Skocz do zawartości

Gra - My Little Pony: Przygoda w Zatoce Grzyw (A Maretime Bay Adventure)


turbo638

Recommended Posts

Minęło już całkiem sporo czasu od wydania gry a na forum nie ma o niej w sumie żadnej wzmianki.

Tak więc dopiero przy piątej generacji pojawiła się w miarę pełnoprawna i teoretycznie trójwymiarowa gra na wszystkie najważniejsze platformy.

 

Jago że to nie będzie Recenzja tylko raczej moje przemyślenia na temat gry i jej niektórych technicznych aspektów.
Dam Link do recenzji gry na  Nintendo Switch od Julunis na FGE:

Ja w dniu premiery kupiłem wersję na PC

 

Zaczniemy od początku czyli od menu

Spoiler

oXQsnIVAAD7s1_-UVHeHEJDp3ufy3r-PuX-ur2w-

Menu jest proste i dubbingowane, sam dubbing jest w sumie ciekawą opcją i grupie docelowej na pewno ułatwia obcowanie z grą.

Ale idąc dalej w menu we sumie nie ma nic, nie ma żadnych ustawień graficznych ani ustawień sterowania.
Niby wszystko jest normalnie, jest pokazane sterowanie ale to jest wersja na PC gdzie głównie gra się klawiaturą i myszką.
Więc jak ktoś gra na blaszaku na klawiaturze to nigdzie nie dowie się jak ma sterować postacią... taka lekka wpadka.
Druga rzecz to brak ustawień graficznych, nie zmienimy rozdzielczości ani nie ustawimy wygładzania krawędzi które czasami by się przydało,

ze względu na rozdzielczość w której grałem czyli 2560 x 1440 piseli, widać było że nie wszystkie modele są przystosowane do tak wysokiej rozdzielczości i pojawiały się błędy graficzne związane ze skalowaniem.

Jako że gra nie ma ustawień graficznych to też nie dostosujemy jest pod słabe sprzęty jakieś laptopy czy PC biurowe.

 

Spoiler

V3n7B8LRUuDEsnIZ7VOS5e74VTS0zfhAh0nLKaBh

 

Zostawiamy menu i idziemy dalej.

 

W samej grze graficznie jest lepiej, wygląda dość prosto ale całkiem ładnie.

Spoiler

PXQBdDsi1pcc6McXFMWFSIcTtgmJKym4mluWBPoy

UBiHHD19ENyEMVPThKU_57ieADuxfQbAf-J_x9Ji

A-bb_bsebKV_C-iRxduObXC9DZJ5_Xw4I5MDNTvJ

bWnm0pMKzaw5gQpHAPOTTCJ_1cbc-iURe_6SGxaq

 

W cutscenkach Celestia za mocno operowała słoneczkiem oraz uwydatnia się brak wygładzania krawędzi i modele o dość niskiej rozdzielczości(szczególnie grzywy).

Spoiler

U5-l8xVGFrH4flVYPf9ynN-s2IFffB1JMqsjFcAh

FxujxqfY0Gzr8yu5kRdq3X9QOSmWv3nCqYq7WmRE

Samo sterowanie jest dość przyjemne i nawet trochę czuć że kuc "swoje waży".

Udźwiękowienie jest na całkiem dobrym poziomie.

Zadania w grze są bardzo proste i wszystkie sprowadzają się do tego samego czyli "przynieś mi to lub tamto"

Mini gry są już dużo ciekawsze, każda jest inna ale też są zauważalnie trudniejsze.

Cała gra jest na godzinkę max półtorej, jest to dość krótki czas i tu mogli się bardziej postarać i zrobić grę na 3-4 godziny.

 


Sama fabułą jest dość prosta czyli:
Suuny budzi się "po imprezie" i przypomina sobie że miała pomóc w zorganizowaniu festiwalu, w międzyczasie dowiaduje się że festiwal jest sabotowany, wieć musi "uratować" festiwal i odnaleźć sabotażystę.

 

Na koniec zostaje cena która z jednej strony jest wysoka a z drugiej ujdzie w tłoku.

Bo za cenę 143zł (dla wersji PC) można kupić dużo ciekawsze i dłuższe gry ale z drugiej strony za podobną cenę są przedmioty kosmetyczne do darmowych gier.

 

Jakie widzę plusy i minusy:

Plusy:

+ Całkiem ładne postacie, lokacje i animacje w trakcie gameplayu

+ Całkiem przyjemne sterowanie mimo jego ograniczeń

+ Brak limitera klatek na PC czyli można wykorzystać monitory z większym odświeżaniem

+ Dość trudne minigierki

 

Minusy:

- Brak możliwości dostosowania gry pod względem graficznym

- Brak możliwości zmiany sterowania i niedostosowanie sterowania do PC

- Sztywna kamera co przy grze 3D jest porą wadą

- Główne zadania zrobione na jedno kopyto

- Krótki czas gry( jest to pierwsza gra którą kupiłem i przeszedłem w dniu premiery)

- Teoretycznie jest to gra 3D ale tak naprawdę przez liniowe lokacje powinna być nazywana grą 2,5D(myślałem że pod względem eksploracji będzie jej bliżej do Spyro niż do Crash'a Bandicoot...)

