żeber :rdderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...