 

Czy grę polecam?

Raczej nie, bo niczym się nie wyróżnia od innych platformówek ale jeżeli jesteś świadomy jej ograniczeń i nie nastawiasz się na długą rozrywkę ale bardziej na hasanie kucem to wtedy mogę polecić.
Ja sam jestem zadowolony z gry mimo jej wad i na pewno kupiłbym ją ponownie.

 

Na koniec wstawiam przystojnego Hitcha ;)

Spoiler

VDdJXS2fe_jlJfeUvkSAnFX_9Sax-YeA2X8tWBj8

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, turbo638 napisał:

Minęło już całkiem sporo czasu od wydania gry a na forum nie ma o niej w sumie żadnej wzmianki.

Tak więc dopiero przy piątej generacji pojawiła się w miarę pełnoprawna i teoretycznie trójwymiarowa gra na wszystkie najważniejsze platformy.

 

Jago że to nie będzie Recenzja tylko raczej moje przemyślenia na temat gry i jej niektórych technicznych aspektów.
Dam Link do recenzji gry na  Nintendo Switch od Julunis na FGE:

Ja w dniu premiery kupiłem wersję na PC

 

Zaczniemy od początku czyli od menu

  Odkryj ukrytą treść

Menu jest proste i dubbingowane, sam dubbing jest w sumie ciekawą opcją i grupie docelowej na pewno ułatwia obcowanie z grą.

Ale idąc dalej w menu we sumie nie ma nic, nie ma żadnych ustawień graficznych ani ustawień sterowania.
Niby wszystko jest normalnie, jest pokazane sterowanie ale to jest wersja na PC gdzie głównie gra się klawiaturą i myszką.
Więc jak ktoś gra na blaszaku na klawiaturze to nigdzie nie dowie się jak ma sterować postacią... taka lekka wpadka.
Druga rzecz to brak ustawień graficznych, nie zmienimy rozdzielczości ani nie ustawimy wygładzania krawędzi które czasami by się przydało,

ze względu na rozdzielczość w której grałem czyli 2560 x 1440 piseli, widać było że nie wszystkie modele są przystosowane do tak wysokiej rozdzielczości i pojawiały się błędy graficzne związane ze skalowaniem.

Jako że gra nie ma ustawień graficznych to też nie dostosujemy jest pod słabe sprzęty jakieś laptopy czy PC biurowe.

 

  Odkryj ukrytą treść

 

Zostawiamy menu i idziemy dalej.

 

W samej grze graficznie jest lepiej, wygląda dość prosto ale całkiem ładnie.

  Odkryj ukrytą treść

 

W cutscenkach Celestia za mocno operowała słoneczkiem oraz uwydatnia się brak wygładzania krawędzi i modele o dość niskiej rozdzielczości(szczególnie grzywy).

  Odkryj ukrytą treść

Samo sterowanie jest dość przyjemne i nawet trochę czuć że kuc "swoje waży".

Udźwiękowienie jest na całkiem dobrym poziomie.

Zadania w grze są bardzo proste i wszystkie sprowadzają się do tego samego czyli "przynieś mi to lub tamto"

Mini gry są już dużo ciekawsze, każda jest inna ale też są zauważalnie trudniejsze.

Cała gra jest na godzinkę max półtorej, jest to dość krótki czas i tu mogli się bardziej postarać i zrobić grę na 3-4 godziny.

 


Sama fabułą jest dość prosta czyli:
Suuny budzi się "po imprezie" i przypomina sobie że miała pomóc w zorganizowaniu festiwalu, w międzyczasie dowiaduje się że festiwal jest sabotowany, wieć musi "uratować" festiwal i odnaleźć sabotażystę.

 

Na koniec zostaje cena która z jednej strony jest wysoka a z drugiej ujdzie w tłoku.

Bo za cenę 143zł (dla wersji PC) można kupić dużo ciekawsze i dłuższe gry ale z drugiej strony za podobną cenę są przedmioty kosmetyczne do darmowych gier.

 

Jakie widzę plusy i minusy:

Plusy:

+ Całkiem ładne postacie, lokacje i animacje w trakcie gameplayu

+ Całkiem przyjemne sterowanie mimo jego ograniczeń

+ Brak limitera klatek na PC czyli można wykorzystać monitory z większym odświeżaniem

+ Dość trudne minigierki

 

Minusy:

- Brak możliwości dostosowania gry pod względem graficznym

- Brak możliwości zmiany sterowania i niedostosowanie sterowania do PC

- Sztywna kamera co przy grze 3D jest porą wadą

- Główne zadania zrobione na jedno kopyto

- Krótki czas gry( jest to pierwsza gra którą kupiłem i przeszedłem w dniu premiery)

- Teoretycznie jest to gra 3D ale tak naprawdę przez liniowe lokacje powinna być nazywana grą 2,5D(myślałem że pod względem eksploracji będzie jej bliżej do Spyro niż do Crash'a Bandicoot...)

 

Czy grę polecam?

Raczej nie, bo niczym się nie wyróżnia od innych platformówek ale jeżeli jesteś świadomy jej ograniczeń i nie nastawiasz się na długą rozrywkę ale bardziej na hasanie kucem to wtedy mogę polecić.
Ja sam jestem zadowolony z gry mimo jej wad i na pewno kupiłbym ją ponownie.

 

Na koniec wstawiam przystojnego Hitcha ;)

  Odkryj ukrytą treść

 

Pudło jako takie

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może się odniosę :)

 

Dnia 8.07.2022 o 15:39, turbo638 napisał:

Niby wszystko jest normalnie, jest pokazane sterowanie ale to jest wersja na PC gdzie głównie gra się klawiaturą i myszką.
Więc jak ktoś gra na blaszaku na klawiaturze to nigdzie nie dowie się jak ma sterować postacią... taka lekka wpadka.

Nie nazwałbym tego lekką wpadką. MLP to gra dla dzieci, a tutaj sam nie wiedziałbym co nacisnąć. A jeśli dosłownie Y, X, A, B, to współczuję... Taka robota na odwal się nie powinna dostać od wydawcy zielonego światła.

 

Cytat

Udźwiękowienie jest na całkiem dobrym poziomie.

Ubogie odgłosy tła i muzyka w formie 30 sekundowej pętli to "całkiem dobry poziom"? No błagam... Szanujmy się :sweetbook:

 

Cytat

Mini gry są już dużo ciekawsze, każda jest inna ale też są zauważalnie trudniejsze.

Cała gra jest na godzinkę max półtorej, jest to dość krótki czas i tu mogli się bardziej postarać i zrobić grę na 3-4 godziny.

Fakt, mini gry dają radę. Są zauważalnie "trudniejsze" bo wymagają czegoś innego niż pójścia za "wróżką" w miejsce X. 

 

Cytat

Cała gra jest na godzinkę max półtorej, jest to dość krótki czas i tu mogli się bardziej postarać i zrobić grę na 3-4 godziny.

Trzy godziny to nadal skandalicznie mało i tłumaczenie "to gra dla dzieci, więc nie może być długa" to oszukiwanie samego siebie. Przykładowo "Yoshi's Crafted World", czyli gra o praktycznie zerowym poziomie trudności oferuje od 8 do 17 godzin zabawy, "Kirby and the Forgotten Land", które jest nieznacznie trudniejsze oferuje od 11 do nawet 38 (źródło. How Long to Beat). Można? Można. Tym bardziej, że miejsce akcji i uniwersum mają olbrzymi potencjał. Wystarczy dodać np. mistrzostwa w wyścigach na rolkach, fryzjera i sklep z dziesiątkami ubrań na każdą porę roku (większość do odblokowania), foto budki na mieście, mini-gry związane z magią, side questy, wyścigi pegazów, poukrywane skarby do wykopania, możliwość własnoręcznego malowania na nowo zapaskudzonych farbą bilbordów, mini gra taneczna zawierająca wszystkie filmowe piosenki, ba... Możliwość zabawy z królikami czy prowadzenie własnego ogródka. Serio... Skoro 5-letnie dziewczynki ogarniają Animal Crossing bez znajomości angielskiego, to i to by ogarnęły :isee:  Niestety, ale twórcy doskonale wiedzą, że nie muszą się starać. I tak zarobią kupę forsy. 

 

 

Cytat

Na koniec zostaje cena która z jednej strony jest wysoka a z drugiej ujdzie w tłoku.

Powiem tak - darmowe dema są dłuższe od tego gniota. Porównywanie cen gier do cen mikrotransakcji to moim zdaniem głupota. 

 

Cytat

Ja sam jestem zadowolony z gry mimo jej wad i na pewno kupiłbym ją ponownie.

Ja wręcz przeciwnie. Żałuję absolutnie każdego grosza wydanego na ten bubel. Szkoda, że nie grałem na Steam, bo mógłbym oddać. 

Edytowano przez Cipher 618
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat napaliłem się na tę grę, ale wysoka cena, a długość tej gry skutecznie mnie zniechęciły do jej kupna, może gdy będzie gdzieś za free do pobrania, lub za ok 10 zł, to się skuszę, ale nie za te pieniądze.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak dla mnie sterowanie na konsoli Playstation 4/5 jest przyzwoite. Wersja PC jest prostą ZRZYNKOM - tak, krzyczeć tutaj wręcz trzeba - z konsol. Nawet nie pokuszono się o zmiany w tutkach, to dno i 4 metry mułu. Grafika jak z ery ps3 tak trochę 😞

No i ten czas 😞 Na YT próżno szukać polskich gameplay'ów niestety, albo źle szukałem. No chyba, że weźmiemy ten. Idealnie pokazuje on czas gry, a speedrun to to nie jest.

 

Spoiler

 

 

Edytowano przez Vulture
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Vulture napisał:

No i ten czas 😞 Na YT próżno szukać polskich gameplay'ów niestety, albo źle szukałem. No chyba, że weźmiemy ten. Idealnie pokazuje on czas gry, a speedrun to to nie jest.

Jest gameplay na kanale "Moje małe teorie" Hurcio tam grał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...